Verzekering carnavalswagen KERSTKAARTEN gpp Kemps Volkstuinders- Dave van Dun Kampioen 250cc Senioren 2005 Rode Kruis ontspanning Bevolkingsonderzoek borstkanker in de gemeente Oisterwijk vereniging “Het Reuseldal” Persoonlijk advies en service van de vakman bij uitstek! Voor de allerliefste geboortekaartjes... PER STUK 71 van digitale foto of negatief inclusief envelop minimale besteleenheid 10 stuks Als u hierover nog vragen heeft, neem dan con tact op met een van onze verzekeringsadvi seurs. Alle vrouwen die voor het onderzoek in aan merking komen, krijgen persoonlijk een uitno diging thuisgestuurd op volgorde van postco de. Het gaat om de postcodes 5059,5061,5062, 5063 en 5066. Tijdens de vorige ronde van het bevolkingson derzoek in de gemeente Oisterwijk heeft 86,42 van de uitgenodigde vrouwen deelgenomen aan het-bevolkingsonderzoek. Op de website van de GGD Hart voor Brabant is ook informatie over het bevolkingsonderzoek borstkanker te vinden (www.ggdhvb.nl). Door dit resultaat houdt Dave een feestavond in café-zaal De Brouwer op 3 december a.s. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Ex-Moergestelnaar Dave van Dun is 23 oktober 2005 Nederlands Kampioen 250 cc senioren M.O.N geworden. Na een moeizame start (doordat de motoren gestolen waren) kon hij pas later in het seizoen beginnen. Na 2 wedstrijden deelgenomen te hebben bij de junioren, promoveerde hij naar een hogere klas se. Vanaf 6 december 2005 tot en met medio februari 2006 kunnen vrouwen uit de gemeente Oisterwijk, die geboren zijn in de jaren 1931 tot en met 1956, deelne men aan het bevolkingsonderzoek borstkanker. Het onderzoek vindt plaats in de onderzoekseenheid, die in deze periode komt te staan op: Zwembad De Leye, Baerdijk 43, te Oisterwijk. Carnaval 2006 nadert al weer. Komende tijd wordt er op veel plaatsen fanatiek gewerkt om met een zo mooi mogelijke wagen aan de optocht deel te kunnen nemen. Het is fijn dat veel mensen een schuur of dergelijke ter beschikking stellen, waarin de buurt of vrienden groep naar hartelust aan de wagen kan bouwen. Maar wat als er iets gebeurt? Kunt u zich tegen ongevallen verzeke ren? Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk denkt graag met u mee. Bijna niemand staat erbij stil dat het bouwen van een carnavalswagen een verhoogd risico met zich meebrengt, waardoor er schade aan de schuur zou kunnen ontstaan. Terwijl dit toch op een makkelijke manier mee te verzekeren is. En veelal gaat de verzekeringsmaatschappij akkoord met de bouw van de carnavalswagen zonder premieverhoging. Het is wel belang rijk dat de eigenaren van de gebouwen deze bouwactiviteiten aan hun verzekering melden. De voorwaarden die verzekeringsmaatschappij en kunnen stellen, zijn: Plaatsen waar zich brandgevaarlij ke goede ren bevinden zijn niet toegankelijk. Er zijn geen laswerkzaamheden of verwar mingsbronnen binnen het gebouw in de buurt van hooi, stro of andere brandgevaar lijke goederen. Meer informatie Voor vragen over het bevolkingsonderzoek borstkanker of voor het verzetten van de afspraak kunt u terecht bij het Informatiepunt Bevolkingsonderzoek Borstkanker, 463 45 38. op maandag t/m vrijdag van 9.00-12.00 uur. Voor meer informatie kunt u kijken op www.bobz.nl, www.bevolkingsonderzoekborst- kanker.nl en www.borstfoto.nl. Vroege opsporing Het onderzoek heeft als doel borstkanker in een zo vroeg mogelijk stadium op te sporen. Borstkanker is in Nederland de meest voorko mende vorm van kanker bij vrouwen. Het wordt jaarlijks bij ruim 10.000 vrouwen vast gesteld. Daarvan geneest zo’n 60%. Als borst kanker in een vroeg stadium wordt ontdekt, is de kans op genezing groter. Daarom vindt het onderzoek om de twee jaar plaats. Zo kunnen de meeste afwijkingen tijdig worden ontdekt. Het onderzoek blijft echter een momentopna me en kan geen absolute garantie bieden. Het groeiseizoen zit er weer op. Onze hobby- tuinders kunnen terugzien op een vrucht baar jaar. Naast de verse groenten zijn er volop sierplan ten en bloemen geteeld. Wellicht dank zij het broeikaseffect schijnt het de laatste jaren steeds beter te gaan met het in de volle grond telen van warmteminnende gewassen zoals o.a. courgettes, paprika’s pom poenen, suikermaïs en tomaten. Zoals elk jaar het geval is komen er ook nu enkele tuinen vrij. Deze zijn vanaf 1 jan. 2006 beschikbaar. Voor de prijs van 20,00 per jaar kan een tuin gehuurd worden van ca. 105 m. Het volkstuincomplex heeft een opp. van 1 ha. en is prachtig gelegen aan de Reusel. De ingang is naast het scoutinggebouw aan de Bosstraat. Info: Secretariaat V.T.V. “Het Reuseldal”, Krijtenbogtstraat 10,5066 BJ Moergestel, Tel. 513 1793. Het onderzoek Tijdens het onderzoek maken vrouwelijke labo ranten röntgenfoto’s van de borsten. Meestal worden vier foto’s gemaakt. Het maken van de foto’s duurt een paar minuten. Het totale onderzoek inclusief uit- en aankleden, neemt ongeveer een kwartier in beslag. Binnen 5 tot 14 dagen na het onderzoek krijgt elke deel neemster de uitslag thuisgestuurd. Er zijn geen laswerkzaamheden of verwar mingsbronnen binnen het gebouw in de buurt van brandbare isolatie. Er is constant toezicht op een brandende ver warming als deze aanwezig is. Er zijn tijdens de bouw voorzieningen voor smeulende sigaren- of sigarettenpeuken. Er is een extra rondgang na afloop van de werkzaamheden voor controle op eventuele smeulende sigaren- of sigarettenpeuken. Er zijn voldoende blusmiddelen. Dit kan in verschillende vormen: brandblussers van het type PG6 of PG12; een op de waterleiding aangesloten slang van minimaal 14 duim en voldoende lengte; - de plaatselijke brandweer met gereed materiaal. Er is geen vorm van open vuur bij spuitwerk- zaamheden. Onder open vuur wordt onder andere een ver warmingsbron of roken verstaan. Er is bij spuitwerkzaamheden voldoende ventilatie. Het overgieten van verf gebeurt buiten het gebouw. Binnen de Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren, die zich inzet voor inwoners van Oisterwijk, Heukelom, Moergestel, Haaren, Biezenmortel, Helvoirt en Esch, bestaat al enige jaren de mogelijkheid om deel te nemen aan middagen voor ontspanning en recreatie. Vanaf maart dit jaar hebben een drietal vrijwilligsters het initiatief genomen, om onder de naam “bezige handen” daar een eigen wending aan te geven. Twee maal per maand op de woens dagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur worden deze bijeenkomsten gehouden. Tijdens deze midda gen bestaat er de mogelijkheid te handwerken, leuke cadeautjes te maken of gewoon gezellig te praten, met als motto; alles mag en niets moet. Onder het genot van een lekkere kop koffie of thee kan men een aangename middag doorbrengen. Voor wie zijn deze middagen bestemd? Voornamelijk voor senioren en min der- validen, om te ontspannen, contacten te leg gen en er even tussenuit zijn. Plaats van het gebeuren: Rode Kruis gebouw Blokshekken 6 te Oisterwijk. Wilt U meer weten en zich aan melden, neem contact op met José, Sjan en Ini te bereiken onder telefoonnummer: 0411 622066. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Dave is 15 jaar en hiermee de jongste in zijn klasse. Hij is deze zomer gaan verhuizen naar België en is hier naar de motorcrossschool gegaan, waar hij de opleiding lichte verbran dingsmotoren volgt. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 NOVEMBER 2005 Voor meer informatie ga naar uw FotoQuelle verkooppunt of zie www.fotoquelle.nl Uw Eigen Drogist HH Rootven 8 5066 AW Moergestel Tel. 513 1281 Dit alles is mogelijk door toedoen van ouders en opa en oma, en zeker niet te vergeten de sponsors, waaronder: - ATM cilinders (Wim de Kruif) - Op ‘t Hoog Ramen (Jan op ‘t Hoog) - Sport Outlet (Jacobien op ‘t Hoog) - Teku Boringen (Sjoerd van lersel) - BV Betonindustrie (Rob Damen) - WLM design (Wisja en Imca) - Laurense Motors (Hans Laurense) - Motowash (Jeroen Kouwenberg) - Rutter Plafonds (Frans Rutter) - Pluk bloemsierkunst (Trees en Maria) - Fam. Florack - Fam. Leijtens - Café de Brouwer - Bakkerij Verkooyen Ml» ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN Of5 PAGINA 4 f BEHANGER INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 4