Paul Terwindt 25 jaar huisarts MOERGESTEL - Vorige week dinsdag 15 november 2005 was het precies 25 jaar geleden dat dokter Paul Terwindt zijn huisartsenpraktijk in Moergestel startte. Hij herinnert zich de eerste dag als huisarts in Moergestel nog als de dag van giste ren. Het spreekuur vond plaats in de praktijkruimte van dokter Van Delft senior van wie hij de praktijk had overgenomen. Aphrodite Zonovergoten Sint Nicolaas intocht!!! BRILLEN LENZEN Zanggroep ‘Inspiration’ is op zoek naar U! Aanmelden Moergestel Kreatief De traditionele Moergestel-kalender is er weer! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 ‘Moergestel-Nieuws’ rond Kerst en Oud en Nieuw... |i Huidverzorgingsinstituut T me Weekblad voor Moergestel 1 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER 'J PAN IS Edelsmid Beeldend kunstenaar Sieraden Sculpturen Repareren en restaureren van sieraden Tilburgseweg 11, Moergestel, 013 5133168 Open: di t/m vr van 9.00-18.00 uur Zaterdag van 9.00-13.00 uur En na telefonische afspraak www.keesketelaars.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. WOENSDAG 23 NOVEMBER 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1 356 Schoolstraat 5 MOERGESTEL satie mee te kunnen nemen. Dus schroom niet, bel nu 513 1316 (Ed Hurkmans) of 513 1300 (Hans van Brunschot) of stuur een bericht je naar hvbmedpro@hetnet.nl Vermeld uw naam en telefoonnummer en u hoort van ons! oergeste Wij maken onze lezers en inzenders van kopij en advertenties er alvast op attent dat ‘Moergestel-Nieuws’ op de woensdag 28 december en 4 januari NIET zal verschij nen. Ons kerstnummer verschijnt op woensdag 21 december. Bent u (uw bedrijf of vereni ging) in het verleden nog niet eerder bena derd voor een kerst- en Nieuwjaarswens, of wilt u deze juist wijzigen, neem dan a.u.b. even contact met ons op: tel. 513 2268 (niet tussen 17.00 en 19.00 uur) of via de e-mail: buro76@wolmail.nl Dat hij huisarts in Moergestel is geworden, is toeval. ‘Het kwam op mijn weg’. BLAUWE OOIEVAAR Met Moergestel ging bovendien de wens van Terwindt in vervulling om huisarts op een dorp te worden. ‘Waarom ik dat graag wilde? Omdat ik dan het vak in zijn volle omgang uit zou kun nen oefenen. Bovendien denk ik dat je op een dorp als huisarts wat makkelijker een band met je patiënten opbouwt. Dat spreekt mij meer aan dan een praktijk in een stad waar het verloop in het patiëntenbestand doorgaans gro ter is.’ Eén van de aantrekkelijke aspecten van het werk is voor Terwindt verloskunde geweest. Tot maart 2000 heeft hij zelf bevallingen gedaan. De dokter heeft ze allemaal keurig in schrift jes bijgehouden. Het is zijn eigen geboortere gister. In totaal heeft hij in die 20 jaar 351 kin deren ter wereld geholpen. Met name in het begin van de jaren 90 waren het er veel. Het bezorgde zijn Renault 4 de bijnaam ‘De Blauwe Ooievaar.’ Zo nauwgezet hij altijd de geboortes heeft bij gehouden, zo secuur heeft hij ook altijd het aantal sterfgevallen in een schriftje bijgehou den. Dat aantal is gelukkig een stuk lager. GEZONDHEIDSCENTRUM Het werk is in de loop van de jaren flink ver anderd. ‘Je moet tegenwoordig als huisarts alles vastleggen. De vrijheid die je eertijds als huis arts had, is ingeperkt en het aantal regels onge breideld gegroeid. Daarnaast worden er, mede overigens door de groei van de praktijk, nu managementkwaliteiten van een huisarts ver langd. Dat valt niet altijd mee. Gelukkig is de ziel van het werk overeind gebleven. Dat is de zorg voor de patiënten. Dat vind ik het leuk ste van het vak en dat is ondanks alle verande ringen in de zorg zo gebleven.’ De praktijk is in 25 jaar tijd behoorlijk gegroeid. Mede om die reden is Nel Blessing-Van Luijt er in 1994 bijgekomen. Sinds 1996 zijn de beide huisartsen geassocieerd. Terwindt is nog altijd heel gelukkig met het besluit tot die samenwer king. ‘Ik vind het inspirerend om met haar samen te werken en te overleggen.’ De jubilaris heeft overigens grote plannen met de praktijk. Hij hoopt over ruim een jaar in het Antoniushuis een gezondheidscentrum te kun nen starten. Een plek waar behalve huisartsen ook tandartsen, een psycholoog, een verlos kundige, een maatschappelijk werker, fysio- p| J IVIUL11ULÜI LL H Tel. 013-513 1474 E *ji Afgelopen weekend werden de Sint en zijn gevolg erg hartelijk ons dorp binnengehaald. Bijzonder was vooral de aanwezigheid van de kleine Pegasus. De Sint kwam in open koets vanaf de Vinken- berg Moergestel binnen. Groot in getal was het aantal kinderen op het Pastoor Müskenshof waar de Sint uit genodigd werd om zijn persoon lijke wens in een hiervoor speciaal gemaakte wensboom op te hangen. Tevens konden enke le Pieten deelnemen aan een Pietenestafette (georganiseerd door B.S. de Bienekebolders). Sint heeft ook erg genoten van de zonnige rij toer door Moergestel, omdat hij zag dat alle kin deren weer blij waren met zijn komst. Ook was de Sint verheugd met de tekeningen, die de intocht nog kleurrijker maakten. De Sint en zijn gevolg hebben in Partyboerderij Zoals u wellicht weet, heeft Moergestel een zanggroep: ‘Inspiration’. Inmiddels bestaat de enthousiaste zanggroep twee jaar en heeft ruim 30 vrouwelijke leden. Muzikaal worden ze ondersteund door Noud, dirigent, Emmy, pia nist en Jurgen, gitarist. Elke donderdag van 20.00 uur tot 22.00 uur wordt er gerepeteerd in het Parochiecentrum. Het repertoire bestaat uit inspirerende, eigentijdse liederen, van Boney M, John Denver tot Chris Rice, zowel Nederlands- als Engelstalig. Optredens verzorgen ze in de kerk, het bejaar dentehuis De Reuselhof en het Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg. Op 18 december zijn zij te beluisteren tijdens het Kerstmatinee in De Tiliander in Oisterwijk. Om 13.00 uur vangt deze middag aan en duurt tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Kom daarom gerust eens binnenlopen. Nieuwe leden zijn van harte welkom, vooral mannen nodigen wij van harte daartoe uit. Zij die op instrumentaal gebied ons willen onder steunen, worden ook uitgenodigd te reageren. Hopelijk bent u voldoende geïnspireerd om met ons mee te komen zingen of ons instrumen taal te ondersteunen. U kunt op de repetitie- avond gerust een kijkje komen nemen. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Petra van Nuenen: 513 3676, of Marianne van den Meijdenberg: 513 3790. Rondkijken en genieten van alles wat Moergestel op kunstgebied te bieden heeft in een van de mooiste galerieën van Brabant is natuurlijk al buitengewoon inspirerend. Als exposant deelnemen met uw schilderijen, teke ningen, foto’s, keramiek, glas-in-lood of beel den is niet alleen een uitdaging, maar schenkt u de voldoening van aandacht en waardering van de bezoeker. Natuurlijk had u reeds besloten om met uw werk een deel van de wand of een aantal sok kels in “De Verdieping” te vullen, alleen moet nog even dat mailtje verstuurd worden of dat telefoontje gepleegd. Doe dat dan wel vóór 10 december, zodat we tijdig met de hele groep bij elkaar kunnen komen om e.e.a. door te spre ken en op die manier uw wensen in de organi- therapeuten en de apotheker onderdak vin den. Terwindt ziet uit naar de realisering van die plannen. ‘Het is goed om straks vanuit zoveel mogelijk disciplines de zorg voor de patiënten te realiseren. Veel overleggen en met elkaar samenwerken. Dat komt de zorg voor de patiënten alleen maar ten goede. En omdat je in zo’n centrum allemaal onder één dak zit, heb je in het overleg en in de samenwerking korte lijnen. Dat maakt het werk prettiger.’ De reali sering van de plannen vormt straks bovendien een mooie afspiegeling van de ontwikkeling die de praktijk van Terwindt heeft doorgemaakt: van traditionele huisartsenpraktijk naar een modern gezondheidscentrum. ’t Draaiboompje samen met de Moergestelse kinderen nieuwe pepernoten gebakken, omdat deze niet meer voorhanden waren. Bij het afscheid hebben alle kinderen om alvast in Sint Nicolaas stemming te komen een persoon lijk woordje van de Sint en een presentje ont vangen. Deze ontvangst was niet mogelijk zonder de financiële steun van de Moergestelse bevol king en de hulp van de vele collectanten. Dat het allemaal ordelijk verlopen is in ’t Draai boompje, voor en tijdens de voorstellingen is mede te danken aan de begeleiders in de zaal. Het Sint Nicolaascomité bedankt verder ook de volgende bedrijven en instanties, die gehol pen hebben dit mogelijk te maken. We hopen ook de komende jaren op hun steun te mogen rekenen. Sint Nicolaascomité Moergestel Op zaterdag 26 november komen leden van muziekvereniging Prinses Juliana bij u aan de deur om de Moergestel-kalender 2006 aan te bieden; de 30e in serie! De kalender is geïllustreerd met oude foto's van Moergestel en zijn Moergestelnaren. Samenstelling en ontwerp worden verzorgd door Buro '76, de foto’s zijn ook voor 2006 van de hand van Louis van den Meijdenberg en de opbrengst komt geheel ten goede aan de muziek vereniging. Met uw unieke aankoop verleent u dus ook nog eens onontbeerlijke steun aan Prinses Juliana! De jaarlijkse Moergestel-kalender is een echt verzamelobject. Vanaf jaargang 1980 zijn er nog steeds exemplaren te koop bij Rien van de Wouw. Een mooie gelegenheid om uw verza meling alsnog te completeren. De dvd 'Hoe het hier reilt en zeilt' over Moergestel anno 1962 is ook nog steeds te koop. Een prachtig cadeau met het oog op de komen de feestdagen. Verkrijgbaar bij Novy Van Wezel en Rien van de Wouw. Mocht u aanstaande zaterdag de 30e Moergestel- kalender missen, dan is hij tevens verkrijgbaar op de volgende adressen: slijterij In den Korenmaaier; drogisterij Kemps; Jumbo Denissen; Novy Van Wezel; Klaas Smits, Kruysackerstraat 20 of Rien van de Wouw, Raamackerstraat 1.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1