Kinde-rllu Lp Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting succes Rode Kruis ontspanning 2College Durendael internationaal Open Dag in Europrof tel 0570-6II899 CBI www.kinderhulp.nl In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Dinsdag 8 en donderdag 10 november stonden op 2College Durendael in Oisterwijk in het teken van de Engelse taal! wonden worden vaak nagestaard, gemeden en soms niet voor vol aangezien. Daar moeten zij mee leren leven. De Brandwonden Stichting helpt hen daarbij. Al meer dan 30 jaar voert de Nederlandse Brandwonden Stichting haar strijd tegen deze littekens. Dit doet zij op drie fronten: Het voorkomen van brandwonden, het verbeteren van de behandeling (door onderzoek) en het bevorderen van de psychosociale nazorg en begeleiding. Dankzij de collecte kan de Nederlandse Brandwonden Stichting haar activiteiten voort zetten. Namens de plaatselijke collecteorgani- sator dankt de Brandwonden stichting alle col lectanten en gulle gevers in Moergestel voor hun bijdrage aan “de strijd tegen de littekens”. Op die twee avonden deden de leerlingen van het tweetalig onderwijs hun uiterste best om ouders, familieleden, docenten, klasgenoten en andere belangstellenden te imponeren met hun presentaties in het Engels. Het deed ons deugd te zien dat het publiek in groten getale aanwezig was! Dinsdagavond was voor de eerste klassen. De avond begon met een gezamenlijke maaltijd in de aula van de school. Alle ouders hadden een onderdeel van de maaltijd voor hun rekening genomen en het resultaat was een buffet met een bonte verzameling van gerechten. Een aan tal daarvan was echt Engels (allerlei soorten sandwiches bijvoorbeeld) en zonder uitzonde ring waren alle gerechten meer dan het probe ren waard. Na de maaltijd deden de leerlingen van de eer ste klassen in groepjes een presentatie over een onderwerp binnen de vakken aardrijkskunde, levensbeschouwing en Engels. Na de pauze ging men in discussie in het kader van de vak ken Engels en levensbeschouwing. Het was een lust om te zien hoe deze leerlin gen, die nu zo’n 8 weken het grootste deel van hun lessen in het Engels hebben gehad, zich door hun opdrachten heensloegen. Om in het Engels je verhaal te doen voor een flinke groep mensen is op zich natuurlijk al een prestatie! Het publiek was dan ook erg onder de indruk. Een ouder verwoordde het als volgt: “De pre sentaties waren erg leuk en verschillend. Elke groep had een andere aanpak. De woorden schat is al verrassend groot”. Leuk om zulke reacties te krijgen, het geeft ons als docenten en vooral ook de leerlingen zelf een extra sti mulans om op deze manier door te gaan! Op donderdagavond waren de tweede en derde klassen aan de beurt. Hun avond stond in het teken van de Public Speaking Contest. Bij deze wedstrijd is het de bedoeling dat de leerling een presentatie van enkele minuten houdt over een zelfgekozen onderwerp, dit natuurlijk voor een publiek en voor een (in dit geval zevenkoppi ge!) jury. Die jury bestond uit 3 docenten Engels (waarvan een native speaker), twee native spea kers en twee ouders. Deze jury stelde na afloop van een presentatie vragen over het betreffen de onderwerp. Van de tweede klassen deden de volgende leer lingen mee: Ariëlle van den Braak, Wieteke van de Woude, Floris Steijlen, Henk Poirters en Lars op ’t Hoog. Voor deze vijf leerlingen was het de eerste keer dat ze meededen en het was Binnen de Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren, die zich inzet voor inwoners van Oisterwijk, Heukelom, Moergestel, Haaren, Biezenmortel, Helvoirt en Esch, bestaat al enige jaren de mogelijkheid om deel te nemen aan middagen voor ontspanning en recreatie. Vanaf maart dit jaar hebben een drietal vrijwilligsters het initiatief genomen, om onder de naam “bezige handen” daar een eigen wending aan te geven. Twee maal per maand op de woens dagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur worden deze bijeenkomsten gehouden. Tijdens deze mid dagen bestaat er de mogelijkheid te handwer ken, leuke cadeautjes te maken of gewoon gezel lig te praten, met als motto; alles mag en niets moet. Onder het genot van een lekkere kop koffie of thee kan men een aangename middag doorbrengen. Voor wie zijn deze middagen bestemd? Voornamelijk voor senioren en min der- validen, om te ontspannen, contacten te leg gen en er even tussenuit zijn. Plaats van het gebeuren: Rode Kruis gebouw Blokshekken 6 te Oisterwijk. Wilt U meer weten en zich aan melden, neem contact op met José, Sjan en Ini te bereiken onder telefoonnummer: 0411 622066. Dinsdag 22 november 2005 van 15.00 tot 18.00 uur. Wil je meer weten over de Europrof Management Opleidingen? Kom dan een kijk je nemen op een van onze inloopdagen. Laatste trend: alleen vrouwelijke studenten. Er staan doorlopend masterclasses, culinaire presentaties, wijnproeverijen, restauranttech- nieken en workshops chocoladebewerking op het programma.Ook krijg je een indruk van het werken met multimedia. Interesse? Kom dinsdag 22 november 2005. Ook maandag 6 februari 2006 van 15.00 tot 18.00 uur en donderdag 6 april 2006 van 15.00 tot 18.00 uur. Tilburgseweg 54, 5066 BV Moergestel, tel. 513 2265. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... een lust om te zien hoe ze zich door hun pre sentatie heensloegen. De onderwerpen logen er niet om: “Testing on animals”, ‘Talpa’ should be abolished”, “Should we invest more Money in the Paralympics”. Deze vijf mensen brach ten het er uitstekend vanaf en het publiek was erg onder de indruk. Van de derde klassen waren er zes leerlingen die een poging waagden: Tessa Jussen, Micah Carlisle, Frederique Arnold, Aiken Thijssen, Esther Mensink, Andrew Waijers. Ook zij behandelden allerlei onderwerpen: “Cloning”, “I stand accused”, “Time for the real music”, “Does God Exist?”, “Religious education should be abolished”, “Children’s labour”. Vier leerlingen hadden vorig jaar ook al mee gedaan, voor twee was het nieuw. De nieuwe lingen hoefden echter niet onder te doen voor de “oude rotten”; ze waren stuk voor stuk geweldig! Met veel flair presenteerden zij zich zelf en hun onderwerp en beantwoordden daar na nog vragen van de jury en het publiek. De een bewoog zich heel vrij over het toneel, de ander deed zich voor als een ander (zo goed dat sommige mensen het niet eens in de gaten had den!); kortom, ook hier niets dan lof. Het was dan ook geen wonder dat de jury het na afloop erg moeilijk had met het kiezen van de winnaars in beide groepen. Het is hen uit eindelijk toch gelukt en aan het eind van de avond konden de (wissel-)bekers worden uit gereikt. De winnaar van de tweede klassen is geworden Ariëlle van den Braak met haar pre sentatie “Testing on animals”. In de derde klas sen was het wat moeilijker, zodat de jury uit eindelijk besloot een gedeelde eerste plaats toe te kennen: Micah Carlisle (“I stand accused”) en Tessa Jussen (“Cloning”). Voor Michah ove rigens de tweede overwinning, vorig jaar werd zij ook eerste. De winnaars kunnen zich nu opgeven voor de Zuid-Nederlandse kampioenschappen Public Speaking en zelfs voor de landelijke kam pioenschappen. Vorig jaar deed van onze school Aiken Thijssen mee aan de Zuid-Nederlands kampioenschappen en hij werd uiteindelijk eerste! We zijn dus zeer benieuwd en u ongetwijfeld ook. We houden u op de hoogte! Rest mij nog om alle deelnemers nogmaals een groot compliment te geven: het feit dat je hebt meegedaan is al geweldig, de manier waarop maakte het nog mooier. Jullie hebben ons alle maal een fantastische avond bezorgd! In de week van 10 t/m 16 oktober collecteer den in heel Nederland meer dan 50.000 vrij willigers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Moergestel gingen de col lectanten langs de deuren. En met succes! Gezamenlijk werd een bedrag van 1052,89 opgehaald. Iedereen heeft wel eens een brandwondje. Na goed koelen met lauw water, geneest het wond je meestal snel. Maar ernstige brandwonden kunnen je hele leven op zijn kop zetten. Het medische traject, met tientallen operaties, duurt soms jaren. Daarnaast zijn er de verwerkings- problemen van het vaak traumatische ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsierende lit tekens die het leven van brandwondenslacht- offers moeilijk maken. Mensen met brand- Kinderhulp geeft een beetje gewoon geluk aan kinderen in moeilijke of bijzondere thuissituaties. Zoals een handje pepernoten en een cadeautje op pakjesavond. Steunt u Kinderhulp daarbij? PAGINA 9 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 NOVEMBER 2005 _y FONDS giro 404040 voor een beetje gewoon geluk NATIONAAL VOOR GOEDE DOELEK 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9