Te*e tra ‘Crescendo’ huldigt jubilarissen Veel belangstelling voor parochieavond b°n Sinterklaas en de Zwarte Pieten gesignaleerd door MTV .zoenen- Te*®' en HA Wie is bekendste Moergestelnaar? rant,e 2-Persoons 200x200 1-Persoons 140x200 Lits-jumeaux 240x200 12SO -- EX Zv/ollen A van 179,95 f 11Q95 NU www.woninginrichting-janmichiels.nl MOERGESTEL HAAREN DRUNEN ■W Extra aandacht in MTV’s oudejaarsuitzending EXTRA KORTING!!! j - staat u klaar en tóe;„b^oedJU ■n kopie ko«le a\tijd voor De complete woninginrichter Synthetisch 4 jaar getijden dekbed 140x200 cm €29,95 -I persoon5 I HÜ voor van €1W5 voor€79?5 van 225,95 143?° Ook andere maten leverbaar. -> - -wF ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 NOVEMBER 2005 PAGINA 3 Daarom hebben we met Sinterklaas afgespro ken dat MTV dat zal uitzenden op de volgen de dagen en tijden: Donderdag 17 november om 19.00 uur (voorafgaande aan de ‘gewone’ TV-uitzending) en op zaterdag 26 november om 13.00,14.00,15.00,16.00,17.00 én 18.00 uur. KIJKEN DUS: Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten bij MTV. Omdat er ruim 100 mensen gehoor gaven aan de uitnodiging om naar de open parochie- avond j.l. vrijdag te komen was er onvol doende plaats in het parochiecentrum zelf en moest er uitgeweken worden naar de kerk. Op zich heel bemoedigend dat er zo veel belang stellenden waren. Maar de reden voor deze avond was om parochianen te informeren over een andere organisatiestructuur die noodzakelijk is geworden omdat onze parochie kampt met een tekort aan mensen c.q. vrijwilligers. De voorbereidingen voor de Oudejaars- uitzending van MTV zijn in volle gang. In verband met het a.s. 25-jarige jubileum van MTV is een van de onderdelen die u daar in kunt bekijken de keuze van de kijker waar het gaat om de ‘verkiezing van de bekendste Moergestelnaar’. I I I I I I 1 I I I Rootven 36 5066 AX Moergeste tel (013)513 12 34 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel (0411)62 12 17 Grotestraal 278 5151 BS Drunen tel (0416) 37 84 6S Kandidaten daarvoor worden natuurlijk door u, als kijkers, zelf voorgedragen. Aan de hand van de inzendingen wordt ’n top 25 gemaakt. Die top 25 wordt bekendgemaakt in de Oudejaarsuitzending op 31 december. Uiteraard leidt die opsomming tot de bekend making van de nr. 1 en dat wordt dus sim pelweg degene die het meeste stemmen krijgt. Aan die persoon wordt in de Oudejaars- Onder leiding van disco Nick Brabers werd het trouwens een gezellige avond afgelopen zaterdag waarbij het bijzonder mag worden genoemd dat iedereen, echt niemand uitge zonderd, achter de microfoon heeft gestaan bij het karaokezingen. Het mag tekenend zijn voor de bijzonder gezellige sfeer. uitzending extra aandacht besteed. Met de uitdrukking ‘bekendste’ Moergestel naar kunt u echter nogal wat kanten uit. Het kan immers ook iemand zijn die volgens u in Moergestel het meest respect verdient; of iemand die in uw ogen veel voor Moergestel betekent of heeft betekend, enz. enz. Het betreft dan ook slechts ’n eenmalige verkie zing. Hebt u iemand in gedachten waarvan u denkt: nou, ik vind dat die of die daarvoor wel in aanmerking komt, schrijf dan die naam op ’n stukje papier en lever dat in bij een van de MTV-medewerkers op de adres sen: Tilburgseweg 1, Oisterwijkseweg 4 of Schoolstraat 29. E-mailen mag ook: info@moergesteltv.nl Vraag niet hoe het allemaal kan, maar heel toe vallig kwamen de mensen van MTV Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten op het spoor. Zij waren erg druk doende met de voorbereidingen voor hun bezoek aan Moergestel. Blijkbaar schijnt het nogal wat in te houden voordat zij naar Moergestel kunnen vertrekken, en moet daar voor heel wat geregeld worden. Maar wat er nu precies allemaal aan de hand was, en hoe de Sint en zijn Pieten dat allemaal hebben opgelost, ja dat mochten wij van de Sint beslist niet ver klappen. Wél mochten wij toekijken en wat filmopnames maken voor MTV voorzitter Jan Larmit. Het zal trouwens voor laatstgenoemde een van de laatste wapenfeiten zijn geweest, want, mits de komende leden vergadering het komende winter goedkeurt, zal het stokje van voorzitter worden overge nomen door Chris Kaal. I I I I I Meer werk met minder mensen Het is een algemeen verschijnsel - helaas - dat zich niet alleen in onze parochie voor doet; ook andere organisaties hebben er mee te maken zoals b.v. sportverenigingen en/of gezellig- heidsverenigingen. Veel ouderen zijn nog wel actief betrokken maar de jongere generatie laat het afweten (uitzonderingen zijn er hier ook!) Maar voor onze parochie geldt inmiddels ook dat het vele werk door steeds minder mensen gedaan moet worden. Met de nieuwe organi satie hoopt men in de toekomst de communi catie onderling te vergemakkelijken en de lij nen voor intern overleg zo kort mogelijk te houden. Een van de meest opvallende veran deringen is dat er geen parochievergadering meer zal zijn maar in plaats daarvan een zo geheten ‘pastoraatgroep’ en dat ook de vroege re ‘Raden’ niet langer meer bestaan. Vanuit die pastoraatgroep is er nu voortaan één persoon verantwoordelijk voor de catechese, liturgie, dia conie en gemeenschapsondersteuning. Afgelopen zaterdag vond de jaarlijkse gezelligheidsavond plaats van Zangvereniging ‘Crescendo’ in de sfeervolle ambiance van Partyboerderij ’t Draaiboompje. Traditiegetrouw vindt op deze jaarlijkse avond de huldiging plaats van trouwe leden. Zo ook deze avond. De eer viel dit keer te beurt aan Joke Spaninks-Jansen en Jan Habraken. Beide inmiddels al 25 jaar lid van het koor en beide ook even trouw. Er zijn weinig repetities en optredens of zowel Joke als Jan zijn van de par tij. De vereniging wist hun trouwe lidmaatschap dan ook te waarderen met de zilveren hanger voor Joke en de zilveren dasspeld voor Jan. Uiteraard werd de huldiging afgesloten met de overhandiging van een prachtig boeket bloe men en de bijpassende lovende woorden van We hebben echter wél moeten beloven dat we dat programma zullen uitzenden op tijden dat in ieder geval de allerjongste kinderen het ook kunnen zien. T Jm X Jan Miezels Parochieoverleg Er was veel te vertellen en uit te leggen, van daar ook dat het wel even duurde voordat de aanwezigen na afloop naar het parochiecen trum konden gaan voor een drankje. En omdat er geen officiële parochievergadering meer is wil het parochie bestuur voortaan twee keer per jaar zo’n parochieoverleg te houden. Hoe en in welke vorm moet nog nader bekeken wor den. Na afloop was er onder de aanwezigen veel waardering te bespeuren (op een enkeling na) voor al de mensen die de kar nu nog trek ken en medeverantwoordelijk zijn. Maar stel je toch eens voor... Moergestel zonder kerk, zo merkte iemand op, dan verdwijnt toch de ziel uit onze samenleving! Een akelige gedachte. “En toen de parochie ten grave werd gedragen was de kerk overvol,” zo liet dhr. Schonck weten, “zo vol was hij de laatste twintig jaar niet meer geweest.j Begrafenis parochie De avond werd ingeleid door de heer Will Pellis, vice-voorzitter van het parochiebestuur. Vervolgens hield Gerard Schonck een betoog met als titel ‘De begrafenis van een parochie’ - voorwaar geen opbeurend verhaal maar wel gaf hij daarbij heel duidelijk aan wat er zou kun nen gebeuren als er naar de toekomst toe onvol doende mensen beschikbaar zijn. Een verhaal waarbij de toehoorders nog eens met de neus op de feiten werden gedrukt. Onze parochie kan alleen voort bestaan als er genoeg mensen zijn die mede uitvoering willen geven aan het beleid van het parochiebestuur en de pastores. a w* Wo«en dekbed van mét ga

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3