Het 23e Blaoskapellenfestival was een feest! Moergestelnaar krijgt landelijke onderscheiding voor inzet voor folklore - -«= WAAH OME «1OUIMT ALOE VERA ‘De Buskes’ winnen Blaoskapellenfestival «r ifc 11 SPONSORS 2005 Prima orkesten, uitstekende winnaars, kundige juryleden, fijne kapellenbegeleiders, verkeers- vriendelijke vervoerders, ervaren soepmakers en broodjessmeerders, gastvrije horecagelegenheden, waardevolle sponsors, alle enthousiaste medewerkers voor en achter de schermen, en een publiek dat van vroeg tot laat heeft genoten... Hartelijk dank aan iedereen die meewerkte aan de Muzikaalste Zondag van het Zuiden... 5 WH-- PAGINA 9 I I 4 -i- 9 I De presentatieprijs was voor ’t Zooitje uit ’s- Hertogenbosch. Tweede hier werd Que Mas uit Budel en derde De Krieltjes uit Oisterwijk. U ziet: een aantal totaal nieuwe namen die de prijzen voor zich op wisten te eisen. De eerlijk heid gebiedt wel te zeggen dat eerdere win naars ook geweldig voor de dag kwamen en de uiteindelijke verschillen waren dan ook, zoals gezegd, gering te noemen. Helaas kan er altijd maar één de winnaar zijn. Over winnaars gesproken: dat was zonder meer het veelal talrijk opgekomen publiek dat met volle teugen genoot van alles wat er te horen en te zien was. De orkesten gingen vaak tot het uiterste en dat is wat Moergestel misschien wel vóór heeft vergeleken met andere plaatsen. Op de eerste plaats komen de ruim 600 muzi kanten altijd voor het plezier naar ons dorp. Zij steken hun complimenten dan ook niet onder stoelen of banken waar het de gastvrijheid en de perfecte organisatie betreft. Niets wordt dan ook aan het toeval overgelaten om het de gas ten zo goed mogelijk naar de zin te maken. Het is heerlijk te zien hoe de gasten aan het begin van de avond zich te goed doen aan de verse soep en de broodjes... Liefst 1500 waren er ’s mor gens door organisatoren gesmeerd en belegd. Als je lichaam je lief is Voetreflex massage Bloesemremedie Healing Natuurgeneeskundig werker Corrie Laurenssen - Antonissen De Looyakker 37, Moergestel, tel. 013-513 3253 Moergestelnaar Paul Spapens is onderschei- den met de Mevrouw Faber-Hornstra Onderscheiding. Deze landelijke onderschei ding wordt jaarlijks toegekend aan een per soon die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de volkscultuur in Nederland. De onder- scheiding wordt toegekend door het Nederlands Centrum voor Volkscultuur in Utrecht. In Moergestel en Oisterwijk is Paul Spapens onder meer bekend als een van de drijvende krachten achter de reuzen en WieKentKunst. Hij is fulltime verslaggever bij het Brabants Dagblad en schrijver van meer dan 30 boeken over folklore en volkscultuur. De in Hilvarenbeek geboren (1949) Spapens krijgt de onderscheiding voor zijn talrijke publi caties over folklore en volkscultuur en voor de vele activiteiten die hij in dat kader ontplooit. Zijn betrokkenheid bij de reuzen is daar een voorbeeld van. Hij zette fietstochten uit langs kapellen, gaf les in het maken van rommelpot ten en geeft lezingen door heel het land. Boeken waarmee hij bekend is geworden gaan onder andere over heiligen, smokkelen, illegaal jene ver stoken, kermis, carnaval en de Tilburgse Kruikenzeiker. De onderscheiding die hij krijgt is genoemd naar mevrouw Faber-Hornstra, jarenlang de grote gangmaker achter folklore en volkscultuur in Nederland. De naar haar genoemde onder scheiding is de enige in Nederland voor men sen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de volkscultuur. Volgens het Nederlands Centrum voor Volkscultuur is de verdienste van Paul Spapens voor de folklore in Brabant zeer groot. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 OKTOBER 2005 Met slechts ’n gering verschil in punten heb ben ‘De Buskes’ uit Tilburg afgelopen zondag de muzikaliteitsprijs op het 23e Blaos kapellenfestival gewonnen. Tweede werd C.V. Alle Daoge Feest uit Rosmalen en fraai derde (en daar waren ze terecht heel blij mee) werd Julia uit ons eigen dorp. De finaleoptredens in ‘Den Boogaard’ (jawel, hij staat er nog steÈds...),van de beide winnende kapellen vormden het slotakkoord van deze terecht zogenoemde Muzikaalste Zondag van het Zuiden. We kijken alweer uit naar de 24e editie in 2006! Aannemer- timmerbedrijf G. Michielsen B.V., Tilburg Aannemersbedr. A.M.J. op 't Hoog Zn B.V., Moergestel Aannemersbedr. Gebr. Janssen B.V., Moergestel AJ Rijkleding, Oisterwijk Algemene Brandstoffen Compagnie Tilburg B.V. Alkulux, Tilburg Asmi Assurantiegroep B.V., Moergestel Bemoti B.V. Tilburg Bouwbedrijf Hein Verhoeven B.V., Moergestel Bouwbedrijt M J Vromans B.V.. Udenhout Broeders Foeragehandel Loonwerkersbedr. VOF, Berkel-Enschot Burgers LMB, Moergestel CSOB.V.Moergestel CVT Keukens. Tilburg Electr. Techn. Install. Bedr. F. van Velthoven, Moergestel Fabory Center. Tilburg Graveka, Diessen H.Verheijen Kunststotkozijnen. Moergestel HetTegelhuis. Oisterwijk Holtgrete Techn. Groothandel, Waalwijk Interpolis La Trappe, Trappistenbier Liftlease. Cothen Loon- transportbedr. Bruurs. Moergestel M.T.V. Maricon, Moergestel Moergestel B.V., Constr. en machinefabr., Tilburg Moergestel Nieuws Moorman Automobielbedrijt, Moergestel Pontmeyer, Tilburg Rabobank Schilders en glaszetterbedr. H Kerkhof, Moergestel Seat Donkers Autobedrijf, Moergestel Shell Verkoopmij Nederland Slijterij-Wijnhandel ïn den Korenmaaier”, Moergestel Snelbouw Haaren B.V., Haaren Somers-Maas Bouwbedrijf B.V.,Oisterwijk T.V.M.-Verzekeringen. Hoogeveen Televersal, comm partners, Moergestel Timmer- en bouwbedr. Van Bavel B.V., Riel Total Tankstation van Esch v.o.L, Moergestel Vadèstru B.V., Udenhout Van Dijck-Steuverko B.V,, Moergestel Van Neerbos Bouwmaterialen Groep. Tilburg Horeca Moergestel Auberge De Man Café Bar Tijm 's Café Cafetaria Epi Café De Klaore Café Rest, ‘t Stokske Café Rest. Tapperij De Schouw Café 't Centrum Café 't Draaiboompje Café-Herherg De Veerkes Café-Resl. De Brouwer Feestcafé De Aanbeveling Den Boogaard Comm. 44-jarig-bestaan c.v. De Pierewaaiers r -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9