Braakbal pluizen in het Natuurmuseum 0900<6>8844 3." O.89 J99 lijs van de Wöuw Expositie in het Bezoekerscentrum Oisterwijk Meedoen De activiteit is speciaal bedoeld voor kinderen vanaf acht jaar en kost 0,50 per persoon. Wil je ook weten wat er in een braakbal zit? Meld je dan aan bij Natuurmuseum Brabant voor deze bijzondere activiteit. De pluisdata zijn zaterdag 29 en zondag 30 oktober, woensdag 2, zaterdag 5 en zondag 6 november. De begintijden zijn steeds om 13.30 en 15.00 uur. Meld je op tijd aan bij de balie van het Natuurmuseum. Je kunt ook reserveren door te bellen: 535 3935. Wildzoekers De Braakbalpluisweek wordt in samenwerking met de Wildzoekers georganiseerd. Wildzoekers is de nieuwe natuurclub van Nederland. Voor elke echte natuurfan organiseert Wildzoekers het hele jaar door allerlei Wildactiviteiten. Raadpleeg hiervoor de website www.wildzoe- kers.nl Uilendemonstratie Er is nog meer! Op zondag 6 november kun je ’s middags een aantal levende uilen komen bewonderen in het Rabobank Museumtheater van Natuurmuseum Brabant. Ongelofelijk. Met grote snelheid vliegen de vogels rakelings en geruisloos over je hoofd. Met wat geluk mag je ook, met een dikke leren handschoen aan, één van de kanjers van uilen zelf vasthouden. Er zijn drie tijden waarop je de Uilenshow kunt bezoe ken: 14.00, 15.00 of 16.00 uur. Doen dus! Vanwege de grote belangstelling wordt aange raden om telefonisch te reserveren: 535 3935. GEEN SPOED, WEL POLITIE Tentoonstelling over uilen ‘Bij nacht en ontij’ is een tentoonstelling die je kunt bezoeken wanneer je ook voor het braakbalpluizen bent gekomen. Nu kom je nóg meer over uilen te weten! Je kunt er alle zeven in Nederland voorkomen de uilen bekijken maar ook heel bijzondere zoals de Laplanduil en de Sneeuwuil die je vast wel kent uit de boeken van Harry Potter. Er is een leuke speurtocht bij deze tentoonstelling, waarin je een wachtwoord moet vinden om de computer-uilenquiz te kunnen spelen. Eind oktober en begin november staat in Natuurmuseum Brabant braakbalplui zen op het programma. Aan de braakbal kun je ontdekken van welke uil die komt, maar ook welke muis die uil gevangen heeft. De Vereniging Natuurfotografen Afdeling Eindhoven (VNFE) presen teert van 1 oktober tot 19 november de expositie “Vossen hebben holen”. Deze schitterende foto’s geven een indruk van meerdere leefmilieus van dieren en hoe deze die ren dit gebruiken. Zo kan bijvoorbeeld een Korhoen niet zonder de hei en zal het Oranje- tipje (vlinder) geen lang leven beschoren zijn zonder velden vol pinksterbloemen. De Grote Bonte Specht heeft een bos nodig voor zijn voedsel en om een nestholte uit te hakken in een boom. Vossen hebben holen daar waar vol doende voedsel en rust is. Kortom een mooie en tevens leerzame expositie die door de circa 50 leden van deze vereniging zijn samenge steld. Deze tentoonstelling is gratis te bezoeken tij dens de openingstijden van het bezoekerscen trum. Het centrum is elke dag van 10 tot 17 uur open behalve op maandag. Vanaf 1 november zijn we geopend elke woensdag, zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Nieuwsgierig geworden; kom dan een kijkje nemen in Bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tienhovenlaan 5 te Oisterwijk. Tel 521 9209. Geniet, zowel buiten als binnen, van onze prach tige natuur. Uilen vinden muizen het lekkerste hapje. Alleen de botjes en de haartjes braakt hij weer uit. Met een loep, een kwastje en een pincet ga je aan de slag. Als je de braakbal helemaal hebt uitgeplozen, krijg je een echt Pluisdiploma mee. Alle gevonden botjes mag je mee naar huis nemen. Daar kun je alles nog eens bekij ken. Spetterend Voordeel! Super de Boer n 1 PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 OKTOBER 2005 Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Bloemkool Holland, klasse 1 per stuk Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 22 oktober 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Neem ook eens een kijkje op www.superdeboer.nl ACTIE! - 6+2 gratis Raadhuisstraat 1 - Moergestel - Telefoon 013-5136050 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. Dr. Oetker Ristorante Pizza of Piccolissima alle soorten per stuk 265/370 gram 3 stuks naar keuze 6r67/B^7 5. Super de Boer Witte-, Tarwe- of Volkorenbollen zak 6 2 gratis O.85 Super de Boer Runderhamburgers per kilo Friesche Vlag Milk Fruit alle smaken pak 1 liter jtsr Dubbelfrisss alle smaken pak 1 liter 5 pakken ^85/2^5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 7