0900 08844 GEEN SPOED. WEL POLITIE ProTech Het Land van Ooit en de Brabantse Milieufederatie organiseren een Duistere ontdekkingstocht Wendy Rijnen wint speeltent Tienerdisco: Music on Tour IVN-dialezing “Ik zie ik zie wat jij niet ziet Deze week Bingo en andere activiteiten in JC Vision! Administratief medewerk(st)er Nacht van de Nacht op 29 oktober In de kleurwedstrijd, die Drogisterij Kemps kortgeleden hield, is Wendy Rijnen, Heikant 4, als een van de winnaressen uit de bus gekomen. Wendy mocht vorige week uit handen van Chris Kemps een zgn. ‘speeltent’ in ontvangst komen nemen. Op bijgaande foto zien we beide vlak na het overhandigen van de prijs. Campagne De campagne Laat het Donker Donker wil mensen en overheid na laten den ken over verlichting en hen kennis laten maken met de schoonheid van de nacht. Overheden vragen we - waar mogelijk - verlichting terug te dringen Vanaf zaterdag 22 oktober start in Oisterwijk en Moergestel een nieuwe Tienerdiso! Ben jij 12, 13, 14 of 15 jaar en heb jij iedere week wel zin in disco? Grijp dan nu je kans! Music on tour: iedere week disco op een andere loca tie in Oisterwijk of Moergestel. Overige nacht activiteiten De Kleine Aarde organiseert een avondprogramma om de nacht te bele ven met theater en sterrenkijkers. In het bezoekerscentrum Oisterwijk kunt u op pad met de Nachtwachter en Staatsbosbeheer Zundert Ossendrecht organiseert een nachtelijke bostocht met de boswachter. Kijk voor meer informatie, aanmelding, kaartverkoop en aanvangstijden op www.laathetdon- kerdonker.nl Het is niet vanzelfsprekend om stil te staan bij het belang van duisternis. De Brabantse Milieufederatie wil het onderwerp op de agenda zetten om samen met bewoners en gemeenten te werken aan het voorkomen van licht hinder. Laat het ’s nachts donker waar het donker kan zijn. Alle praktische informatie over de activiteiten op 29 oktober is te vinden op de site www.laathetdonkerdonker.nl Voorverkoop van kaarten a 10,-p.p. bij Het Land van Ooit (0416 - 37 77 75 en aan de kassa bij Natuurmuse um Brabant te Tilburg ken en zie je steeds meer. Je kunt dan met recht zeggen: “Ik zie ik zie wat jij niet ziet”. Aan de hand van dia’s gemaakt in de directe omgeving maakt Rinie Kerstens met ons een ontdekkingstocht buiten naar wat niet zomaar direct opvalt of wat zomaar meteen te duiden is. Ontmoetingen met details, met bijzondere organismen, met aparte aanpassingen. De lezing wordt op 25 oktober gehouden in de Tiliander in Oisterwijk en begint om 20.00 uur. Natuurlijk is de Vision ook op de normale ope ningstijden open. Dit is op dinsdag van 19.00 tot 23.00, op woensdag van 15.30 tot 17.30, op donderdag van 19.00 tot 23.00, en op vrijdag van 15.30 tot 17.30 en van 19.00 tot 01.00. Op deze dagen kun je langskomen om een potje te pool en, een drankje te drinken, tafelvoetbal te spe len, te internetten of gewoon een gezellige bab bel te maken. Op zaterdagavond 29 oktober vindt de eerste Nederlandse Nacht van de Nacht plaats. De Nacht van de Nacht vormt het hoogtepunt van de landelijke campag ne Laat het Donker Donker! De Brabantse Milieufederatie organiseert samen met Het Land van Ooit een duistere nachtwandeling om Gasten van Ooit de schoon heid van de nacht te laten ontdekken. en rekening te houden met de belangen van de duisternis voor mens en dier. In veel gevallen is er relatief eenvoudig iets aan lichthinder te doen. Met nieuwe technieken komen we al een heel eind. Ooit de Melkweg gezien? Nederland is een van de meest ver lichte landen ter wereld. Misschien is het u tijdens uw vakantie in het bui tenland al eens opgevallen dat er meer sterren te zien zijn dan hier? Of mis schien kunt u thuis ’s-avonds de krant lezen bij het licht van reclames of kas sen? Verlichting is vaak nuttig, maar er komt steeds meer verlichting. En is dit wel allemaal nodig, met name ’s- nachts? Mensen ergeren zich aan te veel licht. Voldoende duisternis in de nacht is ook nodig voor planten en dieren. Nacht van de Nacht in Het Land van Ooit Om Duisternis echt te beleven organi seert de Brabantse Milieufederaties samen met Het Land van Ooit een Duistere ontdekkingstocht door Het Land van Ooit. De ontdekkingstocht is voor jong en oud. Onderweg ont moet u duistere figuren en beleeft u de schoonheid van de nacht. U kunt turen naar de sterrenhemel met Astro nomische vereniging Wega en de Ridders houden een toernooi in de met fakkels en vuurkorven verlichte Ridderarena. U wordt in het Roze Kasteel (ingang Kasteellaan) verwacht tussen 18.30 en 19.00 uur. Om 22.00 uur is de Nacht van de Nacht afgelopen en sluiten de grenzen van Het Land van Ooit. Een Visum speciaal voor deze avond kost 10,- per Gast (kortingsacties nvt). Er is een beperkt aantal Visa beschikbaar. Voorverkoop bij Het Land van Ooit, tel. 0416 - 377775 en bij het Natuur museum in Tilburg. de agenda staan. De agenda stellen de meiden zelf samen en er zijn voldoende leuke ideeën. De entree voor deze avond is 1,-. Heb je zin om een keer langs te komen? Kom dan gerust een keer op een woensdagavond aanwaaien, of bel gewoon even. Is het iets of is het niets? Een vraag van niks! Maar toch, als je dikwijls buiten bent, kun je veel zien en vraag je je vaak af wat je eigenlijk ziet. Als je echt göèd om je heen kijkt, zie je veel wat met een vluchtige blik onopgemerkt blijft. Dan zie je ook van alles waarvan niet meteen duidelijk is wat het precies is. Als je beter kijkt gaat er een wereld voor je open en ontdek je veel nieuwe dingen. Dan leer je ook de betekenis kennen van details, kleuren, vormen en gedra gingen van planten en dieren. Door die ervaringen ga je met andere ogen kij- Zaterdag 22 oktober zal er voor de jeugd vanaf 6 jaar een bingo worden gehouden in het jongerencentrum van Moergestel. De bingo is van 14.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,20. Doe mee en win fantastische prijzen! Voor de kinderen vanaf 6 jaar is er nog meer te doen bij Vision, want op woensdag 26 oktober wordt er een herfstknutselmiddag gehouden! De entree van deze middag bedraagt 1,50 en is van 13.30 tot 15.30 uur. Dus ben je lekker cre atief met herfstbladeren of kastanjes, kom dan de 26e naar Vision! Woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur is de meidenavond van Vision; just girls! Alle mei den van 10-18 jaar die zin hebben om 1 keer in de twee weken een gezellige meidenavond willen hebben zijn van harte welkom! Om de week gaan de oudere meiden en de jongere meiden leuke dingen doen. Soms zijn er uit stapjes, zoals waterskiën of naar het circus, maar ook bij Vision een filmpje kijken kan op De entree bedraagt 2,= en je moet je legiti matie meenemen, zolang je nog geen Music-on- Tour-pasje hebt dat op elke locatie geldig is. De inschrijfformulieren voor het Music-on-Tour- pasje zijn af te halen bij de deelnemende cen tra. Dit kun je vanaf nu al doen! Music on Tour begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. De deuren sluiten om 20.30 uur, dus zorg dat je op tijd bent. Als je eerder opge haald wordt, meld dit dan even bij degene die aan de deur staat. Je dient dan aan de deur opgehaald te worden. Natuurlijk mag er niet gerookt worden en wordt er geen alcohol geschonken! Datum Locatie Music on Tour: 29 oktober: Jongerencentrum Demo, Molenstraat 1 5 november: Jongerencentrum Vision, Bosstraat 1 12 november: De Waterhoef, Terburghtweg 100 19 november: De Coppele,Willem de Zwijgerlaan 61 26 november: Jongerencentrum Demo, Molenstraat 1 3 december: De Pannenschuur, Lavendel 9 10 december: De Waterhoef, Terburghtweg 100 17 december: Jongerencentrum Vision, Bosstraat 1 Voor meer informatie: JC Demo, Molenstraat 1 te Oisterwijk, tel. 521 5496. PAGINA 5 Dan ben Jij de persoon die we zoeken! Protech Benelux Is de importeur van professionele lakbeschermings- producten. Als groeiende organisatie zijn wij per direct op zoek naar een flexibele binnendienst medewerk(st)er die ons team voor 40 uur per week kan versterken als: Ben jij een administratieve duizendpoot op MBO-niveau, die ook onder steuning op commercieel gebied kan geven? Ben je daarnaast representatief, communicatief, klantvriendelijk en kun je goed met drukte omgaan? Heb je bovendien ervaring in een soortgelijke functie en voldoende kennis van Excel/Word? ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 OKTOBER 2005 LAKBESCHERMING Reageer meteen en stuur een bericht met je CV naar: Protech Benelux B.V. of arjen.vanderlinden@protech.nl De Bonman 28 5066 GJ Moergestel T.a.v. Arjen van der Linden Wil je eerst meer informatie kijk dan eens op www.protech.nl of bel (013) 542 51 90. V

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5