GEZIEN IN GE$$El o 5." O.98 2 19 vanaf ÜM <2> Magisch schoolkamp Bienekebolders Poppentheater in de kinderboekenweek Opbrengst Collecte Fonds Verstandelijke Gehandicapten e O O -CD VLA Super de Boer Super deBoer PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 OKTOBER 2005 V Redactie 'Moergestel Nieuws' en Buro '76 Eén van de jaarlijkse activiteiten van Openbare Basisschool de Bienekebolders is het schoolkamp. Alle groepen hebben enke le dagen samen doorgebracht in Someren. S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR- Ieder jaar speelt Poppentheater ’t Groene Land een verhaal rondom het thema van de Kinderboekenweek. Dit jaar is het thema „magie”. Het verhaal gaat over een toverspiegeltje. Als je erin kijkt zie je de gouden paddestoel. Die gouden paddestoel zorgt ervoor dat er heel veel paddestoelen komen in het bos. Ga je mee met het bosvrouwtje om de gouden paddestoel te zoeken? Eerst in het theater en daarna in het bos met een speelse wandeling. De voorstelling is op zondag 16 oktober en begint om 14.30 uur en duurt twee uur. Het spel is bedoeld voor kinderen in de leeftijd, van 4 t/m 7 jaar met hun ouders, opa’s, oma’s en voor wie maar wil. De entree bedraagt 3.50 per persoon. Reserveren: telefoonnummer 528 4008. Deze afgelopen week ingezonden foto is gemaakt nabij inrit naast het woonhuis van de familie Wolfs, Schoolstraat 62. Verder worden er met de opbrengst zaken gefinancierd als: - Voorlichting en juridische dienstverlening aan ouders met een verstandelijk gehandi capt kind. - Belangenbehartiging op politiek en sociaal gebied via ouderverenigingen en maatschap pelijk werk. - Begeleiding bij sport en vakantieactiviteiten. - Methodieken ontwikkelen voor verstande lijk gehandicapten om via de computer te communiceren (www.ookjij.nl). - Bijdrage in inrichtingskosten van de gezamen lijke ruimten in kleinschalige woonvormen. Een ander gedeelte van de opbrengst is bestemd voor de oudervereniging voor ouders en ver wanten van mensen met een verstandelijke handicap, de V.O.G.G. afdeling Oisterwijk en omstreken. Deze afdeling bestaat uit de plaat sen: Berkel-Enschot, Haaren, Moergestel, Udenhout en Oisterwijk. Voor de V.O.G.G. is deze collecte een belangrijke bron van inkom sten. Hiermee worden bestuur en contactouders in de gelegenheid gesteld plaatselijke activitei ten te organiseren ten behoeve van verstande lijk gehandicapten en hun ouders. Ook namens hen: bedankt. Dit jaar werd het thema van de Kinderboeken week aangehouden: Magie! Voor de kleuters betekende dat een heksenkamp en voor de ove rige kinderen lag de nadruk meer op de Middeleeuwen. Gedurende drie dagen en twee nachten kregen de Bienkebolders-leerlingen de gelegenheid om elkaar (nog) beter te leren kennen. Op woensdagochtend 5 oktober vond eerst de kampopening plaats op het speelterrein van De Bienekebolders. Er was een ware Miss Magie show met natuurlijk Miss Magie, bijgestaan door Kweetniet en Mevrouw Stemband. Aansluitend zijn alle kinderen van de groepen 3 t/m 8 naar Someren gebracht, naar een pick- nickplaats. Door middel van een vossenjacht kwamen ze aan op het kampadres. Vanaf toen was het een aaneenschakeling van activiteiten, terwijl de sfeer ontspannen bleef. De groepen 3-4 en 4-5 zijn op excursie geweest naar het Beiaardmuseum in Asten en de groepen 6-7-8 hebben een bezoek gebracht aan het Historisch Openlucht Museum in Eindhoven. Er was ruimte voor vrij spel en ’s avonds was er voor de bovenbouwkinderen een nachtspel. Op donderdag kwamen de groepen 1-2 erbij. Prachtig uitgedost als heks zijn zij een speur tocht gaan lopen, een echt heksenpad. Er was voor de andere kinderen een uitgebreid aanbod aan ateliers: een ‘blijde’ maken (en dat was erg goed gelukt!), een magische stok maken, een magisch stilleven ontwerpen en figuurzagen, een toverdrank maken, pompoenen bewerken enz. Alles stond in het teken van Magie, zelfs de menukaart bij het avondeten. ’s Avonds was er een prachtig kampvuur, waar een mooi verhaal verteld werd door een oude wijze man. En tijdens de ‘haloween-party’ (grie- zeldisco) waren er Magische gasten op bezoek. Wie oh wie waren die Magische gasten? Een spannend gebeuren in ieder geval. Op vrijdag waren alle ouders uitgenodigd om een kijkje te komen nemen bij de eindpresen tatie, waarna de kinderen moe, maar terugkij kend op een fantastisch kamp, thuis konden uit rusten. Al met al een bijzonder geslaagd evenement. Naast het weer dat mee zat werd het kamp mede een succes door de enorme inzet van ouders en leerkrachten. Een woord van dank is zeker op z’n plaats aan 100 Oisterwijkse en Moergestelse collectan ten. Door hun inzet heeft de Collecte voor het Fonds Verstandelijk Gehandicapten, die van 26 september tot en met 1 oktober jl. is gehou den, het geweldige bedrag van 5588,55 opgebracht. Dat is bijna 300,- meer dan het vorig jaar. Hartelijk dank voor uw gewel dige inzet en hopelijk mogen de wijkhoofden het volgend jaar weer op uw medewerking rekenen. Uiteraard bedanken wij ook de bevolking van Oisterwijk en Moergestel voor de gulle giften. Met een gedeelte van deze opbrengst worden op landelijk niveau talrijke activiteiten en pro jecten ondersteund. Enkele van die landelijke projecten zijn: VraagRaak-lijn, Langs de Levenslijn, Van school af en dan?, Gewoon Zo!, Opvoedadvieslijn Ouderhulp, Mijn gezondheidsdagboek, Onderzoek Leerling Gebonden Financiering. OP=OP Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 15 oktober 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Neem ook eens een kijkje op www.superdeboer.nl Super Koffiepads alle soorten zak 18 stuks Dageraad alle soorten heel 1.W1.49 Raadhuisstraat 1 - Moergestel - Telefoon 013-5136050 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. UnieKaas jong, jong belegen of belegen per kilo 6.75/7.85 Super de Boer Rundervinken verpakking a 8 stuks per kilo W 6." Boer’n Yoghurt of Vla alle smaken beker 150 gram 3 bekers -L47- Ola Viennetta vanille of cappuccino doos 650 ml 2 dozen Van 8 tot 8 iedere dag vers voor u gebakken

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 7