Willeke van Esch (93) club-kampioen biljarten In Moergestel, daar gebeurt van alles Aphrodite Zorgtoeslag/Huurtoeslag H jy WieKentKunst ‘ambachten’ trok een kleine 4.000 bezoekers r J Lees verder op pag. 5 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl met zijn plezante causerietjes over de artsenij vroeger. GALERIE DE VERDIEPING Toen WieKentKunst begon met de voorberei dingen van de ambachten, stond meteen vast dat de schoenindustrie zeker niet mocht ont breken. Dat dit onderwerp een schot in de roos was, bleek in Galerie De Verdieping waar de mooie tentoonstelling de honderden Zondagmorgen zat de organisatie lichtelijk in haar rats omdat het begon te miezeren, maar de ambachtelijk aan de Heilige Clara geofferde worst werkte perfect. Het weer was ideaal om WieKentKunst mee te maken. Opvallend hoeveel mensen met de fiets kwa men, alsof ze het ambachtelijke van dit toffe vervoermiddel aanvoelden. Er was voorzien in ambachtelijk vervoer in de vorm van koets jes en die hebben plezierige ritjes gemaakt. Onder meer naar Annie en Henk van Roessel aan de Heuvelstraat. Bij dit sympathieke boe renechtpaar was de tijd een halve eeuw terug gedraaid en iedereen ervoer dat ook zo. Wat een sfeer, mede dank zij het bloedworstbakkeh door Carolina Verhoeven en de Brabantse optre dens van Cor Swanenberg. Jouke Doedeé, een jongetje van 12 uit Udenhout, leerde hier vle- gelen met de Moergestelse slag. Op het St. Jansplein was het al snel hartstikke druk. De ambiance was ‘gewoon’ (en dat is een compliment) en genoeglijk. Publiekstrekkers hier waren onder meer Ad van den Boer en Jan Biemans. De een sleep messen op de moderne manier, de ander zoals dat vroeger ging. Die Naamloose Speelers brachten tijdens leuke acts snoepgoed en negotie aan de man. Albert Nooren smeedde aan de lopende band hoefijzers die gratis werden meegeven als teken van geluk uit Moergestel. Verschillende Moergestelse ver zamelaars van oude motoren brachten op hun manier leven in de brouwerij. Voor een apart intermezzo zorgde Jan van Eijck in De Veerkes Verder, langs de molen. Een frappante gewaar wording: telkens als WieKentKunst iets orga niseert doet de molen mee en steeds is het afge laden druk. Conclusie: de molen is voor Moergestel een zeer gewaardeerd erfgoed. De rondgang door dorp voert langs het Antonius- huis waar twee vlot babbelende wasvrouwen de indruk wekten dat de was doen vroeger een leuke bezigheid was (de moeders die het heb ben meegemaakt weten wel beter). Een topper tussen deze toppers was het broodbakken bij Frank van de Meijdenberg. Ongelooflijk zo druk het hier was. En Ad Kocx maar broden en speculaas in de oven stoppen. Zoals U wellicht al in de media heeft vernomen, via brochures van de Belas tingdienst of artikels in diverse bladen gaat ons zorgstelsel in 2006 veranderen. Het onderscheid tussen ziekenfonds- en particulier verzekerden verdwijnt. In het nieuwe zorgstelsel (basisverzekering) betaalt iedereen een premie van circa 1100 Euro, (voor een aanvullende verzekering moet U zichzelf nog extra bij verzekeren). WEBSITE WIEKENTKUNST Dan D’n Donk, waar de bezoekers rijen dik geen genoeg konden krijgen van de ambach ten die hier werden uitgeoefend. Wie de komen de dagen kinderen met een haktol of een drijf tol ziet spelen, weet nu dat deze zijn gemaakt door Sjaak van Herk. En mocht er nog een heel sympathiek vliegertje in de lucht staan, dan heeft Kees van Elderen daar de hand in gehad. Eddie Hurkmans heeft zoveel aanvragen voor boekbinden gekregen dat hij heel de winter onder de pannen is en kunstenaar Kees Ketelaars zei dat hij zich uitstekend heeft kun nen presenteren. Dik tevreden over de getoonde interesse waren Henk Berben (wandelstokken snijden), Geerte Schellen (kantklossen) en Casper Boot die ter plaatse een website bouwde voor WieKent Kunst (www.wiekentkunst.nl). Dit tafereeltje speelde zich af bij Rogier Hurk mans, een van de 30 deelnemers aan de acht ste WieKentKunst, een evenement dat onder tussen staat als een huis en een uitstekende klank heeft in een grote regio. De bezoekers kwamen dan ook uit alle dorpen in de Kempen, Oisterwijk en Tilburg en veel verder weg. ’n bakske koffie met wat lekkers werd door de competitieleider Guus Creusen begonnen met de einduitslag van de zomercompetitie 2005. Iedereen was verbaasd toen bekend werd dat Willeke van Esch met zijn 93 jaar de onbetwis te clubkampioen was geworden van biljartclub “Krijt op Tijd” uit Moergestel. De hieraan verbonden wisselbeker werd hier na uitgereikt door de groepsleider Jan Rijnen. Dit is toch wel ’n uniek geval van die slimme (dors)-vlegel. 80 Vliegers gemaakt. 140 Haktollen en drijftollen gedraaid. 130 Hoefijzers gesmeed. 130 Broden (grote) gebakken. 30 Kilo balkenbrij en 7 kilo bloedworst, gebakken en opgegeten. Ziedaar enkele ‘resultaten’ van WieKentKunst 2005. Moergestel pre senteerde zich eendrachtig als ambachtelijk dorp en dat trok tussen de 3.500 en de 4.000 bezoekers. “Ge ziet hier van alles”, merkte een vrouw op tegen haar man. Ook de huursubsidie.verdwijnt. Hiervoor in plaats komt in 2006 de huurtoeslag. De verwach tingen zijn dat er niet veel verschil zal zijn in de huursubsidie en de huurtoeslag. Van de Belastingdienst hebben de mensen die voor zorg- en/of huurtoeslag in aanmerking komen al een aanvraagformulier gehad. Voor diegenen die via de Belastingdienst nog geen formulier ontvangen hebben en toch denken in aanmerking te komen voor zorg- en/of huur toeslag kunnen dit bij de belastingdienst aan vragen (tel: 0800-0543). Deze zorg- en huurtoeslag wordt vanaf 2006 door de Belastingdienst aan U uitbetaald. Stuurt U het formulier voor 1 november 2005 ingevuld aan de Belastingdienst terug, dan krijgt U eind december al Uw eerste voorschot van Uw zorg- en/of huurtoeslag. Mocht U problemen ondervinden met het invullen, de vrijwilligers van Stichting miMax staan iedere donderdagmiddag van 13.00-17.00 Woensdag 5 oktober werd de clubkampioen van biljartclub “Krijt op Tijd” in de Roozen- dries bekend gemaakt. Er zijn ieder jaar 2 competities, te weten de win ter- en de zomercompetitie, hier worden 3 maal in de week wedstrijden gespeeld door onge veer ‘n 20-tal deelnemers. Deze biljarters lopen in leeftijd nogal ver uiteen en wel vanaf de 60 tot de 93 jaar. Elk lid moet z’n wedstrijd van 20 beurten spe len naar eigen kunnen ofwel gemiddelde. Na p Huidverzorgingsinstituut uur voor U klaar voor o.a. het invullen van bovenstaand formulier. Tevens zijn wij, voor de mensen die donderdag middag niet kunnen, op dinsdagavond 18 okto ber van 19.00-21.00 uur open voor het invul len van de formulieren van zorg- en/of huur toeslag. Wat moet U meenemen: - alle jaaropgaves van 2004 - laatste loonstrookjes van 2005 (waarop Uw bruto loon staat) - kale huurprijs van Uw woning (formulier van de woningbouwvereniging waarop uw jaarlijk se huurverhoging wordt aangegeven) Mocht U nog vragen hebben, dan kunt U ons altijd bellen: 52 20 320. Krijgt U de voice-mail spreek dan duidelijk Uw naam en telefoon nummer in, dan bellen wij U zo spoedig moge lijk terug. Ons spreekuuradres is Kerkplein 28 in Oisterwijk. BOOGAARD-STEEN Ook aan de Heuvelstraat hadden Huub Verheijen en het brouwerijtje van Jos van Breda en Bernard Smits over belangstelling geen kla gen. Huub is de man die het gedicht van Jacques Stroucken in steen heeft gebeiteld. Deze steen is door WieKentKunst aan het begin van de manifestatie aangeboden aan de gemeente. Wethouder Jan Oerlemans zegde toe dat de steen ‘een zeer goede plek’ krijgt in de nieuwe Den Boogaard. De gemeenteraad neemt daar overigens in december een besluit over. I me Weekblad voor Moergestel 41 RWM 80 J44R FTETSPLEZIEF oeraeste Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. WOENSDAG 12 OKTOBER 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1350 0 7U Schoolstraat 5 M" 1 MOERGESTEL H 4 iviucnuco i cl 15 Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1