Speelgoedbeurs groot succes! Een geslaagd jubileum! 44 jaar C.V. De Pierewaaiers in Den Boogaard Luid en duidelijk schoolprotest ^C.V. De Pierewaaiers" ‘We komen graag bij u langs de deur!’ ISE' .M-a 21 oktober 22 oktober 23 oktober Poppentheater in de kinderboekenweek Vanaf 20.00 uur SCHUIMPARTY voor de jeugd in Den Boogaard HISTORISCHE OPTOCHT: opstellen in de Krijtestraat; vertrek om 20.00 uur via Rootven naar het St. Jansplein. Hierna HOLLANDSE AVOND in Den Boogaard met om 23.00 uur een optreden van HARRIE SLINGER (gratis entree) BLAASKAPELLENFESTIVAL met 38 kapellen in alle café’s van Moergestel; aanvang 13.00 uur Met om 19.00 uur finale in Den Boogaard (gratis entree) Raadsvergadering 29 september 06 533^ ÈT H I Hb ii 49 Nederland collecteert voor Brandwonden Voor onze leden van de K.B.O., afd. Moergestel Er zitten voor onze senioren nogal wat veran deringen aan te komen in het kader van het nieuwe zorgstelsel. Voor onze leden heeft ons bestuurslid, Harrie de Laat, Vinkenberg 10, tel. 5132330, zich bereid verklaard om U nader te informeren en te begeleiden inzake de Zorgtoeslag en de Huurtoeslag. U dient dan zelf wel eerst een afspraak te maken. U ziet, het loont om lid te zijn van de K.B.O., opnieuw een service naar onze leden. Fractie Algemeen Belang Voor de raadsvergadering had de voltallige Raad afscheid te nemen van twee van haar leden zijnde Trees Verhoeven-Gianotten en Joop Roolvink. Beiden hadden met veel spijt Ieder jaar speelt Poppentheater ’t Groene Land een verhaal rondom het thema van de Kinderboekenweek. Dit jaar is het thema „magie”. Stichting Welzijn Ouderen Wel of geen ijsbaan Het plan om in december en januari een ijsbaan te exploiteren op het grasveld tegenover het gemeentekantoor in Öisterwijk kon weinig genade vinden bij de fractie van Algemeen Belang. Fractievoorzitter Noud Smits sprak zelfs van gelegenheidspolitiek. Men dient de Dit jaar combineert de Brandwonden Stichting haar jaarlijkse collecte met een preventiecam pagne. Collectanten geven bij ieder huishouden dat ze bezoeken, een informatiekaart over blus- dekens af. ‘Dat maakt voor het voor mij nog noodzakelijker om te collecteren. Op deze manier help ik ook nog eens mee aan een belang- rijke campagne’. Al meer dan 30 jaar voert de Nederlandse Brandwonden Stichting haar strijd tegen deze littekens. Dit doet zij op drie fronten: Het voor komen van brandwonden, het verbeteren van de behandeling en het bevorderen van de psy chosociale nazorg en begeleiding. De collecte is voor de Brandwonden Stichting de belangrijkste inkomstenbron voor deze ‘strijd tegen de littekens’. Daarom gaan de vrijwilli gers van de Stichting in de collecteweek langs de deuren. Wie de collecte heeft gemist, kan ook geld storten op giro 20 21 22, Nederlandse Brandwonden Stichting, Beverwijk. Voor informatie in Moergestel: Frans Poppe- laars, Raamackerstraat 7, tel. 513 2346. In de week van 9 tot en met 15 oktober gaan weer ruim 50.000 vrijwilligers van de Brandwonden Stichting op pad om te collecteren. ‘We komen graag bij u langs de deur’, roept een enthousiaste collectant, ‘want u hebt toch ook wat over voor de brandwondenslachtoffers?’ Ook dit jaar gaan er in onze regio weer vele col lectanten langs de deuren. Huis aan huis bel len ze aan en vragen om een bijdrage voor het werk van de Brandwonden Stichting. ‘Het is best leuk om te doen, hoor’, antwoord de col lectant op de vraag hoe het is om te collecteren, ’Je maakt toch even overal een kort praatje en ziet zo je buurtgenoten weer eens. En het geeft een goed gevoel om je in te zetten voor het goede doel!’ Het verhaal gaat over een toverspiegeltje. Als je erin kijkt zie je de gouden paddestoel. Die gouden paddestoel zorgt ervoor dat er heel veel paddestoelen komen in het bos. Ga je mee met het bosvrouwtje om de gouden paddestoel te zoeken? Eerst in het theater en daarna in het bos met een speelse wandeling. Er zijn drie voorstellin gen: woensdag 5 oktober, woensdag 12 oktober (is al uitverkocht) en zondag 16 oktober. De voorstellingen beginnen om 14.30 uur en elke voorstelling duurt twee uur. Het spel is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 7 jaar met hun ouders, opa’s, oma’s en voor wie maar wil. De entree bedraagt €3,50 per persoon. Reserveren: 528 4008. wet- en regelgeving te respecteren en die staat een ijsbaan eigenlijk niet toe ook al mag het College van B&W van de evenementennota afwijken. Volgens Ad van den Oord (Groen Links) zet men hiermede de rechtszekerheid van de burger op het spel en zal het vertrouwen in de politiek verder geschaad worden. Niels van de Ven (CDA) vond dat de omliggende horeca moest kunnen meeprofiteren van deze ijsbaan. Voor het initiatief was zijn fractie wel te por ren. Ook voor Joost Wagenmakers was de baan een goed idee en verdiende zeker steun. Er waren echter nogal wat bezwaren ingediend maar er waren ook positieve geluiden gehoord en daarom wilde het College van B&W de Raad polsen hoe mee hier tegenover stond. Zij kre gen de opdracht om nog eens met iedereen rond de tafel te gaan zitten en te proberen uit de problemen te komen. in het hart wegens gezondheidsproblemen tot deze stap moeten besluiten. Burgemeester Kortmann dankte beiden voor hun inzet en bood hen een beeldje aan. Hij somde van bei den een aantal activiteiten op die zij naast het raadslidmaatschap ook nog deden. Hij noem de Trees Verhoeven zelfs de “koningin” van Moergestel. Ook werden de partners met een bos bloemen bedacht. In haar emotionele dank woord ging Trees in op de samenwerking met iedereen die zij als hartverwarmend had erva ren. In de daaropvolgende raadsvergadering werden Hannelie Volleberg-van Oers en Ruud van de Ven als plaatsvervangers beëdigd. Laatstgenoemde komt uit Moergestel en is ook nog voorzitter van AB. Fietspad Haghorst/Moergestel Dit project komt steeds beter in beeld. De Raad keurde een krediet goed om een bureau opdracht te geven om te onderzoeken hoe gron den kunnen worden verkregen voor dit fiets pad. Dit zou moeten kunnen door aankoop of door grondruil. Joost Wagenmakers (VVD) achtte het fietspad van groot belang voor de vei ligheid van de gebruikers van deze weg alsme de voor de toeristen en recreanten. Het College zegde toe voortvarend te werk te zullen gaan. Ook komt er in het najaar op de Heizensedijk een nieuwe asfaltbaan en wordt ingericht als 60 kilometer gebied. Mooi weer, leuke activiteiten, veel jeugd en gezelligheid, kortom het jubileum van jongerencentrum Vision uit Moergestel was erg geslaagd! Deze te gekke dag werd mede mogelijk gemaakt door sponsoring van diverse Moergestelse bedrijven. Hartelijk dank daarvoor. De vrijwilligers en stagiaires die deze leuke dag georganiseerd hebben mogen natuurlijk ook niet vergeten worden; Corina, Aukje, Nikkie, Evy, Maaike, Floortje, Noortje, Ralf, Roel, Joris, Michiel, Rik, Willem, Red en Remco. De herfst heeft zijn intrede gedaan en weet jij niet wat je tijdens de regenachtige vrije middagen moet doen? De vaste activiteiten voor de basisschooljeugd op woensdag- en zater dagmiddag in Vision gaan gewoon door! Zaterdag 8 oktober kunnen kinderen vanaf 8 jaar halloweenpompoenen maken van 14:00 - 16:00 uur. De entree is 2,-. Woensdag 12 oktober is er een leuke film voor de jeugd vanaf 6 jaar van 13:30-15:30 uur. De entree is dan 1,20 en in de film spelen de vij anden van Lucky Luke de hoofdrol. Vision blijft natuurlijk ook open op woensdag en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur, op dinsdag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en op vrijdagavond van 19:00 - 01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafelvoet ballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl Voorafgaande aan de raadsvergadering heeft de Stichting BOOM een vlammend protest laten horen. Dit in het bijzijn van een grote groep ouders en de aanbie ding van een 1.500-tal handtekeningen. Voor algemeen directeur Jan Geerts was intussen de maat vol. Niet alleen de onderwijsontvangenden maar ook de onder wijsgevenden lijden onder de erbarmelijk slechte huisvesting. Hieraan dient op korte termijn iets gedaan worden. Ook Hans Pennings en de heer J. Reuken waren eerder woedend dan verdrietig omdat de huisvesting zo slecht is. Men wees er op dat de Raad doordrongen dient te worden van de noodzaak tot verbetering. Nu stopt men steeds tonnen in onderhoud en dat is echt een bodemloze put. Goedkoper In Öisterwijk gaat de Dorpsstraat op de schop. Een eerder voorstel om een krediet van 900.000,= beschikbaar te stellen werd afge stemd door de Raad. B&W kregen toen de opdracht naar een goedkopere oplossing te zoe ken. Die is inmiddels gevonden en men komt ongeveer op helft uit. De Lind wordt niet vol ledig in de plannen meegenomen wel is er een krediet vastgesteld van 93.000,= om aanpas singen te doen. Er zal een meer sobere uitvoe ring komen waarbij vooral het straatmeubilair zal worden aangepast. Ook zal men meer tot her gebruik van materialen komen wat de prijs eveneens drukt. Het winkelend publiek zal zo weinig mogelijk last ondervinden van de werk zaamheden. De speelgoedbeurs van Scouting St. Jan was een groot succes (zie bijgaande foto). De Scouting wil iedereen bedanken die dit mogelijk heeft gemaakt. De Jamboree gangers waren ook enthousiast en staan volgende week met WieKentKunst weer in Den Donk met hun snoepkraam. Dus wie snoep, koek of chocola wil kopen en deze kinderen wil steunen is volgende week van harte welkom! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 OKTOBER 2005 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Redactie 'Moergestel Nieuws' en Buro '76 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... PAGINA 5 In de gemeente öisterwijk iSCOK v

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5