Muzikale happening KEUKENS EN INTERIEUR DP MAAT MB Jarige Vereniging Bierproeven brouwt exclusief jubileumbier! RE/MAX Recordopbrengst voor KWF Kankerbestrijding afd. Moergestel Dankbetuiging KORTOM: VOOR: O G> Bedankt, het was geweldig! Vision Makelaardij Ons zelfstandig ondernemerschap garandeert u: advies, ontwerp, productie, plaatsing, begeleiding en nazorg allemaal in één hand! i beitswerken keuken, uw meubel of tafel'n andere er niet verzorgd meer uitziet. dan is zelfs dat mogelijk!) Bezoek en ontwerp aan huis (vriend) Keukens op maat Badmeubelen Dressoirs Massieve tafels naar eigen ontw p Alle merken apparatuur XS^^ibehorende bouwwerkzaamheden (alles in één totaalplan!) Renovatie van lak- en (d.w.z. als u voor uw kleur wilt omdat die De Moergerstewijn ligt te rijpen in de pupiters in de brouwerij Moergestel, oktober 2005 Hein Bruurs Ria Bruurs-Kools makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Op zondag 30 oktober organiseren Gemengde zangvereniging "Crescendo" en Operettevereniging "Con Amore" een muzikale happening in Partyboerderijt Draaiboompje. Zangvereniging "Crescendo", opgericht in 1939, is een vierstemmig gemengd koor met een bezetting van 46 leden. Het repertoire van Crescendo bestaat uit o.a. muziek van Boude- wijn de Groot en muziekstukken als Top of the world, Somewhere, Die Launige Forelle en nog een breed scala aan bekende melodieën, voor elk wat wils. Operettevereniging "Con Amore", opgericht Voor verschillende opdrachtgevers zijn wij in Moergestel op zoek naar woningen in diverse prijsklassen! Marc van den Bosch De Looyakker 50 5066 MT Moergestel Tel. (013) 513 3913 Mobiel: 06 542 56 338 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Bierproeven besloten om hoe kan het ook anders een jubileumbier te brouwen ter gelegenheid van het le lustrum. Dit bier moest aan een aantal door de vereniging.opgelegde eisen voldoen. Het moest een speciaalbier zijn wat smaakevolutie kent. Ofwel hoe langer men het bewaart hoe beter de smaak evolueert, zodat men tijdens het volgende lustrum er nog eens van kan genieten. Het bier gedoopt “Moergerstewijn 2005” is van het zogenoemde type “Barley Wine” ofwel in gewoon Nederlands “Gerstewijn”. Dit type kenmerkt zich volgens Roosen als De collecte voor KWF Kankerbestrij ding in Moergestel heeft 2865,30 opge bracht. De KWF-afdeling Moergestel dankt alle inwoners voor zijn of haar bijdrage aan de collecte. Een speciaal woord van dank aan alle collec tanten die elk jaar weer bereid zijn om op pad te gaan. Wie de collectant gemist heeft kan als nog een gift overmaken op giro 26000 t.n.v. KWF Kankerbestrijding in Amsterdam. Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl www.visionmakelaardij.nl e-mail: vision@remax.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 OKTOBER 2005 Vereniging Bierproeven te Moergestel viert dit jaar haar le lustrum. Ter gelegen heid hiervan heeft men in een gelimiteerde hoeveelheid een exclusief speciaal bier laten brouwen.Naar het schijnt zijn er meerdere verenigingen die tot het idee zijn gekomen om ter gelegenheid van hun jubileum een speciaalbier te laten brouwen. Dit geldt natuurlijk ook zeker voor een bierproefvereniging. 1. Maximale service. 2. Hoge kwaliteit van dienstverlening. 3. Geen 9-5 mentaliteit. 4. Enthousiaste makelaars. 5. Betrokkenheid met onze opdrachtgevers. Met het geld dat is opgehaald, kan er meer onderzoek worden gedaan. Onderzoek waarmee betere en minder ingrijpende behandelingen tegen kanker ontwikkeld kunnen worden. Wilt u zich in de toekomst als collectant aan melden of wilt u wat meer informatie dan kunt u bellen met 0800-0226622 of kijken op www.kwfkankerbestrijding.nl Of neem contact op met: Els van Houtert 513 1749 of Annette Donders 513 3361. in 1973, is een vierstemmig gemengd koor met een bezetting van 40 leden. Doel van de ver eniging is het zingen van operettemelodieën, Weense liederen en musicals. Een greep uit het repertoire: Duet uit de Parelvissers, Wien, du bist 1001 Nacht en Der Bettelstudent. Om een afwisselend programma te brengen is er speciaal voor deze gelegenheid bij ‘Crescendo’ een mannenkoor gevormd en Jong "Crescendo". Zij zullen deze middag ook enkele liederen ten gehore brengen. Het repertoire van Jong "Crescendo" met o.a. Abba-melodieën en The Rose zal u zeker bekend in de oren klinken. De zaal gaat open om 13.00 uur. Aanvang 14.00 uur; einde rond 17.00 uur. De entree is gratis. PAGINA 3 een zeer zwaar hooggistend bier met een vineus karakter, wat in de loop van jaren door smaakevolutie langzaam rijpt zoals een goede wijn. “Moergerstewijn 2005” typeert zich als een sterk gekarakteriseerd donker bruin bier met 10% alc. Vol. Het bier is aan het begin van het jubileumjaar 2005 in een zeer beperkte oplage ambachtelijk gebrouwen door de familiale brouwerij Het Anker in Mechelen (B). Daarna te rusten gelegd om tot een optimaal smaakevenwicht te komen. De specifieke kruiding tijdens verschillende tijd stippen in het brouwproces, het gebruik van 3 soorten hop en de toevoeging van 6 uitzonder lijke kruidsoorten maken dit bier tot een uniek brouwsel dat de zachte warmte van wijn en de frisheid van bier verenigt. Dit exclusieve bier is enkel op jaartal gebotteld in grote flessen van 75 cl. Ideaal dus om vele jaren te bewaren! Een gedeelte van de stockage zal nog verder ten ruste worden gelegd om jaarlijks in de feest maand Oktober tijdens de bierproefavond ont kurkt te worden om zo te beoordelen hoe het bier zich evolueert. “Moergerstewijn 2005” verdient verder een bijzondere behandeling. Laat het enige dagen op keldertemperatuur tot rust komen en schenk het met grote voor zichtigheid langs de rand in een droog, ruim Bourgogneglas. Tijdens de proefavond van 7 oktober a.s. zal dit bijzondere bier feestelijk gepresenteerd worden aan alle geïnteresseerden. Vereniging Bierproeven nodigt iedereen dan ook uit om op vrijdag 7 oktober a.s. om 20.00 uur aanwezig te zijn in de zaal van Café De Brouwer, waar het Jubileumbier geproefd en gepresenteerd zal worden. Aan dit officiële gedeelte zijn geen kosten verbonden. Na afloop is er gelegenheid om flessen van ons jubileum bier voor thuisgebruik aan te schaffen. Voor meer informatie kunt u contact op nemen net de Vereniging Bierproeven op info@vereni- gingbierproevennl ren van Mongozo met o.a. een Max Havelaar Bananenbier! Ook diverse bezoeken aan brou werijen in binnen- en buitenland behoorden tot de vaste activiteiten. Of deelname aan de jaarmarkt met een blindproeverij. Vorig jaar nog kwam voorzitter Christian Roosen lan delijk in het nieuws met het door hem ont wikkelde Speculaasbier. En wie had de pri meur? Vereniging Bierproeven natuurlijk! Maar ook de jaarlijks terugkerende Foto- Fietstocht blijkt een geweldig succes. Nu 5 jaar later kijken de leden met plezier terug op een zeer leerzame maar vooral gezellige vereniging met als hoogtepunt de maandelijks terugkeren de bierproefavond bij De Brouwer! Om dit heuglijk feit te vieren heeft Vereniging In oktober 2000 kwam een drietal Moer- gestelnaren op het lumineuze idee om een bier proefvereniging op te richten. Deze drie per sonen bestaande uit; Jurgen van de Wouw, Jeroen Meeuwis en Christian Roosen waren destijds allemaal werkzaam bij Den Boogaard en dronken regelmatig samen een speciaal- biertje. Toen er steeds meer personen interes se toonden, kwam dit gezelschap tot het besluit om een vereniging op te richten met als doel het verbreiden van kennis op het gebied van bierbereiding, het organiseren van proeverij- en en al hetgeen daarmee in verband staat, alles in de ruimste zin van het woord. Hierdoor konden meerdere mensen met dezelfde passie voor speciaalbieren deelnemen aan de door de nieuwe vereniging georganiseerde maandelijk se bierproeverij. Met een door de oprichters en dus tevens nieuwe bestuursleden benodigd ingelegd startkapitaal was Moergestel een vereniging rijker. Vereniging Bierproeven was geboren! Dankzij het vertrouwen van de toenmalige directie van Den Boogaard was men nu ook verzekerd van onderdak. Eén keer per maand was Den Boogaard het toneel van een fana tieke groep bierproevers. Na alle welbeken de problematiek rondom Den Boogaard kwam helaas hieraan snel een einde en was men dus genoodzaakt om een nieuwe loca tie te vinden. Na een korte tussenstop bij De Roozendries heeft men die uiteindelijk gevon den bij Café De Brouwer waar men tot op heden zich iedere eerste vrijdagavond van de maand ten zeerste thuis voelt. Gedurende deze 5 jaar heeft Vereniging Bierproeven regelmatig in de belangstelling gestaan door de veelzijdige activiteiten die men ontplooide. Zo kwamen er regelmatig gast sprekers zoals vorig jaar nog “onze” eigen oud- Moergestelnaar Bas van Ostaden die samen met zijn vrouw Hildegard een brouwerij in België zijn begonnen en hun sprookjesachtige bier Urthel op zeer ludieke wijze wisten te pre senteren. Of “Bier drinken voor het goede doel” met de presentatie van de exotische bie- Wij willen iedereen bedanken die ons 40 jarig huwelijksfeest grandioos hebben doen slagen. Kinderen, kleinkinderen, Pastor Th. te Wierik, het koor ‘Trouwes’ en de verzorgers van de kerk en allen die hierbij aanwezig waren. Ook dank aan iedereen die ons hun gelukwensen hebben toegezonden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3