Tweeduizend Jan Smit-fans bij KPJ Herfst in het poppentheater Werken van Judith Peacock in het Oude Kerkje Bibliotheeknieuws Kinderboekenschrijver Jacques Vriens met theatershow in Oisterwijk Heren zwaar: Dames licht: Dames zwaar: 2. t Zooitje; 2. t Ploegske; 2. Geflitst; 2. De Klepgeiten; 2. Bad Mood; 3. De Klumpkus. 3. Muskebiers. 3. Hart van Drunen. 3. Ons Zonnetje. 3. Geflitst. Op zaterdag 24 september speelt Marleen Groenland van poppentheater ’t Groene Land om 14.30 uur de voorstelling: "De verdwe nen paddestoel". Bijna tweeduizend uitzinnige bezoekers genoten er van het optreden van Jan Smit. En het was ook nog eens puur toe val dat we de hele familie Smit in Moergestel mochten begroeten. Die ver bleven namelijk dit weekend op een vakantiepark in de buurt en maakten van de gelegenheid gebruik om zoon Jan te zien optreden. Nu nog gemakkelijker zoeken De bibliotheek gaat het u gemakkelijker maken. De hele grote romancollectie is vanaf nu ver deeld in drie categorieën, namelijk romans algemeen, romans spanning en romans roman tiek. Leest u graag spannende detectives, thrillers of sciencefictionverhalen dan vindt u deze nu allemaal bij elkaar bij romans Spanning. Bij romans Romantiek treft u alle familier omans, streekromans en liefdesromans. De romans Algemeen staan overige romans waar onder de literaire en psychologische boeken. Het is even wennen natuurlijk maar op de balie vind u duidelijke boekenleggers en op de kas ten is het helder aangegeven. Uiteraard staat het team van de bibliotheek altijd voor u klaar als u vragen hebt! de observaties, die door het sprekende kleur gebruik een rake typering van de mensen om haar heen geven. Haar werk weet de aandacht te vangen en te ontroeren door de eerlijkheid in vorm en kleur. De tentoonstelling is op zaterdag te bezichti gen van 13 tot 17 uur en op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1 euro, kinderen mogen gra tis binnen. De opbrengst is voor het onder houd van het monument. Het adres van het Oude Kerkje is Willibrordstraat 25. Voor meer informatie zie www.oudekerkje.nl Elke laastste woensdag van de maand... VOORLEZEN! De scholen zijn weer volop aan de gang, de bibliotheek draait op volle toeren, het is weer voorlezen voor de kinderen van 4 tot 8 jaar. Elke laatste woensdag van de maand kun je in de bibliotheek terecht voor een mooi verhaal. Kom op woensdag 28 september naar de biblio theek van 2 uur tot half 3Je bent van harte wel kom. Op 24 en 25 september is er een solotentoon- stelling van werken van Judith Peacock-Mellor in het Oude Kerkje te Middelbeers. Het werk bevat stillevens en bloemstudies in olie- en acrylverf, portretten en figuurstudies in crayon, alsmede houtskooltekeningen. Haar leven lang is Judith geboeid geweest door de wereld om haar heen. De wens om deze weer te geven in schilderijen ging veel later in ver vulling toen ze les nam bij de kunstenaar Mark van Praagh in Hilversum en recentelijk bij de Reuselse kunstenaar Jan Vosters. Haar portretten in pastelkrijt zijn indringen- Voor kinderen vanaf 6 jaar en hun (groot)ouders gaan Jacques en Annet vertellen en spelen hoe ze als kind al bezig waren met schrijven en tekenen en komen Meester Jaap en De bende van de Korenwolf voorbij. Ook uit hun nieuw ste boeken zullen ze iets laten horen en zien. De voorstelling begint om 19.30 op donder dag 6 oktober a.s. in het Cultuurcentrum Tiliander in Oisterwijk. Tijdens deze avond kun je boeken kopen en natuurlijk zullen Jacques en Annet een handtekening zetten in je nieuwe boek... Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Bibliotheken in Oisterwijk en MoergestelVoor leden van de bibliotheek 2.50 en voor niet-leden 3.50. Dus als je lid bent van de bibliotheek krijg je 1 euro korting! Dat optreden (tussen dat van stemmingma kers Henk Wijngaard en Arne Jansen in) was de apotheose van wat weer een prachtig feest werd: het jaarlijkse touwtrekweekend van KPJ Moergestel. Wat is het geheim toch van een altijd weer enthousiaste groep jongelui dat er elk jaar ’n feest van maakt waarover geen wan klank te bespeuren valt. Het gaat al vele jaren zo, en mocht de laatste jaren het onderdeel touwtrekken op ’n lager pitje hebben gestaan, dan heeft het er sinds het afgelopen weekend weer alle schijn van dat het aloude niveau weer ruimschoots gehaald wordt. ’n Enorm compliment dus aan het bestuur en de talloze helpers van KPJ Moergestel want dankzij hun nimmer aflatende zorg kent het touwtrektoernooi enkel maar als winnaars de deelnemers en het publiek. En daar gaat het om! Kijk, daar loopt het bosvrouwtje in het bos. Ze zoekt en zoekt, maar nergens in het bos ziet zij een paddestoel. Wat is er toch aan de hand? Is heks Troeleboel weer bezig? Het bosvrouwtje gaat hulp zoeken en vindt iemand die haar toverkracht geeft en dan Na de voorstelling is er een boswandeling speurtocht die hoort bij het verhaal. Samen met het bosvrouwtje gaan de kinderen het bos in om naar de paddestoelen te kijken. Kom gezellig kijken of vier je verjaardag. Speel, dans, zing, wandel en speur mee. Het spel is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 7 jaar met hun ouders, opa’s, oma’s en voor wie maar wil. De entree bedraagt 3.50 per per soon. Reserveren: 528 4008. De voorstelling “De verdwenen paddestoel” is ook nog te zien op woensdag 28 september. Meer informatie? Dan kunt u terecht op de website: www.groenelandtheater.nl Jacques Vriens, een van de bekendste en suc cesvolste schrijvers van kinderboeken in Nederland, en Annet Schaap, die bijna al zijn boeken geïllustreerd heeft, komen met hun vrolijke en muzikale theatershow naar Tiliander in Oisterwijk. Deze hilarische voor stelling, “Van Rotschool tot Korenwolf” stond al in een aantal grote theaters. De uitslag van de wedstrijd: Heren licht: 1. Mini Hoemers; Heren midden: 1. KPJ Vlijmen; 1. VC De Rooise Oortjes; 1. Hendriks matrijzen; 1. VC De Rooise Oortjes; ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2005 PAGINA 5 itr'. 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5