Poirters ST ARJEN ROBBEN Loopgroep Rico Salvetti in Hart van Brabantloop blue se/en by Obermeyer ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES ZOEKERTJES Modehuis ZONOERUWHULP KOMEN WE NERGENS Voordracht bij de reizende tentoonstelling ‘Kloostertuin als monument’ in Natuurmuseum Brabant Tilburg Nederlandse topclubs aanwezig op NK Estafettezwemmen ON e O INTRODUCTIE NIEUW MERK Het merk voor de prijsbewuste consument. Bekijk onze etalage eens! Want er komen andere tijden Religieuze gebouwen en kloostertuinen zijn in de loop der jaren steeds weer geladen met nieuwe betekenissen. Mensen nemen besluiten tot sloop, herbestemming, verbouw of transfor matie. Daarmee wordt meteen afscheid geno men van de oude tijd. Het monumentale, reli gieuze erfgoed kan bij zulke veranderingen geen dialoog meer aangaan met de samenleving van nu. Zijn we ons daarvan voldoende bewust? Over deze en andere vragen gaat de voordracht van deze avond. Zaterdag a.s. 24 september zal de Moergestelse loopgroep weer vertegenwoordigd zijn in de bekende Hart van Brabantloop. Een estafetteloop waaraan meer dan 1500 lopers deelnemen. Zij zullen niet allen tegelijkertijd strijden op het prach tige parcours dat uitgezet door het Brabantse midden. Nee, meer dan 100 deelnemende teams zetten hun 15 atleten één voor één in. Zij worden allen begeleid door een of meer fietsers. De start is bij het krieken van de dag op het sport centrum van de KUB. Meer dan 100 loopsters die door hun teamleiding zijn aangewezen en dus de eer hebben om als eerste een tijd neer te zetten sprinten weg om na enkele kilome ters het stokje over te dragen aan loper num mer 2 van het team. En zo zullen die dag 5 loop sters en 10 lopers de meer dan 100 kilometer afleggen. De route voert door de mooiste stuk jes natuur van onze regio. Via Loon op Zand wordt de zuidrand van de Loonse Duinen aan gedaan, draven atleten via een speciale route naar Hilvarenbeek, vandaar van Oostelbeers naar Oirschot. De Campina wordt bezocht en vanzelfsprekend ook Oisterwijk en onze eigen gemeente. Van Moergestel loopt het traject via de Pierenberg naar het Longa-terrein en de finish is tussen 17.30 en 18.30 op de Heuvel in Tilburg; dus precies in het hart van Brabant. Om de verschillen tussen de snelste en de wat langzamere teams niet te groot te laten worden, worden 3 x de tijden van de verschillende teams nauwkeurig genoteerd. Want bij roeivereni ging Vidar bij de Beekse Bergen worden alle teams tegengehouden en vindt om 11.15 een herstart plaats. Zo ook in Oirschot waar om 14.15 het startschot klinkt voor het derde deel. Om 17.19 starten de afsluitende dames op het Op woensdag 28 september wordt in Natuurmuseum Brabant een voordracht gehouden over de waarde van kloostertuinen voor onze samenleving. De voor dracht begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Rabobank-Museumtheater. Zaterdag 24 en zondag 25 september organise ren de KNZB, Sportbedrijf Tilburg en zwem vereniging TRB-RES de Nationale Kampioen schappen Estafettezwemmen. Dit evenement vindt plaats in Sportcomplex Drieburcht in Tilburg-Noord. Afgelopen vrijdag was de laat ste datum waarop verenigingen zich konden aanmelden. Dit is in grote getalen gedaan. In totaal komen er 16 seniorenteams en 25 juni orenteams naar Tilburg om te strijden voor de nationale titel. Alle grote Nederlandse clubs zijn vertegen woordigd: De Dolfijn, DWK-XCESS, WVZ en De Whee. Ook de Brabantse toppers maken een goede kans op eremetaal. Zo zal PSV Eindhoven hoge ogen gaan gooien bij zowel de dames als heren. Ook Zeester-Meerval uit Uden en SBC2000 uit Breda gaan proberen enkele medailles te vergaren. Gezien de kwaliteiten van deze drie verenigingen uit Brabant gaat dat zeker lukken. Wellicht ook dat er nog enkele records zullen worden gezwommen. Het snelle Tilburgse water in combinatie met deze topclubs kan voor vele verrassingen gaan zorgen tijdens de NK Estafettezwemmen. Het publiek is van harte welkom om de wedstrijden te komen bezoeken. Filosoof Dr. Harald van Veghel en communi catiedeskundige Drs. Astrid Rickelman gaan op deze avond met elkaar en het publiek hier over in discussie. Kloostertuin als monument Deze reizende tentoonstelling, die is ontwik keld en uitgevoerd door Natuurmuseum Brabant en Stadsmuseum Tilburg, staat van 13 september t/m 4 oktober opgesteld in Natuurmuseum Brabant aan de Spoorlaan in Tilburg. Bij de voordracht is ook de expositie ‘Kloostertuin als monument’ te bekijken. Longaterrein voor de laatste etappe naar de Heuvel en om 17.40 de heren. Dit zijn dus uit gelezen plaatsen om een kijkje te nemen en de hectiek van een dergelijke herstart mee te maken. Maar ook in onze eigen dorp kunt u de lopers aanmoedigen. Vanaf 15.30 racen de atle ten door ons prachtige dorp. Deze dravers, zeker de Moergestelse, zullen nog meer aange zet worden tot grootse prestaties indien ze luide toejuichingen ontvangen. Dit jaar is het wis- selpunt, in afwijking van voorheen op het Roefterrein. Meer dan 100 vrouwelijke lopers zullen via de grote poort aan de kant van het industrieterrein de Roefvelden opsnellen, alwaar de wissel plaatsvindt. Daarna vervolgen de frisse lopers via de poort op de Waterhoefstraat de route in de richting van Tilburg. Volop gelegenheid dus om aldaar een kijkje te komen nemen. De loopgroep Rico Salvetti zal proberen zo goed mogelijk te presteren, hoewel sinds enige jaren het eerste doel niet meer is een zo hoog mogelijke klassering af te dwingen. Deelnemen en een plezierige sportieve dag is het belang rijkste uitgangspunt geworden. De Moergestelse deelnemers zijn Ama Jonkers, Robbie Timmer, Koos Guijt, Esther Jonkers, Onno Tinga, Jan de Jong, Peter Burgers, Ad Kolen, Susanne van de Berg, Jos van Esch, Bert Kaptijn, Corrie Timmer, Ad Oerlemans, Toos Swinkels en Maarten van Gils. Zoekertjes’ UITSLUITEND schritteliik opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... ■MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2005 Straat L DUE PRILICATIE IS HOGELIJK GEHUKT DANKZIJ Dt STEUN V«N: Woonplaats Telefoon j Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Het Diabetes Fonds zoekt 3000 nieuwe collectanten. Dat is hard nodig met 65.000 nieuwe patiënten per jaar. Met slechts 2 uur van uw tijd kunt u meehelpen aan de oplossing... De collectebussen staan al klaar. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,40 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Q Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. www.fondsverstandelijkgehandicapten.nl T (030) 236 37 77 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J t/m 10 regels 4,50 Bel (033) 422 65 20 of ga naar www.diabetesfonds.nl t/m 6 regels 3,00 DOE MEE AAN DE COLLECTE VOOR BIJZONDERE MENSEN roiios M verstandelijk I gehandicapten PAGINA 10 y Diabetes Fonds Mensen met een verstandelijke handicap ajn mensen die net ah iedereen recht hebben op een vplwaardiqe plek tn de samenleving. Maar juist door hun handicap hebben zij wel steun nodig. Zij kunnen dan ook rekenen op de betrokkenheid, inzet en financiële steun van het Fonds verstandelijk gehandicapten. Met een groot landelijk netwerk van vrijwilligers verwerven wij jaarlijks circa 2.600.000.- om onze doelen te realiseren. Ook u kunt daar aan bijdragen. Ah vrijwilliger, als collectant of als donateur. Bijzondere mensen verdienen uw steun Dromen werkelijkheid laten worden. Ambities, groot en kleitde ruimte geven. Dat wil het Fonds verstandelijk gehandicapten Door het financi®el£>ndersteunen van projecten en activiteiten, het mogeiijk maken van onder roek en publicaties én door aansluiting te zoeken bij tal van initiatieven Het ts hard nodig om de kwaliteit van leven van verstandelijk gehandicapten te verbeteren En die droom willen we laten uitkamen. Elke bijdrage om de kwaliteit van het leven van mensen met een verstandelijke handicap te verbeterentelt Wilt u het Fonds financieel steunen? Geef dan een bijdrage aan de collectant. Of maat uw bijdrage over op giro u 22 22 2 van Fonds verstandelijk gehandicapten in Utrecht. U kunt ook het Fonds opnemen in uw testament. <ijk voor deze en andere mogelijkheden op onze website kosten, bij 'normale’ grootte €3,00; anders €4,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman’, Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Geboortekaartjes? Een meer dan bijzon dere keus vindt u bij ons! Buro '76, Oister wijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. www.kinderschoenenkopen.nl VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Laatste kans om je nog in te schrijven voor ‘t koppel tactics dart toernooi in De Veerkes van aanstaande zondag! Zaterdag 24 september: Joe 2 de U2-band bij uitstek! Natuurlijk bij Feestcafé de Brouwer aanvang 20.30 uur. Bezoek ook eens onze web-site: www. schepenstweewielers.nl Schepens Tweewie- lers, Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326. Gevraagd enkele seizoenmedewerkers voor de komende pelstijd, aanvang nov., erva ring gewenst, betaling volgens cao. Voor inl.: tel. 013-5136162. Helmer pelsdierenfarm bv. Vossenhoorn 5 Moergestel Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be richt. U krijgt wat u vroeg. Let op: zaterdag 1 oktober in De Veerkes ‘Raar met je haar’. Dames softbal 1 van Roef zullen niet alleen voor 't bier zorgen maar ook voor je haar... Donderdag 6 oktober De Amstel talenten jacht bij Café de Brouwer m.m.v. Gradje Damen. Voor meer info en deelname zie www.onstalent.nl Boetseren kermaiek RAKU De lessen gaan weer beginnen. Voor opgave en info: 013-5131259 of www.inekevandeloo.nl. Eenpersoons schotel, bij ons in het res taurant: 6,80. U hebt de keuze uit 10 gerech ten. Deze gerechten zijn ook af te halen: €5,50. Chinees Restaurant ‘Yueng Shing’.Tel. 513 1163. Te koop: skeelers-rapss. schoenmaat 39. Vijf wielen, tel. 5132481. Beatrixstraat 17, Moergestel. Café de Brouwer presents Disco Kaffee “de Skihut’ vrijdag 23 sept. om 20.30 uur. Entree gratis. I.D. check! Kachelhout alles am. eik. €50/m3, kachel- klaar €5/gaaszak a 20 kg, kachelklaar. €30/m3 stamschijven/1m/stukken groen hout. Tel. 5133022. Te koop bordeauxrode Golf 1.6 Itr. motor 1995, 170.000 km. Motor ok! Schade aan carrosserie, 1750,-. Hans Antonis 013- 5133662. Let op: zaterdag 1 oktober in De Veerkes ‘Raar met je haar’. Dames softbal 1 van Roef zullen niet alleen voor ‘t bier zorgen maar ook voor je haar... Laatste kans om je nog in te schrijven voor ‘t koppel tactics dart toernooi in De Veerkes van aanstaande zondag! ren

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 10