1 ■k II r-‘ Wl W4 b-| Hebt u het boek ‘Rondgang door de kerk van St. Jans Onthoofding al gezien? Natuurlijk weer ’n productie van Buro ’76 Van ontwerp tot uitvoering! I Opkijkend naar Sint Jan op Open Monumentendag h. te Moergestel’ I Rondgang door de kerk I van St. Jans Onthoofding teMoer9estel te w 1 i 1 TvE I Jan Vriens, voorzitter van het Comite van aan beveling van de "Vrienden van St. Jan Moergestel" reikte, na een kort inleidend woord, Rondleidingen Om 12.00 uur begon de eerste rondleiding door de kerk, verzorgd door J aap Drubbel en Ton van Elsdingen. Aandachtig werd geluisterd naar uitleg over toren, doopvont, beeld en ramen van Dank gaat uit naar de vele vrijwilligers die deze dag tot een geslaagde Open Monumentendag hebben gemaakt. Zondag 11 september werd ook in Moergestel Open Monumentendag gevierd. De dag begon met klokgelui om mensen naar de kerk te roepen, waar om 10 uur de hoogmis werd gevierd, waarbij ook burgemeester Kortmann aanwezig was. Hij was daar omdat aansluitend aan de hoogmis het boek "Rondgang door de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel" van Ton van Elsdingen en Jaap Drubbel gepresenteerd zou worden. Burgemeester en pastor Schepens kregen rond 11 uur de eerste exemplaren uitgereikt. St. Jan, de beelden van Ambrosius en Bonifatius en zoveel kunstschatten meer. Naast deze rondleidingen door de kerk werden ook rondleidingen gegeven rondom de kerk (door Leon Verhoeven), in de toren (door Ad Wolfs en Leo Boogaers) en op het kerkhof (door Paul Spapens). De belangstelling was goed, niet overmatig, waardoor telkens ideale groepjes van 8 - 20 personen konden worden gevormd. Tussen de rondleidingen door werd het orgel telkens prachtig bespeeld door afwisselend Hans Festen en Toon van Gils. Een bijzonderheid was de aanwezigheid van Maria van Lent-Ninaber van Eijben met haar man, een dochter van de in 1977 in Boxtel overleden Toon Ninaber van Eijben, die in de oorlogsjaren de prachtige St. Jansramen van de absis maakte. Veel mensen, ook uit de omliggende dorpen, hebben op deze dag kunnen genieten van het Moergestelse religieuze erfgoed, het thema van Open Monumentendag 2005. Prachtig is, dat zij dat nu blijvend en indringend kunnen doen door aanschaffing en lezing van het op deze dag gepresenteerde boekje. Afhalen van boek Daarna stond de koffie klaar achter in de kerk, met als verrassing de door een Moergestelse bakker ter beschikking gestelde eierkoeken. Er was daarbij volop gelegenheid voor de inte kenaars van de "Vrienden" om het hun beloof de boek af te halen, of om dit boek en verschil lende andere boeken en folders te kopen. Men bleek zeer ingenomen met de kwaliteit van de "Rondgang". Voor intekenaars van de "Vrienden” die hun boek op deze dag niet heb ben afgehaald bestaat de mogelijkheid om dit te doen op het Parochiecentrum. het boekje aan de beide heren uit. Ton van Elsdingen schetste daarna in een soort schep pingsverhaal de ontstaansgeschiedenis van het boek en noemde en roemde de groepen die betrokken waren geweest. Na een dankwoord van Jaap Drubbel richting Jan Vriens en de sponsors sprak burgemeester Kortmann een dankwoord, waarin hij zei zeer ingenoemen te zijn met het aan hem uitgereikte boek. I -t PAGINA 9 I ■K ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2005 door: Ton van Elsdingen en Jaap Drubbel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9