ZONDER UW HULP KOOIEN WE NERGENS 1 1 2 Een gezellige middag met de Zonnebloem Familie van Elderen wint relaxstoel Guldensactie Jubileum jongerencentrum Vision! Nationale Collecteweek Nierstichting Alarmnummer Diabetes Fonds voor als het écht nodig is.. Het Diabetes Fonds zoekt 3000 nieuwe collectanten. Dat is hard nodig met 65.000 nieuwe patiënten per jaar. Met slechts 2 uur van uw tijd kunt u mee helpen aan de oplossing... De collectebussen staan al klaar. Bel (033)422 65 20 of ga naar www.diabetesfonds.nl In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Stichting Welzijn Ouderen PAGINA 5 Vliegerbouwer Kees van Elderen met zijn topmodel, de Moergestelse molen. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL I Op woensdagavond 21 september om half acht wordt er weer een bingo op de Reuselhof geor ganiseerd. U bent allen weer van harte wel- kom.U weet het de koffie staat altijd klaar. En wat denkt u van de mooie prijzen, dus komt allen naar de Reuselhof. En wie weet word jij haar assistent. Want dit werk alleen doen valt niet mee. Het zou zonde zijn als om deze reden de bingo zou moeten stoppen. Groetjes van Diny en Corry de Jong Boetseercursus KBO Voor de vierde keer start de KBO in de Roozendries weer een boetseercursus. Alle 50- plussers, man of vrouw, zijn hierbij van harte welkom. De bijeenkomsten zijn op vrijdag morgen van 9.30 tot 11.30 uur. We beginnen na de herfstvakantie, er worden 20 bijeenkomsten gehouden, die worden geleid door Leon Verhoeven. Wat kunt u verwachten? In een gezellige, onge dwongen sfeer worden u de beginselen van het werken met klei bijgebracht. Iedereen kan op eigen niveau en tempo werken. Ook de keuze van werkstukken kunt u zelf bepalen. U gebruikt onze gereedschappen, dus alleen de klei betaalt u, naast het lesgeld van 40,--. U kunt zich opgeven of nadere informatie inwinnen bij contactpersoon Maria van de Sande, Burg. Bardoelstraat 21, Tel. 513 1472. Kaartvrienden let op Het tijdstip van het kaarten is veranderd. Vrijdag 16 september om half acht starten we weer met de rik- en jokerwedstrijden. Met pun tentelling. Wat eerst ‘s middags was is verhuisd naar de avond. Kom gezellig met ons meedoen. Jan en Herman. Op 29 september organiseert de Zonnebloem een gezellige middag in “*t Stokske”. Cees Prinsen zal u zeker weten te boeien met de attributen uit zijn “Meidenkist”. Ook kof fie en een consumptie horen er natuurlijk bij. En we laten u niet met een lege maag naar huis gaan. De middag begint om 13.30 uur en om 18.00 uur sluiten we de middag af. Als u zelf geen vervoer hebt komen de mede werkers van de Zonnebloem u halen en ze bren gen u weer thuis. U moet zich voor deze mid dag wel aanmelden. Doet u dit vóór zondag 25 september. Aanmelden bij: Lies de Laat, tel. 513 3251, Joke van Beers, tel. 513 2368 en Annie van de Hout, tel. 513 3144 Als u in een rolstoel zit moet u dit ook zeker even vermelden. U kunt het best om 18.00 uur bellen dan hebt u de meeste kans dat er iemand thuis is. We hopen dat het weer net zo’n gezellige mid dag wordt als vorig jaar. In de afgelopen weken is er een inzamelings actie gehouden van overgebleven Nederlands geld. Nu de actie is afgesloten is de balans opge maakt en het resultaat bekend gemaakt. In totaal werd 2.546,- opgehaald. Ook werd in de verschillende collectebussen 2 ‘Z> kilo cen ten en 2 kilo vreemde munten aangetroffen. Helaas zijn deze munten niet inwisselbaar bij de Nederlandse Bank. De opbrengst van deze munten is bestemd voor het goede doel. M.O.V.-groep Moergestel In de gemeente oisterwljk De Nierstichting geeft toekomst. De Nierstichting zet zich in voor de verbete ring van de kwaliteit van leven van nierpatiën- ten. In 1968 werd de Nierstichting opgericht met als primair doel de dialysebehandeling te verbeteren en de capaciteit ervan te vergroten. Op dat gebied heeft de Nierstichting de afge lopen jaren veel bereikt. Hoewel dialyse een levensreddende behandeling is, legt dialyse nog steeds een enorme claim op het leven van de nierpatiënt en zijn omgeving. Daarom blijft de Nierstichting zoeken naar en werken aan structurele oplossingen gericht op het bevor deren van orgaandonatie en de preventie van nierschade. De Eigen Drogist Kemps aan het Rootven mocht vorige maand een Lafuma relaxstoel overhandigen aan de familie van Elderen, Burg. Bardoelstraat 25. Zij hadden meegedaan aan de wedstrijd in de Vakantievoordeelbrochure die in juni was bezorgd. Door de rebus op te los sen (‘Tegen de wind in trappen’) konden zij een van de 100 stoelen winnen. Jan van Elderen mocht de stoel in de winkel in ontvangst nemen uit handen van Chris Kemps. Rode draad Om nierpatiënten te helpen, houdt de Nierstichting jaarlijks een collecte die wordt ondersteund met een campagne. Dit jaar is het thema 'Een nierziekte loopt als een rode draad door je leven'. De poster laat nierpatiënt Tessa Schippers zien. Hoewel Tessa gebonden is door haar nierziekte, gaat zij niet bij de pakken neer zitten; zij heeft vertrouwen in de toekomst. Vanaf de foto lacht Tessa ons toe; zij voelt zich gelukkig niet beperkt door haar nierziekte. Maar Tessa heeft twee zussen met dezelfde ziek te. De oudste wacht op transplantatie en moet tot die tijd vijf keer per week dialyseren. De wachttijd voor een donornier is gemiddeld 4,5 jaar. Tessa: "Voor mijn zus zou het wel fijn zijn als ze een donornier zou kunnen krijgen". Het heugelijke feit dat jongerencentrum Vision dit jaar 15 jaar bestaat zal op zondag 25 septem ber van 13:30 - 24:00 uur met allerlei te gekke activiteiten in en rondom Vision gevierd wor den. Deze leuke activiteiten worden mogelijk gemaakt door diverse sponsors, die op de web site van Vision te zien zijn. 's Middags van 13:30 - 17:30 uur kunnen de basisschoolkids gratis hun oude spulletjes ver kopen tijdens de rommelmarkt. Er zullen ook stands met leuke workshops van Vision zijn, informatie en een stand van de meidenavonden met leuke activiteiten. Maar ook breakdancers, een BMXclinic en natuurlijk kun je ook gewoon lekker relaxen op het terras. Of je vermaken met de verrassing.... Aan het einde van de middag, van 16:00 - 19:00 uur, wordt er een panna voetbal toernooi geor ganiseerd voor de jeugd van 8 t/m 14 jaar en die vanaf 15 jaar. Tenslotte is er 'savondsvan 18:30 - 24:00 uur een DJcontest. Uit de 23 DJ 's, die zich hebben ingeschreven, zijn Martijn H, Hein de Croon, Scallywag, DJ Jones, Raveroy en the Legend geselecteerd om mee te doen. Tenslotte zijn er deze week ook weer leuke acti viteiten voor de basisschooljeugd; zaterdag 17 september kunnen de kids vanaf 8 jaar zelf pos ter maken van 14:00 - 16:00 uur. De entree is dan 1,50 Woensdag 21 september organiseert Vision een fotozoektocht van 13:30 - 15:30 uur voor de jeugd vanaf 8 jaar. Entree 0,50. Voor meer info bel 513 3261 of check de website www.jcvision.nl laten zien hoe dat in zijn werk gaat. Deze acti viteit richt zich speciaal op kinderen. Onder lei ding van Kees maken ze een vlieger die het gega randeerd doet. Dit model is ook gemakkelijk thuis te maken. De volwassenen zullen meer interesse hebben in het serieuzere werk van vliegermaker Kees van Elderen. Hij ontwerp zelf vliegers, zoals bij voorbeeld een vliegtuig. Het ontwerp dat de Moergestelnaren het meest zal aanspreken is een vlieger in de vorm van de Moergestelse molen. Een knap staaltje vliegerkunst. Kees van Elderen: “Ik geniet er van als ik zelf iets kan maken dat kan vliegen.” MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2005 Vervolg van pag. 1. Kinderen maakten hun eigen vliegers, een kunst die ze van oudere broers of van vader had den geleerd. Precies zo is het Kees van Elderen vergaan. Kees (39) is een technicus; hij is monteur bij een bedrijf dat is gespecialiseerd in brandwe rende roldeuren. De hobby van deze Moer- gestelnaar is het bouwen van vliegers. Hij leer de het van zijn vader Jo van Elderen. Tegenwoordig is dat een zeldzame vorm van vrijetijdsbesteding en WieKentKunst is dan ook zeer blij dat Kees van Elderen bereid is te Een nierziekte loopt als een rode draad door je leven’ Bussum, september 2005 - Ruim 75.000 vrijwil ligers gaan van 18 tot en met 24 september op pad voor de Nationale Collecteweek van de Nierstichting. Het thema van de collecte is: 'Een nierziekte loopt als een rode draad door je leven'. Die rode draad is figuurlijk, maar ook letterlijk als een nierpatiënt afhankelijk is van dialyse. De Nierstichting werkt er hard aan om het aantal mensen dat van dialyse afhanke lijk is te verminderen en zoekt naar structure le oplossingen om de wachttijd voor een donor nier te verkorten. Dat kost geld en daarom komen de collectanten van de Nierstichting aan de deur voor een vrijwillige bijdrage. Bij meer dan 40.000 mensen werken de nieren slecht en bij duizenden nierpatiënten helemaal niet meer. Om in leven te blijven moeten zij dia lyseren; een intensieve en belastende behande ling. Deze nierpatiënten moeten drie dagen per week naar het ziekenhuis om hun bloed urenlang te laten spoelen. Of zij spoelen thuis om de paar uur of gedurende de nacht via het buikvlies. Mensen die dialyseren moeten hun activiteiten plannen rond de dialyse. Door het strakke regime kunnen zij hun baan kwijtra ken en het contact met de omgeving verliezen. Ze zijn ook vaak moe, hebben veel last van jeuk en mogen niet zoveel drinken als ze zou den willen. Dialyse neemt maar tien procent van de nierfunctie over en daarom gaat de condi tie van nierpatiënten steeds verder achteruit Elk jaar komen er circa 1.500 nierpatiënten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan, dit aantal neemt de laatste jaren toe.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5