65 jaar! KEUKENS EN INTERIEUR OP MAAT MB Van Oers verkoopt uw huis zonder eigen risico Raafma. van ih&o 'B.riet M ALOE VERA Conversatiecursus English for Ladies KVO Nieuw Ermelindisbier te koop op Reuzen festival Oisterwijk VOOR: Bedankt! Piet en Jo van Haaren - Zoontjens 'n andere van oers makelaardij Een bijzonder woord voor dank. Wat voor ons als een droom was begonnen, is werkelijkheid geworden. Heel veel dank aan allen die ons gouden jubileum hebben doen slagen. Een mooier cadeau was niet mogelijk. van harte gefeliciteerd pa en super-opa! kinderen en kleinkinderen. U wilt uw woning verkopen NVM beitswerken keuken, uw meubel of tafel niet verzorgd meer uitziet. KORTOM: advies, ontwerp, productie, plaatsing, begeleiding en nazorg allemaal in één hand! Keukens op maat Badmeubelen Dressoirs Massieve tafels naar eigen ontw p Alle merken apparatuur XeÏdd'^bijbehorende bouwwerkzaamheden (alles in één totaalplan!) Renovatie van lak- en (d.w.z. als u voor uw kleur wilt omdat die er dan is zelfs dit mogelijk!) Bezoek en ontwerp aan huis (vrijblijvend) Cochabamba, september 2005 r Kinderen - kleinkinderen - familie - buurt - koor - Pastor Theo te Wierik - de verzorgers van de kerk - allen die aanwezig waren en die ons gelukwensen hebben toegezonden. Beste Mensen van de M.O.V.-groep en beste mensen van Moergestel, Theo Raaijmakers, Casilla 2431, Cochabamba Bolivia, theoraaij@bo.net Uw taalkennis is uw bagage Open Dag vrijdag 26 september tussen 15.30 en 20.00 uur. Kom maar langs voor een gratis inta kegesprek. Eileen Hourihan, Tilburgseweg 52b, Moergestel, tel. 513 2265. Marc van den Bosch De Looyakker 50 5066 MT Moergestel Tel. (013) 513 3913 Mobiel: 06 542 56 338 Nleuwlandstraot 48 5038 SP Tilburg Postbus 822 5000 AV Tilburg T *31 (0)13 536 80 55 F +31 (0)13 536 13 85 E lnfo0vanoersmakelaardlj.nl I www.vanoersmakelaardlj.nl Als je lichaam je lief is Voetreflex massage Bloesemremedie Healing Natuurgeneeskundig werker Corrie Laurenssen - Antonissen De Looyakker 37, Moergestel, tel. 013-513 3253 PAGINA 3 jaar weer gelukt om er iets heel moois en feestelijks van te maken - veel dank, beste mensen!! Mijn dank natuurlijk ook aan alle mensen die zich op die dag hebben ingezet: de mensen van de parochie, de pastores, koren, vrijwilligers en -sters, sponsors, brigadiers, fietsers en -sters, gewoon iedereen die bij gedragen heeft aan het welslagen van de 25e Toermee. Ik wil echt helemaal niemand vergeten en daarom zeg ik maar: heel veel dank aan iedereen!! Ik hoop dat de Toermee nog lang door zal mogen gaan, en dat de mensen van Moergestel op die manier hun steun zullen blijven betuigen aan de medemens die het minder goed heeft. Wij zijn er enorm blij mee. Hier in Cochabamba gaat alles verder wel naar wens. Er komen verkiezingen aan, dus misschien wordt het wel weer eens een keer onrustig.... Het is dit jaar wat dat betreft wel meegevallen; weinig stakingen en wegblokkades en zo. We hopen naar dat het zo blijft, dan kunnen wij gewoon doorwer ken. Beste mensen, heel veel groeten voor iedereen, de aller beste wensen en nogmaals dank!! Tot een volgende keer en houdoeü Wij doen het graag voor u, op een persoonlijke manier. Wij verkopen uw woning zonder risico, vraag naar onze speciale actievoorwaarden, wij leggen het graag aan u uit Wilt u meer over ons en onze diensten weten, kijk dan eens op onze website, www.vanoersmakelaardij.nl of neem contact op met Marie-Clalre Hessels of Frank van Oers: 013 -536 80 55 Ermelindis als ambassadrice Zijn dit plaatselijke gevolgen van Ermelindis, deze strekken zich nog veel verder uit dan Moergestel. Ettelijke keren per jaar treden de reuzen op in binnen- en buitenland. Al vele malen is Ermelindis in de kranten verschenen en op de televisie geweest. De reuzin heeft opgetreden in de mooiste steden, tijdens de kleurrijkste feesten en voor hoogwaardigheids- kleders. Ermelindis, Peer Paorel en Heukelomse Mie en hun begeleiders worden geroemd om het plezier dat ze uitstralen. Voor Moergestel is Ermelindis een ware ambassadrice. Het feest op 18 september in Oisterwijk is ook een Moergestels feest. zenoptocht. Het lag voor de hand deze nu in Oisterwijk te houden. Bij de organisatie zijn Moergestelnaren zeer nauw betrokken. Om daarvan een paar voorbeelden te geven. Wim Willems en Cilia Stork zijn met hun tweeën de drijvende krachten achter de streekproducten- markt. Johan op ’t Hoog is nauw betrokken bij de kookwedstrijd. Corrie Hurkmans maakte 100 prachtige badges waaraan de organisatoren en vrijwilligers op 18 september zijn te herken nen. Via verhalen en foto’s ben ik al mooi op de hoogte van de afgelopen Toermee op 28 augustus en dat dan allemaal voor de 25e keer!! Ik heb gezien en beluis terd dat het een hele mooie dag is geworden in alle opzichten, van het speciale bezoek van de Bisschop, de vieringen in de kerk, de fietstocht zelf, ja tot en met het weer, alles is prachtig verlopen zoals ik heb mogen vernemen. Jullie kunnen je voorstellen dat ik en wij daar enorm blij mee ben en zijn. Het is zo goed te weten dat er zoveel mensen daar druk in de weer zijn geweest om iets te doen voor hun mede mensen duizenden kilometers ver weg, daarvoor allemaal heel veel dank!! Mijn dank gaat natuurlijk uit naar de mensen van de M.O. V.-groep die weer een enorme klus hebben geklaard!! Zonder dat anderen het wellicht in de gaten hebben, zijn zij al maanden van te voren bezig met de organisatie van de Toermee en daar heel wat avonden en vergaderingen en vrije uurtjes inzit ten. Maar zoals ik heb begrepen is het hen ook dit BOETSEREN NA EEN CVA Elke dinsdagochtend boetseren enkele enthou siaste leerlingen in de Roozendries Waarom een speciale club voor boetseren na een CVA zult u zich afvragen. Dat heeft een aantal rede nen. Een CVA is (letterlijk vertaald een C Hersenen, V= bloedvaten, A Gebeurtenis) is de verzamelnaam voor; een TIA, een hersenbloeding, herseninfarct of anderszins. Na een CVA als eventuele verlammingen weer grotendeels of helemaal zijn bijgetrokken, komen vaak problemen aan het licht die niet direct zichtbaar zijn, en pas aan het licht komen wanneer hij of zij zijn oude leven weer probeert op te pakken. Problemen met concentratie, ruimtelijk inzicht of snel vermoeid maken dat het werken in een grotere groep vaak te veel van hen vraagt. Maar ook, welke hobby kan ik gaan oppakken. Na vra gen vanuit de patiëntengroep ben ik denken over de opzet van een groep, waar rust en aan dacht het belangrijkste zijn Mijn jarenlange ervaring in het omgaan met ouderen evenals het werken met mensen met een beperking en mijn liefde voor boetseren vormden daarbij een goed uitgangspunt. De S WO/KBO gaf ons de gelegenheid ons idee uit te werken en hebben wij nu een jaar proef gedraaid en met succes. Daarom werken wij vanaf oktober elke dinsdag-ochtend in De Roozendries. Hebt u belangstelling of kent u iemand uit uw omgeving die voor deze groep in aanmerking zou komen. Laat het ons weten, U bent van harte welkom. Ervaring in boetseren is niet vereist. Inlichtingen; Ineke van de Loo, tel. 013 513 1259. Het nieuwe Ermelindisbier, genoemd naar de Moergestelse reuzin Ermelindis, is te koop op het internationaal Reuzenfestival in Oisterwijk. Het bier is van het fust verkrijgbaar in de cafés ’t Molentje aan de Kerkstraat en De Lieve Lente aan De Lind. Ook is het bier op de markt met streekproducten op het Lindeplein ver krijgbaar in flessen en in cadeauverpakking. Het reuzenbier is een initiatief van carnavals vereniging De Pierewaaiers. De Moergestelse vereniging viert hiermee het 44-jarig carna- valsjubileum. Komende vrijdagavond wordt het nieuwe bier in Café De Brouwer aan het Rootven in Moergestel gepresenteerd. Iedereen is welkom om dit Moergestelde bier te komen proeven. Het Ermelindisbier is een tripel. Het wordt gemaakt door brouwerij De 3 Horne in Kaatsheuvel. Het heeft een percentage van 9 procent. Opvallende gevolgen De Moergestelse reuzin Ermelindis is genoemd naar de heilige die al in de veertiende eeuw in Moergestel werd vereerd en wier beeld in de kerk staat. De reuzin is gemodelleerd naar dit prachtige beeld. In Moergestel is het bestaan van de reuzin niet onopgemerkt gebleven. De Moergestelse vrijwilligersprijs is geheten ‘De Moergestelse Reus’. De winnaar krijgt een bron zen, door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars ontworpen replica van Ermelindis. Met deze vrijwilligersprijs is destijds op initia tief van WieKentKunst in Moergestel begon nen. De prijs is inmiddels een gemeentelijke. Een Oisterwijkse en een Heukelomse winnaar krijgt respectievelijk een bronzen beeldje van Peer Paorel en Heukelomse Mie. Een recente activiteit is het Ermelindisbier, een zeer sympathiek initiatief van C.V. De Pierewaaiers. Deze actieve vereniging heeft deze Ermelindis Tripel ter gelegenheid van het 44-jarig bestaan op de markt gebracht. Op het etiket staat een tekening van de reuzin naast de kerk van Moergestel. Het Ermelindisbier is van de tap en in de fles verkrijgbaar op het reu zenfestival in Oisterwijk. Binnen Moergestel mag Ermelindis op veel steun rekenen. Een sympathiek voorbeeld daarvan is de gastvrijheid van de zusters van Stanislaus. Daar ligt Ermelindis hoog en droog opgeslagen. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2005 Vervolg van pag. 1. S3. _j IB

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3