GEZIEN IN GÈSSEL Gouden feest Bart en Mien van de Snepscheut Officiële aanbieding van boek op Open Monumentendag J Aphrodite Dl p Maandag 12 september M.O. Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Zondag 11 september Deze week verschijnt het langverwachte, door Ton van Elsdingen en Jaap Drubbel verzorgde, boekje over de kunstschatten in de kerk van Moergestel "Rondgang door de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel Elkaar leren kennen Bart en Mien leerden elkaar kennen tijdens een kermis in Oirschot. Bart had een nieuwe fiets gekregen van zijn baas toen hij uit Indië terug keerde en hij ondernam samen met een vriend de reis naar Oirschot. Dat idee was tweeledig: ze hadden ’n doel om naar toe te rijden én het was er kermis.In de danstent die ze bezoch ten leerden Bart en Mien elkaar kennen. Mien logeerde bij een tante in Oirschot en Bart heeft haar daar netjes ‘afgeleverd’. Bart meent die nacht rond half drie thuis te zijn gekomen... Na een periode van vijf jaar (met af en toe korte tussenpozen) trouwen ze op 12 september 1955 om 10.00 uur in de kerk van Moergestel. Pastoor Van den Boogaard draagt de H. Mis op. ’n Half uur voor het kerkelijk huwelijk voltrekt Huub van Erve het burgerlijk huwelijk in het Moergestelse gemeentehuis. Gefeest wordt er die dag bij ‘Breda’s Welvaren’. Wonen en kinderen Daags na het huwelijk reizen Bart en Mien af naar het Belgische Ukkel. Bart gaat daar wer ken bij Bata Schoenfabriek. Tweeëneenhalf jaar "Vrienden van St. Jan Moergestel" Allen die zich in de afgelopen maanden heb ben aangemeld als lid van de "Vrienden van St. Jan Moergestel" kunnen op deze zondag het blijven ze daar en in die periode is hun eerste kind, dochter Gerda, geboren. Dan komen ze terug naar Moergestel en vinden woonruimte naast ‘Breda’s Welvaren’. Vervolgens gaan ze naar de Korenstraat (hier wordt zoon Jos gebo ren) en in 1960 bouwen ze zelf’n huis aan de Kloosterlaan. In 1966 verhuizen ze naar de Prinses Margrietstraat. Daar runnen ze twin tig jaar lang de benzinepomp. In 1986 houden ze het voor gezien en verhuizen ze naar hun hui dige woonadres: Burg. Maeijerstraat 7. jaarlijks uitstekend weet te spelen! Ze leest heel graag en dat heeft weer als voordeel dat ze de toneelteksten nog redelijk makkelijk kan onthouden. Hoewel ze zelf zegt dat haar geheu gen... Aanbieding De dag begint om 10.00 uur met de hoogmis in de kerk, waarna aansluitend om ong. 10.50 uur door Jan Vriens van het comité van aan beveling van de "Vrienden van St. Jan Moergestel" de eerste exemplaren van boven genoemd boekwerk zullen worden aangebo den aan burgemeester Kortmann en (bij afwe zigheid van pastoor Theo te Wierik) aan pas tor Theo Schepens van de Moergestelse parochie. Rondleidingen Na deze officiële aanbieding wordt in de kerk aan de aanwezigen koffie aangeboden. Om 12.00 uur start dan in de kerk de eerste rond leiding door Jaap Drubbel en Ton van Hier genieten ze samen al vele jaren van hun beide kinderen en hun vijf kleinkinderen. Bart fietst daarnaast graag en kan heerlijk genieten van z’n dagelijkse borreltje. En Mien... tja, haar kennen we maar al te goed van de toneel groep ‘De Tweede Jeugd’ waar ze haar rol nog In de prachtig uitgevoerde "Rondgang door de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel" (96 pagina’s en uitgevoerd met 94 fotos waar van 35 in full color) is nu eens alles wat over de kunstschatten in deze kerk op versnipper de wijze bekend was, tegelijkertijd met tot nu toe onbekende of slechts bij enkelen bekende gegevens bijeengebracht in een handzaam en prettig leesbaar boekje. Ingegaan wordt op de onderscheiden kunstvormen, op gegevens over de afgebeelde heiligen en de tijd waarin zij leefden, en soms ook op de kunstenaars en de omstandigheden waarin hun werk tot stand kwam. De beschrijvingen van de objecten zijn daardoor geplaatst in een historisch, kunsthis torisch en religieus-historisch perspectief, waar bij de in het boekje afgebeelde foto' s een dui delijk herkenningspunt vormen. boekje gratis meenemen. Daarna is afhalen mogelijk op het Parochiecentrum. In een brief aan alle inwoners van Moergestel was vermeld dat ieder die zich vóór 1 septem ber zou aanmelden het boekje gratis zou ont vangen. Na deze datum bestaat alleen op Open Monumentendag in de kerk alsnog de moge lijkheid om bij inschrijving het boekje gratis te ontvangen. Daarna is het tegen betaling ver krijgbaar in het Parochiecentrum (513’2774). Inschrijving voor de "Vrienden" blijft uiter aard altijd mogelijk. Mien is een van de zes kinderen van Dien Smolders die een kruidenierswinkel had voor aan op de Oisterwijkseweg. Ook haar vader was werkzaam in de schoenindustrie en werk te (hoe kan het bijna anders) bij Van Bommel Schoenfabrieken. Mien ging naar de meisjes- sschool aan de Dreef (Kloosterlaan). Hier door liep ze alle acht klassen om daarna (precies op de dag dat ze 14 werd) thuis mee te gaan hel pen in het huishouden en in de winkel. Na nog ’n tijdje als gezinshulp te hebben gewerkt in Tilburg werkt ze tot het moment van trouwen bij van Bommel. Ze kijken beiden met plezier uit naar het gou den feest dat ze gaan vieren met familie en vrienden. Ze hebben er zin in, en het is ze ook van harte gegund. Maak er maar een prachtig feest van met kinderen, kleinkinderen en fami lie. ‘Moergestel-Nieuws’ wil jullie alvast graag van harte feliciteren en nog vele jaren toewensen ih een goede gezondheid. Proficiat Bart en Mien! Op maandag 12 september is het precies 50 jaar geleden dat Bart en Mien van de Snepscheut-Smolders elkaar het ja-woord gaven in de kerk van Moergestel, ’n Mijlpaal die natuurlijk niet zomaar voorbij mag gaan. ‘Moergestel-Nieuws’ ging daarom op bezoek bij Bart en Mien die alweer 19 jaar in de Burg. Maeijerstraat wonen. Op zondag 11 september is het Open Monu mentendag. Die staat dit jaar in het teken van religieus erfgoed. Op deze dag zal daarom de kerk van Moergestel geopend zijn en er zullen rondleidingen worden gegeven. Gouden bruidegom Bart van de Snepscheut werd geboren op 3 september 1927 aan het Bernhardplein in Oisterwijk. Bart komt uit een kroostrijk gezin van maar liefst 12 kinderen: 7 jongens en 5 meisjes. Zijn vader, die schoenmaker was, over leed al op vrij jonge leeftijd (58), waardoor moeder met het grote gezin alleen achterbleef. Bart ging in Oisterwijk naar de fratersschool aan de Kerkstraat, doorliep er zes klassen en bekwaamde zich later via de avondschool. Hij was 14 toen hij als schoenmaker ging werken bij Puts Schoenfabrieken in Oisterwijk. Enkele jaren later verhuisde hij naar de Renata. Bart was nog maar 19 jaar toen hij in 1947 werd opge roepen voor militaire dienst. In oktober van dat zelfde jaar werd hij, zoals zoveel Nederlandse leeftijdgenoten, ingescheept voor de reis van 28 dagen naar Indië. Tweeëneenhalf jaar heeft hij er gezeten en in tegenstelling tot heel veel ande ren raakt Bart over die periode in zijn leven niet uitgepraat... In maart 1950 zet hij weer voet op Nederlandse bodem. Indië kan hij echter niet vergeten: tweemaal is hij er inmiddels terug geweest. In 1977 ging hij samen met vijfdienst- kameraden en twee jaar later ging hij nog eens, maar dit keer nam hij zijn vrouw mee. Bart’s werkzame leven wordt in 1950 weer ver volgd bij Renata. Van daaruit komt hij via de Bata terecht in Brussel. Hij woont daar ook ’n tijd, maar daarover straks meer. Uiteindelijk keert hij toch weer terug en via Aero Dongen en Berkelmans Oisterwijk bereikt hij op 61 -jari ge leeftijd de VUT om later met pensioen te gaan. Gouden bruid Mien Smolders werd geboren op 8 december 1929 aan de Oisterwijkseweg in Moergestel. Elsdingen. Om 13.00 uur, 14.00 uur en 15.00 uur zijn er, naast de rondleidingen in de kerk, ook rondleidingen in de toren (door Kees Schoenmakers, Ad Wolfs en Leo Boogaers), rondom de kerk (door Leon Verhoeven) en op het kerkhof (door Paul Spapens). Tussen de rondleidingen zal het orgel afwisse lend worden bespeeld door Hans Festen en Toon van Gils. In het Parochiecentrum is voor de bezoekers gelegenheid tussendoor een kopje koffie te nuttigen. ’n foto van ‘n reuzenpaddestoel. Deze foto is gemaakt in de schuttersweide Gilde St. Catharina, Heuvelstraat nabij Moergestel, (eigenaar Hoofdman Peter Wolfs) me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1345 s IS geroeste 18 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Wf Boekje Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inlevèren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. 7 8 'i k Mi lirlworrnrriinAcinctiti n i+ f! 1 23 13 |4 21

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1