Geslaagd Gildenfeest St. Joris 26e Beekse Marathon: nieuw parcours en nieuwe startlocatie! Rode Kruis ontspanning Vakantiebungalow Someren In oktober bestaat onze zaak 50 jaar! ‘Ik ilï Natuurlijk gaan we ook in het najaar door met onze JUBILEUM ACTIE ’n rondje van de zaak” van dinsdag 6 t/m zaterdag 10 september -■4^3 Schoenmode ’n halve eeuw Oude Grintweg 8 - OIRSCHOT - Tel. 0499-571407 Op zondag 21 augustus is de Kringdag van “Het Kwartier van Oirschot” gevierd bij gelegenheid van het 460-jarig bestaan van Gilde St. Joris. De dag begon traditiegetrouw met de samenkomst van alle koningen, keizers en hoofdlieden van de 55 aan de Kringdag deelnemende gilden en de Moergestelse gilden. Op zondag IS september a.s. organiseert Atletiekvereniging Achil ’87 de 26e Beekse Marathon. Diverse malen was de start op de eigen atletiekbaan op sportpark de Roodloop, maar voor dit jaar heeft de marathoncommis- sie gekozen voor de Vrijthof. In het verleden organiseerde korfbalvereniging Hilko de marathon ook vanaf de Vrijthof en de com missieleden wilden weer terugkeren naar de originele stek. Ook het parcours is nieuw! Liep men voorgaande jaren nog de 10 km-lus Groot Loo- Klein-Loo-Roodloop, dit jaar gaat de route richting Esbeek en de viskuit Om 11.00 uur wordt het startschot gelost (ook een half uur eerder dan voorheen) voor de 10 km, de halve marathon, de 30 km en de hele Meer informatie: www.jasinga.org; e-mail: info@jasinga.org ZONDER UW HULP KOMEN WE NERGENS past en uitgebreid met een overdekt terras, waardoor de gasten ook tijdens een wolkje toch warm en goed in de natuur konden verblijven. Met tevredenheid en voldoening werden bele venissen door de deelnemers uitgebreid bespro ken en werd na afloop teruggekeken op een geslaagde vakantie. tafel gehouden werd. Na de koffietafel werd door het gemeentebestuur de erewijn aangebo den aan de koningen, keizers, hoofdlieden en kringbestuur. Om precies 12.30 uur begon de optocht, aan gevoerd door harmonie Prinses Juliana, waar aan werd deelgenomen door 55 gilden. De optocht ondervond een enorme belangstelling langs de route. Na de optocht verzamelden de standaardrijders zich op het veld voor een slangengang. De tam- marathonafstand van 42 kilometer en 195 meter. Een kwartier daarna kan de jeugd deelnemen aan de 1 km. Dus u ziet, voor elke deelnemer is er wel een geschikte afstand bij. Voorinschrijven is goedkoper en kan tot uiter lijk 5 september via www.inschrijven.nl. Mocht u pas op de dag zelf beslissen of u meedoet, of welke afstand u gaat lopen dan kunt u nog vanaf 9.00 uur tot 10.30 uur inschrijven in de tent op het Vrijthof. De gymzaal aan de Papenstraat, achter basisschool de Driehoek is in gebruik om uw tassen neer te zetten en na afloop te douchen en om te kleden. Na een kopje koffie werd er in optocht naar de kerk gegaan, waar pastor Theo ter Wierik voor ging in de gildenmis. Voordat de viering begon werd door de Deken schrijver van het Gilde St. Joris een cheque van 1375 euro voor de actie “Kerk en Toren” aangeboden. Het was de opbrengst van de entree van de Beierse avond die vrijdagavond plaatsvond. Na de mis werd er weer teruggegaan naar Partyboerderij ’t Draaiboompje waar de koffie boers, vendeliers, koningen, keizers en hoofd lieden hadden zich opgesteld voor de massale opmars, waar enkele woorden werden gespro ken door burgemeester Kortmann en het ope ningswoord plaatsvond door kringvoorzitter Van Riel. Door de hoofdman van Gilde St. Joris werd een woord van dank uitgesproken aan alle spon soren van deze dag en hij kreeg een groot applaus toen hij mededeelde dat het Gilde ‘met droge voeten’ aan deze dag was begonnen. Door de vaandrig van St. Joris werd de eed van trouw afgelegd aan het wereldlijke gezag terwijl de har monie het Wilhelmus speelde. Hierna werd er begonnen met de wedstrijden op zilverschilden in de verschillende onderdelen zoals standaard rijden, trommen, vendelen, bazuinblazen, dan sen en de verschillende onderdelen van schie ten. Om ongeveer half negen werden de laatste prij zen uitgereikt en kon er worden terug gekeken op een zeer geslaagde dag. Het talrijk opgeko men publiek had genoten van een mooie gil- dendag! De Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren heeft in de week van 15 tot en met 21 augus tus de bungalow te Someren beschikbaar kun nen stellen aan negen gasten, om in een ont spannen en onbezorgde sfeer een week vakan tie door te brengen. Met aangename tempera tuur en in een gezellige groep werden uitstap jes gemaakt. Binnen en buiten werden er oud hollandse spelen gedaan in een gezellige huis kamersfeer. Traditioneel werd een bezoek gebracht aan een pannenkoekenhuis en vormden de huifkar - rentocht en een bezoek aan het kledingmuse um in Handel een geslaagde onderbreking .De aanwezige gasten, vrijwilligers en beroeps krachten genoten zichtbaar van deze locatie en onderling werden goede contacten gelegd en ieder werd volledig betrokken bij alle gebeur tenissen. De bungalow werd inmiddels aange- PAGINA 9 Openingstijden: van dinsdag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur Hst Diabetes Fonds zoekt 3000 nieuwe collectanten. Dat is hard nodig met 65.000 nieuwe patiënten per jaar Met slechts 2 uur van uw tijd kunt u mee helpen aan de oplossing... De collectebussen staan al klaar. Bel (033) 422 65 20 of ga naar www.diabetesfonds.nl Diabetes Fonds ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2005 20% korting op ara Zie ook onze speciale Ara etalage □Pc’ ■’W

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9