GEZIEN IN GÈJSEL 1 fl Cubaanse kunst in ‘De Verdieping’ ‘Kunst in de praktijk’ Vision 15 jaar! r l-i SS D Thema-avond diabetes FOTO-IMPRESSIE van het bezoek van Bisschop Hurkmans BBbn* - - I “Gezien aan de Industrieweg 16, de studio van onze lokale omroep. De nachtmerrie van MTV of de droom van de gemeente Oisterwijk?” Het is tevens een manier om mensen te berei ken die wellicht nooit een galerie bezoeken, en op deze manier in contact komen met deze kunstvorm. Een groot aantal werken van de internationaal vermaarde Cubaanse kunstenaars is geduren de de weekenden van 3,4,10 en 11 september a.s. te bewonderen in de Moergestelse Galerie "De Verdieping". De openingstijden: op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 en op zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. «■Wi De Cubaanse kunstenaars zijn allen geschoold aan de Hoge School der Kunsten Havana. Sommigen werken daar als professor en ande ren zijn nog studerende. Genoemde kunste naars genieten inmiddels internationale bekendheid, zij exposeren mondiaal en mogen zelfs hiervoor Cuba verlaten om aanwezig te kunnen zijn bij diverse openingen. Een permanente expositie is er in de "Praktijk Orthodontie Oisterwijk Art". Naast een per fecte samenwerking, wanen bezoekers zich in een galerie en hebben een aangenaam verblijf. "Cuban Art Holland" en "Havana Art Int." exposeren in Galerie de Verdieping een groot aan tal figuratieve en abstracte werken van de vermaarde Cubaanse kunstenaars: Lis, Gustavo Valdés Albertos, Salazar en Beatrice Chirolde. Tot deze geweldige dag zijn er ook nog de leuke, vaste activiteiten voor de basisschooljeugd op woensdag- en zaterdagmiddag. Zaterdag 3 september kunnen kinderen vanaf 8 jaar leren schminken van 14:00 - 16:00 uur. De entree voor deze mini-cursus is 1,50. Woensdag 7 september moet je je sportkleding aantrekken, want dan kan de jeugd vanaf 8 jaar Van 13:30-15:30 uur het spelren je rotspe len. De entree is dan 0,50. Vision blijft natuurlijk ook open op woensdag en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur, op dinsdag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 I uur en op vrijdagavond van 19:00-01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafelvoet ballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl Van 1330 -1730 uur is er voor de basisschool- kids een rommelmarkt. Als je gratis je oude spul letjes wilt verkopen, kun je meedoen! Je moet je dan wel inschrijven voor 10 september d.m.v. het strookje achter op de flyers met de agenda van augustus september. Daarnaast zijn er stands met leuke workshops van Vision, informatie en een stand van de meidenavonden met leuke activiteiten. Er zul len breakdancers zijn, een BMXclinic en natuurlijk kun je ook gewoon lekker relaxen op het terras. Of je vermaken met de verrassing. Aan het einde van de middag, van 16:00 -19:00 uur, wordt er een panna voetbal toernooi geor ganiseerd voor de jeugd van 8 t/m 14 jaar en die vanaf 15 jaar. Je kunt meedoen met je team (2 spelers) als je je voor 10 september inschrijft bij Vision. Om je in te schrijven kun je natuurlijk ook een mailtje sturen of even bellen naar Vision. Tenslotte is er s avonds van 18:30 - 24:00 uur een DJcontest. Allerlei DJ s uit de omgeving hebben zich ingeschreven en afgelopen week end hebben de selecties plaatsgevonden. Wil jij weten wie er zondag 25 september meedoen? Check dan de website van Vision. Hierbij nodigt het bestuur van de DVN - afde ling Tilburg e.o. u uit voor het bijwonen van een thema-avond. Deze avond zal worden ver zorgd door: Drs. J. Scheerlinck, die als kaak- chirurg verbonden is aan het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Ook zal een mondhy giëniste op deze avond aanwezig zijn. Het onderwerp van deze avond zal zijn: ‘Het belang van goede mondverzorging bij diabetes’ door Drs. J. Scheerlinck kaakchirurg en een mondhygiëniste op donderdag 15 september. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur in de aula van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Bereikbaarheid: U mag gebruik maken van de noodparkeerplaats bij de eerste hulp. Na afloop van de lezing kunt u het ziekenhuis niet meer verlaten via de hoofdingang maar alleen via de eerste hulp. Er is misschien nog niet zoveel gepubliceerd over de relatie tussen diabetes en mogelijke aandoeningen in het hoofd - hals gebied. Kaakchirurg Drs. J. Scheerlinck zal hierover belangwekkende dingen zeggen en tevens een goed overzicht geven van wat er zich allemaal kan voordoen in de mond en omstreken. Drs. J.Scheerlinck wordt vergezeld door een mondhygiëniste, die ons enkele praktische tips geeft over het belang van goede mondzorg voor diabetespatiënten. Tijdens de lezing zal uitge breid op deze aspecten worden ingegaan. Na de pauze krijgt u alle gelegenheid uw vra gen te stellen. Wilt u deze avond bij wonen, dan kunt u zich telefonisch of per e-mail aanmelden. U kunt dat doen bij Gerard Janssen tel. 455 7316 of e-mail janssen.dvn@12move.nl Dit jaar bestaat jongerencentrum Vision te Moergestel 15 jaar en dat moet natuurlijk uitgebreid gevierd worden! Dat zal dan ook gebeuren op zondag 25 september van 13:30 - 24:00 uur met aflerlei te gekke activiteiten in en rondom Vision. o jgfep) - I 'X I PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2005

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5