I NVM Aphrodite Ufo t Hierbij willen wij iedereen bedanken voor de grote belangstelling bij het 25-jarig jubileum van ons instituut. Tiny en Jelle Romijn Van Oers verkoopt uw huis zonder eigen risico Eerste overdekte speelgoedmarkt t.b.v. Scouting Sint Jan Huidverzorgingsinstituut Buurtbus viert 25-jarig jubileum i Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Nijntje in bibliotheken Moergestel en Oisterwijk Vervolg van pagina 1. vereniging werd opge- "'f We doen er alles aan om de wacht tijd voor de geboorteboeken zoveel mogelijk te beperken. Het kan echter ’n weekje langer duren voordat we u bellen dat u ze mag halen. U wilt uw woning verkopen Zondag 2 oktober Na een zeer succesvolle voorjaarsmarkt en een verregende vrijdagmiddag van de Jeugdvakantieweek, waar altijd veel kinderen speelgoed aanbieden voor de verkoop, heb ben wij gemeend een overdekte speelgoedbeurs te organiseren. In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Er was eens Sprookjes voor peuters en kleuters. In de vakantie zijn veel jonge kinderen naar het sprookjespark Efteling geweest. Heel veel sprookjes worden daar zeer levendig uitge beeld. Ben je benieuwd geworden naar de ver halen achter de sprookjes? Loop dan eens bin nen bij de bibliotheek in Moergestel. Van 22 augustus t/m 9 september is een kleine presentatie van sprookjes, speciaal voor peuters en kleuters. Je vindt er sprookjes in allerlei versies, eenvoudig of wat ingewikkelder, vrien delijk of spannend. Natuurlijk de bekende sprookjes van Asse poester, Roodkapje en Sneeuwwitje, maar ook minder bekende verhalen zoals De Kikker koning, De kleine zeemeermin of De stukge- danste schoentjes. Buurtbus-feiten en misvattingen De route van beide buurtbussen is ruim 30 kilometer. Elke vrijwillige chauffeur rijdt gedu rende zijn diens deze route 4 keer en legt dus zo’n 125 km af. Elke dag zijn er voor elke buurt bus 3 chauffeurs ingedeeld zodat de bus dus per werkdag 375 km op zijn teller bijschrijft. Daarmee maakt de buurtbus dus het respecta bele aantal van bijna 100 000 km per jaar. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de kilome terteller van de twee nieuwe bussen die in mei 2001 in gebruik genomen werden nu al de 400.000 km begint te naderen. In de 25 jaar van zijn bestaan heeft de buurt bus in totaal meer dan 200.000 passagiers ver voerd. De laatste paar jaar vervoeren de twee buurtbussen samen ruim 15.000 passagiers per jaar Dat is ongeveer 30 personen per bus per dag. Die passagiers stappen overal langs de route in en uit en hoeven niet naar een gele bus halte te lopen óm van de bus gebruik te maken. Opvallend is het dat na 25 jaar veel mensen dit nog niet weten. U hoeft alleen maar uw hand op te steken en de bus stopt voor u, waar u ook staat langs de route. De buurtbus telt nu 36 vrijwillige chauffeurs. En alle chauffeurs zijn bijzonder ingenomen met hun vrijwilligerswerk. Dat blijkt wel uit het feit dat de meesten pas willen stoppen als ze om gezondheidsredenen niet meer kunnen rijden of, wat gelukkig meer voorkomt, als ze de maxi mum leeftijdsgrens hebben bereikt. Onlangs heeft de vereniging zelfs een lid gehuldigd die onafgebroken 17 jaar lang als vrijwillig chauffeur heeft gereden. Ook merkwaardig is het dat er nog steeds men sen zijn die denken dat alleen ouderen van de buurtbus gebruik mogen maken. Dit is volstrekt onjuist. De buurtbus is een vorm van openbaar vervoer die voor iedereen toegankelijk is. Het enige verschil met de normale lijnbus is dat de buurtbus geen gebruik maakt van een strippen kaart maar van een apart plaatsbewijs dat in de bus te koop is. Er is een enkele reis, een 4-rit- tenkaart en een 10-rittenkaart, waarbij kinde ren jonger dan 12 jaar en 65-plussers reizen tegen een gereduceerd tarief. Bovendien zult u merken als u de buurtbus neemt, dat een kaartje aanzienlijk goedkoper is dan in een normale lijnbus of de trein, en zeker goedkoper dan uw eigen auto. Reizen met de buurtbus loont. Probeer het maar. de kunstschatten in deze kerk op versnipper de wijze bekend was, tegelijkertijd met tot nu toe onbekende of slechts bij enkelen bekende gegevens bijeengebracht in een handzaam en prettig leesbaar boekje. Ingegaan wordt op de onderscheiden kunstvormen, op gegevens over de afgebeelde heiligen en de tijd waarin zij leef den, en soms ook op de kunstenaars en de omstandigheden waarin hun werk tot stand kwam. De beschrijvingen van de objecten zijn daardoor geplaatst in een historisch, kunsthis torisch en religieus-historisch perspectief, waar bij de in het boekje afgebeelde foto’ s een dui delijk herkenningspunt vormen. Jaarlijks vervoeren de twee bussen ruim 15000 passagiers en maken daarmee de dorpen en het buitengebied in de gemeenten Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk voor iedereen goed bereikbaar. Ook hebben de 36 vrijwilligers die wekelijks hun dienst als chauffeur van de buurt bus rijden een belangrijke sociale functie. Ze zorgen niet alleen voor woon-werk- en school- huisverkeer, maar ook verzorgen ze het open baar vervoer van reizigers naar een van de bejaardencentra en het veij>leeghuis in Goirle of gewoon voor mensen die een bezoekje wil len brengen aan familie of vrienden. Op 6 september a.s. is het 25 jaar geleden dat de buurtbus in Hilvarenbeek van start ging. Aanvankelijk was het een twee-uursdienst op de route van Baarschot via Diessen en Haghorst naar Hilvarenbeek, Biest Houtakker en Moergestel. Nu, 25 jaar later rijden er 2 buurtbussen die een één-uursdienst onderhouden tussen Hilvarenbeek, Biest Houtakker, Moergestel en Oisterwijk en een twee-uursdienst van Riel via Goirle, Hilvarenbeek, Diessen naar Haghorst en Baarschot/Westelbeers. Het Vrijthof in Hilvarenbeek fungeert als over stapplaats van de ene route naar de andere. eerste komt heeft de meeste keus en kan terecht in ons gebouw. Natuurlijk is het gebouw niet oneindig groot dus wie het eerst komt die heeft de eerste keus. Er zijn geen professionele marktkooplieden of anders aanwezig op onze markt! Tafel ongeveer 2m2 5,00; Vloeroppervlak per lm2 2,50. Laat zo snel mogelijk weten of u mee wilt doen. Uiteraard is een speelgoedmarkt zonder kopers geen markt en bij deze nodigen we iedereen uit die niets te verkopen heeft om te komen kij- ken/kopen. Ook kunt u tijdens deze markt de inwendige mens versterken met een natje en een droogje. Voor de entreeprijs hoeft u het niet te laten deze is namelijk maar 0,50 per persoon. Voor info of aanmelding: Peter van de Wouw 06-22171727 (altijd bereikbaar) of Jan J onkers 513 3620 (na 18.00 uur). Marktcommissie Scouting Sint Jan Viering jubileum De buurtbus wil het jubileum graag vieren samen met iedereen die de buurtbus een goed hart toedraagt. Daartoe nodigt het bestuur u uit voor een receptie op donderdag 8 september a.s. van 19.00 - 21.00 uur in Café Partycentrum Den Horst, Sint Josephstraat 1 in Haghorst. Voor de buurtbus is dit een historische plek omdat hier 25 jaar geleden onze vereniging werd opge richt. Wij kijken ernaar uit u op onze receptie te verwelkomen. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Nijntje is 50 jaar geworden maar blijft jong en zeer geliefd bij de kleine kinderen. Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel zetten Nijntje in de spotlights in de maand september. Van vrijdag 16 t/m vrijdag 30 september heeft Nijntje een feestelijke tentoonstelling in bibli otheek Moergestel. In de peyterhoek vindt u informatie over de geestelijk vader van Nijntje: Dick Bruna, de meest verkochte kinderboe kenschrijver van Nederland. U vindt hier boe ken, video’s en puzzels waar Nijntje model voor heeft gestaan. Kom samen met uw (klein)kind naar de bibliotheek!!!! www.obtmb.nl Bibliotheek Moergestel, Schoolstraat 37 is geo pend op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 - 17.30 uur en vrijdag van 15.00 - 20.00 uur. "Vrienden van St. Jan Moergestel" Allen die zich in de afgelopen maanden heb ben aangemeld als lid van de "Vrienden van St. Jan Moergestel" kunnen op deze zondag het boekje gratis meenemen. Daarna is afhalen mogelijk op het Parochiecentrum. In een brief aan alle inwoners van Moergestel was vermeld dat ieder die zich vóór 1 septem ber zou aanmelden het boekje gratis zou ont vangen. Na deze datum bestaat alleen op Open Monumentendag in de kerk alsnog de moge lijkheid om bij inschrijving het boekje gratis te ontvangen. Daarna is het tegen betaling ver krijgbaar in het Parochiecentrum (513’2774). Inschrijving voor de "Vrienden" blijft uiter aard altijd mogelijk. Hoe willen we dat doen? Iedereen kan bij ons een tafel of stuk vloerop pervlak huren waar hij/zij zijn speelgoed/spel len zelf te koop kan aanbieden. Ook kunt u bruikbaar en compleet speelgoed dat u zelf niet wilt verkopen aan ons schenken en wij zullen deze spullen dan verkopen. De opbrengst daar van komt geheel ten goede aan scouting Sint Jan Moergestel. Deze spullen kunt u afgeven op 1 oktober tussen 13.00 en 17.00 uur bij Den Donk te Moergestel of u belt met onderstaand telefoonnummer en we maken een afspraak om de spullen te komen halen. Degene die zelf willen verkopen kunnen op de dag zelf vanaf 08.00 uur terecht om de spullen klaar te zetten. De speelgoedmarkt zal zijn op zondag 2 okto ber van 10.00 tot 17.00 uur in Scoutinggebouw Den Donk. U kunt aan de slag om uw opgesla gen speelgoed uit te zoeken. We hebben diver se mogelijkheden en uiteraard degene die het van oers makelaardij PAGINA 3 RESERVEER DAAROM TIJDIG!!! Wij doen het graag voor u. op een persoonlijke manier. Wij verkopen uw woning zonder risico, vraag naar onze speciale actievoorwaarden, wij leggen het graag aan u uit Wilt u meer over ons en onze diensten weten, kijk dan eens op onze website, www.vonoersmakelaardij.nl of neem contact op met Marie-Clalre Hessels of Frank van Oers: 013 - 536 80 55 Nieuwlandstraat 48 5038 SP Tilburg Postbus 822 5000 AV Tilburg T +31 (0)13 536 80 55 F *31 (0)13 536 13 85 E info@vanoersmakelaardij.nl I www.vanoersmakelaardlj.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2005 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3