a Sr Mgr. Hurkmans ging mee fietsen in de “Toer-Mee” CWM Officiële aanbieding van boek op Open Monumentendag J Aphrodite 1BL BRILLEN LENZEN Lees verder op pagina 3. Voor meer foto’s Huidverzorgingsinstituut van het bezoek van (013) 513 1504 isasasassst S Bisschop Hurkmans zie pag. 5! Zondag 11 september De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Moergestel-Nieuws: de krant waarin uw advertentie gezien wordt! Kerkstraat 21, Oisterwijk. tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Het bezoek van Bisschop Antoon Hurkmans aan onze parochie in verband met de bevestiging van onze pas benoemde pastoor Theo te Wierik en het feest van de patroonheilige van de parochie op zondag 28 augustus jl. liep toevallig samen met de 25ste editie van “Toer-Mee”. Het jaarlijkse evenement waarbij men pro beert zoveel mogelijk geld in te zamelen voor onze eigen Moergestelse missiona ris Theo Raaijmakers. Het is een feestelijke dag geworden ook al omdat het weer meewerkte. is er niet alleen in tijden van nood en Jezus Christus heeft Gods liefde kenbaar gemaakt aan de mensen. “Wij geven ons aan God en aan elkaar. Wij moeten mens zijn maar ook bij God thuis zijn. Eind augustus verschijnt het langverwachte, door Ton van Elsdingen en Jaap Drabbel verzorgde, boekje over de kunstschatten in de kerk van Moergestel "Rondgang door de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel Op zondag 11 september is het Open Monumentendag. Die staat dit jaar in het teken van religieus erfgoed. Op deze dag zal daarom de kerk van Moergestel geo pend zijn en er zullen rondleidingen worden gegeven. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 p Huidverzorgingsmstiti r Aanbieding De dag begint om 10.00 uur met de hoogmis in de kerk, waarna aansluitend om ong. 10.50 uur door Jan Vriens van het comité van aan beveling van de "Vrienden van St. Jan Moergestel" de eerste exemplaren van boven genoemd boekwerk zullen worden aangeboden aan burgemeester Kortmann en (bij afwezig heid van pastoor Theo te Wierik) aan pastor Theo Schepens van de Moergestelse parochie. Bevestiging Hierna volgde de bevestiging van pastoor Theo te Wierik. Hij had de opdracht het goede spoor te volgen. Dat kon alleen door herder te zijn, de eucharistie te vieren en de sacramenten toe te dienen en de mensen bij elkaar te houden. Pastoor te Wierik zegde toe dit graag te zullen doen en met de hulp van de vele vrijwilligers en gelovigen moest dit beslist lukken. Hierna vervolgde men de dienst en onder de consecra tie brachten de vendelzwaaiers de eregroet met hun vaandel. De kinderen keerden terug uit de kindernevendienst en vertelden wat zij gedaan hadden. Hierna zongen zij het lied “Aan tafel” en leegden hun bekertjes in de doopvont. De laatste woorden van Bisschop Hurkmans waren dat hij vond dat wij een mooie kerk, een mooie patroonheilige en goed weer hadden voor de “Toer Mee” tocht. Harmonie Prinses Juliana De gilden brachten ook nog de vendelgroet aan de bisschop en deden hem uitgeleide naar de uitgang van de kerk. Hier stond de Harmonie Prinses Juliana klaar om een serenade te bren gen en daarna ging het gezelschap eerst naar het parochiecentrum. Na het omkleden ging men vervolgens naar de startplaats van Toer-Mee bij de Veerkes. Daar deed de Bisschop de eer ste 5 inschrijvingen voor de fietstocht. Na een kop koffie ging hij met de 3 pastores een gedeel te van het parcours fietsen. MTV zond het geheel rechtstreeks uit. Boekje In de prachtig uitgevoerde "Rondgang door de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel" (96 pagina’s en uitgevoerd met 94 fotos waar van 35 in full color) is nu eens alles wat over Rondleidingen Na deze officiële aanbieding wordt in de kerk aan de aanwezigen koffie aangeboden. Om 12.00 uur start dan in de kerk de eerste rond leiding door Jaap Drubbel en Ton van Elsdingen. Om 13.00 uur, 14.00 uur en 15.00 uur zijn er, naast de rondleidingen in de kerk, ook rondleidingen in de toren (door Kees Schoenmakers, Ad Wolfs en Leo Boogaers), rondom de kerk (door Leon Verhoeven) en op het kerkhof (door Paul Spapens). Tussen de rondleidingen zal het orgel afwisse lend worden bespeeld door Hans Festen en Toon van Gils. In het Parochiecentrum is voor de bezoekers gelegenheid tussendoor een kopje koffie te nuttigen. Preek In zijn preek ging de Bisschop in op de wereld- jongerendagen in Keulen. Paus Benedictus memoreerde dat in God de kracht leeft voor een revolutie maar dat mensen die zelf een revolu tie ontketenen vastlopen. Men moest aan de medemens denken want 20% van de mensen in het rijke westen heeft alle luxe terwijl, 80% van de wereldbevolking in armoede leeft. God Ontvangst Om 9.30 uur werd de bisschop ontvangen door het parochiebestuur en de pastoraatsgroep MOV in het parochiecentrum. Hier werd een kop koffie genuttigd en om 9.55 uur haalden de 3 gezamenlijke Gilden St. Joris, St. Cathrien en St. Sebastiaan de bisschop met slaande trom en vliegend vaandel op en begeleidden het gezelschap tot in de kerk. De standaards van de gilden werden naast het altaar kerk geplaatst. Om 10.00 uur begon de plechtige viering van de eucharistie waarbij Bisschop Hurkmans samen met pastor Theo te Wierik, Provinciaal Overste Ben Verberne, diaken John van Grinsven en pastoraal werker Theo Schepens voorgingen en waarbij het dames-, heren- en kinderkoor de gezangen verzorgden onder lei ding van Maike Horsten. Ook het koor Inspiration nam deel onder leiding van Noud Piasmans. Vice-voorzitter Will Pellis heette iedereen welkom. Ook de geestelijke en wereld lijke autoriteiten die in groten getale aanwezig waren. Gesprek met de Bisschop Wij mochten hem nog een aantal vragen stel len en de eerste vraag was hoe hij toch gezorgd had voor dit voortreffelijke weer. Zijn antwoord was heel eenvoudig want hij nam het weer zoals God het hem gaf. Ook de fusie van parochies in het decanaat Oisterwijk kwam aan de orde. Dit was voorlopig zeker nog niet aan de orde voor Moergestel. Dat diaken John van Grinsven Moergestel gaat verlaten lag aan het tekort aan voorgangers en wij waren even te rijkelijk bedeeld. Monseigneur Hurkmans was voor heen al regelmatig in “Den Boogaard” geweest bij bepaalde gelegenheden en hij vond Moergestel een mooi dorp. Het kerkzijn zullen wij samen moeten beleven en uitdragen zodat het levendig blijft. Na het nuttigen van een broodje stapte hij op de fiets en reed een gedeel te van de tocht van “Toer Mee” omdat hij van daag nog andere verplichtingen had. HF-Hb me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1344 öèraeste PAN IS Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER l Lie Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. h Lliiirlwarvnrninncinctitiiiit j! J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1