0." CHAMPIGNONKWEKERIJ teeltmedewerker A Op ‘t Hoog - Moergestel Van Theo aan Theo (6) Collecte EHBO 6 stuks Super deBoer Geachte pater Raaijmakers, beste Theo, voor ca. 30 uur per week. zoekt een EHBO St. Christoffel komt bij u langs om te collecteren vanaf 29 augustus t/m 3 septem ber. Van de opbrengst van deze collecte kun nen wij o.a. materialen aanschaffen/vernieu- wen, nieuwe cursussen verzorgen enz. Om niet achter te blijven met de nieuwste ont wikkelingen willen wij ook voor onze leden een opleiding AED (hart defibrillator) verzor gen. Deze defibrillator zal in Moergestel op een centraal punt bereikbaar zijn. Ook kunt u immers altijd een beroep doen op onze vrijwilligers die zich belangeloos inzet ten bij evenementen. Tevens kunt u altijd gebruik maken van onze verbandposten. Voor al deze activiteiten is geld nodig, vandaar deze collecte. Bij voorbaat hartelijk dank Bestuur EHBO ver. St. Christoffel Dekenaat Oisterwijk Ook hier in Moergestel is de pastorale inkrim ping merkbaar. Toen pastoor Van den Broek in 1973 benoemd werd, had hij nog een kapelaan; er waren dus twee priesters. Bij zijn afscheid in 2000 was hij nog maar de enige parochiepries- Met veel interesse heb ik uw laatste brief gele zen: over de vele lijmsnuivers, de alcoholver slaafden en de uitzichtloosheid van veel straat jongeren in Bolivia. En ik bewonder uw door zettingsvermogen, de kracht die u heeft om bij alle ellende gewoon door te gaan, om te doen wat in uw vermogen ligt voor deze mensen. “Je wordt van dat werk niet altijd vrolijk”, schrijft u, maar tegelijkertijd heeft u veel ple zier in uw werk. Dat laatste lijkt me de enige manier om het vol te kunnen houden, hoewel u natuurlijk ook momenten zult hebben, dat u het niet meer ziet zitten. Maar als je dan af en toe een klein resultaat ziet, een kind dat zich uit de ellende omhoog heeft weten te werken, dan weet je weer waar je het voor doet. En dan kun je weer vooruit. En u zult ongetwijfeld veel steun hebben aan al die vrijwilligers die daar met u meewerken en aan die oude zuster Stephany, die ondanks haar hoge leeftijd (86 jaar!) gewoon maar door blijft gaan, met veel enthousiasme. Actieve parochie Er is dus veel achteruitgang en inkrimping in Gods Kerk en dat maakt mij niet vrolijk. Maar desondanks is het hier in Moergestel geen dooie boel. Er gebeurt van alles en er zijn ook veel nieuwe initiatieven. Niet alles lukt altijd en soms wordt er wel gemopperd, maar er is in ieder geval ‘leven in de brouwerij’. Om maar wat voorbeelden te noemen. Er is de laatste tijd een nieuw koor bijgekomen, een soort ‘midden koer’, bestaande uit zo’n 35 vrouwen (helaas nog steeds geen mannen) tussen de 30 en 52 jaar. Er is een Werkgroep Kerkbalans gekomen, die zich inzet voor de financiën van de parochie. Een van de acties van die werkgroep loopt op dit moment. Alle Moergestelnaren zijn bena derd met de vraag om lid te worden van de “Vrienden van Sint Jan Moergestel”. Daarmee hoopt men geld bijeen te krijgen voor behoud en onderhoud van de kerk en de toren. En omdat alle Moergestelnaren genieten van die kerk en die toren, zijn ze allemaal benaderd, ook diegenen die geen parochiaan zijn. De parochie heeft sinds een dik jaar een web site (www.parochiemoergestel.nl). Daarin staan Jeugd en jongeren Met Pasen was er dit jaar voor het eerst een vie ring apart voor peuters en kleuters. Met de vor melingen zijn we voor het eerst sinds een aan tal jaren weer naar de gezamenlijke dag voor vor melingen van het bisdom in Den Bosch geweest. En na het vormsel is er gestart met jongeren werk. Alle 34 vormelingen zijn daarvoor bena derd en op de eerste avond waren ze bijna alle maal aanwezig. Er is een eigen ruimte voor de jongeren gemaakt in het Parochiecentrum en na de vakantie zullen de activiteiten pas goed opstarten. Het is spannend hoe dat zal verlo pen. Op 15 augustus werd voor de 27e keer een open luchtmis gehouden bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg, dit jaar voorafgegaan door een kleine processie, waarin het Mariabeeld werd gedragen door leden van de Moergestelse gilden. Het komend weekend komt de bis- schop naar Moergestel, o.a. voor de 25e Toer- Mee en hij heeft beloofd (een stukje) mee te zul len fietsen. Op zondag 11 september doet onze parochie mee met de landelijke Open Monumentendag. De kerk is dan open voor rondleidingen en op die dag komt een boekje uit dat door eigen vrijwilligers gemaakt is over het kerkgebouw en de kunstschatten daarin. Parochies verdwijnen Vergeleken met uw werk ginds stelt mijn werk hier in de parochie niet veel voor; dat besef ik maar al te goed. Desondanks hebben we ook hier uiteraard te maken met ups en downs: zaken die tegenzitten of waar je tegen aan loopt, maar ook ontwikkelingen die je moed geven. Wat mij treurig stemt, is de algehele malaise waar in het christelijk geloof en de katholieke kerk in Nederland, maar eigenlijk in grote delen van West-Europa, verkeren. Het is keer op keer inleveren en inkrimpen. Parochies worden opgeheven en kerken gesloten. Gisteren las ik in het Bisdomblad, dat in Eindhoven de parochies Woensel-Midden en Woensel-Zuid zijn gefuseerd. En dan te bedenken, dat Woensel-Midden al een fusie was van vijf parochies en Woensel-Zuid een fusie van zes parochies. Wat vroeger (35 jaar geleden) nog elf parochies waren, is er nu dus nog maar één. Nou is daar weliswaar een flink pastoraal team van zes personen (twee priesters, twee diakens en twee pastoraal werkers - of ze allemaal fullti me werken of wellicht in deeltijd weet ik niet), maar vroeger had elk van die parochies min stens één pastoor met één of twee kapelaans. de intenties, de agenda, de berichten die ik voor Moergestel Nieuws schrijf, de dopelin gen en overledenen, de recente preken en er is een rubriek over spiritualiteit, waarin op dit moment aandacht wordt besteed aan de Wereldjongerendagen in Keulen. Er is een nieuwe Werkgroep Kerkversiering gekomen, bestaande uit tien vrouwen, die bij toerbeurt voor de versiering van de kerk zor gen. De MOV-groep heeft in het begin van dit jaar een succesvolle actie gehouden voor de slachtoffers van de tsunami in Azië. En die actie ging gelukkig niet ten koste van het Diekoningenzingen voor u, want ook daarvan was de opbrengst heel behoorlijk. Al deze activiteiten brengen heel wat werk met zich mee, maar ze zorgen ook voor een groot elan en ze versterken de onderlinge band. Er is dus ook veel goeds wat er gebeurt. En ik zou nog veel meer kunnen noemen, maar ik moet nu echt gaan stoppen. Er is veel wat mij ver trouwen geeft in de toekomst. En daarom zeg ik evenals u: ik doe het werk met plezier, ondanks alles. Mensen kunnen je enorm steunen. Dat is ook wat wij voor u willen zijn: door mee te fietsen of te sponsoren willen wij u helpen bij uw werk in Cochabamba. Beste Theo, het ga je goed! Met vriendelijke groeten, Theo Schepens, pastoraal werker ter. In pastoor Van den Tillaart (2000-2004) had Moergestel een priester in deeltijdaanstel ling (0,5 fte heet dat) en nu hebben we een pas toor voor 12 uur per week. Daar kwam dit jaar naast mij gelukkig nog een diaken bij (beiden zijn wij in deeltijd), maar die diaken heeft nu een benoeming gekregen in Berkel-Enschot. En hoe het nou verder moet hier in Moergestel, is nog een grote vraag. Zo snel als in Eindhoven of in Tilburg parochies gefuseerd worden, zal het in ons dekenaat wel niet gaan, maar ook hier is een langzaam pro ces van inkrimping en fusering gaande. Aanvankelijk had ons dekenaat 11 parochies. Inmiddels is de Marcusparochie in Oisterwijk verdwenen. En in Berkel-Enschot, waar onze diaken dus is benoemd, blijven voorlopig nog twee parochies, maar er komt al wél één pasto raal team met één fulltime priester en twee deeltijd diakens. En zoals de 11 parochies van Woensel uiteindelijk gefuseerd zijn tot één parochie, zo vraag ik mij soms af, of de 11 parochies van het dekenaat Oisterwijk (waar toe ook Berkel-Enschot, Udenhout, Biezenmortel, Helvoirt, Haaren en Moergestel behoren) niet ooit tot één parochie zullen moe ten fuseren. En het wordt er voorlopig wat betreft de beschikbare pastorale beroepskrachten niet beter op, want dit jaar is er in ons bisdom geen enkele priesterwijding en in Bovendonk (de priester- en diakenopleiding voor latere roepin gen in het bisdom Breda, waar ik les geef) zijn dit jaar slechts twee nieuwe aanmeldingen. PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2005 Voor meer informatie kun je contact opnemen met Wim Op ‘t Hoog, tel. 013-5131608 of 06-27026085. kilo 11.93 Hoegaarden Witbier* 6-pack (6 flesjes a 30 cl) JL28 Witte druiven Italië, klasse 1 per kilo Slagersachterham vers van het mes per 150 gr«m.24ft Pepsi, Sisi of 7-Up alle smaken 6 flessen a 1.5 liter &r22/5-.94' Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 27 augustus 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. F Spaar voor gratis 4 Thuismerk-artikelen! Kijk voor meer informatie snel in de VersWijzer van deze week. Super de Boer Raadhuisstraat 1 - Moergestel - Telefoon 013-5136050 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. Super de Boer Rundertartaarof Tartaartjes per kilo A48 1^74 Super de Boer Boerentijger tarwe of wit heel 1^39"

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5