Vertical bike sensationele attractie op de 22ste Esbeekse sensatiemarkt Zwerftocht over de Kampina Dauwtrappen op Kampina Busbedevaart naar Lourdes Wederom tot uw dienst! GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. L W Rabobank De Hilver feliciteert fietstocht 'Toermee' bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Zaterdag 20 augustus 2005 Oisterwijkseweg 30 5066 XD Moergestel Tel. 013-513 3604 iaww. gebrjanssen. nl De Esbeekse Sensatiemarkt wordt dit jaar voor de 22ste keer georganiseerd. Het weekend van 20 en 21 augustus wordt weer een feestelijk weekend in Esbeek. U vindt er volop vermaak voor jong en oud. Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Op zaterdag 20 augustus om 06.30 uur organi seert Vereniging Natuurmonumenten een extra dauwtraparrangement op de Kampinaheide. Het arrangement, inclusief ontbijt, duurt onge veer tot 09.30 uur. Voor dit arrangement kunt u zich tot 17 augustus aanmelden bij Bezoekers centrum Oisterwijk, tel. 013-5219209. Bij aan melding wordt u de exacte plaats van vertrek uitgelegd. Kosten: 10,- voor leden van Natuurmonumenten, €13,- voor niet-leden, kinderen tot 12 jaar €8,-. Een busreis naar Lourdes met de Limburgse Bedevaart is een hele belevenis en heeft een toe ristisch karakter. Er worden mooie plaatsen bezocht o a. Reims of Metz, Rocamadour en Nevers waar Bernadette opgebaard ligt. Tevens kunt u genieten van het prachtige Franse land- schap. Er wordt onderweg regelmatig gestopt voor de koffie en de thee. Er wordt gereisd met een comfortabele bus met bar en toilet en er wordt onderweg overnacht in goede hotels. Alle kamers hebben een eigen douche of bad en toilet. De opstapplaats van de bus is Eindhoven, Roermond en Maastricht. De busreis van 22 tot 30 september vertrekt ook uit Oisterwijk. Indien U voor deze reis interesse heef verzoek ik U dit zo spoedig mogelijk aan mij door te geven, omdat er nog maar enkele plaatsen vrij zijn in de bus.. In Lourdes kunt U geheel vrijblijvend deelne men aan het bedevaartprogramma, samenge steld en begeleid door onze eigen priesters. De reis wordt begeleid door een ervaren reis- leidster die U met raad en daad terzijde staat. Gaat U mee! Dan verzoek ik U om niet te lang te wachten met inschrijven. Belangstellenden voor deze Lourdesreis kun nen inschrijven bij: Joke Hoekman, Olmenpad 13, 5061 BJ Oisterwijk. tel. 521 6701. CREATIEVE CURSUS Creatief bezig zijn met verschillende materia len. In september start er een nieuwe cursus voor de senioren in de Ouderensoos “De Roozen- dries. In overleg met de cursisten ben ik van plan om elke maand een andere techniek te leren. Zoals: kleien, servetten technieken, bloempot- figuren, kerst- en paasdecoraties, textielverven, poppen maken met textielverharder, hout beschilderen of iets opknappen van thuis. Je hoeft zelf niets aan te schaffen, alles is via mij verkrijgbaar. De cursus is om de 14 dagen op maandag van 9.00 uur tot 11.00 uur. Leuk om de nieuwe week mee te starten. We starten op 12 septem ber. Docent: Wilhelmien Dirkx, Oirschotseweg 55,5066 CH Moergestel. Kosten: plm. €22,- voor 20 lessen (excl. mate riaal), afhankelijk van het aantal deelnemers. Niet-KBO-leden betalen €7,50 extra. Opgeven tot 1 september bij de coördinator Corry de Jong., Pastoor Jansenstraat 22, Moergestel, Tel. 513 3295. Op zondag is de traditionele jaarmarkt. Met maar liefst 100 marktkramen en diverse eet tentjes is er voor iedereen wel wat te vinden. Verder zijn er nog een groot aantal nevenacti viteiten. Dit jaar is er voor de sportieve waaghalzen, een van de nieuwste en meest waanzinnige attrac ties van dit moment, de vertical bike. De deel nemers moeten, gezeten op een mountainbike, zo snel mogelijk trappen waardoor de moun tainbike zich in opwaartse richting naar de top van de 12 meter hoge mast begeeft. De combi natie van sportieve inspanning en het over winnen van angst maakt vertical bike tot een sensationele beleving Op de markt staan naast diverse mooie (Volkswagen) kevers en lelijke eendjes, ook een monster-trike met een V8 motor en een drie wieler met een turbinemotor (straalmotor van CURSUS DIGITALE FOTOBEWERKING Na de vakantietijd start in de bibliotheek te Moergestel een cursus digitale fotobewerking speciaal voor de senioren van Moergestel. In deze cursus wordt U vertrouwd gemaakt met verschillende basis begrippen en handelingen om digitaal foto’s te bewerken. Met behulp van oefenfoto’s wordt o.a. uitgelegd hoe U rode ogen kunt verwijderen, een irritant scheve hori zon recht kunt zetten, storende objecten kunt verwijderen, uitsnijden, invoegen enz. Ook wordt uitgelegd hoe U helderheid, scherpte, contrast en kleuren van foto’s kunt verbete ren. Er wordt gewerkt met het softwarepro gramma Adobe Photoshop Element 3.0. De cursus start in 2 groepen en wel op 4 okto ber en 11 oktober 2005 op de dinsdag- middag van 14 tot 16 uur. Hij bestaat uit 10 lessen die om de 2 weken plaatsvinden. Het cursusgeld inclusief een cursusboek en een CD met oefenfoto’s bedraagt €100, - U kunt voor deze cursus inschrijven bij Toos van Gool-Groenen, de Hoefkens 45, 5066 BX Moergestel, tel. 513 6170 of per e-mail toosvangoolgroenen@home.nl een helikopter). Deze motor draait 40.000 rpm. Tijdens demonstraties door het hele dorp te horen. Iedereen die van dieren houdt is ook in Esbeek op het juiste adres. Behalve de kleindieren show, met diverse soorten konijnen, kippen en eenden die op een diervriendelijke manier wor den tentoongesteld, is er een marmottenrace waarbij men leuke kleine prijsjes kan winnen. Bovendien zijn er demonstraties met Border collies. U kunt zien hoe de Border-Collies ontelbare nuttige handelingen voor hun bazen verrichten bij het schapen drijven. Zij brengen de schapen weg, halen ze op en drijven ze in een kleine ruimte. Vaargroep de Kempen komt naar Esbeek met een groot bassin waarin zij hun radiografisch bestuurbare boten aan u tentoonstellen en demonstreren. Ook het publiek krijgt de gele genheid om zo’n boot eens te besturen. Het jongerenwerk Hilvarenbeek is op de markt aanwezig met “panna-voetbal”, streetbasket- bal en breakdance. Aan de kinderen is ook gedacht op de sensa tiemarkt. Er is o.a.een draaimolen, een spring kussen, een nostalgische carrousel, er zijn mini cars, ze mogen “keverkliederen” en ballon nenclown Kwettie is ook weer van de partij. De kinderen uit Esbeek hebben een eigen kraampje op de kindermarkt alwaar ze diverse spulletjes proberen te verkopen. Bij de een zal dit het oude speelgoed zijn, de ander probeert zelfgebakken koekjes of eigengemaakte sie raden te verkopen. Clown Jabbedabbedoe zal jong en oud verma ken bij de feesttent op speelterrein “de Loop” waar ook een groot terras is met live muziek van o.a. “Zuutjes Aon”. Ook DJ Erik zal deze zon dag de muziek verzorgen. U ziet wel, er is weer genoeg te doen op deze 22ste Esbeekse Sensatiemarkt, een markt met een groot aantal attracties voor jong en oud. De aanvang is om 11.00 uur en de entree vanaf 6 jaar is 2,00. Verder is er volop gratis parkeergelegenheid. De bloeiende heide! Hoe vaak is ze al bezon gen? Er valt dan ook veel te genieten in dit steeds zeldzamer wordende, weidse landschap. Op donderdag 25 augustus kunt u onder leiding van gidsen van het IVN-Oisterwijk tijdens een 4 uur durende wandeling genieten van al het schoons wat de Kampinase heide te bieden heeft. Het is raadzaam om wat te eten en te drinken mee te nemen. We vertrekken om 9.30 uur aan het einde van de verharde Posthoornse- weg in Oisterwijk, nabij Boshuis Hermitage, (begin van het fietspad). Deelname is gratis. Rabobank 7 GRATIS LEDENACTIVITEIT Het is tijd voor de Rabobank. PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 2005 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Dit sportieve evenement wordt alweer voor de 25e keer georganiseerd! De fietstocht wordt gereden op zondag 28 augustus 2005, vertrek vanaf St. Jansplein te Moergestel. Leden van Rabobank De Hilver kunnen met een introducee gratis deelnemen aan deze jubileum fietstocht. Formulieren voor deelname zijn verkrijgbaar op de kantoren van de bank. 57 Hts k

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5