Processie op 15 augustus Weinig kritiek meer op bouwplan Den Boogaard H BtïJB Bil 1" 1 KLEIN KARWEI - 521 24 23 ru Van Oers verkoopt uw huis zonder eigen risico IT Parochienieuws Protestantse gemeente Oisterwijk Zondag 21 augustus Pakje Kans! Samen stoppen met roken I j c van oers makelaardij NVM Omwonenden willen laatste plooitjes gladstrijken vervolg pagina 2 Wat voor probleempjes kunnen zich zoal voordoen? - De keukenkraan lekt; het leertje moet waar schijnlijk vervangen worden. - U struikelt over een omhoog stekende tegel in de tuin. Wie komt deze vastleggen? - Een deur of raam sluit niet goed meer; er moet een nieuw slot geplaatst worden. - U hebt een nieuw schilderij gekocht. Wie slaat de spijker in de muur om het op te han gen? - De TL-buis in uw schuurtje is kapot. Wie klimt erbij om een nieuwe te plaatsen? - U hebt moeite met het invullen van een aan- Kerkstraat 64, voorganger is mw. ds. W. van Egmond. Aanvang: 10.15 uur. We vieren de maaltijd van de Heer. De Schriftlezingen zijn Jesaja 51: 1-8 en Matteüs 16: 21-27. Er is kindernevendienst en crèche. J Vanaf september 2005 organiseert GGD Hart voor Brabant weer de training Pakje Kans! Dit is een groepstraining van 9 bijeenkomsten waarin u samen met anderen gaat stoppen met roken. Na een training Pakje Kans! is ongeveer 75% van de deelnemers gestopt met roken. Het is wel van belang dat u gemotiveerd bent het roken op te geven. Op 29 augustus 2005 geeft de trainer in een informatiebijeenkomst uitleg over opbouw en inhoud van de training. Deze informatiebij- DIAKEN VAN GRINSVEN NAAR BERKEL-ENSCHOT Het afgelopen weekend is in de beide parochies van Berkel-Enschot en daarom ook hier in Moergestel bekend gemaakt, dat de bisschop onze diaken John van Grinsven gevraagd heeft voor een pastorale functie in Berkel-Enschot. Hij heeft daarmee ingestemd. Het komt erop neer, dat hij hier zal blijven werken tot 1 okto ber en per 1 november benoemd zal worden in het pastorale team van Berkel-Enschot. Zijn hoofdtaak daar zal komen te liggen in de St. Caeciliaparochie in Enschot. Het bisdom is blijkbaar van mening dat Moergestel met drie pastores in de huidige omstandigheden wat al te rijkelijk bedeeld is; we ontvingen daar de laat ste tijd regelmatig signalen over. Toch ontstaat er met het vertrek van onze diaken een pro bleem, want pastoor Te Wierik is slechts voor 12 uur beschikbaar en pastor Schepens werkt drie dagen per week aan de Theologische Faculteit Tilburg. Over de oplossing daarvan zullen we nu moeten gaan overleggen. Wanneer en hoe we afscheid zullen gaan nemen van dia ken Van Grinsven is op dit moment nog niet bekend, maar we zullen daar in ieder geval op gepaste wijze aandacht aan besteden. Wordt vervolgd. BISSCHOP KOMT NAAR MOERGESTEL Het is al eerder gemeld: op zondag 28 augus tus komt bisschop Hurkmans naar Moergestel. Er waren verschillende redenen om hem uit te nodigen. De ToerMee wordt dan voor de 25e keer gereden, tegelijkertijd wordt in het laat ste weekend van augustus altijd het patroonfeest van de parochie gevierd (Sint Jans Onthoofding, WERELDJONGERENDAGEN (9): DEZE WEEK! Vóór de vakantie heb ik door middel van een achttal artikeltjes aandacht besteed aan de Wereld jongerendagen (WJD), die van 16 t/m 21 augustus in Keulen worden gehouden. Deze artikeltjes zijn allemaal te vinden op onze parochiewebsite (klik op Spiritualiteit/overi- ge), met foto’s ter illustratie. Inmiddels beste den ook de dagbladen en andere media aandacht aan de WJD, zodat iedereen ervan op de hoog te kan zijn. Deze week vinden ze dus plaats:de WJD, een internationaal katholiek jongerene venement, waar uiteindelijk zo’n 800 tot 900.000 bezoekers verwacht worden, met als hoofdgast paus Benedictus XVI. de voor de boekhouding en stond de klanten te woord. Ze was een gezelligheidsmens, hield van humor en van zingen. Riet was moeder van drie kinderen, oma en bijna overgrootoma. Ze is overleden in Stanislaus. U wilt uw woning verkopen eenkomst duurt van 19.30 tot 21.00 uur en is gratis. Voor meer informatie kijk op de website van GGD Hart voor Brabant: www.ggdhvb.nl of bel naar het Informatiepunt stoppen met roken: 073 640 40 85 (werkdagen van 9.00 -12.00 uur). GGD Hart voor Brabant wil graag weten hoe veel personen naar de informatieavond komen. Meld u daarom aan via het bovenstaande tele foonnummer. We lichten u dan in over de loca tie van de bijeenkomst. 29 augustus), pastor Te Wierik zal als pastoor van Moergestel officieel bevestigd worden en. het was al zo lang geleden (al meer dan 30 jaar) dat de bisschop van ons bisdom de Moergestelse parochiegemeenschap bezocht had. Inmiddels is en wordt er hard gewerkt aan deze dag. De gilden zullen de bisschop naar de kerk bege leiden, B&W van de gemeente Oisterwijk zijn uitgenodigd, de Werkgroep Ziekenpastoraat zorgt voor opvang en eventuele hulp voor rol stoelgebruikers vanuit ‘De Reuselhof’ en Stanislaus en MTV zal de pontificale H. Mis rechtstreeks uitzenden. Na de Mis zal de bis schop een deel van de ToerMeetocht meefiet sen. Zoals het er nu voorstaat is er nog maar weinig kritiek op het nu voorliggende bouwplan van de nieuwe Den Boogaard. Omwonenden heb ben de afgelopen periode hun zienswijzen ken baar gemaakt en die zijn, voor zover dat moge lijk was, in het nieuw ontstane bouwplan mee genomen. Bouwhoogtes zijn aangepast (hoewel volgens de omwonenden nog niet voldoende), evenals het aantal wooneenheden. De kelder verdieping komt in z’n geheel te vervallen even als de twintig appartementen bovenop Den Boogaard. Dat worden er nu slechts drie en daarnaast worden, los van het gemeenschaps centrum, nog vijf grondgebonden woningen gebouwd. Op dit moment worden de reacties nog verwerkt van de inspraakprocedure. Eventueel kan het plan dan nog worden aangepast waarna het opnieuw ter visie komt. Hierna kan mogelijk worden overgegaan naar het afgeven van een bouwvergunning. Vervolgens moet het plan worden goedgekeurd door de gemeenteraad. Uiteindelijk dient zij een krediet beschikbaar te stellen. Er zijn nog drie GILDEDAG SINT JORIS Op zondag 21 augustus is er in Moergestel een kringdag van de gilden bij gelegenheid van het 460 jarig bestaan van ons gilde Sint Joris. Die dag wordt begonnen met een plechtige H. Mis, met als thema: ‘Dienstbaarheid’. Daarbij zul len vele gilden en afgevaardigden van diverse instanties aanwezig zijn. Omwille van de pro grammering van die dag zal de H. Mis niet, zoals gebruikelijk is, om 10.00 uur beginnen, maar al om 9.30 uur! Wilt u daar rekening mee hou den? Bovendien zullen vele plaatsen in de kerk gereserveerd worden voor de verschillende gil den. Het lijkt daarom verstandig om op tijd aan wezig te zijn. Op het eind van de Mis zal de tra ditionele vendelgroet worden gebracht. Door senioren - voor senioren en mensen met een handicap De vakantiemaand is voorbij; de vrijwilligers van KLEIN KARWEI, allemaal senio ren, staan weer klaar om karweitjes op te knappen. Stel: u bent 55-plusser of u hebt een handicap, en er moet onverwacht in huis een karweitje gebeuren dat u niet zelf kunt. Het is vaak een simpel klusje dat opgelost moet worden voor de veiligheid of het woongenot. Een bedrijf of vakman komt er niet voor opdraven. Verwacht wordt dat ieder het zelf met enige han digheid wel kan uitvoeren. Echter, door leeftijd of handicap lukt dat lang niet altijd. Bovendien kan dikwijls geen beroep gedaan worden op een behulpzame buurman of de kinderen. Die zijn druk met hun eigen bezigheden. vraagformulier voor belastingteruggaaf of voor een gehandicaptenvoorziening. - Een stukje van het tapijt ligt los en u dreigt er over te vallen. Wie komt het vastplakken? - In de tuin hangt een tak van een struik gevaar lijk laag. Wie komt hem afzagen? - Om uitglijden te voorkomen moet er een handgreep geplaatst worden in de douchecel. - U kunt onverwacht de deur niet uit, toch moet er dringend een boodschap worden gedaan. Voor hulp in dergelijke gevallen kunt u KLEIN KARWEI bellen op telefoonnummer 521 24 23. Bellen op maandag- of donderdagochtend, tus sen half 10 en half 12! Er zit dan een mede werker aan de telefoon om uw aanvraag te note ren. (In gesprek? Herhaaltoets "5" indrukken en de hoorn neerleggen. U wordt zo spoedig mogelijk daarna teruggebeld.) Belt u op een ander tijdstip, dan kunt u een boodschap, plus naam en telefoonnummer, inspreken via de voice-mail (antwoordappa raat). Op de eerstvolgende maandag of don derdag zal er teruggebeld worden. U kunt 521 24 23 ook bellen voor het verkrij gen van informatie, of om u aan te melden als medewerker van KLEIN KARWEI. WERELDJONGERENDAGEN (10): GROTE EN KLEINE GETALLEN Er komt heel wat bij kijken om dat allemaal in goede banen te leiden. Zo zijn er extra veilig heidsmaatregelen genomen, is vijftig kilome ter weg speciaal voor deze gelegenheid aange legd, is dertig kilometer waterleiding aangelegd met 1.600 tapkraantjes, komen er 260 cate- ringwagens en circa 7.000 toiletten. Het zijn alle maal grote getallen, die duidelijk maken hoe massaal het is. Tegelijkertijd vind ik sommige kleine getallen ook uiterst boeiend. Zo las ik dat er vanuit Tadzjikistan, waar slechts 240 katho lieken wonen, voor het eerst een kleine delegatie deelneemt. En van de 150 a 200 Syrisch-katho- lieke families in Nederland gaan dertig jonge ren naar Keulen. Wil je meer informatie: www.wjd.nl Th. Schepens, pastoraal werker IP 111 I. opties die op dit moment bestudeerd worden, te weten: een zwevend podium, de inrichting van de zolderruimte en een discontinue (op verzoek van de jeugd). De hiermee gepaard gaande kosten moeten nog bekeken worden. Mocht de bouw van de nieuwe Den Boogaard daadwerkelijk in werking kunnen worden gezet schat men de totale bouwtijd op ruim één jaar. Als alles meezit, zo zei wethouder Van den Bosch tijdens de laatste inspraakronde op 6 juli jl., dan is de verwachting dat Moergestel in het jaar 2007 carnaval in het nieuwe gebouw kan vieren. Af. O. Voorafgaand aan de openluchtmis afgelopen maandag 15 augustus, vertrok ’n kleine proces sie met het Mariabeeld vanaf de Waterhoefstraat naar de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg. Hier woonden weer enkele honderden gelovigen de traditionele openluchtviering bij. (foto: Ton van Elsdingen) - -X f i r 9 BH 1 -• yg PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 2005 Achteraanzicht Pastoorspaadje Vooraanzicht Nieuwlandstraat 48 5038 SP Tilburg Postbus 822 5000 AV Tilburg T +31 (0)13 536 80 55 F +31 (0)13 536 13 85 E lnfo@vanoersmakeloardlj.nl I www.vanoersmakelaardlj.nl Wij doen het graag voor u. op een persoonlijke manier. Wij verkopen uw woning zonder risico, vraag naar onze speciale actievoorwaarden, wij leggen het graag aan u uit Wilt u meer over ons en onze diensten weten, kijk dan eens op onze website www.vanoersmakelaardij.nl of neem contact op met Marie-Claire Hessels of Frank van Oers: 013 - 536 80 55 •i I Lt

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3