Gilde St. Joris viert 460-jarig bestaan met Gildenfeest o t Beierse avond met De Klokkendorper GEZIEN IN GÈSJEL &«WT Creanita CWM Verzoek aan bewoners Aphrodite Q O '3 ■L (013) 513 1504 Tel. 513 2632 a.s. Zondag Gildenfeest knutselcursus volwassenen en kinderen kinderfeestjes Fvö Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Gelukkig hebben we veel hulp van onze gil denbroeders van de ook uit Moergestel afkom stige zustergilden mogen ontvangen. aan aan de koningen, keizers en hoofdlieden. Om 12.30 uur start de optocht door Moergestel, waaraan ongeveer 1.500 gildenbroeders deel nemen. Bij deze wil het Gilde St. Joris iedereen die hieraan meewerkt hartelijk dank zeggen. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Zomaar..., op ‘n doordeweekse dag.op een speelveldje aan de Krijtestraat. Hoezo gevaarlijk? Het was dan wel vakantietijd, maar dit kan toch niet de bedoeling zijn... y *3 '3r BEIERSE AVOND In het kader van het 460-jarig bestaan wordt in de feesttent aan de Oirschotseweg op vrijdag avond van 20.00 tot 24.00 uur een Beierse avond gepresenteerd met het bekende orkest ‘De Klokkendorper’ uit Aaile-Rixtel. “Dit belooft een fantastisch mooie avond te worden”. De entree (5 euro) gaat naar de actie ‘Kerk en Toren’. Met deze schenking wordt de eenheid van gilden en kerk gewaardeerd. Wees welkom dus bij alle activiteiten rond het 460-jarig bestaan van Gilde St. Joris. Op zondag 21 augustus 2005 is de kringdag van “Het Kwartier van Oirschot” in Moergestel. De organisatie is in handen van schuttersgilde St. Joris bij gelegenheid van haar 460-jarig bestaan. Dolenthousiaste freaks van blaasmuziek uit Oostenrijk, Duitsland en Tsjechië en dansmu ziek uit de hele wereld brengen een avondvul lend programma met “Volle Power” op het podium. Het optreden begint met volksstüm- liche blaasmuziek afgewisseld met ’n aantal fantastische solo’s. Daarna stappen ze over op feestmuziek van o.a. de Klostertaler en de Zillertaler Schürzenjager. De stemming wordt helemaal opgevoerd door een aantal dansnummer (o.a. I can se clearly now, Copacabana, Ein Festival der Liebe, e.v.a.), Het orkest brengt een avondvullend program ma met enkele korte pauzes. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. De entree is €5 en de kaartverkoop is op de avond zelf aan de tent. De entree wil het Gilde schenken aan de actie “Kerk en Toren” omdat de gilden toch steeds betrokken zijn bij de kerk. Dus houd deze avond vrij voor een prachtig optreden en een goed doel. aan het wereldlijk gezag zal worden vernieuwd. Vanaf 14.30 uur beginnen diverse wedstrijden, zoals het schieten met geweer, kruisboog, hand boog, standaardrijden, vendelen, trommen en bazuinblazen. Vanaf 15.30 uur kan ook een bezoek worden gebracht aan een tentoonstel ling in de zaal van ’t Draaiboompje. Hier is veel van het gilde uit vroegere tijden te bezich tigen. Het zilver en oude attributen geven een indruk van het gildenleven als rijke traditie. Het zegt iets over de instandhouding van een gilde. Er is hier een fototentoonstelling te bekijken over het verleden en het heden van Moergestel door Ad Wolfs Adrzn. Omstreeks 18.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats van de diverse wedstrijdonderdelen. De entree voor het publiek is de hele dag gratis. Vrijdag 19 augustus a.s. Op vrijdagavond 19 augustus is er een Beierse avond ter gelegenheid van het 460- jarig bestaan van Gilde St. Joris. Op deze avond treedt voor u op het in binnen- en buitenland bekende orkest De Klokkendorper uit Aarle-Rixtel. Het optreden vindt plaats in de feesttent tegenover ’t Draaiboompje. waarna er een spetterend slot volgt, waarbij niemand op z’n stoel kan blijven zitten. 5 Het Gilde St. Joris vraagt bij deze aan de bewoners aan de Oirschotseweg, Raadhuis straat en Kerkstraat of deze de vlag om 9.00 uur uit willen steken zodat wij onze koningen, keizers, hoofdlieden en genodig den feestelijk kunnen onthalen als we in optocht naar de kerk gaan. Verder graag het verzoek aan de bewoners van De Stappen, Oostelvoortjes, Hofakker, Herengoedstraat, Nieuwenhoflaan, Voor- brugstraat, Boonhofstraat en Kloosterlaan om de vlag vanaf 12.00 uur uit te willen ste ken om onze 55 gilden in de optocht een vlag gend Moergestel te tonen. Tevens vragen wij uitdrukkelijk om geen auto’s te parkeren langs de route van de optocht tussen 12.00 en 14.00 uur. ROUTE OPTOCHT De route van de kleurrijke stoet loopt via Oirschotseweg, De Stappert, Oostelvoortjes, Hofakker, Herengoedstraat, Nieuwenhoflaan, Voorbrugstraat, Boonhofstraat, Kloosterlaan, Raadhuisstraat, Oirschotseweg weer terug naar feestterrein ’t Draaiboompje. Om 13.30 uur vindt daar een massale opmars plaats van stan- daardruiters, tamboers, vendeliers, koningen, keizers en hoofdlieden, waarna de eed van trouw PROGRAMMA Het programma is een veelzijdig gebeuren. Vanaf 8.30 uur worden de koningen, keizers, hoofdlieden en genodigden ontvangen op het feestterrein bij partyboerderij ’t Draaiboompje waar de activiteiten grotendeels plaatsvinden. Om 9.30 uur is er een Gildenmis in de kerk van St. Jans Onthoofding waarna de eed van trouw aan het kerkelijk gezag zal worden afgelegd door de vaandrig van het Gilde St. Joris. Om 11.45 uur biedt het gemeentebestuur de erewijn Bij de Gilden staat traditie hoog in het vaan del, wat niet zo verwonderlijk is, want ze over leven al heel wat eeuwen voor God, koningin en vaderland. Met de organisatie van deze jaar lijkse kringdag van het Kwartier van Oirschot wordt een traditie van al vele jaren voortgezet. Volgens de ‘Oude Caert’ is het Gilde St. Joris in Moergestel opgericht in 1545 en bestaat het thans 460 jaar. Dit is de reden om een kring dag te vieren met vele gilden. Een feest van ver broedering en verdraagzaamheid. De kring dag wordt een kleurrijk spektakel waarbij 55 ver schillende gilden zich zullen presenteren aan de Moergestelse bevolking en ver daarbuiten. De voorbereidingen zijn goed verlopen. F Huidverzorgingsinstituut 5 Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 17 AUG. 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1342 oer Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. o R- j AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER i I"

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1