Zorg dat u erbij bent op zondag 29 augustus! Groeten Uit Oisterwijk stoomt af op concertserie 2005/2006 Voor 25e keerl Dauwtrappen op Kampina Lagere hypotheeklasten door stijging WOZ-waarde Aanmeldingen barbershopworkshop van start ADVERTORIAL Voorbeeld Op grond van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) stelden de gemeen ten in begin 2005 de waarde van alle woningen opnieuw vast. Die viel in vrijwel alle gevallen hoger uit, met een gemiddeld stijgingspercentage van circa 37 pro cent. Uit een inventarisatie van de Rabobank in de afgelopen maanden blijkt dat zeker 25.000 klanten in aanmerking komen voor het laten vervallen van de topopslag op hun hypotheekrente. De Rabobank gaat deze klanten actief informeren over de mogelijkheid tot lastenverlichting. Dit gebeurt door de klanten uit te nodigen voor een gesprek voor het aanpassen van de rente. Nieuwe situatie o.b.v. verhoogde WOZ-waarde: De klant heeft een nieuwe WOZ-opgave ontvangen van 320.000. Dit leidt tot een nieuwe executiewaarde van 288.000. De financiering is minder dan 75% van de nieuwe executiewaarde zodat de opslag kan vervallen. De klant betaalt daarom jaarlijks 0,20% over 180.000 minder; de renteverlaging bedraagt 360 op jaarbasis. Groeten Uit Oisterwijk ligt op stoom voor concertseizoen 05/06. Liefhebbers van GUO’s akoestische concertserie reserveren al digitaal op www.do.nl/guo, GUO’s website die is gebouwd door Digitaal Oisterwijk. Hierdoor kan GUO niet uitsluiten dat enkele concerten zijn uitverkocht als in september haar con certbrochure verschijnt. Vergeet vooral uw verrekijker niet en stem uw kleding af op het weer. Rabobank CURSUSDAGEN: Donderdag 29 september 19.30-22.30 uur; woensdag 5 oktober 19.30-21.30 uur; woensdag 12 oktober 19.30-21.30 uur; woensdag 26 okto ber 19.30 -21.30 uur; woensdag 2 november 19.30-22.30 uur; donderdag 10 november 19.30- 22.30 uur. Kosten: 30 euro incl. programma-boekje, par tituren en oefen-c.d. INLICHTINGEN EN INSCHRIJVING: Anneke Dam, tel. 5210175, annekedam@parel- net.nl. Aanmelden t/m 21 september a.s. web site: www.http://home.wanadoo.nl/thesin- gingpearls Locatie Basisschool de Molenhoek, Postelein 2 in Oisterwijk. De GUO-concertserie beslaat komend winter seizoen acht puike, akoestische concerten in ’t Boerderijtje, het sfeervolle stukje Brabants erf goed tussen Oisterwijk en Haaren dat in knus se theateropstelling 120 stoelen telt en waar bezoekers en artiesten bij elkaar op schoot krui pen. De Brabo’s Dommelvolk en Niels van de Ven openen de serie op 16 oktober met een Brabants avondje muziek en vertellingen. Dan volgen op 6 november Eugene Ruffolo Friends (USA)", op 27 november Allan Taylor (UK), op 18 december Helen Flaherty Friends (Caledonia), op 15 januari Brabander Jan Willem Roy (Brabericana), op 4 februari Dayna Kurtz (USA), op carnavalszaterdag 25 februari Danny Guinan Friends (Eire) en als sluitstuk op 19 maart een cd-presentatie-con- cert door het Vlaamse trio Ambrozijn. Meer ach- tergrond-info over deze artiesten is al te vinden op GUO’s website en volgt in september in de brochure. Oude situatie: Een klant heeft in december 1998 een hypothecaire financiering afgesloten van 180.000 met een renteperiode van 10 jaar. De executiewaarde was toen 200.000. De financiering ligt tussen de 75% en 100% van de executiewaarde en het klanttarief van 5,90% bestaat daarom uit een basistarief van 5,70% en een opslag van 0,20%. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JULI 2005 De gestegen WOZ-waarde van een woning kan leiden tot een verlaging van de maandelijkse hypotheeklasten. De Rabobank verwacht voor zeker 25.000 van haar klanten een lastenverlichting. Deze klanten kregen bij het afsluiten van de hypotheek een opslag op hun hypotheekrente, omdat ze meer leenden dan 75% van de executiewaarde van de woning. Door de gestegen WOZ-waarde is de nieuwe executiewaarde in veel gevallen hoger, waardoor de opslag kan komen te vervallen. Met deze actie bewijst de Rabobank dat zij primair opereert in het belang van de klant. Volgens de seizoensbegroting moeten de opbrengsten uit de entreetickets en de acqui sitie (advertenties in de seizoensbrochure en sponsoring) de artiestengages en organisatie kosten gaan afdekken. Voor de aanschaf van noodzakelijk duurzaam materiaal werft het In verband met de overweldigende belangstelling organiseert Vereniging Natuurmonumenten op zondag 7 augus tus om 06.30 uur een extra dauwtrapar- rangement op de Kampinaheide. Het arrangement, inclusief ontbijt, duurt onge veer tot 09.30 uur. Voor dit arrangement kunt u zich tot woensdag 3 augustus aanmelden bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 013-5219209. Bij aanmelding wordt u de exacte plaats van ver trek uitgelegd. Kosten: €10,- voor leden van Natuurmonumenten, €13,- voor niet-leden, kinderen tot 12 jaar €8,-. Gezamenlijk het ochtendgloren... beleven! Vroeg uit de veren is al bijzonder en zeker als er niet gewerkt hoeft te worden. Boswachter Frans Kapteijns van Natuurmonumenten, neemt u mee naar de ontwakende Kampina. Kampina is een fraai heidegebied dat omringd wordt door bossen en doorsneden wordt door enkele beken. Het noordelijk deel van de Kampinase heide is vrij droog met daarin veel struikheide. Het zuidelijke deel is een stuk vochtiger. Hier groeit de dopheide. Juist de afwisseling van vochtige en droge heide maakt dit gebied zo uniek. Beide typen heide zijn dan ook het leefgebied van een aantal bijzondere planten en dieren. Tussen de struikheide kunt u een levendbarende hagedis aan treffen. Het is ook het gebied van de tapuit. Op de nattere delen bloeit de zeldzame zonnedauw, een insec tenetend plantje. Het gentiaanblauwtje, een bijzondere vlindersoort, komt ook alleen op vochtige heide voor. Alleen door een zorgvul dig beheer kunnen deze bijzondere soorten in dit unieke gebied behouden blijven. Wellicht komen we tijdens deze wandeling deze ’’wakkere” bewoners van dit in dauw gehuld natuurgebied tegen of zijn er aan het hemel- firmament prachtige sfeerbeelden te zien. Kortom, een wandeling waar natuurbeleving en rust centraal zullen staan maar waar ook gewe zen word op leuke dingen die u alleen niet zou den zijn opgevallen, sporen van dieren, gelui den, prenten, vraat. Wie weet wat u allemaal tegenkomt. Heeft u nog vragen, stel ze gerust aan de boswachter. Na afloop wacht u een geza menlijk ontbijt. IN- AANVULLING Bestuur en vrijwilligers tesamen brengen de structureel actieve organisatiekern nu op onge veer tien enthousiastelingen. Zowel bestuur als vrijwilligersgroep kan nog enige in- en aan vulling gebruiken. GUO streeft vooralsnog naar een structureel actieve kern van vijftien tot twintig personen. Bij voldoende geschikte bestuurskandidaten ontkoppelt het bestuur de dubbelfunctie van voorzitter/secretaris, treedt de penningmeester terug om zich te beperken tot een adviesrol waarmee hij de brug slaat tus sen bestuur en zijn uitvoerende taken als pro grammeur en publicist en concentreert het bestuurslid zich op haar uitvoerende acquisi- tie-taken. Belangstellenden voor een bestuursfunctie en/of vrijwilligerstaken (kassa, ticketcontrole, zaal- inrichting en podiumopbouw, artiestenbege leiding, catering, distributie concertbrochures en affiches, algehele concertorganisatie, enz.) kunnen best nu mee op de GUO-kar springen. Voor meer info is er de GUO-foon: 521 0175 of guo@parelnet.nl PROGRAMMA: Je krijgt een introductie op barbershopzingen. We werken aan twee songs en twee tags (typi sche barbershop-stukjes) en aan stage-presen tation. Aan het einde van de cursus is er een pre sentatie voor het grote koor en publiek. Als je lid wil worden van het koor bestaat na de workshop de mogelijkheid om auditie te doen. Aan haar gebruikelijke draaiboek van pro grammeren, publiceren, reserveren en acqui- reren, voegde GUO het hoofdstuk reorgani seren toe. Dit werd noodzakelijk nadat Oisterwijks cultuurcentrum Tiliander de samenwerking met GUO verbrak en haar uit concurrentie-overwegingen een huurverbod oplegde. Intussen vormde GUO een nieuw stichtingsbestuur dat bestaat uit Rob van den Akker (voorzitter/secretaris), Jos Creusen (penningmeester) en Ans Kouwenhoven (bestuurslid). Daarnaast is er een actieve vrij- willigerskem in opbouw. Het GUO-bestuur stelt op woensdag 3 augustus de stichtings statuten op punt bij notaris Van Heesewijk die zijn diensten aanbiedt in de vorm van een sponsorschap. Het bestuur is al druk doen de om de beleidslijnen uit te stippelen en de hieruit voortkomende taken te coördineren om die straks na elk concert te evalueren en zonodig bij te stellen in aanloop van volgend concert. KOM UIT DE KEUKEN Ben jij nou ook zo’n zangeres die uren in de keu ken of de douche staat te zingen maar verder niets met je talenten doet: kom het bij ons eens verder proberen. Gevoel voor muziek moet je hebben, je moet goed kunnen luisteren, je hebt een leuke uitstraling om je te presenteren en een flinke dosis zin om je in iets nieuws te storten. Want vierstemmig zingen vraagt wel om oefe ning, maar daarvoor krijg je van ons een oefen c.d. en bladmuziek ter begeleiding. bestuur fondsen en subsidies. Prioriteit heeft theatertechniek die wellicht in fases wordt aan geschaft: eerst geluid, dan licht en tot slot opna- me-apparatuur. Vooruitlopend hierop is Emmens Geluidstechniek een sponsorschap met GUO aangegaan. Ook behoort een infor meel partnerschap met geestverwante organi saties tot de mogelijkheden. In dat verband is er een bespreking ter oriëntatie geweest met de Triskell-organisatie uit het Zuid-Limburgse Merkelbeek die GUO mee in het zadel wil hel pen. Voor de iets langere termijn leven er al plan nen voor een festival en voor de distributie van live-cd’s die in eigen beheer en onder eigen label worden opgenomen en geproduceerd. Het ultieme langere-termijnvizier richt zich op ver werving van een eigen accommodatie van waar uit GUO haar aspiraties verder gestalte geeft. Het is inmiddels mogelijk om aan te melden voor de zeswekelijkse barbers hop workshop georganiseerd door the Singing Pearls. The Singing Pearls is het vrouwen barbershop koor dat op de laatste conventie van Holland Harmony de achtste plaats binnenhaalde en daar mee tot het beste barbershopkoor van Brabant is uitgeroepen. Mario Larners is de dirigent. Wij dagen vrouwen uit om kennis te maken met de barbershop-style en met het regionale koor dat bestaat uit 34 leden. Barbershop is vier stemmig a-capella zingen, meestal in het Engels soms in het Nederlands. PAGINA 5 Toermee 2005 De Hirer

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5