0900^6^8844 Busbedevaart naar Kevelaer 18 poppentheatervoorstellingen in 6 weken zomervakantie Stadswandeling Oisterwijk Uitstapje Protestantse gemeente Oisterwijk Stijldansen voor senioren in Moergestel Wandelen langs de Oisterwijkse vennen Parochienieuws nPJ MOERGESTEL ng Welzijn Ouderen gemeente oisterwijk Natuurtheater Oisterwijk vervolg pagina 2 d e K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Th. Schepens, pastoraal werker W. van Egmond Er is kindernevendienst en crèche De aankomende zomervakantie brengt het Natuurtheater Oisterwijk 18 pop pentheatervoorstellingen door vier Brabantse poppenspelers. Tinneke Schrijver van Poppentheater de Witte Lelie, Luuk's Poppentheater, Marleen Groenland van Poppentheater ”het Groene Land” en theater ’’Doek” bren gen 6 weken lang iedere dinsdag, woens dag en donderdag een leuke, spannen de en verrassende voorstelling voor het hele gezin. Opa en Oma zijn ook wel kom. Zondag 24 juli Kerkstraat 64, voorganger is mw. ds. W. van Egmond. Aanvang: 10.15 uur. Vanouds kent Tilburg een levendige bedevaart voor de H. Maagd. Ook de devotie tot Onze Lieve Vrouw, Troos teres der bedroefden is daar niet onbe kend voor Tilburg en omstreken. Op zondag 21 augustus stellen wij allen uit Mgr. Dr. J. Heeffer rector Pauselijk inds College te Rome (Italië) zal ons n in alle diensten van die dag in het Dat op voorspraak van Maria de ongerendagen te Keulen bij de jonge het verlangen naar Christus opwek- us start er weer een nieuwe compu- voor de leden van KBO afdelingen ibeek, Diessen en Moergestel. De pelgrims uit Zeeuws-Vlaanderen sluiten die dag bij ons aan. Voor mensen die wat moei lijk kunnen lopen is er eenzelfde dienst in het klooster van de zusters 100 mtr. vanaf de bus halte). Het meenemen van rollators is geen enkel bezwaar. De bussen komen u bijna aan huis ophalen en ‘s avonds weer op dezelfde plaatsen terugge bracht. De reiskosten voor volwassenen zijn 17,00 per persoon; beneden 18 jaar 7,50. Koffie en/of thee wordt u op de heenweg door het bestuur aangeboden. U kunt zich opgeven voor 15 augustus bij Mevr. J. van Balkom, Krijtestraat 26, 5066 BH Moergestel, tel. 513 1544. Verdere infor matie ontvangt u bij inschrijving. len u, in een klein groepje, wat daar allemaal bij kwam kijken en ze laten u op een onder houdende manier kennis maken met het gebied. Het huidige bosbeheer is er op gericht om de eentonige bossen om te vormen tot een meer natuurlijk bos. Ook het boomvrij maken van de oevers van de vennen hoort daar zeker bij. Tijdens deze excursie ziet u hier mooie voor beelden van. GULDENSACTIE TOER-MEE In sommige Moergestelse winkels hebben enige tijd bussen gestaan om oude munten in te zame len voor de 25e Toer-Mee. Inmiddels zijn de bus- sen daar weer teruggehaald, maar op het Parochiecentrum kunt u oude munten nog inleveren tot eind augustus. U helpt er pater Theo Raaijmakers mee en zijn straatkinderen in Bolivia. GEEN SPOED, WEL POLITIE ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JULI 2005 De Schriftlezingen zijn: 1 koningen 3: 5-12 en Matteüs 13: 44-52. Evenals de zondag voor deze gaat het over het koninkrijk der hemelen. Het koninkrijk der hemelen is als... waar Matteüs van koninkrijk der hemelen spreekt, respecteert hij eerbiedig, op joodse wijze dat de Naam van God niet wordt uitgesproken, hij bedoelt: het koninkrijk van God) Misschien zou je beter kunnen spreken over koningschap, want het gaat erom dat God daad werkelijk in het leven van mensen regeert. Dat mensen daar naar gaan verlangen omdat ze weten dat het hun eigen leven en het leven van de gemeenschap, de samenleving goed zal doen. De lezing over koning Salomo sluit daar bij aan. Bij het aanvaarden van zijn koningschap staat hij voor het aangezicht van God, vraagt niet om macht of om het leven van zijn vijanden, maar hij vraagt om een opmerkzaam hart, een hart ACTIE VOOR KERK EN TOREN Op dit moment zijn er al 105 aanmeldingen bin nen voor de ’’Vrienden van Sint Jan Moer gestel”, waaronder twee van buiten Moergestel. Ik meld dit even ter herinnering aan deze actie, want zoals vaker: je wilt best meedoen, maar je vergeet het gewoon. Door lid te worden werk je mee aan het behoud en onderhoud van onze Moergestelse kerk en toren. Je hoeft niet katho liek of kerkbetrokken te zijn om mee te mogen KIJK EENS OM JE HEEN Kijk eens om je heen. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veilig stellen van waardevolle natuurgebieden. Meer dan ooit. Ga naar lOOjaar- later.nl.of steun ons via giro 9933. WAT HEEFT DE BROUWKUIP MET BIERBROUWEN TE MAKEN? Het natuurgebied ’’Oisterwijkse bossen en ven nen”, in 1913 als eerste natuurgebied in Noord- Brabant aangekocht door Natuurmonumenten, staat bekend om de tientallen vennen. Namen als bijvoorbeeld Kolkven, Brandven, Brouw kuip en Witven wijzen op o.a. verschillen in ont staanswijze, uiterlijk en gebruik ervan in het ver leden. Tijdens de excursie wandelt u langs een aantal van deze vennen en hoort u meer over dit prachtige gebied en zijn ontstaanswijze. Vroeger lagen de vennen in een uitgestrekt open heidegebied, zodat de wind vrij spel had op het water, maar omstreeks 1900 werden hier op grote schaal productiebossen aangeplant. De afgelopen jaren zijn vier vennen leegge pompt en schoongemaakt. De gidsen vertel- Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” orga niseert de wekelijkse Cultuurhistorische stads wandeling door Oisterwijk op zondag 24 juli a.s.; vertrek om 10.30 uur vanaf Tiliander (ingang Lindeplein). Gids: Helene van Kempen. dat ‘hoort’, dat luistert. Hij kiest niet voor rijk dom of een lang leven maar voor wijsheid om keuzes te kunnen maken. Hij vraagt oordeels wijsheid, om te leren onderscheiden tussen goed en kwaad. Het ‘horen’ met het hart werkt selectief, je hoort in deze wereld allerlei gelui den en stemmen. Maar daar is ruis, en veel hol lawaai bij, een hart dat ‘hoort’ naar de woorden van de Eeuwige zal leren wat waardevol is voor God, de mensen en deze aarde. Wat wijs is! Dat ‘horen’wordt in de joodse geloofsbelijde nis ogenblikkelijk verbonden met ‘liefhebben’. Het is een manier van zijn, er wordt op dat ‘horen’een reactie verwacht: een spreken en handelen waardoor anderen in die sfeer van dat liefhebben betrokken worden. Wanneer ik dit zo schrijf realiseer ik mij, dat het gestamel is, hebben wij woorden voor dit ‘horen’en ‘liefhebben’? Augustinus heeft eens gezegd ’’predik het evangelie aan de hele wereld en gebruik, indien nodig, woorden”. Met ande re woorden: Dat ‘horen’ met een opmerkzaam hart en dat liefhebbend leven kan eigenlijk alleen geleefd worden en is moeilijk in woor den te vangen. via de Stichting Welzijn Ouderen (S.WO.), ver goed door de gemeente Oisterwijk. Ook per sonen die geen lid zijn van de K.B.O. of in een andere plaats wonen zijn van harte welkom! Op vrijdag 26 augustus is er vanaf20.00 uur tot 24.00 uur een gezellige avond, waar oude en nieuwe leden elkaar kunnen ontmoeten. De entree voor deze avond is gratis en de hapjes en drankjes zijn basis van de kostprijs. Vanaf woensdag 21 september 2005 tot medio april 2006 starten wij weer een nieuwe cursus Stijldansen voor senioren vanaf 50 jaar. Het dansen wordt gehou den in Den Donk, Bosstraat la, te Moergestel. De lessen zijn van 13.00 uur tot 14.00 uur en zijn zowel voor beginners als gevorderden. Aansluitend is er dan, na de koffie en thee pauze, nog tot 15.30 uur gelegenheid om te dansen. De danslessen worden verzorgd door Nico Kuiper uit Tilburg en zijn geheel afgestemd op de leeftijd van senioren. De kosten zijn minimaal en worden grotendeels, cursus wordt gegeven in de Rabobank te Diessen op de maandag- dinsdag- of woens dagmorgen van 9.30 tot 12.00 uur. De cursus bestaat uit een’basisgedeelte van 7 lessen waarin de eerste beginselen voor het gebruik van een PC worden geleerd en een ver volgcursus van 11 lessen waarin dieper wordt ingegaan op Windows, Word, Internet en Internetbankieren. De prijs voor de basiscur sus is 50,00; de vervolgcursus kost 70,00. Er zijn voor deze cursus nog enkele plaatsen vrij. U kunt zich aanmelden bij Toos van Gooi, De Hoefkens 45, Moergestel. E-mail toosvangoolgroenen@home.nl WERELDJONGERENDAGEN (8) Van 16 t/m 21 augustus zijn de Wereldjongeren- dagen (WJD) in Keulen, bedoeld voor jonge ren tussen 16 en 30 jaar. Het is het grootste internationale katholieke evenement. Aan de slotviering met de paus worden 1 miljoen deel nemers verwacht. Om dat allemaal in goede banen te leiden zijn veel vrijwilligers nodig. Daarvoor hebben zich inmiddels meer dan 30.000 mensen aangemeld, veel meer dan het benodigde aantal. Zij zullen o.a. zorgen voor de distributie van het eten, voor assistentie bij de ruim 1.700 gebouwen die dienst doen als ont- moetings- en overnachtingsruimte, voor bege leiding van gehandicapten en voor hulp bij het vervoer en in het perscentrum. Alle vrijwilli gers krijgen een gepaste training, ze moeten minstens 18 jaar zijn en Engels of Duits spre ken. Daar staat ook wat tegenover: ze krijgen gratis eten, onderdak en vervoer in de stad Keulen. Voor meer informatie: www.wjd.nl. CURSUS DIGITALE FOTOBEWERKING Na de vakantietijd start in de bibliotheek te Moergestel een cursus digitale fotobewerking speciaal voor de senioren van Moergestel. In deze cursus wordt U vertrouwd gemaakt met verschillende basis begrippen en handelingen om digitaal foto’s te bewerken. Met behulp van oefenfoto’s wordt o.a. uitgelegd hoe U rode ogen kunt verwijderen, een irritant scheve hori zon recht kunt zetten, storende objecten kunt verwijderen, uitsnijden, invoegen enz. Ook wordt uitgelegd hoe U helderheid, scherpte, contrast en kleuren van foto’s kunt verbete ren. Er wordt gewerkt met het softwarepro gramma Adobe Photoshop Element 3.0. De cursus start in 2 groepen en wel op 4 okto ber en 11 oktober 2005 op de dinsdagmiddag van 14 tot 16 uur. Hij bestaat uit 10 lessen die om de 2 weken plaatsvinden. Het cursusgeld inclusief een cursusboek en een CD met oefenfoto’s bedraagt 100,- U kunt voor deze cursus inschrijven bij Toos van Gool-Groenen, de Hoefkens 45, Moergestel tel. 513 6170 of per e-mail toosvangoolgroe- nen@home.nl doen, want - zo is het uitgangspunt - iedereen in ons dorp geniet mee van de schoonheid van die kerk met zijn toren. En voor 10,— per jaar (dit jaar 15,— vanwege de inschrijving) kun je al lid worden. ”Wat is nou tien euro?”, zei iemand mij deze week. ”Als ik één keer met de auto tank, ben ik al meer kwijt dan zes jaar lid maatschap mij kost.” Zo kun je er inderdaad ook tegen aankijken. Daaromgeef je op. En ben' je de papieren kwijt: een telefoontje naar het Parochiecentrum (513 2774) maakt weer veel goed. woud ontdekt hij dat een tovenaar alle bomen leegzuigt en de sappen wil verkopen in spuit bussen. Met deze betoverende geuren wil hij stinkend rijk worden. Natuurlijk gaat jongen Flink hier een stokje voor steken, voordatr hij de schuld van dit alles krijgt. In deze spannende voorstelling voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar spelen de poppen en acteurs samen. Door dit samenspel beleven de kinderen een spannend avontuur, waar hun help heel erg belangrijk is. De week daarna speelt op dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 augustus poppentheater het Groene Land ”Het feest van de dieren'. De week daarop speelt er op dinsdag 9, woensdag 10 en donderdag 11 augustus Luuk's poppen theater een Jan Klaassen-spel. De voorstellingen zijn zowel binnen als bui ten. Bij slecht weer even informeren (528 3225 of 06-50277115).De entree bedraagt 4,00 voor groot en klein. Kijk voor meer informatie op: www.natuurtheater.nl KLOOSTERS OP TV. Voor wie niet op vakantie gaat of de komende weken thuis is: op de eerstvolgende zondag avonden (Ndl. 1, iets na 22.00 uur) zendt Kruispunt weer een serie uit over buitenland se kloosters. Het gaat deze keer over de levens vragen en drijfveren van Nederlandse kloos terlingen aldaar. Zo kunt u toch het klooster- vakantiegevoel opdoen. Voor meer informatie: www.katholieknederland.nl/televisie/kruispunt. PAGINA 3 Ook via internet; het bisdom bijvoorbeeld geeft steeds vaker berichten door via e-mails. Meer dan tot voorheen kunnen zaken beter worden bijgehouden en wordt er tijdig en adequaat gereageerd. En er kunnen extra dingen worden ondernomen, zoals bijvoorbeeld de actie voor kerk en toren. Kortom, er wordt goed werk geleverd door een onderling goed samenwer kend team. Op zaterdag 23 juli en zaterdag 6 augustus orga niseert Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een wandeling met uitleg door de Oisterwijkse bossen en langs de ven nen. De excursie start om 13.30 uur. De wan deling duurt ongeveer 2.5 uur en wordt bege leid door twee gidsen van Vereniging Natuur monumenten. De kosten bedragen €4, - voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen €7, -, kinderen tot 12 jaar €2,-. Deze wandeling is niet geschikt voor kinderen jonger dan 10 jaar. Graag van tevoren reserveren bij het bezoe kerscentrum, tel. 013-5219209. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Zaterdag 23 juli hebben wij weer een super leuke activiteit bedacht! We gaan dan naar trek- kertrek in Cadzand, en daarna naar de altijd gezellige discotheek De Hooizolder! 12.30 uur vertrek Draaiboompje met de bus naar Cadzand voor de trekkertrek; 21.00 uur vertrek naar discotheek de Hooizolder in Westkapelle. Opgave verplicht! Meld je aan bij Jan van Korven 513 3460. Alvast tot dan! Op dinsdag 26, woensdag 27 en donderdag 28 juli speelt theater Doek de voorstelling 'Jongen Flink en de Slurp Slok Slop machine'. In het bos waar jongen Flink altijd speelt ziet Flink een boom waarvan alle takken er slap bij han gen. Hij vraagt zich af wat er is gebeurd en gaat nieuwsgierig op onderzoek uit. Diep in het PAROCHIESECRETARIAAT (2) Desondanks heeft Annemiek besloten om naar ander werk op zoek te gaan. Niet vanwege de sfeer of iets dergelijks, maar omdat ze toch lie ver iets anders doet dan administratief werk. De vorige week hebben we afscheid van haar geno men, onder oprechte dankzegging voor haar inzet en collegiale opstelling. Inmiddels is het Parochiebestuur op zoek naar vervanging. Enige tijd geleden heeft er een advertentie in Moer gestel Nieuws gestaan en de sollicitatiege sprekken zijn gaande. Zo gauw er iets bekend is, zullen we het u melden. Als U van plan bent om te komen, wilt U dit dan voor 19 augustus 2005 doorgeven aan onze contactpersoon voor S.W.O K.B.O.: Kees Buiter, Kriekenakker 25, 5066 MJ Moergestel, tel. 513 3348 of b.g.g. 06-25333276. E-mailc.buiter@hetnet.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3