Openluchtmis Mariakapel op 15 augustus Beierse avond met De Klokkendorper Gaat MTV met vakantie, of. Moergestel- nieuws: Moergestel- nieuws en <fe vakantie... Vierdaagselopers opgelet! Aphrodite CW'M I ,v'- g SCHEPEN&J*. TWEEWIËLERS dé krant waarin uw advertentie nog opvalt! Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 20 JULI 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1341 De openluchtviering in 2003... Redactie ‘Moergestel-Nieuws’ Huidverzorgingsinstituut (013) 513 1504 Aan de families van de Nijmeegse Vierdaagselopers De komende drie weken is het weekblad Moergestel-nieuws met vakantie. Woensdag 1 7 augustus zijn we er weer! Kopij voor dat nummer verwachten we graag weer in het weekend van 1 3 augustus. Prettige vakantie! now, Copacabana, Ein Festival der Liebe, e.v.a.),waarna er een spetterend slot volgt, waar bij niemand op z’n stoel kan blijven zitten. Dit is een avond die niemand mag missen en het vakantiegevoel komt weer even terug of het is een goede afsluiting van de vakantie. Het orkest brengt een avondvullend program ma met enkele korte pauze’s. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. De entree is 5 en de kaartverkoop is in de tent op deze avond. De entree wil het Gilde schenken aan de actie ’’Kerk en Toren” omdat de gilden toch steeds betrokken zijn bij de kerk. Dus houd deze avond vrij voor een prachtig optreden en een goed doel. Zondag 24 juli: presentator Corné Schoenmaker en technicus Marcel Oerlemans verzorgen de uitzending met als thema: ’’Belgische produc ties”. Zondag 31 juli: presentator Martien Oerlemans zal samen met technicus John Steijger het thema: ’’Nederlandse producties” voor zijn rekening nemen. Zondag 7 augustus: presentator Peter van de Wouw en technicus Marcel Oerlemans hebben gekozen voor het thema: ’’Water”, en alles wat daarmee te maken heeft. Zondag 14 augustus: op deze zondag zullen Martien Oerlemans en John Steijger het zomer reces afsluiten met het thema: ’’Nederlands talige muziek”. Gewoon blijven luisteren dus naar de radio-uit- zendingen door MTV: iedere zondagmorgen van 10 tot 12 uur via de ether op 107.6 FM, via de kabel op 87.5 FM of via het lokale TV-kanaal. U merkt het: MTV is en blijft actief: het héle jaar door Dolenthousiaste freaks van blaasmuziek uit Oostenrijk, Duitsland en Tsjechië en dansmu ziek uit de hele wereld brengen een avondvul lend programma met ’’Volle Power” op het podium. Het optreden begint met volksstümliche blaas muziek afgewisseld met ’n aantal fantastische solo’s. Daarna stappen ze over op feestmuziek van o.a. de Klostertaler en de Zillertaler Schürzenjager. De stemming wordt helemaal opgevoerd door een aantal dansnummer (o.a. I can se clearly n VAKANTIE Traditiegetrouw is er op 15 augustus, het Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming, om 19.30 uur een openluchtmis in het bos achter de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg. Het thema van dit jaar luidt: ‘Troosteres van de bedroefden’. Dat is ook de titel waarmee Maria in Kevelaer vereerd wordt. En als u weet dat onze pastoor jaarlijks naar Kevelaer gaat, dan is meteen ook duidelijk waar het thema van dit jaar vandaan komt. Op verzoek van de pastoor zal de openluchtmis wor den vooraf gegaan door een kleine processie vanaf de Waterhoefstraat. Het Mariabeeld zal dan onder begeleiding van een delegatie van de gilden naar het altaar in het bos worden gedragen. Voor het overige is het zoals andere jaren: het gemengd koor zal zingen, de buurtvereniging De Vurhaai zorgt voor de opbouw van het altaar en voor stoelen (maar klapstoeltjes meenemen kan geen kwaad) en bij slecht weer luiden de klokken om 19.00 uur ten teken dat de H. Mis in de parochiekerk is. De eerstvolgende nieuwe TV-uitzending van MTV kunt u vervolgens verwachten op don derdag 25 augustus (19 en 21 uur). Wij zen den dan het inmiddels bekende ”Zomer-jour- naal” uit, met een ruime samenvatting van de diverse activiteiten, zoals die in deze afgelo pen zomermaanden in Moergestel hebben plaatsgevonden, en door de diverse ’’MTV - mensen” voor u werden geregistreerd en gemonteerd. St. Joris viert 460-jarig bestaan Op vrijdagavond 19 augustus is er een Beierse avond ter gelegenheid van het 460- jarig bestaan van Gilde St. Joris. Op deze avond treedt voor u op het in binnen- en buitenland bekende orkest De Klokkendorper uit Aarle-Rixtel. Deze (’’oude”) producties zijn naar onze indruk ruimschoots de moeite waard om nog eens uit te zenden. Daarmee kunnen we eveneens voor komen dat u, als trouwe MTV-kijker, té lang dezelfde herhalingen krijgt voorgeschoteld. Natuurlijk hopen wij u hiermee een plezier te doen. De data waarop het hierboven genoem de programma zal worden uitgezonden zijn: donderdag 28 juli om 19 en 21 uur. Daarna kunt u nog naar de herhalingen kijken op: de zaterdagen: 30 juli, 6,13 en 20 augustus, telkens om 13,15,17,19 en 21 uur en eveneens op de donderdagen: 4,11 en 18 augustus om 19 en 21 uur. Inderdaad: ook de medewerkers van MTV gaan in deze periode van hun welver diende vakantie genieten. Maar dat wil zeker niet zeggen dat wij onze trouwe kij kers (en luisteraars) in de steek laten. Wat de radio betreft: de wekelijkse uitzen dingen op zondagmorgen van 10 tot 12 uur gaan gewoon door. Nou ja; gewoon?! Omdat het tijdens deze vakantieperiode erg moeilijk is om gasten uit te nodigen voor de radio-uitzendingen, hebben de radio-mede- werkers van MTV ervoor gekozen om tijdens het zogenaamde ’’zomer-reces” een aantal thema-uitzendingen te gaan verzorgen. Con creet gaan die er als volgt uitzien: Wat de TV-uitzendingen van MTV betreft zit er in deze vakantieperiode iets nieuws aan te komen. Alhoewel: dat ’’nieuwe” zal wél bete kenen dat we een aantal ’’oude producties” uit de kast gaan halen. In willekeurige volg orde gaat het hier om de volgende producties uit de afgelopen jaren: ’’Merck hoe Sterck” ’’Spijkerpot” met de imker Kees Bierkens MTV -videoclip van de band ’’Crimble- Cromble” ”Een missiepost sluit haar deuren” (afscheid van de zusters van het Antoniushuis) ”De Grafdelver” (documentaire over de Moergestelse grafdelver Kees van Dijk) ”De tuin” van Janus Horrevorst MTV-videoclip: ”de Klompen vespers” Aflevering uit de serie ”Met Andere Ogen” Evenals vorig jaar willen we graag een groepsfoto maken van ALLE Moer gestelse deelnemers aan de Vier daagse van Nijmegen die op dit moment plaatsvindt. We willen daar graag, en die wens is verle den jaar al uitgesproken, een jaarlijks terug kerende traditie van maken. Namens Jan Timmermans van Café- Speeltuin ’t Stokske (vorig jaar een van de initiatiefnemers) nodigen wij de Moergestelse deelnemers graag uit a.s. zaterdag 23 juli om 11.00 uur naar ’t Stokske te komen. Onder het genot van ’n kopje koffie dat u door ’t Stokske wordt aangeboden kunt u met ‘lot genoten’ nog gezellig even terugblikken naar de voorbije dagen. We weten zeker dat dat gezellig wordt! Tevens wordt dan ook een groepsfoto gemaakt die we gaan publiceren in de eerste ‘Moergestel-Nieuws’ na de vakan tie. Dus: beste familieleden van Vierdaagse lopers: krijgt u vandaag of morgen een van de deelnemers nog aan de telefoon wil ze dan a.u.b. attent maken op deze gebeurte nis. Tevens willen we vragen hun e-mail- adres mee te brengen, dan sturen we a.s. weekend alvast de foto naar hen toe. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www. schepenstweewielersnl Natuurlijk wensen alle mede- rh werkers van M TV onze trouwe /Jj. kijkers en luisteraars een fijne, zonnige, en vooral ontspannen- U de vakantie en voor daarna: I graag tot "horens en/of ziens”bij uw eigen vertrouwde lokale omroep MTV Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1 o De redactie Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. I iuiu vut tui yii lyon ion u ’■a: 15 '7 i ALUWiiè )AAfl FItTSPLflllf

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1