Wel nieuwe Koning, geen Keizer bij Gilde St. Catharina Voortreffelijke Turkse Specialiteiten! Hoofdsponsor helpt Juliana aan tijdelijke huisvesting Vanaf nu elke donderdag op het St. Janspleinü! Rabobank Beleggingsadvies Sukran Snacks Türkse Specialiteiten 3,50 3,50 3,50 2,00 6,00 8,00 1,00 F Succesvol ’Nederland Ontmoet’ in Rabobank (kippen- en/of lamsvlees naar keuze, verse salade en knoflooksaus) Een heel prettige vakantie gewenst! De beste keuze voor uw beleggingen a.s. DONDERDAG ACTIE: Bij elke bestelling GRATIS Turkse Pizza!!! Standplaats: Donderdag: Moergestel, St. Jansplein van 15.00 tot 21.00 uur ACTIE! a.s. Donderdag 14 juli bij elke bestelling een Turkse Pizza GRATIS!!! Gegarandeerd profiteren van de best renderende portefeuille? Wilt u meer weten of een afspraak maken, bel (013) 523 23 80 Dan is de Robeco Click the Best Garant Note August 05/11 wellicht iets voor u. Via dit nieuwe garantiecertificaat deelt u mee in de prestaties van een offensieve, neutrale en defensieve portefeuille, samengesteld uit een combinatie van aandelen, obligaties en grondstoffen. In de offensieve portefeuille ligt de nadruk op aandelen, terwijl in de defensieve portefeuille de relatief veilige obligaties ruim vertegenwoordigd zijn. Om er zeker van te zijn dat een eenmaal behaald rendement u niet meer ontgaat, wordt het rendement van een portefeuille vanaf de startdatum iedere maand vastgeklikt als het rendement van de portefeuille hoger is dan de voorgaande maanden. Hierdoor is het rendement beschermd tegen koersdalingen daarna. Vorige week woensdag, 6 juli, heeft in jonge rencentrum Vision te Moergestel een bijzondere ontmoeting plaatsgevonden. In het kader van het project Nederland Ontmoet was het seni- orenoverleg uit de gemeente Heusden op be zoek. Twee verschillende organisaties die bei den actief zijn aan de sociale kant van Neder land. Doel van de ontmoeting: elkaar leren kennen en samen tot nieuwe ideeën komen. Na afloop van de dienst ging ieder gilde terug naar zijn gildehuis. Iets of wat verlaat door het slechte weer werden we door de andere Gilden opgehaald om vervolgens in optocht, vergezeld van vaandels, vlaggen en trommen naar het schietterrein gelegen bij partyboer- derij ’t Draaiboompje te gaan. Daar aange komen liepen we driemaal linksom om de schutsboom. Juliana is welkom in zijn kantine aan de Industrieweg! Juliana kan met een gerust hart de zomervakantie in. Döner Kebab prijsVijst- Mjx Kebab Döner Dürüm Turkse Pizza Mega Kebab Döner Schotel Frisdranken Daarna begint het Keizer- en Koningschieten. Als eerste werd mocht het Burgerlijk Gezag, ver tegenwoordigd door onze Burgemeester, een drietal pijlen schieten op de vogel. De tweede pijl bleek zo goed raak dat de vogel eraf werd geschoten. Vervolgens was het Kerkelijk Gezag aan de beurt, welke door Theo Schepens werd vertegenwoordigd. Ook Theo bleek een zeer goed schutter en schoot de vogel met één schot Robeco Click the Best Garant heeft een looptijd van zes jaar. Meer informatie omtrent risicofactoren, voorwaarden en de voordelen die dit product biedt, vindt u in het prospectus verkrijgbaar bij uw adviseur van de L Rabobank. Kosteloos inschrijven is mogelijk t/m 22 juli 2005,17.00 uur. /Tj Nederland Ontmoet is een initiatief van het Oranje Fonds dat met dit speciale project bij draagt aan de festiviteiten rond het 25-jarig ambtsjubileum van Koningin Beatrix. Nederland Ontmoet loopt het gehele jaar en is bedoeld om op duurzame wijze te investeren in menselijke ontmoetingen. Op www.nederlandontmoet.nl is meer infor matie te vinden over Nederland Ontmoet. Vision is gesloten tijdens de zomervakantie en gaat dinsdag 23 augustus weer open. Woensdag 24 augustus zal dan ook de eerste basisschool activiteit plaatsvinden in het nieuwe seizoen. Als je wilt weten wat voor leuke dingen de kids dan weer kunnen doen, houd de pers in de gaten of kijk op www.jcvision.nl. naar beneden. Wel heren, beide van harte pro ficiat! De schutsboom werd wederom naar beneden gehaald, waarbij de drie Hoofdmannen de vogel terugplaatsten. De ’’oude” Koning mocht drie maal alleen op de vogel schieten om te probe ren zich tot Keizer te schieten. Ondanks het feit dat alle drie de schoten voltreffers waren, bleef de vogel ongeroerd zitten. SEIZOENSAFSLUITING Op vrijdag 1 juli jl. heeft Juliana het seizoen 2004/2005 afgesloten met een gezellig samen zijn. Na een wandel- of fietstocht met een wed strijd boogschieten, kwamen alle leden bijeen in de kantine van sponsor CSO. Aldaar werd onder het genot van een hapje, een drankje en een karaokecompetitie de vakantie ingeluid. Tevens werden diploma’s van muziekschool Factorium uitgereikt aan enkele jeugdige leer lingen. Nogmaals van harte proficiat! Voorzitter Frans de Bruijn had voor alle aanwezigen een leuke verrassing: een heuse stappenteller. Tijdens de meiwandeling werd het aantal stap pen al gepast geregistreerd, en ook in de toe komst zal onze harmonie nog vaak door de straten van Moergestel trekken. Enkele basisschoolkinderen uit Moergestel hebben in Vision de bezoekende senioren een beetje kunnen leren kennen. Door ver halen over bijvoorbeeld kattenkwaad van toen en nu uit te wisselen en samen spelle tjes te doen, hebben ze zich allemaal prima vermaakt. Door de begeleiding van stagiai res van Vision waren bijna alle generaties vertegenwoordigd. Kortom een zeer specia le, maar vooral gezellige ontmoeting. Naar het zich laat aanzien wordt nog dit jaar Den Boogaard gesloopt. Ener zijds een heuglijk feit, want er komt een prachtig gemeenschapshuis voor in de plaats. Anderzijds een zorg, want onze Moergestelse verenigingen staan dan tot begin 2007 weer op straat. Zo niet muziekvereniging Prinses Juliana, zij kreeg spontaan een helpende hand gebo den van Bernard op het Hoog. Na een zinderende, zeer regenachtige strijd van ongeveer 45 minuten was het Frans Becx net niet gelukt om zich tot Keizer te schieten. Er waren zes serieuze kandidaten voor het Koningschap en het is uiteindelijk Hein Bruurs gelukt om als nieuwe Koning uit de bus geko men. Vervolgens werd Hein officieel geïnstalleerd als Koning van Gilde St. Catharina. Na een korte verbroedering in partyboerde- rij ’t Draaiboompje, gingen de Gilden geza menlijke naar het gildehuis van Gilde St. Catharina, de Kloare. Hier werd de verbroe dering voortgezet en geproost op de nieuwe Koning Hein Bruurs. Hein weet zich voor de tweede maal tot Koning te schieten; dit lukte hem voor de eerste keer in 1993. Hein nogmaals van harte gefeliciteerd en veel plezier in je nieuwe ambt als Koning van Gilde St. Catharina. De Overheid van Gilde St. Catharina ’s Morgens om 08.00 uur werd onze ’’oude” Koning Frans Becx uitgehaald. Na het nutti gen van de koffietafel werd er door de Vaandrig een laatste vendelgroet aan hem gebracht. Samen met de andere Moergestelse Gilden werd er vervolgens in de St. Jans Onthoofding een gebeds- en communiedienst gehouden, bij gewoond door Burgemeester Kortmann en ’n tweetal wethouders. Tijdens deze dienst wer den de vogels gezegend en werd er een ven delgroet gebracht aan de aanwezige Keizers, Koningen, Hoofdmannen, het Burgerlijk en Kerkelijk Gezag. HUISVESTING Opgetogen, maar allerminst gerustgesteld. Het plan voor een nieuwe Den Boogaard betekent immers voor al zijn gebruikers een overbrug- gingsperiode tijdens de sloop en nieuwbouw. Juliana was eveneens op zoek naar een repeti- tielocatie voor haar opstap- en opleidingsorkest, harmonieorkest en slagwerkgroep. Hoofd sponsor aannemersbedrijf Op het Hoog dacht met de vereniging mee én kwam spontaan met een oplossing. Muziekvereniging Prinses Dat we op Kermismaandag een nieuwe Koning zouden krijgen was bekend, maar of dat onze ’’oude” Koning Frans Becx na afloop tot Keizer kon worden gekroond was nog maar de vraag... PAGINA 5 JOfX/GEREfXJ Let op: rendementen uit het verleden bieden u geen garantie voor de toekomst. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JULI 2005

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5