Kermis 2005 weer voorbij... F Eindelijk vakantie!!!! Marieke Aarts winnaar van Quit Win 2005, regio Hart voor Brabant fes-- J Moergestel-nieuws: dé krant waarin uw advertentie nog opvalt! In mei organiseerde de GGD Hart voor Brabant in samenwerking met KWF Kankerbestrijding en Zilveren Kruis Achmea de landelijke stoppen-met- rokenwedstrijd Quit Win. De wed strijd werd gehouden om een bijdrage te leveren aan een gezonde leefstijl en deel nemers te helpen van hun rookversla ving af te komen. Uit de regio Hart voor Brabant hebben 232 rokers zich aange meld. Marieke Aarts uit Udenhout is regioprijswinnaar Quit Win 2005. Zij slaagde in haar poging om de hele maand mei niet te roken en heeft daar mee 450 gewonnen. Landelijk deden bijna 3.700 rokers mee aan Quit Win. Zoek je nog een activiteit, lekker dicht bij huis, en toch buiten, kom dan deze zomer eens kijken in het bezoekers centrum Oisterwijk van de Vereniging Natuurmonumenten. Je bent elke dag welkom van 10 tot 17 uur behalve op maandag, dan zijn ze gesloten. Er zijn diverse leuke speurtochten. Ook voor jou zit er vast wel iets spannends bij. WATERSAFARI SPEURTOCHT De ongevaarlijke watermonsters van de vennen Neem een stoer vriendje of vriendinnetje mee, en ga samen op zoek naar Oisterwijkse mon sters. Met een rugzakje ga je de route lopen en op onderzoek uit. Verwonder je over de ver schillende vormen van in het bos. Daarna krijg je binnen in het bezoekerscentrum een schep netje en mag je op een speciale plek voorzich tig waterdiertjes vangen. Je mag zelf met hulp van de speciale zoekkaart uitzoeken wie is. Onder het vergrootglas lijken bootsmannetjes, bloedzuigers en waterschorpioenen wel water monsters. Gelukkig zijn ze totaal ongevaarlijk! Wil je geen natte voeten krijgen, neem dan laarzen mee! Hulp bij stoppen met roken zinvol Op maandag 13 juni jl. reikte Mary Groene- woud, directeur Declaratieservice Achmea Zorg, aan de winnaars van Quit Win 2005 de prij zen uit op het kantoor van KWF Kankerbestrij ding aan de Delflandlaan 17 in Amsterdam. Marieke Aarts uit Udenhout ontving 450,- Haar buddy, en moeder, ontving voor haar ondersteunende taak 100,-De geldprijzen worden gefinancierd door Zilveren Kruis Achmea. Het rookvrije hotel St. Martenslane in Maastricht geeft daarnaast als tweede prijs een hotelovernachting weg in het rookvrije hotel. Deze regioprijs is gewonnen door Joris de Greef uit Loon op Zand. BOSPRET Bospret, de natuur was nog nooit zo leuk! Dat is de naam van de jubileumspeurtocht die speciaal voor de honderdste verjaardag van Natuurmonumenten is ontwikkeld. Wil jij dus meehelpen om een openluchtmuseum te maken, of ontwerp je liever een eigen bospar- fiim en wil je ook nog een puzzel oplossen, dan ben je welkom in de Oisterwijkse bossen. De geheime bewoner is een doosje vol opdrach ten die je tijdens je tocht door het bos moet doen. Na elke opdracht kom je een stap dichterbij de oplossing en ontdek je wie die geheime bosbe woner is. Ondertussen ontdek je hoe dieren wonen en hoe ze bewegen, wat ze eten en hoe ze zich gedragen. Onderweg kun je allerlei natuurspulletjes in je doosje verzamelen. Deze speurtocht,”De geheime bewoner”, is te koop aan de balie van het bezoekerscentrum. De spe ciale jubileumactie is voor leden van Natuur monumenten is €1,25, niet-leden betalen €3,50 KOSTEN Aanmelden is niet nodig en de speurtochten zijn voor leden van Natuurmonumenten 3.- Niet- leden betalen 5,00 per gezin. STADSWANDELING OISTERWIJK Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” orga niseert de wekelijkse Cultuurhistorische stads wandeling door Oisterwijk op zondag 10 juli a.s. vertrek om 10.30 uur vanaf Tiliander (ingang Lindeplein). Gids: Hannelie Volleberg. In mei volgend jaar wordt bekend hoeveel van de deelnemers het stoppen met roken ook na de wedstrijd hebben volgehouden. Uit onder zoek onder de deelnemers van een proefproject in 2004 blijkt dat 14% na een jaar nog steeds rookvrij is. Normaal gesproken slaagt onge veer 8% erin het niet-roken gedurende een jaar vol te houden. Veel deelnemers vonden het las tig om de stoppoging vol te houden en hebben veel hulp gehad van het Quit Win-pro- gramma. Dit blijkt bijvoorbeeld uit reacties op een e-mailbericht van KWF Kankerbestrijding met tips om het stoppen vol te houden. ”De tweede week was moeilijker dan de eerste. Ik ga door, maar het valt niet mee. Omdat ik het even moeilijk had kwam jullie mailtje mooi op tijd aldus een deelneemster uit Haarlem. Een man uit Doetinchem: ”Ik ben de afgelopen jaren meerdere keren gestopt, maar ik ben nu van plan het vol te houden en ik denk dat het me gaat lukken, met dank aan jullie opwek kende mailtjes”. Om het jaar wordt Quit Win ook in inter nationaal verband georganiseerd in meer dan 100 verschillende landen. KWF Kanker bestrijding zal ook volgend jaar deze stoppen- met-rokenwedstrijd organiseren. Deelnemers maken dan, behalve op de landelijke prijzen kans op een internationale prijs van 10.000. Kijk voor meer informatie op www.quiten- win.nl, www.ggd.nl en www.zilverenkruis- achmea.nl. Het was weer ’n hele drukte tijdens de afgelopen kermisdagen op en rond het St. Jansplein. Zowel klein als groot hebben zich weer prima vermaakt, niet op de laatste plaats dankzij het prachtige weer! PAGINA 6 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JULI 2005 WAs;, K’IW'A F 'T.1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 6