Jan Smit komt naar Moergestel! Weer een pastoor in Moergestel Wederom vier generaties I Kermis 2005 weer voorbij... Moergestel- nieuws en de vakantie... Aphrodite (013) 513 1504 Extra TV-uitzending MTV Pbor meer kennisbeelden zie pagina 6. Houdt u er rekening mee dat Moergestel-nieuws op de woensdagen 27 juli en 3 en 10 augustus niet verschijnt vanwege de vakantie? Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De artiest, bekend van ondermeer "Ais de nacht verdwijnt” en ondertussen zovele andere hits, is een prima aan vulling op de optredens van Henk Wijngaard en Arne Jansen, die eerder hebben toegezegd om op die dag op te treden. Daarmee krijgt die 28e augustus steeds meer inhoud: parochiefeest van St. Jans Ont hoofding, 25e Toer-Mee, bezoek van de bis- schop en bevestiging van de nieuwe pastoor. Afgelopen week kregen we bijgaande foto binnen met daarop vier generaties in vrouwelijke lijn. Op deze foto zien we overgrootmoeder Toke in ’t Groen (93 jaar) woonachtig in Alphen, Hof ter Brake; oma Johanna van de Wouw-in ’t Groen (53 jaar), Oisterwijkseweg Moergestel; moeder is Carina van den Besselaar-van de Wouw (24 jaar) en woonachtig in Tilburg in de Zuidoosterstraat en de hoofdrol in het plaatje is natuurlijk voor Anouk van den Besselaar die geboren is op 2 april jl. Van harte proficiat! DE 39E PASTOOR In de parochieannalen zal pastor Te Wierik vermeld staan als de 39e pastoor van Moergestel waarvan de naam bekend is. Die lijst van pas- In de afgelopen weken hebben een informatieavond en inspraakavond plaatsgevonden, welke alles te maken hebben met de gewijzigde plannen rondom de bouw van de nieuwe Den Boogaard. Natuurlijk was MTV op beide avonden aanwezig om daarvan een samenvattend verslag te maken. Uitgaande van de actualiteit van deze informatie, laten wij dit verslag op donderdag 7 juli om 19.00 uur én om 21.00 uur als extra programma-onder- deel voorafgaan aan de herhalingen van onze reguliere TV-uitzending. b Huidverzorgingsinstituut toors begint met een zekere Henricus van Oosterwijk, van wie vast staat dat hij in 1414 overleed en al pastoor was in 1388, toen Moergestel door de troepen van de hertog van Gelre aan de vlammen werd prijsgegeven. Moergestel moet overigens al veel langer pas toors hebben gehad, want vanaf 1334 (tot 1838) waren Norbertijnen van de abdij van Tongerloo hier aangesteld als pastoor. Tussen 1838 en 2004 heeft Moergestel acht keer een wereldheer als pastoor gehad: Van Dooren, De Louw, Van Rijckevorsel van Kessel, Janssen, Van den Boogaard, Müskens, Van den Broek en Van den Tillaart. Met Te Wierik heeft Moergestel weer een religieus (een pater) als pastoor. De KPJ is er wederom in geslaagd een artiest van internationale allure naar Moergestel te halen! Jan Smit, de meest succesvolle Nederlandse artiest van dit moment, komt zondag 18 september naar de feesttent aan de Heuvelstraat. Pastor Te Wierik, die hier tot 1 juli een tijdelijke benoeming had als administra- tor (d.w.z. waarnemend pastoor), is door de bisschop per 1 juli benoemd tot pas toor van Moergestel. In zijn brief voegt de bisschop daaraan toe: ”Uw benoeming betreft een parttime functie van 12 uur per week.” Dat laatste hangt samen met het feit dat onze pastoor tevens een bestuursfunctie heeft in de congregatie waar toe hij behoort: de Missionarissen van het Heilig Hart (de paters MSC, van de Bredaseweg in Tilburg). Het is verheugend dat Moergestel weer een volwaardi ge pastoor heeft, met alle rechten en plichten van een pastoor, ook al is hij slechts 12 uur per week beschikbaar. Ook het programma op zaterdag is inmiddels rond. Dan komen ondermeer DJ Kicken, de Party Animals en DJ Galaga. Meer info op de touwtreksite op www.kpj- moergestel.nl BEVESTIGING DOOR DE BISSCHOP Het is gebruikelijk dat een nieuwe pastoor als zodanig wordt geïnstalleerd, meestal door de deken. Maar omdat hij hier inmiddels al negen maanden werkzaam is, vindt pastoor Te Wierik dat niet meer zo passend. In overleg met het bis dom is nu besloten, dat de bisschop de benoe ming van de pastoor zal bevestigen tijdens de viering op 28 augustus, als hij toch in Moergestel is bij gelegenheid van de 25e Toer-Mee. Schoolstraat 5 MOERGESTEL M 013-513 1474 i _j J/ M I F!1 I T Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 6 JULI 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1339 met maandagavond. u m/n u uu mrsHnm Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en oeraese Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1