Eerste luchtballonvaart voor 35 gehandicapten en zieken Juliana lonkt naar jeugd Vlinders en andere insecten van Kampina Opening Fietsroutenetwerk Midden-Brabant Rabo Komtoer Moergestel onder tropische omstandigheden Het Blauwe Tover-ven fl k Vierde keer, goede keer. Lisa Burgers eiste in haar eerste echte wedstrijd de negentiende plaats op. De Remax-ballon was zondagavond eveneens boven Moergestel te zien. wil. De entree bedraagt 3,50 per persoon. Reserveren: telefoonnummer 528 4008. De vol gende voorstelling is op zaterdag 16 juli om 14.30 uur. AANMELDEN Ook enthousiast van muziek? Meld je dan deze week nog aan! Muziekvereniging Prinses Juliana heeft zich de afgelopen weken sterk in de kij ker gespeeld bij onze plaatselijke jongeren. Een aantal muzikanten is bij de 3 basis scholen op bezoek geweest, vorige week woensdag was Den Boogaard decor voor een heuse slagwerkochtend en ook tijdens de jaarlijkse roefeldag was Juliana aan wezig. Op zondag 3 Juli organiseert Vereniging Natuurmonumenten een excursie over het insectenleven op de Kampinaheide. De excursie begint om 10.30 uur en duurt ongeveer 2,5 uur. Midden-Brabant uit de knoop! Op zaterdag 2 juli aanstaande wordt het Fietsroutenetwerk Midden-Brabant offi cieel geopend. De opening zal plaatsvinden bij Boshuys Hermitage te Oisterwijk van 11.30 uur tot ca. 14.30 uur. Naast de officiële opening wordt op deze zaterdag het Fietsroutenetwerk Midden-Brabant op een leuke en sportieve manier voor het publiek geopend. In tegenstelling tot voorgaande jaren was de publiek belangstelling matig. Onder de toe schouwers was overigens ook Mirjam Melchers te ontdekken. Ook vanwege het te warme weer lieten veel jeugdige renners het afweten, maar desondanks kan de organisatie dankzij de inzet van de medewerkers terugzien op een geslaagd wielerfestijn. De wedstrijden waren als vanouds spannend en te snijden. Er werd hard gestreden om de ereprijzen. Ook de regionale rennertjes deden het voortreffelijk. Bram Welten uit Moergestel behaalde de eerste prijs in categorie 1 (8 jaar) en Danny van Poppel werd uitstekend twee de in categorie 5 (12 jaar). BRABANT IN DE BAN VAN FIETSKNOOPPUNTEN Met de opening van het fietsroutenetwerk in Midden-Brabant is de provincie Brabant bijna volledig ontsloten door de diverse fietsroute- netwerken met de typerende rechthoekige bord jes met hierop de groene nummers afgebeeld. West-Brabant is op korte termijn gereed en begin 2006 is het laatste deel van Brabant, de Meierij, voorzien van het systeem. Volgend jaar kan de recreant dus zonder problemen van Griendtsveen naar Bergen op Zoom fietsen en als het helemaal meezit zou het tegen die tijd ook mogelijk moeten zijn om via verschillen de varianten en keuzemogelijkheden (cultuur, natuur, landbouw) de juiste route van een ieders MIERENLEEUWEN, KONINGINNE- PAGES EN MESTKEVERS Het heidegebied de Kampina kent droge en natte delen. Sommige ervan zijn heel open andere zijn juist dicht bebost. Door deze varia tie is het gebied aantrekkelijk voor meerdere insectensoorten. Vlinders vinden er voldoende voedsel, beschut te plekjes en plaatsen om te kunnen overwin teren. Harold van de Oetelaar, vlinderkenner bij uitstek, neemt u mee op zoek naar de Koninginnepage, de kleine Nachtpauwoog of het Gentiaanblauwtje. Vooral deze laatste, een zeldzame maar kenmerkende soort voor Tijdens deze Midden-Brabantse routedag krijgt iedere fietsliefhebber de gelegenheid om ken nis te maken met dit bijzondere systeem. Speciaal voor deze dag zijn vanuit verschillen de horeca-gelegenheden in Midden-Brabant elf routes uitgezet. Musea, speeltuinen en (zorgboerderijen zetten tussen 10 en 17 uur hun deuren gastvrij open. Diverse ondernemingen bieden leuke kortingen aan. Tussen 10 en 14 uur kunnen de routes gratis bij de startpunten (zie overzicht) worden afgehaald. Op zondag 19 juni is voor de derde keer de keer de Rabo Komtoer voor jongens en meisjes in Moergestel verreden. De tropische temperaturen op deze dag heb ben zowel het bezoekersaantal als het deelnemersveld beïnvloed. Denk eraan om zelf een lunchpakket mee te nemen. Voor deze excursie dient u zich vooraf aan te melden bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. Bij aanmelding wordt u de exac te plaats van vertrek uitgelegd. Kosten: 4,- voor leden van Natuurmonumenten, 7,- voor niet-leden kinderen tot 12 jaar 2,-. SPEERPUNT JEUGD Prinses Juliana heeft, vooruitlopend op het 100-jarig jubileum in 2011, haar zinnen gezet op de Moergestelse jeugd. Immers, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Twee weken geleden werden de basisschoolleerlingen op school bezocht door een aantal blaasmuzikanten van Juliana. En vorige week warén deze leerlingen uitgenodigd in Den Boogaard voor een mas terclass slagwerk, verzorgd door instructeur Willy van Maasakkers. Beide acties waren een enorm succes! Hoewel vele enthousiaste reac ties, vond de jeugd dat hopelijk ook. DE UITSLAGEN VAN DE RABO DIKKE BANDEN RACE WAREN: 7 en 8 jaar: 1. Gemma Esselaar; 2. Maud op ’t Hoog; 3. Mauro Spapen; 4. Max Welten; 5. Maaike Zandberg. 9 en 10 jaar: 1. Emiel Knijpers; 2. Koen van Dijke; 3. Laura Burgers. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jeannine van der Aa; telefoon: 5132188, e-mail: leden.juliana@eniact.nl. Of kijk eens op www.eniact.nl/juliana. Op woensdag 6 juli speelt Marleen Groenland van poppentheater ’t Groene Land om 14.30 uur de voorstelling: ”Het Blauwe Tover-ven’. Kampina, leidt in alle stadia een superspannend vlinderleven. Als eitje is hij afhankelijk van de Klokjesgentiaan, als rups wordt hij geadop teerd en gevoed door mieren en uiteindelijk wordt hij als vlinder geboren in een mierennest. De tijgerspin, de grote vijand van de vlinders, kan echter in zijn web op de loer liggen om de pasgeboren vlinder te verschalken. Maar ook mierenleeuwen, doodgravers, mest kevers en allerlei andere insecten bevolken de heide van Kampina. Tijdens deze excursie zal u meer horen over de levenswijze en het nut van deze kleine heidebewoners. Hoe zonniger en warmer des te levendiger en mooier de insecten. Voor u als wandelaar is een flesje water voor onderweg en een pet tegen de felle zon aan te bevelen. Heeft u zin in een gezellige en leerzame wan deling over Kampina meldt u dan aan bij het Bezoekerscentrum, tel. 013-5219209. Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmo- numenten.nl DE UITSLAGEN VAN DE WEG WEDSTRIJDEN WAREN ALS VOLGT: Categorie 1: 1. Bram Welten, Pijnenburg; 2. Anouk Rijff, Kempen; 3. Maik van der Heijden, Uden. Categorie 2: 1. Sam Oomen, Pijnenburg; 2. Petra van IJzendoorn, Batauwers; 3. Boy Sanders, Maaslandster; Het is een zomers verhaal, waarin het bos vrouwtje samen met de poppen en de kinderen weer van alles beleeft. In een donker hol onder de grond woont het aardvrouwtje, helemaal alleen. Ze wil graag in het Blauwe Tover-ven wonen, om er zo vrij als een vis te kunnen leven. Zal dat wel lukken, nu ook de waterpester in het ven is gekomen? Op een speelse wijze wordt er verteld wat er in en om een ven leeft en groeit. Na de voorstelling is er een wandeling, waar bij de kinderen de tovervis zoeken die de hel dere waterstenen bewaart. Kom gezellig kijken of vier je verjaardag. Speel, dans, zing, wandel en speur mee. De voorstelling is voor kinderen van 4 t/m 8 jaar, met hun ouders, opa’s, oma’s en voor wie maar muziekvereniging Prinses Juliana besloten haar aandeel in de kosten voor de muziekschool te vergroten. Ook in het verleden leverde de ver eniging al een substantiële bijdrage, nu worden de jaarlijkse kosten echter met tientallen euro’s extra verminderd. Het speerpunt jeugd beperkt zich derhalve niet tot loze woorden, maar ver taalt zich direct in harde investeringen! gading uit te stippelen en zelfs te downloaden. Aan de voorbereidingen wordt nu al gewerkt. Wat is nu zo bijzonder aan het fietsroutenet werk? Op basis van knooppunten bepaalt men zelf de route. Op ieder knooppunt heeft de fiet ser de vrijheid om zijn of haar route naar wens aan te passen. Het gehele netwerk is in twee rich tingen bewegwijzerd. Aan de hand van een routekaart kan men thuis de route al bepalen, maar zelfs zonder routekaart kan de fietser via de overzichtskaarten op de knooppuntenpa nelen (en een pen en papier om de knooppun ten op te schrijven) al een heel eind komen. Om het de consument steeds meer naar de zin te maken is in heel Brabant het concept van fiets- café geïnitieerd. Dit zijn aan of in de nabijheid van het routenetwerk aanwezige horecagele genheden die minimaal 6 dagen per week geo pend zijn vanaf 10.00 uur, waar een fietssleu- telpakket aanwezig is, waar goede en voldoen de stallingsmogelijkheden aanwezig zijn en waar je als fietser gastvrij wordt ontvangen. In Midden-Brabant zijn meer dan 30 fietscafés. Verspreid over Brabant vindt men in 2006 meer dan 250 speciale fietscafés. Voor meer infor matie over de fietsroutenetwerk in Brabant, kijk op www.RoutebureauBrabant.nl. x/gV KOSTEN MUZIEKSCHOOL Om onze jongeren en hun ouders in de oplei ding financieel tegemoet te komen, heeft 19. Lisa Burgers, Pijnenburg. Categorie 3:1Nino Honigh, Alcmaria; 2. Piotr Havik, Excelsior; 3. Wiebe Hoogsteen, Snelle Wiel; 4. Kars Welten, Pijnenburg. Categorie 4: 1. Evelyn Fekken, Kempen; 2. Gerd de Keizer, Snelle Wiel; 3. Twan Brussel- man, Buitenlust; 4. Jasper de Laat, Pijnenburg. Categorie 5: 1. Mike Teunissen, Buitenlust; 2. Danny van Poppel, Pijnenburg; 3. Dennis van lersel, Pijnenburg. Categorie 6:1Barry Markus, Ahoy; 2. Sean de Bie, CT 99; 3. Dajo Sanders, Maaslandster. Categorie 7:1. Ronald Dijkhuizen, Stadion; 2. Tomas van de Borst, Pijnenburg; 3. Mitch Pluijmakers, Bergklimmers. Voor het eerst in hun leven maakten 35 zieken en gehandicapten uit Tilburg en omgeving een vlucht met een luchtballon mee. Zondagavond jl. stegen ze op vanaf de terreinen bij ’t Stokske om vervolgens via het Moergestelse luchtruim richting Hilvarenbeek te sturen. De negen ballonnen stegen met ruime tussenpauzes op zodat ze tot ver in de omge ving goed te volgen waren. 'Of Jan Vayne giro 552000 www.nsgk.nl 'De NSGK toont al 55 jaar wat kinderen met een handicap wél kunnen. Dat klinkt mij als muziek in de oren.' ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JUNI 2005 PAGINA 9 nederlandse stichting voor het gehandicapte kind T l

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9