Zonovergoten Vlooienmarkt 30e Fietsvierdaagse De Peel 2005 00 80 1 Klontjes- mikje 4 Foccasia- broodjes Landelijke website Kies met Zorg nu ook in heel Brabant in de lucht h Vruchten sloffen Bossurvival BAKKERIJ KOUWENBERG Stadswandeling Oisterwijk Extra avondvoorstelling ’Betje Vos 4 50 ‘Moergestel-Nieuws’ en vakantie... OM 5 ERVARINGEN DOORGEVEN Ook geeft de site aan bezoekers die al ervaring hebben met de zorg van de instellingen die op de site staan, de mogelijkheid om hun mening In welk verpleeghuis krijg ik een eigen kamer? Naar welk verzorgingshuis mag mijn kat mee? Waar vind ik een hulp die verstand heeft van astma? Belangrijke vragen voor mensen die op zoek zijn naar thuiszorg of een verpleeg- en verzor gingshuis. Goed idee, hij koffie of thee! Op zaterdag 2 juli organiseert Bezoe kerscentrum Oisterwijk van Vereniging Natuurmonumenten een doe-middag speciaal voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. KOSTEN VAN DEELNAME EN INSCHRIJVINGEN De kosten tot deelname aan Fietsvierdaagse De Peel zijn miniem te noemen. Waar krijgt u anno 2005 nog zo veel geboden in vier dagen voor zo weinig geld als bij ons. De startkosten én hilarische belevenissen van de verzetshelden rondom Betje Vos al beleefd en tekenden hun reacties op in het gastenboek. Mede op ver zoek van veel bezoekers wordt de voorstelling naast het geplande matineé van aanstaande zondag, nog één keer extra gespeeld in de avon duren. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de verkooppun ten: VVV Oisterwijk, Spoorlaan 82d en Tabakspeciaalzaak Paijmans in de Dorpsstraat 31 én voor aanvang van de voorstelling aan de ingang van het Natuurtheater. Een gids leert je wat survival tips om te over leven in de natuur. De kosten voor deze mid dag bedragen €3,- voor leden van Natuurmonu menten, niet-leden betalen €5,- Van tevoren aanmelden is nodig en kan bij het bezoekers centrum, tel. 013-5219209. QUIZZEN - LOTERIJEN - ENTERTAIMENT Elke startplaats heeft zijn bekende foto- en routequiz in de routes met aantrekkelijke prijzen. Ook is het bij Fietsvierdaagse De Peel mogelijk om elke dag een andere start plaats te kiezen. Op elke startlocatie kunt u van dag tot dag bekijken waar de route op welke dag in elke startplaats naar toe leid. Iedere deelnemer welke minimaal 3 dagen mee fiets ontvangt een mooie herinnering- medaille. Op de laatste dag, vrijdag 15 juli organiseert elke startplaats een fantastische slotmanifestatie waarbij naast veel enter tainment ook een knallende loterij wordt gehouden met prachtige prijzen. Deelnemers welke minimaal drie dagen meefietsen ont vangen tevens een lot voor deelname aan de speciale loterij met een extra prijs. In elke startplaats kunt u bovendien tegen geringe kosten uw fiets laten overnachten in een bewaakte fietsenstalling. Ook is gezorgd voor voldoende parkeergelegenheid voor uw auto. In elke startplaats verwijzen Fietsvierdaagse de Peel borden u naar de parkeerterreinen en het vertrekpunt in de startlocatie. De ver trektijden zijn van 09.00 tot 13.00 uur afhan kelijk van de afstand. De eindcontrole in iedere startplaats sluit dagelijks om 17.00 uur. Onderstaande namen kregen we afgelopen week binnen van geslaagden. We wil len uiteraard alle Moergestelse geslaagden publiceren, maar informatie daarover ontbreekt ons helaas. Wanneer de scholen ons even een geslaagdenlijst mailen (buro76@wolmail.nl) dan willen we graag voor publicatie zorgdragen. Wellicht kun nen leerlingen dit berichtje zelf even op hun school doorgeven? Aan de Radboud Universiteit van Nijmegen slaagde Carla Wouters voor MA Engelse Taal en Cultuur. Op de Kempenhorst in Oirschot slaagde Sander van de Wouw voor VMBO Bouw en Hout. Van harte gefeliciteerd! Voorinschrijving van start Fietsvierdaagse De Peel, met de startplaatsen Deurne, Meijel, Helmond/Stiphout en Weert, vind dit jaar plaats van 12 t/m 15 juli. Dit fantastische fiets evenement met zijn routes door en rond het authentieke Brabantse- en Limburgse Peelgebied, de schitterende Limburgse Maas valleien, de mooie Brabantse Kempen en zelfs over het Belgisch Limburgse grondgebieden, kent dit jaar zijn 30ste editie. Voor het eerst sinds vele jaren beleefde Moergestel afgelopen zondag weer een vlooienmarkt. Ditmaal was de organisatie in handen van Carnavalsvereniging De Dorstvlegels die er meteen een zonnig begin van maakten. Ondanks het warme weer kwamen toch velen ’n kijkje nemen en ook de verkopers waren aan het eind van de dag dik tevreden met het resultaat. Ook de organisatoren hebben er de moed uitgeput om er het volgend jaar zeker een vervolg aan te geven. ROUTES EN STARTLOCATIES Het bestuur van stichting Fietsvierdaagse de Peel heeft, in nauwe samenwerking met de plaatselijke startplaatswerkgroepen ook dit jaar weer prachtige routes uit weten te zetten. Routes welke u leiden langs gebieden waarvan menig een het bestaan nog niet eens wist. Ook nu weer zijn diverse rustpunten in de routes opge nomen waar tevens de controleposten zijn geves tigd. De startlocaties 2005: Deurne vanuit het ’’Gemeentehuis” aan de Markt; Meijel vanuit Gemeenschapshuis D’n Binger aan het Alexan- derplein; Helmond/Stiphout vanuit Café ”Het Aambeeld” aan de Dorpsstraat en Weert van uit Golden Tulip Hotel gelegen aan de Dries- veldlaan, zullen u van harte welkom heten en vier onvergetelijke dagen bieden. Het fietsen zal ook dit jaar weer centraal staan waarbij echter het plezier, het entertainment en gezelligheid parallel lopen. Alle routes zijn duidelijk beschre ven en bepijld. Fietsvierdaagse De Peel heeft van de Nederlands Toer en Fiets Unie niet voor niets de 2 sterren (het hoogst haalbare) mee gekregen. U kunt dagelijks kiezen uit 3 ver schillende afstanden. De 25 km. route, speci aal geschikt voor gezinnen met kinderen en senioren. De 40- en 60 km Routes voor de door- fietsers. In de 25 km. routes zijn zoals gebrui kelijk de kinderspelen opgenomen. Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” orga niseert de wekelijkse Cultuurhistorische Stadswandeling door Oisterwijk op zondag 3 juli a.s. vertrek om 10.30 uur vanaf Tiliander (ingang Lindeplein). Gids: Bernard Bekkers. TOEKOMST Inmiddels is het ook mogelijk om informa tie op de site op te nemen over het zorgaan bod binnen de geestelijke gezondheidszorg en de lichamelijke en verstandelijke gehandi captensector. De Brabantse RPCP’s willen het ook voor cliënten in deze sectoren moge lijk maken om op een gemakkelijke en over zichtelijke wijze aan vergelijkende informa tie te komen. Momenteel is een aantal plat forms al bezig met het verzamelen van de hiervoor benodigde gegevens. De RPCP’s hopen dat de bereidwilligheid van aanbie ders van zorg om de informatie te verstrek ken binnen die sectoren net zo groot is als bij de verpleeg- en verzorgingshuizen en de thuis zorg. Kiesmetzorg in Brabant is mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Provincie Noord-Brabant. Zondag, 3 juli 2005 is er een extra avond voorstelling van ’Betje Vos, moeder van het Oisterwijkse verzet’. Om 20.30 uur brengt de Vereniging van Oisterwijkse Spelers (V.O.S.) voor de laatste keer deze bijzondere muziektheaterproductie in het Oisterwijkse Natuurtheater. Vanwege de lichteffecten en de bijzondere ambiance van het natuurtheater krijgt de avond voorstelling van ’Betje Vos’ een extra dimensie. Honderden bezoekers hebben de spannende KAART EN KOMPASLEZEN Kom je ooit in een situatie dat je echt niet meer weet waar je bent, dan kun je het volgende doen. Zorg dat je een beeld krijgt van de omge ving en kijk dus bij het lopen af en toe eens ach terom. Zo voorkom je dat je ongemerkt in een rondje loopt. Let ook goed op de geluiden, want die kunnen je weer naar de bewoonde wereld brengen. Maar er zijn nog veel meer tips, heb je een hor loge met wijzers, dan heb je ook een kompas. De gids vertelt hoe dat werkt. Aan de hand van een kaart en een kompas ga je, samen met de groep een route lopen. Heb je zelf een kompas, dan is het wel handig om die mee te nemen. Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmonu- menten.nl De website www.kiesmetzorg.nl geeft mensen het antwoord op deze vragen en helpt hen bij het maken van een keuze. Op maandag 4 juli wordt de site officieel geopend door gedepu teerde Augusteijn van de provincie Noord- Brabant. In Noord-Brabant wordt de website verzorgd door de Regionale Patiënten Consumenten Platforms (RPCP’s). De website www.kiesmetzorg.nl biedt een schat aan informatie over thuiszorginstellingen, ver zorgingshuizen en verpleeghuizen. Mensen kunnen op de website zoeken naar het aanbod bij hen in de buurt, dat aan hun specifieke wen sen voldoet (zoals grootte van de kamer, wel of geen huisdieren toegestaan, signatuur, afstand tot winkels). De geselecteerde aanbieders wor den in een overzicht naast elkaar geplaatst en kunnen onderling worden vergeleken. Op welke punten dat gebeurt, is door de gebruikers van de zorg bepaald: zij hebben aangegeven welke informatie ze belangrijk vinden. Hierdoor biedt de website www.kiesmetzorg.nl die informatie die cliënten willen hebben. Naast (toekomsti ge) cliënten kunnen ook intermediairs (zoals huisartsen, ouderenadviseurs, CIZ-medewer- kers) en beleidsmakers gebruik maken van de website. voor 4 dagen in 2005 zijn: deelnemers van 65 jaar en ouder 10,00; deelnemers van 13 t/m 64 jaar 11,00; deelnemers van 5 t/m 12 jaar €9,00; deelnemers tot 5 jaar gratis. Uit elk gezin betalen maximaal 2 kinderen t/m 12 jaar. Deelname kosten per dag zijn: vanaf 13 jaar en ouder 3,50; deelnemers van 5 t/m 12 jaar 2,50. Deelnemers tot 5 jaar gratis en ook hier maximaal twee betalende kinderen per gezin t/m 12 jaar. Voorinschrijven voor deelname van vier dagen met een korting van 2,00 per per soon is mogelijk tot 10 juli op de VVV kanto ren van Deurne, Helmond, Weert, Baarlo, Panningen en Roermond. Voor alle gewenste inlichtingen o.a. overnachtingen op campings, in hotels of bungalows, met of zonder arran gement, zijn te verkrijgen bij bovengenoemde VW kantoren en voorinschrijvingsadressen. Fietsvierdaagse De Peel nodigt u allen van harte uit aan dit fantastische fietsevenement in en rond De Peel! Meedoen aan Fietsvier daagse de Peel is pas echt genieten, elke dag opnieuw, met vele bezienswaardigheden en entertainment, voor jong en oud. Info: www.fietsvierdaagse-depeel.nl; e-mail: info@fietsvierdaagse-depeel te geven over deze zorg. Die gegevens komen dan weer ter beschikking van de andere bezoe kers. Op die manier kunnen zorgconsumenten elkaar informeren over de kwaliteit van de zorg van een instelling. Overigens kunnen mensen die geen beschikking hebben over internet de informatie krijgen via het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG), dat verbonden is aan het RPCP Zij kunnen daar voor het landelijke nummer 0900 - 2437070 (10 ct p/m) bellen. Zij kunnen de informatie dan netjes op papier thuisgestuurd krijgen. We geven het maar alvast door: op de woensdagen 27 juli en 3 en 10 augustus zal ’Moergestel-Nieuws’ vanwege vakantie niet verschijnen. Dat zijn om pre cies te zijn de weken 30, 31 en 32.Wilt u daar met uw publicaties rekening mee houden? De redactie Telefoon 013-5424177 ’MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 29 JUNI 2005 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3