Actie voor kerk en toren I' Grandioze Peperkoekloterij GEZIEN IN GEHEL I' Kermis in Moergestel Koning- en Keizerverschieting Gilde St. Catharina Leiding jeugdvakantieweek Aphrodite I f CWM 4 r P 'J r (013) 513 1504 A nhJ De Overheid van Gilde St. Catharina SK Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl SNELHEID Ook Moergestel kan zich weer opmaken voor enkele dagen van dit puur Hollandse ver maak. Op het Sint Jansplein worden van vrij dag 1 tot en met dinsdag 5 juli zo’n 25 zaken opgebouwd. In het oog zal in ieder geval de breakdance ’’PowerDancer” springen. Voor de oudere jeugd staan verder een autoscoot er, CakeWalk, Magie Circus, Gravitron, Superrups en Number One Wipp klaar. Voor de kleinere kermisbezoekers staan er een draaimolen, minicar en aqua blasta opge steld. Leuke prijsjes zijn er te verdienen bij het bussen gooien, vuilnisbakkenspel en het eendjes- en lijntrekspel. De behendigheid OPENINGSTIJDEN: Vrijdag van 17.00 tot 01.00 uur; zaterdag en zondag van 13.00 tot 01.00 uur; overige dagen van 13.00 tot 24.00 uur. if Voor de 2e maal organiseert C.V. de Dorstvlegels een grandioze Peperkoekloterij op kermiszondag. Met deze loterij gaan we proberen om een oude traditie terug te laten keren in ons dorp. Dit zal gaan gebeuren op zondagmiddag 3 juli op de Moergestelse kermis. U heeft 3 kansen per ronde om een heerlijke peperkoek te winnen: le kans een Ukkie, 2e kans een Supertje, 3e kans een Super. Wij hopen u te mogen begroeten bij onze Peperkoekkraam op de Gèsselse ker- nlis- C.K de Dorsrvlegels Ül kan worden getest bij de Apollo Jackpot, LuckyCranes, MegaSkeeball en de pusher. In Van Goghs tekenstudio kun je een zelfportret van jezelf laten maken. De snackverkoop, visverkoop, gebakkraam, ijssalon, suikerspin en popcomverkoop en nougatkraam zorgen voor het stillen van de hongerige magen en lekkere trek. Vijf dagen Hollands vertier op St. Jansplein le Zondag in juli; Midden in Moergestel staat de kerk met zijn toren, een markant punt aan het St. Jansplein. Vanuit de wijde omgeving is de toren te zien. Je moet er niet aan denken, dat deze kerk met zijn toren zou worden gesloopt. Moergestel zou dan een dorp zonder ziel worden. Het behoud ervan kost de parochie echter handen vol geld, jaarlijks zeker zo’n 30 a 40 duizend euro. Maar niet alleen parochianen, iedereen geniet van deze kerk en zijn toren: katholieken en niet- katholieken, actieve kerkleden, maar ook min der actieve kerkleden en zij die niet tot een kerk behoren. Zo is het idee ontstaan om alle Moergestelnaren te vragen om lid te worden van de ’’Vrienden van Sint Jan Moergestel”. Op het Sint Jansplein is van vrijdag 1 tot en met dinsdag 5 juli van alles te bele ven. Jong en oud gaan enkele gezellige dagen beleven met dit oer-Hollandse volksfeest op het Sint Jansplein. Topper in Moergestel is de razendsnelle PowerDancer. De komst van de razend populaire SpongeBob en de spectaculai re Vuurwerk- en Lasershow op dinsdagavond maken het nog drukker op het ker misterrein. Op kennismaandag 4 juli a.s. staat het Koning- en Keizerschieten bij Gilde St. Catharina centraal. Ditmaal heeft de verschieting een speciaal tintje want onze huidige Koning Frans Becx heeft de mogelijkheid om zich tot Keizer te schieten. Mocht Frans de vogel er als eerste af schieten dan is hij Keizer. Vervolgens zal er op een nieuwe vogel verder worden geschoten voor de nieuwe Koning. Vrijdag 1 juli a.s. komen we bij elkaar om de groepen te verdelen onder de lei ding. Heb je je al opgegeven dan verwachten we je om 20.00 uur in Den Donk. Ook als je je nog niet hebt aangemeld als lei ding ben je van harte welkom. We hebben nog steeds leiding nodig. Als je twijfelt kom dan zeker. Je kunt vast een beetje sfeer proeven, kennis maken met de organisatie en met de aanwezige leid(st)ers. Ook het programma wordt alvast doorgesproken. Bij vragen of verhindering kun je bellen met Geesje van den Boer (505 2345). Tot vrijdag 1 juli om 20.00 uur in Den Donk. Binnenkort hoort u daar meer over. Voor een gering bedrag per jaar kan iedereen daarvan lid worden en op die manier bijdragen aan het behoud en onderhoud van de Moergestelse kerk en toren. Iedereen is groot gebracht met de kermis. Hoewel de attracties inmiddels een stuk moder ner en sneller zijn geworden is de sfeer er nog altijd hetzelfde gebleven. De geur van oliebol len, vis en gebak hangt boven het terrein. Er wordt gelachen, geschreeuwd en gegild. Daar waar de jeugd zich al zwaaiend en zwierend ver maakt is de kermis voor volwassenen vooral een feest van herkenning, waar ze oude vrienden, klasgenoten en stadsgenoten ontmoeten. Zo zorgt de kermis al vele jaren voor een stuk oer- Hollands volksvermaak. PROGRAMMA Een aantal leuke activiteiten omlijst de kermis in Moergestel. Spongebob, welke dagelijks te zien op kinderzender Nickelodeon, komt maan dag 4 juli om 19.00 uur naar de kermis voor een heuse Meet Greet. Deze uiterst optimistische, eerlijke en onschuldige zeespons vermaakt niet alleen de jeugd. Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat ook tieners en volwassenen zich aan getrokken voelen door SpongeBob. Dinsdag 5 juli om ongeveer 22.30 uur zal er een sensatio nele en spectaculaire vuurwerk- en lasershow gepresenteerd worden aan de bezoekers van de kermis op het Sint Jansplein. De nieuwe Koning bekleedt het ambt voor een periode van 4 jaar, terwijl de Keizer zijn titel draagt voor het leven. ’s Morgens om 10.00 uur zal er een gildemis zijn, waarin de vogels worden gezegend. Hierbij zijn alle Moergestelse Gilden aanwezig. Tevens wordt er een vendelgroet gebracht aan de Burgemeester, Pastoor, Hoofdlieden, Keizers en Koningen. Omstreeks 11.30 uur trekken de drie Gilden met de Burgemeester en Pastoor gezamenlijk in optocht met trom, vlaggen en vaandels door het dorp naar het schietterrein, gelegen bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. Aangekomen bij het schietterrein gaat de optocht 3x links om de schutsboom, om de boze geesten te ver drijven. Omstreeks 12.30 uur zal het Burgerlijk en Kerkelijk Gezag ieder een 3-tal pijlen schie ten op de vogel. Vervolgens mag de huidige Koning 3 pijlen schieten, waarna de overige kan didaten zich onder de schutsboom zullen bege ven. Er wordt net zolang geschoten totdat er een nieuwe Koning bekend is. Vervolgens zal de nieuwe Koning worden geïnstalleerd en gaan we na afloop in optocht terug naar ons onder komen bij café De Klaore. Moge de weergoden ons goed gezind zijn en wij hopen u in groten getale op kermismaandag 4 juli a.s. te mogen begroeten bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. Tot dan! - - EP Afgelopen zondag maakten we deze foto in de Huysackerstraat. De Sara in de vorm van een vrouwelijke schilder trok hier onze aandacht. Zou Will 50 jaar geworden zijn? Als dat zo is: van harte proficiat alsnog, ’n Leuk plaatje leverde het in ieder geval op. J Huidverzorgingsinstituut wem I f I - 1 I f f ff i 5C- me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 29 JUNI 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1338 «mm! oerdaaw Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. U? i P I IUIU VUI LUI yil ILJOII IOLI u I I I i SK13W» 99 2^ i I - Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1