Honderden fietsen door nachtelijke bossen Cursus ’Leven met diabetes’ Bejaarden- en Gehandicapten bedevaart Midden-Brabant Scherpenheuvel Wandelen langs de Oisterwijkse vennen Kees van Kemenade wist de toehoorders te boeien met het verhaal over de weerwolf. genoemd: Maikel Denissen, Frans van Hest, Guus Mulders, Paul Spapens, Jan Timmer mans, Niels van de Ven en Ruud van de Ven. Kleinkunstenaar Ton van Boxtel speelde en zong eigengemaakte liedjes geheel in de sfeer van deze nacht... ging het langs verteller Kees van Kemenade uit Hilvarenbeek, poppen theatermaker Jan Smeets uit Eindhoven en kleinkunstenaar Ton van Boxtel uit Tilburg. De deelnemers aan het fietsevenement waren vol lof over de organisatie. Deze compli menten schuift de stichting graag door naar Scouting St. Jan. Twaalf volwassen scouts waren uren in de weer om de veiligheid te garanderen. Omdat het de eerste keer was, waren er een paar schoonheidsfoutjes, onder meer aangaande een bewegwijzering die niet overal even duidelijk was. Maar al met al is de Midzomernacht Fietsroute een zeer geslaagd evenement geweest. De stichting heeft er weer mee bereikt dat Moergestel bekend wordt als fietsdorp. De deelnemers kwamen uit alle delen van de provincie en zelfs van daarbuiten. Voor herhaling vatbaar. In september herhaalt de Stichting Moer gestel Fietsdorp het succes van vorig jaar, de Leugenbèngskesroute. Op dinsdag 16 augustus 2005 gaan voor de 25e keer bejaarde en gehandicapte pelgrims uit Tilburg e.o. naar de Bel gische bedevaartsplaats Scherpenheu vel. In de Basiliek van Scherpenheuvel zal een Eucharistieviering, een kruis weg en een kort lof worden gehouden. De bedevaart, dus ook de bussen (liftbussen) is geheel aangepast aan de minder validen. Net als voorgaande jaren gaan er ook weer een eigen priester, een verpleegkundige, E.H.B.O.- ers en bejaardenverzorgsters mee. Neemt men deel aan de bedevaart met een rolstoel, dan graag een begeleider meenemen. De bedevaart is ook bedoeld voor senioren, men hoeft geen handicap te hebben om mee te kunnen gaan. Er is ook een mogelijkheid om donateur te worden van de bedevaart. Speciaal voor de intenties van de donateurs wordt in Scherpenheuvel gebeden. Voor meer informatie wat betreft de bedevaart en het donateurschap kan men zich tot augus tus 2005 wenden tot: G. de Vrij, Acaciastraat 4-50,5038 HE Tilburg, telefoon 542 1966. Aan de Midzomernacht Fietstocht door de bossen rond Moergestel hebben afge lopen weekeinde 400 fietsers deelgenomen. De reacties van de deelnemers waren lovend, de sfeer was buitengewoon goed. Voeg daarbij het schitterende weer en gesproken kan worden van een doorslaand succes voor de Stichting Moergestel Fietsdorp. Het succes was zeer zeker ook te danken aan de artiesten en aan de vrijwillige bijdrage van verschillende Moergestelse verenigingen. EEN NACHTELIJK UITJE De stichting prijsde zich gelukkig met het feit dat veel Moergestelnaren aan de nachtelijke activiteit hadden deelgenomen. Het kwam geregeld voor dat een aantal gezinnen uit een straat of vriendengroepen er samen een uitje van hadden gemaakt. De complimenten van met name ook de Moergestelnaren waren niet van de lucht en dat hebben de organisa toren als een duidelijke stimulans ervaren. Gezien het ongekende succes van de Mid zomernacht Fietsroute mogen de mensen achter dit initiatief best nog eens worden De theatermakers van ’Die Naemloose Speelers’ speelden vol plezier, overgave en enthousias me ’De getemde feeks van Gèèsel’. Poppentheatermaker Jan Smeets uit Eindhoven vertelde het prachtige indrukwekkende verhaal van Pyramus en Thisbe. De optredens zijn gegeven door Die Naemloose Speelers, leden van Scouting St. Jan, Kees van Kemenade, Jan Smeets en Ton van Boxtel. De nog nooit vertoonde nachtelijke fietstocht werd mede mogelijk gemaakt door Scouting St. Jan, de Moergestelse EHBO, 3VO afdeling Oisterwijk en fietsspecialist Frank Vogels. Daarmee was Frank Vogels een van de overi gens weinige sponsoren van het plaatselijk bedrijfsleven. Rabobank De Hilver, Frans Becx Tuinmachines, café-restaurant ’t Stokske en gemeente Oisterwijk deden óf een duit in het zakje óf hielpen door middel van materiaal. WAAR EN WANNEER? Plaats: Wijkcentrum ”De Ypelaer”, Corellistraat 10, Tilburg Data en tijd: dinsdag 6,13,20 en maandag 26 september 2005; van 19.30-22.00 uur; zaal open: 19.00 uur. Kosten: 12,50 p.p., met partner 20,- inclu sief koffie/thee en cursusmateriaal. Niet leden van de DVN betalen het dubbele. Cursusleiders: Monique Tijmes van de lande lijke taakgroep educatie en een diëtiste Aanmelden: schriftelijk, telefonisch of per e- mail bij mevr. Ria Rijnen, Kerkhovenstraat 100 5061 PJ Oisterwijk, tel. 522 0625, e-mail: adriinen@tiscali.nl Aan deze cursus kunnen maximaal 15 personen deelnemen. Geeft u zich dus snel op, in elk geval vóór 1 juli 2005. Diabetes is een aandoening die steeds meer mensen treft. Het aantal Neder landers met diabetes ligt tussen 400.000 en 500.000, en dit aantal groeit nog! Gelukkig is diabetes een aandoening waaraan je zelf veel kunt doen. Hiervoor is o.a. kennis nodig, kennis van diabetes en vooral ook ken nis van je eigen diabetes. De Diabetesvereniging Nederland afd. Tilburg e.o. organiseert in dit verband voor diabetici en hun partners een basiscursus van 4 avonden in september onder de titel” Leven met diabetes”. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: - dia betes wat is dat?; - behandeling van diabetes (dieet, tabletten, insuline); - complicaties; - gezond leven met diabetes (voeding, beweging). Op zondag 26 juni organiseert Bezoekers centrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een extra wandeling met uitleg door de Oisterwijkse bossen en langs de vennen. De excursie start om 13.30 uur. De wandeling duurt ongeveer 2.5 uur en wordt begeleid door een gids van Vereniging Natuurmonumenten. De kosten bedragen ^4, - voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen €7, -, kinderen tot 12 jaar €2,-. Deze wandeling is niet geschikt voor kinderen jonger dan 10 jaar. Graag van tevoren reserveren bij het bezoe kerscentrum, tel. 521 9209. Het natuurgebied ’’Oisterwijkse bossen en ven nen”, in 1913 als eerste natuurgebied in Noord- Brabant aangekocht door Natuurmonumenten, staat bekend om de tientallen vennen. Namen als bijvoorbeeld Kolkven, Brandven, Brouw kuip en Witven wijzen op o.a. verschillen in ont staanswijze, uiterlijk en gebruik ervan in het ver leden. Tijdens de excursie wandelt u langs een aantal van deze vennen en hoort u meer over dit prachtige gebied en zijn ontstaanswijze. Vroeger lagen de vennen in een uitgestrekt open heidegebied, zodat de wind vrij spel had op het water, maar omstreeks 1900 werden hier op grote schaal productiebossen aangeplant. De afgelopen jaren zijn vier vennen leegge pompt en schoongemaakt. De gids vertelt u en laat u zien wat daar allemaal bij kwam kijken en hoe het er nu uit ziet. Het huidige bosbeheer is er op gericht om deze eentonige bossen om te vormen tot een meer natuurlijk bos. Ook het boomvrij maken van de oevers van de ven nen hoort daar zeker bij. Tijdens deze excur sie ziet u hier mooie voorbeelden van. Midzomemachtfietstocht Moergestel groot succes Hoewel het evenement pas om 23 uur zou star ten, kwamen de eerste deelnemers al dik een halfuur eerder aanzetten. Om 0.30 uur ver trokken de laatste. De 16 kilometer lange tocht kostte gemiddeld 2,5 uur om helemaal uit te rij den, of beter, te beleven. Want onderweg waren er vijf acts, te beginnen met de scouts die op hun heel eigen en jeugdig-enthousiaste manier de deelnemers flink lieten schrikken. Vervolgens TONEEL INDRUKWEKKEND De fietsers eindigden bij Die Naemloose Speelers. Wat deze Moergestelse toneelvereni ging daar midden in de bossen presteerde, was indrukwekkend. Er was een compleet decor opgetrokken met meer dan voldoende ver lichting om de heerlijke ’De getemde Feeks in Gèèsel’ te kunnen meemaken. Dit stuk is een vrije bewerking door Jan van den Hurk van een stuk van Skaespeare. De organisatie van de Midzomernacht Fietsroute was zo onder de indruk van het gepresteerde door Die Naemloose Speelers dat het deze toneelvereni ging graag de suggestie aan de hand doet om het stuk deze zomer nog een paar keer meer op te voeren ergens in de prachtige bossen van Moergestel. En misschien dat ze het in Oisterwijk ook wel eens willen zien! Al met al is de Midzomernacht Fietsroute mogelijk geworden met een zeer klein budget dat eigenlijk niet toereikend was. Op het laatst besloot de stichting aan de deelnemers een euro voor een fietsroute te vragen. Daardoor draai de het evenement nog net quitte. Voor de stich ting was het nogal principiële stap omdat het standpunt werd verlaten dat de activiteiten voor niets moeten zijn. De stichting immers wil Moergestel propageren als een dorp waar de fiet sers meer dan welkom is. Op deze manier poogt de stichting Moergestel op economisch en soci- aal-maatschappelijk gebied een steuntje in de rug te geven. i PAGINA 9 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2005

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9