OPRUIMING KORTINGEN TOT 50% op dames, heren- en kinderkleding. Poirters Nieuw boek van Moergestelse schrijver 5.50 Schuimparty in 80 00 1 Rond seizoen- brood Vruchten- schnitt Stadswandeling Oisterwijk 4 Kaas-uien broodjes Het is tijd voor een diplomamap. Ook Sloggie en Ten Cate aktie 4 HALEN, 3 BETALEN BAKKERIJ KOUWENBERG Rabobank 1 hij vorige week het boek 366 Heiligendagen. Het is tijd voor de Rabobank. nen met het geven van rondleidingen in de kerk. Nu is dan van hem een nieuw boek uit over hei ligen. Goed idee, bij ko ffie of thee! Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” organiseert zondag 26 juni a.s. een Cultuurhistorische Stadswandeling door het centrum van Oisterwijk met een mini-concert door leerlingen van Fac- torium Podiumkunsten in de Protes tantse Kerk. De wandeling begint om 10.30 uur vanaf Tiliander (ingang Linde- plein) en wordt om 13.00 uur beslo ten met een kopje koffie. De gids voor a.s. zondag is Nico Haneveld. MODEHUIS Zaterdag 25 juni is jongerencentrum Vision in Moergestel overdag gesloten vanwege de roe- feldag. Dit is dan ook een mooie kans voor de meidenclub om een dagje naar het strand te gaan, ’s Avonds is er een grootse SCHUIM PARTY van 19.30 - 22.30 uur voor de jeugd van 10-15 jaar. De entree is 2,50. Vrijdagavond 24 juni vanaf 19:00 uur zal er weer een Vision Óf Hardcore georganiseerd worden met alleen hardcoremuziek. De entree is gratis. Wil jij de vetste hardcorefeesten orga niseren? Vision heeft nog vrijwilligers nodig die dit willen doen, dus kom vrijdagavond naar Vision en laat het het personeel weten! Voor de basisschooljeugd is er woensdag 29 juni een conditiemiddag van 13.30-15.30 uur. De entree is dan 1,- en let er wel op dat het flink zweten gaat worden! Vision blijft natuurlijk ook open op woensdag en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur, op dinsdag- en donderdagavond van 19:00-23:00 uur en op vrijdagavond van 19:00-01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafelvoet ballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl als kenners van heiligen en volksdevotie toen ze het boek 365 Heiligendagen publiceerden. Dit boek was toen uniek in zijn soort. Het heeft veel navolgers gekregen. Sinds het uitkomen van dit succesvolle boek hebben Spapens en Van Kemenade veel nieu we kennis opgedaan. Deze is verwerkt in 366 Heiligendagen. De titel van het nieuwe boek maakt slechts het verschil uit van één cijfer, een 1Maar de inhoud is vele malen rijker. Het aantal pagina’s maakt dat duidelijk; dat nam toe van 366 tot dik 600. Bijna een verdubbeling. De opzet van dit stan daardwerk is hetzelfde gebleven. Op zich is dé structuur eenvoudig en daardoor gemakkelijk te hanteren als naslagwerk. Per dag geeft 366 Heiligendagen een heilige. De aandacht gaat vooral uit naar heiligen die belangrijk zijn in de Nederlandse cultuur. Na steeds een korte levensbeschrijving volgt een rijk en gevarieerd overzicht van wat de heili gen betekend hebben of nog betekenen in de volkscultuur. De meest uiteenlopende onder werpen komen overzichtelijk gepresenteerd aan bod: Folklore, gebruiken, iconografie, legen den, namen, weerspreuken en nog veel meer. Deze rijke inhoud wordt op een plezierige manier gebracht. De schrijvers verstaan de kunst van het vertellen. Dat hebben ze in veel andere boeken laten zien. Voeg daarbij het kunstwerk dat de uitgever van het boek heeft willen maken. Alleen al de bijna 400 devotie prentjes in kleur maken van 366 Heiligendagen een boek dat opnieuw de maatstaf zal worden op het gebied van zaligen en heiligen in de volksdevotie. Het nieuwe boek 366 Heiligendagen is een standaardwerk. Het geeft talrijke, vaak schil derachtige en anekdotische facetten omtrent heiligen. Het fraai uitgevoerde boek met lees lint is 600 pagina' s dik en telt bijna 400 devotieprentjes in full color. 366 Heiligen dagen kost 45 euro en is vanaf verkrijgbaar in de boekhandel (ISBN 90 6657 072 5). De schrijvers Kees van Kemenade en Paul Spapens vestigden tien jaar geleden hun naam Paul Spapens is journalist bij het Brabants Dagblad. Daarnaast publiceert hij met een ijze ren regelmaat 1 topt 2 boeken per jaar. De Moergestelnaar heeft al meer dan 30 boeken op zijn naam. Boeken die Paul Spapens geschre ven heeft gaan onder meer over smokkelen, illegaal jeneverstoken, kermis, carnaval, de volkskeuken, kapellen en volksgeloof. Behalve als schrijver is Paul Spapens zeer actief binnen allerlei organisaties en culturele instel lingen. Zo is hij lid van WieKentKunst, van Moergestel Feitsdorp en van de reuzen. In Tilburg is hij voorzitter van de Stichting Tilburgse Taol. Paul Spapens is gespecialiseerd in heiligen. In Moergestel is hij destijds begon- Paul Spapens en 366 Heiligendagen Paul Spapens (links) en Kees van Kemenade, auteurs van het nieuwe boek 366 Heiligendagen. De Moergestelse schrijver Paul Spapens heeft een nieuw boek gepubliceerd. Samen met zijn schrijversgezel Kees van Kemenade uit Hilvarenbeek presenteerde 1 PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2005 I i i i i i Telefoon 013-5424177 f\J CENTRUM Je bent geslaagd! Gefeliciteerd! Waarschijnlijk staat je hoofd nu alleen maar naar vakantie en feesten met je klasgenoten. Een bezoek aan Rabobank De Hilver is dan het laatste waar je aan denkt. Maar dan gaat er wel een gratis diplomamap aan je neus voorbij. En die is nou net zo handig als je straks gaat studeren en solliciteren, in de diploma map verzorgen wij de kopieën van je diploma en cijferlijst. Prettige vakantie. T-shirt Bothmo fK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3