Voor de mooiste momenten vindt u bij ons de mooiste kaartjes... r‘ Op zaterdag 25 en zondag 26 juni vindt jazzfestival ’JazzTown Tilburg’ voor de de 7e maal plaats. Op bezoek bij de biologische boer en tuinder Zangfestijn in Oirschot 'Met een beetje hulp kunnen gehandicapte kinderen ook gewoon kind zijn. Ik feliciteer de NSGK met 55 jaar goed werk!' JAZZTOWN TILBURG Tanja Jess www.nsgk.nl giro 552000 ir n~ ir* ir* CBF? Buro '76 Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268 Biggetjes in het stro, paddenpoelen en bloemenstroken, proeverijen en fietstochten nederlandse stichting voor het „q>0k gehandicapte kind I I PAGINA 10 Op zaterdag 25 en zondag 26 juni orga niseert Biologica voor de achtste keer de landelijke Open Dagen bij de biologi sche boer en tuinder. In alle provincies zullen 220 biologische bedrijven hun deuren openzetten voor het publiek. Met speciale aandacht voor natuur op het boerenbedrijf en fietstochten van Milieudefensie. Een informatief dagje uit op het platteland voor gezinnen, natuurliefhebbers en mensen met pas sie voor lekker eten. Wilt u eens een koe over de neus aaien en een varken in de modderpoel zien wroeten? Of wilt u weten hoe een biologische fruitteler zo’n gave appel teelt zonder chemische hulpmiddelen? Onder het motto ‘Kom kijken en proeven’ nodi- VOOR GOEDE DOELEN Kom kijken tijdens de Open Dagen bij: De Geitenhoeve, Torentjeshoeve 6a te Tilburg (nabij het Trappistenklooster). Op 25 en 26 juni bent u er welkom voor 'n rondleiding, proeverij en kinderactiviteiten. ZIN OM TE KOMEN LUISTEREN EN AF EN TOE MEE TE ZINGEN? Op zondag 26 juni staat de deur van Café George Willems, Rijkesluisstraat 12 in Oirschot wijd open voor mensen die van gezelligheid en muziek houden. Vanaf 14.00 uur wordt er gezongen. De toegang is gratis. I’ <1!-’ IF" II II II M II gen een recordaantal van 220 biologische boe ren en tuinders - verspreid door het hele land - consumenten uit op hun boerenerf. Tijdens rondleidingen laten ze zien hoe ze werken. Ook zullen de boeren en tuinders uitleggen waarom zij hebben gekozen voor de biologische land bouwmethode. Iedereen is welkom om op ter rasjes en proeverijen zelf te proeven hoe bio logische producten smaken, of om in de boer- derijwinkel boodschappen te doen. Tijdens de Open Dagen is er speciale aandacht voor ‘Natuur op de boerderij’. Natuurbeheer en biologische landbouw passen namelijk erg goed bij elkaar. Natuur is niet alleen leuk en mooi, voor de biologische boer of tuinder is natuur ook zeer nuttig. Wist u dat koolmezen rupsen eten en dat lieveheersbeestjes bladluizen op het menu hebben staan? De boeren creëren met houtwallen, bloemenstroken, nestkastjes of paddenpoelen een leefomgeving voor de natuur lijke vijanden. Vogels, nuttige insecten en klei ne dieren kunnen dan de schadelijke insecten onder de duim houden. Agrarisch natuurbeheer levert gelijktijdig een belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling en bescherming van de inheemse flora en fauna en een mooi land- schap. telefonisch of schriftelijk aanmelden via de muziekschool. (06 407 58600). Ook aan de jongste jeugd is gedacht. Kinderen tussen de 3 en 8 jaar kunnen meedoen met Kidsjazz. Gratis workshops van een uur waarin instru menten en muziek gemaakt worden. Deze workshops worden aangeboden door Factorium Tilburg podiumkunsten. Aanmelden kan door een mailtje te sturen naar info@factoriumtil- burg.nl Als afsluiting van de zaterdagmiddag staat een optreden gepland van ’’The Facts” een hiphop soul formatie met zang en rap van Miss L. Traditiegetrouw wordt de zondag geopend met een Jazzmis in de Broekhovense kerk. Na de waardering die dit onderdeel vorig jaar kreeg van de bezoekers zijn de verwachtin gen dit jaar weer hooggespannen Muzikale medewerking wordt verleend door The Washboard Wailers met zang van Loes van Wees. Voor het middagprogramma is het de orga nisatie gelukt The Handsome Harry Company te strikken. Met de Tilburgse zan ger entertainer Peer de Graafwinnaar van de Ad Vinkenprijs 2003. Daarnaast komt de oude stijl aan bod met de Washboard Wailers en de populaire Free Time Old Dixie Jassband uit Enkhuizen. Dit evenement dat zich in een stijgende belang stelling mag verheugen bevat ook dit jaar weer een paar vernieuwingen. Op de zaterdagavond is door de organisator ’Stichting Jazz Oude Stijl’ voor de eerste keer gekozen voor een podi- umprogramma gericht op een breed publiek. Er komen die avond andere jazzstijlen aan bod, naast de oude stijl die op zondag de boventoon voert. In samenwerking met T Podium en Paradox zijn hiervoor enkele toppers gecontracteerd. Trompettist Eric Vloeimans met zijn eigen pas gevormde formatie ’Never Before’ en het latin jazzorkest van Gerardo Rosales zijn namen die garant staan voor wereldklasse. Voorafgaande aan deze optredens vinden op zaterdagmiddag diverse activiteiten plaats op de Heuvel en op het T Podium. Met een street parade door het centrum wordt het publiek in de juiste stemming gebracht. Deelnemers aan de streetparade zijn o.a. de Toetsie Foetsie Jazzband, The Spectacles Jazzband en de Time Out Brazzband. Op het T Podium op de Heuvel wordt de mid dag geopend met een optreden van de Budding Sound Big Band, voortgekomen uit de Muziek school Oisterwijk. Daarna vindt op het podium een openbare workshop plaats o.l.v. Lisette Eibers van Factorium Tilburg. Deelnemers kunnen zich ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2005 Op 26 juni vindt in Café George Willems in Oirschot een spetterend zangfestijn plaats waaraan drie zanggroepen mee doen met in totaal zo’n ruim zestig leden. Zanggroep Joy uit Oisterwijk nam het initia tief tot deze meeting van stemmen en mensen. Gezamenlijk zullen de drie koren voor een gezellig zangfestijn zorgen, waarbij iedereen (gratis) welkom is. Zanggroep Joy timmert zelf al jaren aan de weg in Oisterwijk en omgeving. Optredens op de kiosk op de Oisterwijkse Lind, in winkelcen tra, in het cultuurcentrum Tiliander en op ver zoek ook bij organisaties voor mensen met beperkingen, markeren de geschiedenis van Joy. Joy-leden zijn gezelligheidsmensen die het op de repetitie-avonden en bij uitvoeringen prima naar hun zin hebben samen en die ook lol heb ben in de ontmoeting met andere zangers. Daarom nodigde Joy twee andere zanggroepen uit om samen een zangspektakel op touw te zetten. Dat gaat nu gebeuren. De vocal group Yep! uit Etten-Leur ging graag in op de uitnodiging van Joy. Ook het Tilburgse koor Xsingchere loopt zich al warm om mee te doen aan het gezamenlijk optreden. De koren brengen een behoorlijk gevarieerd repertoire. Joy heeft veel wereldliedjes op het programma staan, Yep! brengt een echt pop-pro- gramma mee en Xsingchere houdt het op pop ulaire liedjes, variërend van musicalnummers tot Afrikaanse gospels en van Motown tot Top- 40. De sfeer zal er in elk geval snel in zitten. 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 10