23e Wandelavondvierdaagse van Moergestel weer voorbij 5?° ik 00 Aardbeien schelp 4 HALEN 3 BETALEN Reuzen vierden feest in Maastricht Laatste kans: Meld u aan voor de workshop werven van vrijwilligers! 10 Worsten broodjes Midzomernacht Fietsroute: fietsen in het holst van de nacht BAKKERIJ KOUWENBERG Vakantieweek Bosnische kinderen TH Nu Sloggi en TenCate ACTIE a I- 'i vervolg van voorpagina Nieuw en bijzonder fietsevenement in Moergestel De Organisatie van de Wandelavondvierdaagse MODEHUIS Poirters Goed idee, bij koffie of thee! (Graag tevoren bestellen!) het statige stadhuis van Maastricht bleek eens te meer hoe de drie reuzen ambassadeurs zijn van de drie dorpen: ze gaven een optreden ten beste voor hoogwaardigheidsbekleders als de burgemeester (Gerd Leers) en de gouverneur (commissaris van de koningin). De reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom gaan dit jaar onder andere nog naar Brugge en Steenvoorde. Het hoogtepunt valt op 18 september als de reuzen in Oisterwijk met een groot internationaal reuzenfeest het eerste lustrum vieren. JONGEREN In 2005 besteedt het steunpunt voor vrijwilli gerswerk extra aandacht aan het werven van jon gere vrijwilligers. Dit omdat veel organisaties hebben aangegeven hier moeite mee te hebben. Langs de kant stonden naar schatting 150.000 belangstellenden. Voor Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie werd vaak geapplaudisseerd. Er zijn vele tientallen foto’s van het drietal gemaakt. Voor het bordes van Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 2005 mogen we weer zeggen dat ook deze weer als geslaagd genoemd mag worden. Het weer was goed al ging het op de laatste avond snel achteruit, en het was jammer dat het tijdens het inhalen begon te regenen, gezien de weersituatie in totaal Nederland hebben wij het er goed van afgebracht. Dit jaar waren er 684 betalende wandelaars, die voor een medaille gingen, dat waren er 231 meer dan in 2004, we kwamen kort aan het record, dit record ligt op 700. de wandelaars weer voortreffelijk heeft inge haald, staporkest d’Ambiejans voor de sfeer op het plein, en de gemeente voor het gebruik van de vlaggen, de politie voor de instructie van de brigadiers. En verder uiteraard ’n hartelijk woord van dank aan alle bedrijven en winke liers in Moergestel die ons zo fantastisch ter wille zijn geweest. Ook de mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. Indien er nog mensen zijn die actief aan de organisatie van de wandelavondvierdaagse wil len deelnemen, zijn zij van harte welkom, neem contact op met het secretariaat. We zitten voor al verlegen om mannen voor hand en span diensten, enkele dames hebben al een toezeg ging gedaan, (tel. 513 2207). Na een zeer geslaagd project in Bosnië i Herzegovina, waarin negen jongeren een gewel dige week voor 150 Bosnische kinderen hebben georganiseerd, heeft een van die jongeren, Freek Verreyen samen met een groep vrienden (o.a. uit Tilburg en Oisterwijk) het initiatief geno men om een vakantieweek voor 24 Bosnische kinderen op te zetten. Het leven van de kinderen daar zit nog vol zorgen en spanningen. Het doel van deze week is dan ook om ze even uit hun dagelijkse sleur te halen en een weekje lekker te laten genieten. Ook niet onbelangrijk is dat een groep Neder landse kinderen in contact komt met deze club. Deze kinderen komen van de Stichting Jong Nederland „Heuka” Tilburg. De Heuka draagt het hele project. Het is voor hen een mooie manier om het 40 jarig bestaan van de stichting te vieren. Jongere vrijwilligers stellen vaak andere voor waarden aan vrijwilligerswerk, en hebben soms andere redenen om vrijwilligerswerk te doen dan ouderen. Vaak vragen ze meer flexibiliteit en willen zich wel voor korte tijd binden maar niet voor een langere periode. Dit geld overi gens niet specifiek alleen voor jongeren. Dit vraagt ook aanpassingen van de organisaties die willen werken met deze vrijwilligers. Proberen om kortdurende klussen te benoemen, taken op te splitsen en te verdelen over meer personen, het zijn slechts enkele voorbeelden van zaken die een organisatie zelf kan oppak ken om zichzelf aantrekkelijk te maken voor vrijwilligers. De drie reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom hebben afgelopen zon dag deelgenomen aan een zeldzaam grote reuzenoptocht in Maastricht. Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie en hun begeleiders hadden in deze optocht met 1500 figuranten een bijzondere rol: ze drukten een feestvierend volk uit. En dat ging het ruim vijftig personen grote gezelschap uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom bijzonder goed af. DETAILS De workshop wordt georganiseerd door het steunpunt voor vrijwilligerswerk en wordt gege ven door een adviseur van Prisma Brabant. Deelname aan de workshop is gratis. De works hop wordt gehouden bij het steunpunt voor vrijwilligerswerk, de Twern Oisterwijk, Kerkplein 28 in Oisterwijk en begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. AANMELDEN Aanmelden kan tot en met 15 juni bij Renate Richters, coördinator van het steunpunt voor vrijwilligerswerk, telefoonnummer: 013- 5284080, email: steunpuntvrijwilligers- werk(§ regio.twem.nl. Het steunpunt is geves tigd aan het Kerkplein nr. 28 in Oisterwijk en is op woensdag en donderdagmiddag geo pend van 13.00 tot 16.00 uur. Kijk ook eens op de website: www.twem.nl/steunpuntvrij- willigerswerk 21 JUNI: WORKSHOP VINDEN EN BINDEN VAN VRIJWILLIGERS In de twee en een half uur durende workshop wordt ingegaan op aspecten die belangrijk zijn voor het vinden én binden van vrijwilligers. Wat voor type organisatie bent u? Hoe is uw imago, staat u positief bekend of heeft niemand ooit van uw organisatie gehoord? Wat voor type vrijwilliger zoekt u, hoe maakt u een goede functieomschrijving? En zeker ook niet onbe langrijk: hoe houdt u uw vrijwilligers tevreden? Start en finish zijn op het Sint Jansplein, bij de kerk. De deelnemers krijgen een professioneel uitgegeven beschrijving van de route. Deelname kost 1 euro. In verband met het nachtelijk uur zijn in samen spraak met de gemeente Oisterwijk, het poli tieteam Oisterwijk en 3VO-afdeling Oisterwijk stringente veiligheidsmaatregelen getroffen. Op zes plaatsen staan veiligheidsteams. Deze bestaan uit volwassen leden van de Moergestelse scoutinggroep St. Jan. De organisatie staat niet toe dat wordt deelgenomen met fietsen waar van de verlichting kapot is. De plaatselijke rij- wielspecialist Frank Vogels is op het vertrek punt aanwezig om fietsverlichting te repareren. De Moergestelse EHBO is paraat. Een bezem en pechwagen is voortdurend onderweg. Alle deelnemers krijgen een alarmtelefoonnummer mee. De deelnemers kunnen rekenen op een bij zondere fietservaring: in het holst van de nacht langs bos en ven en optredens van artiesten die er echt zin in hebben om van de Midzomer nacht Fietsroute een onvergetelijke gebeurte nis te maken. De optredens worden verzorgd door Kees van Kemenade (verhalen), Jan Smeets (verhalen en conferences), Ton van Boxtel (zang en conferences), Die Naemloose Speelers (De Getemde Feeks in Gèèsel, een vrije bewerking door Jan van den Hurk en Scouting St. Jan (spokerijen). De wandelavondvierdaagse voor 2006 is gepland van dinsdag 6 t/m vrijdag 9 juni 2006. Dit is nog voorlopig omdat we nog toestem ming bij de gemeente moeten vragen. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. In 2006 hoort u weer van ons. Op 21 juni om 19.30 uur organiseert het steunpunt voor vrijwilligerswerk een works hop over het werven van vrijwilligers. Veel organisaties geven aan dat zij moeite hebben met het vinden van vrijwilligers, met deze workshop kunnen zij leren wat er allemaal komt kijken bij het zoeken, vinden en behouden van vrijwilligers. Maastricht organiseert om de vijfjaar een reu zenoptocht. Vijfjaar geleden was deze optocht voor de reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom de eerste keer dat in het openbaar werd opgetreden. Voor het reuzengezelschap was de manifestatie in Maastricht dan ook een feest der herkenning. Onder de deelnemende reuzengezelschappen uit Spanje, Portugal, Frankrijk, Duitsland, België en Nederland heb ben Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie inmiddels veel vrienden. De Maastrichtse organisatie beeldde door middel van de optocht een historisch ver haal uit. Maastricht werd eeuwenlang gere geerd door de Hertog van Brabant en de Prinsbisschop van Luik. In de overgangspe riode van Middeleeuwen naar Renaissance eiste het volk zijn plaats op en werd de baas. De apotheose van de optocht was het zin gende en musicerende volk van Maastricht. De drie reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom en hun begeleiders hadden in dit deel van optocht hun plaats. Het programma van die week zit boordevol leuke activiteiten o.a. het bezoeken van pret parken, het deelnemen aan graffitiworks hops, een bezoek aan een safaripark, een zes kamp etc. De kinderen verblijven van dins dag tot vrijdag in gastgezinnen en gaan in het weekend samen met de kinderen van de Heuka op kamp. Als afsluiting geven de kin deren een presentatie en worden er optredens verzorgd. Dit vindt plaats op maandagavond 27 juni op de Heuka (van Heutzstraat 1 Tilburg). Daarbij is iedereen welkom. Deze vakantieweek wordt financieel mogelijk gemaakt door o.a. Pekoenja en NCDO. Deze aantallen zijn als volgt over de afstanden verdeeld: 547 voor de 5 km.; 114 voor de 10 km. en 23 voor de 15 km. Dit is voor Moergestel een hoog aantal. De organisatie vindt het wel jam mer dat de 5 en 10 km. wandelaars wat aantal zo ver uit elkaar liggen, zij is van mening dat een aantal 5 km wandelaars ook goed de 10 km route zou kunnen lopen. Ttegen deze wande laars wil de organisatie zeggen: denk er eens over na, het is nl. veel rustiger lopen en de routes zijn veel mooier en voor de lopers voor de grote Nijmeegse en Apeldoornse Vierdaagse is de 15 km een mooie training. Om elk jaar deze wandelavonden tot een suc ces te brengen is er veel hulp nodig, en die heb ben we weer opnieuw gekregen van een aantal vrijwilligers zoals posten, brigadiers, inschrij vers, of andere functies. Zonder uw hulp is dit grote sportevenement met Moergestelse men sen niet te organiseren. De organisatie is hen daarom weer zeer erkentelijk en hoopt ook in 2006 weer op hun hulp te kunnen rekenen. Ook zijn wij onze sponsors of andere hulpver leners erg dankbaar, dus hartelijk dank aan Huize Stanislaus voor het gebruik van de tuin, de Hertog Janschool voor het gebruik van de speelplaats, de mensen van MTV en Moergestel- Nieuws, het Oranjecomité, de Harmonie, die CT -.4.^ DE FEITEN Meld uw klacht: www.fietsersbond.nl Marktleider Een Nederlandse vrouw koopt gemiddeld zes slips per jaar. In totaal gaan er in ons land jaarlijks zo’n 32 miljoen damesslips over de toonbank. Hieraan wordt 127 miljoen euro besteed. Met een omzetaandeel van 26 pro cent is de string het best verkochte model. Sloggi mag zich met een marktaandeel van 12 procent hier marktleider noemen. Het merk TenCate is goed voor 8 procent van de Nederlandse damesondergoedmarkt; Schies- ser neemt 3 procent voor zijn rekening. Telefoon 013-5424177 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JUNI 2005 PAGINA 3 I De Fietsersbond onderneemt actie!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3