Slecht weer intocht Vierdaagse Tot 3 maanden geen rente betalen Rode Kruis en humanitair oorlogsrecht (H.O.R.) Dauwtrappen in Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen t 'Sn>ei uw 5<Jcces ot VIDO n9dtc Afdeling Korfbal Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. Het slechte weer kon de stemming afgelopen vrijdagavond tijdens de intocht van de wandelaars van de Wandelavondvierdaagse niet bederven. Uiteindelijk viel het Via deze weg bedankt S V Roef! Afdeling Korfbal alle mensen van Moergestel die onze vereniging hebben gesteund door het kopen van een pakje Merci Crocant en of een zakje spekjes. Bedankt voor het ‘spekken’ van onze kas, waardoor we weer leuke dingen kunnen doen voor onze jeugd. dan ook allemaal nog mee. Enkel op de slotavond wist de regen nog wat roet in het eten te gooien. De eerste drie avonden had men heerlijk wandelweer... (Vrouwen in de overgang) Vooral vrouwen hebben vaak het gevoel dat er niet naar ze geluisterd wordt.Nou bij ons wel. Iedere eerste en derde woensdag van de maand kun je bij ons binnenlopen voor een praatje. Ervaringsdeskundigen luisteren en praten met je over uiteenlopende zaken. Ook bestaat er de mogelijkheid om je op te geven voor een ge spreksgroep, 12 keer voor 40 euro.De volgen de zal starten in sept. bij voldoende aanmel dingen. De komende inloopochtend is woens dag 15 juni om 09,30 uur. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164,5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 06 - 48316923, of per e-mail vidotilburg@planet.nl Je kunt ook onze web site bekijken www.home.zonnet.nl/vidotilburg Vereniging Natuurmonumenten orga niseert op zondag 19 juni een extra vroe ge ochtendwandeling door de Loonse en Drunense Duinen. Vertrek om 06.30 uur. De boswachter neemt u mee door een ontwakend landschap van stuifduinen met ondergestoven, vliegdennen. De wandeling duurt tot ongeveer 8.30 uur en aansluitend gaat u gezamenlijk ontbijten. Deelname aan deze wandeling kost voor leden van Natuurmonumenten 13,-, niet leden beta len €16,- en kinderen tot en met 12 jaar €11,- dit is inclusief het ontbijt. Graag aanmelden vöör 16 juni bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. Dan wordt ook de vertrekplaats bekend gemaakt. Wij raden u aan om goede wandelschoenen en een jas aan te trekken! LEVEND ZAND Vroeg uit de veren voor een sfeervolle wande ling door een van de grootste stuifzanden die nog over zijn in Europa. In het open zand kan het half juni, ’s-ochtends zo vroeg nog best koud zijn. Heidevelden met een waterig zon netje, of een heldere kleurrijke zonsopkomst, wie zal het zeggen. In ieder geval sfeer. Een heleboel vogels zijn alweer terug en zingen hun hoogste lied, boomleeuwerik en boompieper zullen ongetwijfeld van de partij zijn. De bos wachter leidt u door het stille bos naar heide en stuifzand en weet altijd iets interessants te vertellen. Over het beheer van de bossen, over de waterhuishouding, of hij wijst op leuke din gen die u alleen niet zouden zijn opgevallen, spo ren van dieren, geluiden, prenten, vraat. Wie weet wat u allemaal tegenkomt. Heeft u nog vra gen, stel ze gerust aan de boswachter. Na afloop wacht u een gezamenlijk ontbijt bij de Sprankenhof. methoden. Zo mogen niet alle typen wapens worden ingezet, met name chemische en bio logische wapens worden niet toegestaan. Tussen burgers en militairen dient altijd een duidelijk onderscheid te worden gemaakt. Het gebruik van menselijke schilden is verboden. Geweld mag alleen worden gebruikt, voor zover er zo min mogelijk burgers schade van ondervin den. Dit houdt zelfs in, dat militaire objecten, waar bij het aantal burger- slachtoffers hoog wordt geschat, als object dienen te worden ont zien. Krijgsgevangenen hebben fundamentele rechten, bijvoorbeeld: het recht op een mens waardige behandeling en veiligheid. Ze die nen onmiddellijk uit de gevechtszone te wor den gehaald en hebben recht op voedsel kleding en onderdak. Het Rode Kruis neemt wel een standpunt in over specifieke schendingen van het Humanitair Oorlogs Recht, maar brengt dit niet naar buiten, maar bespreekt dit met de betreffende autoriteiten. Uitspraken over de rechtmatigheid van oorlog zijn vaak van poli tieke aard. Als neutrale organisatie zijn we sterk afhankelijk van de strijdende partijen om toe gang te krijgen tot oorlogsslachtoffers. Het humanitair oorlogsrecht ziet toe op gedrag en naleving van de conventies tijdens een oorlog. Daarnaast heeft het Rode Kruis als hulpverle ningsorganisatie tevens de taak voorlichting en informatie te verstrekken omtrent dit huma nitair oorlogsrecht. Voor meer informatie en toe lichting: bezoek de website www.rodekruis.nl Ook in oorlogen en conflicten gelden normen en waarden. Zodat landen, die partij zijn bij de Conventies van Geneve, het humanitair oorlogsrecht dienen te respecteren. Wat betekent humanitair oorlogsrecht? In beginsel lijkt het op een schijnbare tegenstel ling te duiden, namelijk: menselijk- oorlog- recht- vrede. Óp basis van politieke keuzes, gebaseerd op belangen en verantwoordelijk heden, worden beslissingen genomen om oor log te voeren, ofwel in te grijpen om een con flict te beheersen met militaire middelen. Wat dit laatste betreft stelt het humanitair oorlogs recht grenzen aan de te gebruiken middelen en PAGINA 7 Een hypotheek oversluiten is eigenlijk niet meer dan overstappen op een nieuwe hypotheek. Op dit moment nemen veel mensen die stap om te profiteren van de historisch lage hypotheekrente. De Rabobank maakt oversluiten nu nóg interessanter. Want als u uw hypotheek vóór 15 juni bij de Rabobank oversluit, kan uw voordeel oplopen tot 3 maan den geen rente betalen? Kom dus snel langs voor een adviesgesprek. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JUNI 2005 Dank-je-wel... Vraag naar de actievoorwaarden. Toetsing bij BKR te Tiet

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 7