s s (grandioze cvdinairx Troeverij in onze winkel Tl bent van harte webkam! 1 1 2 10 Punt broodjes Heerlijke cake Verzamelbeurs Boxtel Fotografie- workshop g 75 Cocos-macronen 5 HALEN, 4 BETALEN fiH Hoppenbrouwers vlees catering BAKKERIJ KOUWENBERG Protestantse gemeente Oisterwijk KETELAAR LAGERIJ ^9iek Beveiliging en telematicaICT Industriële automatisering Utiliteit en woningbouw Onderhoud en service Th. Schepens, pastoraal werker Alarmnummer W. van Egmond Er is crèche. voor als het écht nodig is... Parttime administratief medewerker ter ondersteuning van de financiële administratie en de afdeling P&O GULDENSACTIE 25E TOER-MEE Hebt u nog stuivers, dubbeltjes, kwartjes, gul dens, rijksdaalders enz. liggen waar u niets meer mee doet? De MOV-groep Moergestel kan ze goed gebruiken. Om de 25e Toer-Mee (op zondag 28 augustus a.s.) tot een groot suc ces te maken zamelen zij al het oude Neder landse geld in voor de straatkinderen van pater Theo Raaij makers in de stad Cochabamba in Bolivia. Het werk van pater Theo is erop gericht om de kinderen daar een zo goed mogelijke opleiding te geven, want zonder opleiding zijn er geen toekomstkansen. Uw muntjes kunt u inleveren op het Parochiecentrum (op werk dagen open van 10.00-12.00 uur). Kerkstraat 10 5066 AS Moergestel Tel. 513 12 62 www.slagerijketelaars.nl Telefoon 013-5424177 In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Vrijdag 17 juni 2005 van 10.00-17.00 uur WERELDJONGERENDAGEN (2) Van 16 t/m 21 augustus zijn de Wereldjongeren- dagen in Keulen, bedoeld voor jongeren tussen 16 en 30 jaar. Daaraan voorafgaand is er in de verschillende Duitse en - omdat Nederland zo dicht bij Keulen ligt - ook Nederlandse bisdom men een voorprogramma. Dat voorprogramma duurt van 11 t/m 15 augustus. Ons bisdom is gastbisdom voor 500 jongeren uit Brazilië, Canada en Engeland. Die jongeren worden dan in gastgezinnen in Brabant ondergebracht. Samen met jongeren van hier is er een afwis selend programma, dat afgesloten wordt met een multicultureel festival voor en door jongeren in Den Bosch. Op 15 augustus vertrekt men naar Keulen. Vanuit Den Bosch gaat dat per trein, maar jongeren vanuit de bisdommen Haarlem en Rotterdam gaan per boot. Zo heeft elk bis dom zijn eigen voorprogramma en reissche ma. Op dit moment (tussenstand van 19 mei) zijn er al 230.000 inschrijvingen binnen in Keulen; uiteindelijk verwacht met ruim 800.000 jongeren. Via www.wjd.nl is meer informatie beschikbaar. Zondag 12 juni 2005 organiseert de VBV haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Vmbo-college te Boxtel. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: Postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, tele foonkaarten, melkkuipjes enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 12 juni is dit: balpennen. Voor de jeugd is er een speciaal thema: Diddl. Zondag 12 juni Kerkstraat 64, voorganger is mw.ds. W. van Egtnond. Aanvang: 10.15 uur. We vieren de slotzondag: er wordt afscheid ge nomen van de kinderen die vanaf een bepaal de leeftijd naar de nevendienst gingen, zij gaan vanaf nu naar de jeugdkerk. Er wordt ook af scheid genomen van een groepje jeugdkerkers. Voor deze jongeren begint er weer een andere levensfase. Zij hebben in de nevendienst en in de jeugdkerk van de verschillende leiders hand vatten meegekregen om keuzes te maken in geloof en leven. De Schriftlezing is vandaag uit Prediker. De Prediker is iemand die het leven in ogenschouw neemt en zich vragen stelt over het leven, over goed en kwaad en wat God daar mee te maken heeft. Hij wijst oud en jong erop dat het goed is te genieten van de din gen die we uit Gods hand mogen ontvangen: het zonlicht, ons dagelijks brood, de vriend schap en de liefde. Hij adviseert je brood met vreugde te eten en vrolijke kleren te dragen. ‘Genieten’ is het thema van deze dienst. Genie ten is niet iets waar je alleen maar over moet praten, je moet het gewoon doen. Dat gaan we dan ook doen in deze viering van muziek en zang. Lard Jansen en enkele jongeren zullen hun muzikale medewerking aan deze dienst geven. Andere jongeren hebben weer andere bijdrage. Volgens mij wordt het genieten en samen ple zier delen. De Prediker zegt daarvan: God ziet alles wat je doet allang met welbehagen aan. Een glimlach uit de hemel. van de parochie gaat en dan klikt op ‘Actuali- teiten/Rondom de kerk’. De komende week zal er geschilderd worden en zullen er spotjes wor den aangebracht. Een gedeelte van de inrich ting is er ook al: een bankstel en twee houten banken, een hangtafel en een lage tafel. Dank zij sponsoring van o.a. het bedrijfsleven van Moergestel hebben we dit project kunnen reali seren. Verder is het de bedoeling dat de jonge ren de inrichting voor een deel zelf gaan ver zorgen en’meebepalen: posters bijvoorbeeld en het soort verlichting. Verdere sponsoring van of giften voor het jongerenwerk zijn wel kom, want behalve de inrichting moet ook het programma gefinancierd gaan worden. Het is voor jongeren uit de parochie en ons dorp. En u weet het: investeren in jongeren is investe ren in de toekomst! VORMELINGEN OP WEBSITE Er is een hele site in de maak over de vorme lingen van dit jaar, met hun namen en een aan tal foto’s. Er komen foto’s op van de dag waar op de vormelingen in Den Bosch zijn geweest (25 april), samen met ruim 1000 andere vor melingen uit het bisdom. Er is een foto van de avond met rector Miltenburg van het Sint- Janscentrum. En er komen foto’s op van de vormselviering op 5 juni. Je vindt het allemaal op de website van de parochie: www.parochie- moergestel.nl (klik naar ‘Actualiteiten/rondom de kerk’). Hopelijk staat alles erop, als deze Moergestel Nieuws uitkomt, maar anders toch heel gauw. Bezoekerscentrum Oisterwijk van Vereniging Natuurmonumenten organiseert ook dit jaar weer fotografieworkshops. Op vrijdagochtend 17 juni en zaterdagochtend 18 juni bent u wel kom om 10.00 uur of s’middags om 14.00 uur. Elke workshop duurt 3 uur. Eric Bergmeester, aangesloten bij de Natuurfotografen Verbond Nederland (NVN) verzorgt deze minicursus. De kosten voor de workshop zijn 15,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 20,- per deelnemer. U kunt zich aanmelden bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. NATUUR, TOT IN DETAIL! Fotograferen is een ideale manier om bewust te kijken naar bijzondere details, kleur of vorm.. Dat is de opzet van de workshops natuurfoto grafie bij ons bezoekerscentra. De professionele fotograaf begint met een stuk theorie. Aan de hand van beelden geeft hij u aanwijzingen voor het maken van een mooie foto. De compositie staat voorop, technische aspecten komen in tweede instantie aan de orde. Na de inleiding gaat u buiten het geleerde in de praktijk bren gen. U leert letterlijk en figuurlijk met andere ogen kijken. U maakt gebruik van uw eigen camera. Na afloop krijgt u handzame docu mentatie mee naar huis. Neem een door u zelf gemaakte mooi en mislukte foto mee en ga aan de slag om uw kijk op de natuur te verscher pen. Deze workshop is geschikt om kennis te maken met het fotograferen van de natuur om ons heen, enkele goede en leuke tips zullen zeker niet ontbreken. vervolg van pagina 2 PAROCHIENIEUWS VORMELINGEN IN JONGERENRUIMTE De vormelingen hebben al kennis kunnen maken met de jongerenruimte, want op maan dag 30 mei j.l. kwamen ze daar bijeen samen met rector H. Miltenburg door wie ze afgelopen zondag gevormd zijn. Maar al een paar dagen eerder had een groepje vormelingen (groep 3) daar zijn zevende en laatste voorbereidings bijeenkomst. De ruimte is dus al in gebruik, ook al is hij nog niet helemaal klaar. Hopelijk is hij dat wél, als het jongerenwerk van start gaat. Dat zal zijn op dinsdag 14 mei (om 19.00 uur); alle vormelingen zijn dan welkom. Afgelopen zon dag, aan het eind van de vormselviering, heb ben ze daarvoor een uitnodiging gekregen van pastoor Te Wierik. De avond zal een open karak ter hebben: veel samen praten, wat drinken, muziek. Er is een optreden van een van de tonpraoters van Tilburg en er zal iets verteld worden over het programma van het komen de jaar. De avond duurt tot 20.30 uur. Goed idee, bij koffie of thee! elektrotechniek bv PAGINA 3 Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Werkzaamheden: Verzorgen van facturering Beheer personeelsdossiers Verzorgen van standaard correspondentie Subsidie-aanvragen indienen mbt opleidingen Functie-eisen: MBO werk- en denkniveau met relevante werkervaring Goede kennis van geautomatiseerde systemen Grote mate van zelfstandigheid en accuratesse Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift Aanbod: We bieden je vanaf 1 september een leuke baan van 20 uur per week op een afdeling met enthousiaste en doortastende collega's. Je bent medeverantwoor delijk voor de facturering en ondersteunt de personeelsfunctionaris bij allerlei generieke werkzaamheden. Nadere informatie: Wil je meer weten over ons bedrijf? Kijk dan op onze website: www.hoppenbrouwers.nl Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Ellen Vermeer, tel: 013-5117227 Wil je reageren? Spreekt deze functie je aan, stuur dan een sollicitatiebrief met c.v aan: Hoppenbrouwers Elektrotechniek BV, t.a.v. Ellen Vermeer, Kreitenmolenstraat 201, 5071 ND Udenhout. Of per e-mail: solliciteren@hoppenbrouwers.nl Hoppenbrouwers Elektrotechniek BV is een elektrotechnisch installatiebe drijf met 145 medewerkers en werk zaam in de industriële automatisering, utiliteit, luxe woningbouw, beveiliging, telematica en ICT. We zijn gevestigd in Udenhout en onze klanten bevinden zich voornamelijk in de regio. Wij verwachten van onze medewer kers een klantvriendelijke en dienst verlenende houding. Om optimale ser vice aan de klanten te verlenen is het wel eens nodig onder tijdsdruk of wat langer te werken. We verwachten dat je bereid bent dat te doen. Bovendien ben je in staat creatief mee te denken en te handelen. Hoppenbrouwers Elektrotechniek BV Kreitenmolenstraat 201 5071 ND Udenhout Tel.. (013) 51 1 72 27 Fax: (013) 511 41 45 Hoppenbrouwers biedt medewerkers een professionele werkomgeving met een informele sfeer en goede arbeidsvoorwaarden. We hechten veel waarde aan tevreden en vakkundige medewerkers: je krijgt alle kans je te ontplooien. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JUNI 2005 a 3J° «SM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3