Canzonetta in Natuurtheater 23e wandelavondvierdaagse in Moergestel Brabants kampioenschap ‘streekgerechten koken’ Leden die willen meepraten, zijn van harte welkom. Grote vlooienmarkt op 11 en 12 juni op Sportpark Zeshoeven te Udenhout Bierproeven met een Canadees tintje i Rabobank Nog een kort berichtje voor de wande laars en de afhalers op vrijdag 3 juni. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur. Op vrijdag 3 juni is de start voor de 15 km-wandelaars om 17.15 uur, voor de 10 km-wandelaars om 17.45 uur en de 5 km-wandelaars om 18.30 uur. Wij hopen op deze manier dat alle wandelaars zoveel mogelijk tegelijk samen met de Harmonie op het St. Jansplein aan zullen komen. De wandelaars komen allemaal vanaf het Rootven, vooraf gegaan door de Harmonie. Dit jaar is er ook weer de gelegenheid bloemen De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Op zondag 5 juni as. presenteert Natuurtheater Oisterwijk, Zang- en muziekgroep Canzonetta. Zij zullen een gevarieerd programma brengen met o.a. mooie medley’s, swingende popnum- mers en stevige rock afgewisseld met soft soul. Canzonetta is een koor dat bestaat uit ongeveer 50 leden en worden begeleid door een eigen band van 10” muzikanten. De gezelligheid die Naast de 8 tot 10 optredens die Canzonetta normaal in het jaar geeft zijn ze nu ook druk bezig met het repeteren voor een nieuwe pro ductie, Odysseus, die in januari 2006 zal spe len in het vernieuwde Jan van Besouwhuis in Goirle. Tevens is Canzonetta nog op zoek naar mannen die deze gezellige club willen komen versterken. Vindt u het leuk om te zingen en De inzenders worden uitgenodigd deel te nemen aan het Brabants kampioenschap ‘streekge- rechten koken’. Deelname kan individueel of met twee personen. Deelname staat open voor iedere amateur. Er wordt gekookt met profes sioneel kookgerei onder leiding van deskundige koks. De wedstrijd levert twee winnaars op. Behalve deelname aan de landelijke finale ont vangen zij een speciaal gemaakt kunstwerk als prijs. Recepten kunnen worden ingestuurd: per post, Brabantse kookwedstrijd, Tilburgseweg 40,5061 CD Oisterwijk. Per e-mail: info@reu- zengilde.nl. Telefonische inlichtingen: 06- 53757478. heeft u ambities om op het toneel te staan kom dan eens luisteren bij één van de repetities. Voor meer informatie kunt u terecht bij Willemien: tel. 543 6471. Zondag 5 juni 2005 optreden Zang- en muziek groep Canzonetta in Natuurtheater Oisterwijk. Aanvang 14.30 uur. Entree 5,00. Kinderen tot 12 jaar gratis. binnen het koor heerst is te zien in hun optre dens. Het enthousiasme spat er vanaf en dat slaat over op het publiek. Kortom Canzonetta is niet alleen aangenaam om naar te luisteren maar ook leuk om naar te kijken. Zeker nu er sinds de laat ste productie ook beweging is toegevoegd. Met eenvoudige choreografie wordt bij een aantal nummers de sfeer verhoogd. Provinciale wedstrijd in Tiliander Oisterwijk Het Brabants kampioenschap ‘streekgerechten koken’ wordt gehouden op 18 sep tember in cultureel centrum Tiliander in Oisterwijk. Iedereen die Brabantse streekgebonden recepten kent wordt gevraagd deze in te sturen. De wedstrijd is een onderdeel van het Jaar van de Folklore van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur. De organisatie is in handen van de Stichting Reuzengilde Oisterwijk, Moergestel en Heukelom en vindt plaats in het kader van het Internationaal Reuzenfeest op 18 september in Oisterwijk. Een onderdeel van het publieksevenement op zondag 18 september in cultureel centrum Tiliander in Oisterwijk is een grote markt van Brabantse producenten van streekproducten. In de gerechten die tijdens de wedstrijd worden gekookt worden louter Brabantse streekpro ducten verwerkt. Alle deelnemers aan de wedstrijd krijgen een mand met Brabantse streekproducten. De recepten worden opgenomen in het ‘volks- kookboek' dat momenteel wordt ontwikkeld door het culinair historisch kookmuseum De Vleer. De wedstrijd op 18 september in Oisterwijk is een voorronde voor de finale op 22 oktober in Utrecht. Daar gaan twee Brabanders naar toe. Hun streekgebonden kookkunst wordt in Oisterwijk beoordeeld door een jury van deskundigen en een publieksjury. Wereldwijd is er een sterk groeiende belang stelling voor streekgerechten en voor streek producten. Daarop haakt deze wedstrijd in. De belangstelling is een gevolg van het streven naar het behoud van authentieke producten. Dit weer is een reactie op de mondialisering en het steeds anoniemer worden van de voedselpro ductie. Onder Brabanders moeten nog tal van recep ten circuleren van gerechten die streekgebon den zijn. Dat zijn gerechten die van moeder op dochter zijn overgeleverd, die bij bepaalde gele genheden (kermis, doop, overlijden, gouden huwelijk etc.) werden gemaakt of die herinne ren aan een ‘eetmoment’ (bijvoorbeeld wat men at toen de eerste bevrijders door de straat kwa men). De organisatie van de kookwedstrijd is ook geïnteresseerd in de verhalen achter deze recepten. De recepten kunnen overal betrekking op heb ben: hoofdgerechten, nagerechten, soepen, inmaak en inleggen, jams, limonades. Streekgerechten zijn niet perse iets van vroe ger. Een kookclub kan een eigen recept hebben ontwikkeld. Evenals voorgaande jaren houd de sup portersvereniging en de seniorencom- missie van S.v.S.S.S. te Udenhout weer haar jaarlijkse vlooienmarkt. Wederom hebben zij het afgelopen jaar voor u weer een keur aan vlooien weten te bemachti gen. Boeken-platen-cd-serviesgoed-antiek-speel- goed-verlichting-computer en stereoapparatuur- kleding en schoenen, meubels enz, enz. Uw euro is hier echt twee gulden en twintig cent waard! Voor u dan ook een goede reden om deze vlooi enmarkt te bezoeken en eens lekker rond te snuffelen tussen al deze spullen, en hierop te bie den, naar een voor u redelijke prijs! Deze vlooi enmarkt wordt gehouden op zaterdag 11 juni van 10.00-16.00 uur. En op zondag 12 juni van 10.00- 15.00 uur. Ingang achterzijde sportpark. Volg de bewegwijzering bij binnenkomst in Udenhout naar het sportpark via de borden en pijlen met vlooienmarkt als opschrift. Er is vol doende parkeergelegenheid. Entree volwasse nen 1,00 euro, entree kinderen 0,50 euro. Vereniging Bierproeven De bierproefavond van 3 juni staat in het teken van de Canadese brouwerij Unibroue. Brasserie Unibroue is een vrij jonge, moderne Canadese brouwerij uit het Franstalige deel, in het zuidelijk deel van de provincie Quebec. De brouwerij is in 1992 voortgekomen uit de noodlijdende Brasserie Massawippi uit Lennox- ville. André Dion en Serge Racine wilden, in 1990, een eigen brouwerij beginnen. Maar het bleek bijzonder moeilijk om een brouwerij- vergunning te krijgen. Om dit te omzeilen ver schaften zij zich een belang van 75% in de fi nancieel in nood verkerende brouwerij Massa wippi. In 1992 kwamen ze in contact met een Belgische brouwexpert, die voor hun het eer ste witbier (met droesem) en hergisting maak te. Een unicum, want in Canada en de VS kent men dit soort bieren niet of nauwelijks. Uit het brede assortiment hebben wij een keuze van vijf bieren gemaakt. Deze zullen we vrij dag vanaf20.30 uur gaan degusteren en beoor delen op onze vertrouwde plek bij Café de Brouwer. Voor meer informatie: info@vereni- gingbierproeven.nl of bel: 0653695393 06- 26540764 Deelname kost voor leden: 8,00 en voor niet leden: 10,50. of snoepzakken te kopen. Het Oranjecomité zorgt hiervoor. Ook het straatorkest D’Ambiance is dit jaar, na een jaar afwezig heid, weer van de partij en daar zijn we heel blij mee. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden en we wensen wandelaars vrijwilligers en alle andere betrokkene een fijne vierdaagse, en op vrijdag 3 juni weer veel gezel ligheid op het plein. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur) - PAGINA 5 Het bestuur Coöperatieve Rabobank De Hilver U.A. gevestigd te Hilvarenbeek De vergaderstukken* kunnen leden vanaf vandaag inzien op onze kantoren. Dus wilt u meepraten over beleidsaspecten van onze bank? Kom dan naar onze algemene vergadering. De betreffende stukken bestaan uit: de volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering, de jaarrekening 2004, het jaarverslag 2004, de tekst van de voorgestelde statuten, het voorgestelde huishoudelijk reglement en het voorgestelde afdelingsreglement. Hieronder vindt u de verkorte agenda: Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2004 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Voorstel tot juridische fusie en in verband daarmee: a) Wijziging statuten en huishoudelijk reglement en vaststelling afdelingsreglement b) Benoeming leden van het bestuur c) Benoeming leden van de raad van commissarissen Rondvraag ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUNI 2005 Voor de leden van Rabobank De Hilver is de algemene vergadering een belang rijke gebeurtenis. Wie komt, mag immers meepraten. De algemene vergadering vindt dit jaar plaats op 9 juni om 19.30 uur in Partyboerderij 't Draaiboompje te Moergestel. Een belang rijk agendapunt vormt het voorstel tot fusie met Rabobank Oisterwijk en het voorstel tot de nieuwe bestuursvorm. Het bestuur en de raad van toezicht nodigt u van harte uit om deze vergadering bij te wonen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5