-J voor nieuwe voor Gerrie van Gisbergen Den Boogaard Laatste concert Prinses Juliana a.s. Zondag geeft muziekvereniging Prinses Juliana wellicht haar laatste concert in de oude Den Boogaard. Volgens de huidige plannen wordt er immers na de zomer vakantie gestart met de sloop. I - 1 T I Aphrodite 1 b 1 .Ta Ma Geslaagden en jubilarissen bij 65-jarige E.H.B.O. M.O. De geslaagden van de afgelopen wintercursus. Negen jubilarissen van de jarige E.H.B.O. (013) 513 1504 Huidverzorgingsinstituut leden al diverse malen onderscheiden (ook Koninklijk!), zoals met de zilveren en gouden speld en het Bondskruis 2e klas. Daar kwam afgelopen donderdag nog een bijzondere onderscheiding bij: de speld van verdiensten in goud! Een welverdiend applaus vergezel de het opspelden daarvan. Tel. 013-513 1474 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl The Lion King. Ook Moergestel brengt een arrangement van The Lion King, maar speelt tevens Rushmore, Slavonic dances, Seacliffe Overture en James Bond 007. Kortom, voor ieder wat wils. Het concert begint om 14.00 uur, de zaal is vanaf 13.30 uur geopend. Uiteraard is de toe gang gratis. Tot zondag 5 juni in de oude Den Boogaard! Gerrie krijgt de gemeentelijke onderscheiding opgespeld. Traditioneel aan het eind van alweer ’n E.H.B.O.-seizoen (zo aan het begin van de zomer) worden succesvolle wintercursisten en jubilerende leden op gepaste wijze in de bloemetjes gezet. Dat moeten er ondertussen in de 65-jarige geschie denis van E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel al aardig wat zijn. En ook afgelo pen donderdag kwamen er weer ’n aantal bij. Bezwaren omwonenden gehoord Gemeentelijke onderscheiding Alternatief plan Dinsdag 19 april jl. was er een informatieavond voor direct omwonenden over het project van de nieuwe Den Boogaard. De resultaten van die avond hebben geleid tot een alternatief plan waarin grotendeels aan de bezwaren kan worden tegemoet gekomen. GERRIE VAN GISBERGEN Heel speciaal was daarna het in het zonnetje zet ten van Gerrie van Gisbergen. Gerrie is al 31 jaar lid van E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel. Sinds 1973 is zij daarvan al secretaris (op dit moment 2e secretaris). In verband met het neerleggen van die functie werd zij in het bij zonder geëerd. Namens E.H.B.O. Nederland kreeg Gerrie daar toe de speld van verdiensten omgehangen in de vorm van een zilveren hanger. Maar er kwam nog meer bij. Sinds 1960, met een korte onderbreking, is Gerrie al (bestuur lijk) actief op het gebied van welzijn en cultuur. Van 1960 tot 1966 is zij leidster geweest bij Jong Nederland in Biezenmortel. Van 1984 tot 1989 is ze contactpersoon geweest bij Scouting St. Jan en maakte ze ook deel uit van het bestuur. Die ‘plaatselijke algemeen erkende verdien sten’ leidden er toe dat door het college werd besloten haar de gemeentelijke blijk van waar dering toe te kennen in de vorm van een zil veren draagspeld. Het laatste concert voor de zomervakantie wordt samen met harmonie Oefening en Uitspanning (Goirle) verzorgd. Tot de pauze speelt de har monie van Prinses Juliana, daarna is de beurt aan onze gasten. Beide verenigingen presenteren een afwisse lend programma. Zo speelt Goirle Symphonic no. 1: Gilgamesh, delen uit Les Voyages de Gulliver en Gayaneh, La Passerella di Addio en de nieuwe opzet intact. Er zal echter met die gebruikers worden overlegd om te komen tot een nieuwe indeling. Aan de nieuwe ontwerpschetsen wordt inmid dels druk gewerkt. Naar verwachting zullen die over vier tot zes weken gereed zijn en kan het plan het volgende stadium in. Uiterlijk medio 2007 wil men de nieuwe Den Boogaard in gebruik nemen. GESLAAGDEN Wethouder Jan Oerlemans, in de functie van loco-burgemeester, mocht ’n tiental diploma’s uitreiken aan personen die afgelopen periode de cursus met goed gevolg hadden doorlopen. Dat waren: Ghislaine Bertens, Lia Dekkers, Maria van Duinen, Anita van Herck, Ans Jan sen, Moniek Jonkers, Resy Klijsen, Marjo Mal lens, Henriëtte Rijnen en Corien Vrijhoeven. Natuurlijk waren er voor hen de bijbehorende felicitaties en het mooie bloemetje. JUBILARISSEN Liefst 11 jubilarissen had de vereniging ver volgens te vieren. Kaderinstructeur Wil van Rooij had voor elk van hen wel een anekdo te of persoonlijk woordje. Tenslotte kent hij ze ook als geen ander. Bij verschillende van hen mocht hij ook de bijbehorende E.H.B.O. - verenigingsinsigne opspelden als dank voor bijzondere verdiensten. Achtereenvolgens waren dat: Christian Roosen (10 jaar); Ine Zeegers (15 jaar); Angelique de Jong (bestuurslid, 10 jaar en bronzen insigne); Jan van Loon (secretaris, 10 jaar en bronzen insig ne); Wil van Oudheusden en Frans Lauter bach (20 jaar), Jan Zoontjens (voorzitter, 20 jaar en bronzen insigne), Wout Baijens (35 jaar en zilveren insigne) en Zr. Genoveve Smits (30 jaar en gouden insigne). ’n Speciale vermelding kreeg Toon Fonken vanwege zijn al heel lange stat van dienst voor de Moergestelse E.H.B.O. Liefst 45 jaar lang al is Toon trouw lid. Hij werd in het ver- Onder luid applaus kreeg een verbaasde Gerrie het kleinood opgespeld, waarna ze de felicitaties van de hele vereniging in ont vangst mocht nemen. Bekeken wordt ook ondertussen of het haalbaar is om straks in het nieuwe gebouw disco-avon- den te houden. De jeugd van Moergestel heeft zich daar de afgelopen weken middels een hand tekeningenactie sterk voor gemaakt. In hoofdlijnen komt het er op neer dan het aantal te bouwen woningen zal worden terug gebracht van 19 naar 8: 3 appartementen en 5 zgn. ‘grondgebonden’ woningen. Deze wonin gen komen los van het sociaal cultureel centrum (aan de kant van het Pastoorspaadje) en wor den niet ‘verdiept’ gebouwd. Met andere woor den: er komt geen extra verdieping op de nieu we Den Boogaard: een van de voornaamste bezwaren. Ook de bouw van een kelder onder het gebouw komt te vervallen. In plaats daarvan wordt het gebouw op de begane grond gesitueerd met slechts één verdieping. Het aantal meters dat toekomstige gebruikers was toegezegd blijft in Een prachtig boeket bloemen maakte de uit reiking nog feestelijker. Het was weer een enerverend avondje E.H.B.O. afgelopen donderdag in De Schouw. Teken dat de vereniging meer dan springlevend is en nog altijd zeer actief. Kijk maar eens bij de vele evenementen die in Moergestel plaatsvinden waarbij de organisatoren altijd toch maar weer mogen rekenen op de aanwezigheid van de vrijwilligers van de E.H.B.O.! ’n Heel groot en dikverdiend compliment aan iedereen die daar aan meewerkt. Van harte proficiat daarom namens alle inwoners van Moergestel met dit 65-jarig jubileum. dl 4 H 1^7! Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 1 JUNI 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1334 Al tM* ifi M4» HfTSttfZH» MOERGESTEL Uitgave en redactie: Burn '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: toten met maandagavond. 3 R7^ Schoolstraat 5 KtW j, I W 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1