weekblad van eigen bodem Eén muisklik is voldoende: buro76@wolmail.nl Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! brengt het nieuws en uw reclameboodschap tot aan de voordeur! e^VOgg Libellenexcursie Zondagmiddagconcert in conferentieoord Zonnewende Fietsdag Aardbeienplukkers w») vanaf 1 3 jaar. Openlucht-kiosk-optreden Singing Pearls Weekblad voor Moergestel Robert-Jan van Korven Bosstraat 26 5066 EB Moergestel Prijs: 8,50 p.p. (incl. consumptie); (Kinderen t/m 16 jaar 4,25). U bent van harte welkom tijdens de excursie die ongeveer anderhalf uur zal duren. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. 22 mei 2005, 14.15 uur. Kaarten vóór het con cert verkrijgbaar aan de zaal. V jy Op 22 mei a.s. wordt er weer een bijzondere muziekmiddag georganiseerd in con ferentieoord Zonnewende, met het optreden van vier jonge musici. Om gezellig mee te fietsen is het enige wat je nodig hebt een goede fiets. We verzamelen om 9.30 bij ’t VW-gebouwtje in Oisterwijk aan de Lind en zijn tussen 16.00 en 17.00 uur weer terug in Oisterwijk. Ook leden van afd. Tilburg kunnen hieraan meedoen, waarbij wel vermeld moet worden dat dit ‘n activiteit is voor de ouders. Wilt u deze sportieve dag meebeleven, dan kunt u zich opgeven bij Henk Pijnenburg 0411-621743. Op zondag 22 mei organiseert Bezoe kerscentrum Oisterwijk van de Vereni ging Natuurmonumenten een libellen excursie. Deze excursie begint om 12.00 uur en wordt begeleid door Johan Heef- fer, een libellenexpert bij uitstek. Deelname aan deze excursie kost voor leden van Natuurmonumenten 4,-, niet leden betalen 7,- en kinderen tot en met 12 jaar 2,-. Voor deze excursie graag vooraf reserveren bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 013-5219209, waar meteen de vertrekplaats bekend wordt gemaakt. The Singing Pearls op de kiosk Op zondagmiddag 22 mei is er een gratis openlucht-kiosk-optreden door the Singing Pearls, vrou- wenbarbershopkoor uit Oisterwijk. Het optreden begint om 14.30 tot 16.00 uur. kunt lekker op het terras met een drankje naar ons luisteren en kijken. Een barbershopkoor laat U ook een leuke presentatie zien van de songs. Daardoor krijgt het geheel iets van theater. Informatie over de ballades en up-tempo songs zal U niet ontbreken, evenals uitleg over wat nu eigenlijk bar- bershop-zingen is. We zingen graag voor ons eigen Oisterwijks publiek en voor alle toeristen en passanten die eventjes willen stoppen voor een muzikale ’’break”. Informatie: Anneke Dam 521 0175 of kijk naar onze website: http://home.wanadoo.nl/thesin- gingpearls Voor opgove/info: Bel don tussen 1 8.00 en 1 9.30 u. naar: 06-51784005 Dinsdag 31 mei gaan we weer fietsen, als het weer ons goed gezind is. Bij slecht weer wordt het verzet naar 7 juni. Deze jaarlijks terugkerende fietsdag wordt al enkele jaren voorbereid door de mannen. Ook dit jaar is dat ’t geval. De route zal zoveel moge lijk door bosrijk gebied lopen en het drukke ver keer zoveel mogelijk gemeden worden. GEVRAAGD De lengte van deze fietstocht ligt rond de 50 km, dat is goed te doenvooral omdat er genoeg rust pauzes ingelast worden. Vaak valt er onderweg nog wat te bezichtigen, dat is elk jaar weer een verrassing. LIBELLEN, DE VLIEGENDE BRILJANTEN Juist omdat libellen veel voorkomen in moe rassen, veengebieden en vennen en soms een imposant uiterlijk hebben ontstond er rond libellen een soort bijgeloof. Volksnamen als donderbolken, duivelsnaalden en wrattenbijters voorspellen immers niet veel goeds. Maar stel u gerust, libellen zijn totaal ongevaarlijk voor mensen. Ze steken of bijten niet en je kunt ze rustig op je hand laten zit ten. Laat u niet afschrikken door het bijgeloof en kom genieten van deze schitterende insek- ten die in grote aantallen bij de Oisterwijkse ven nen rondvliegen. Rond de vennen in Oisterwijk kunt u heel wat soorten libellen aantreffen waarbij de vuur- juffer, de watersnuffel en de viervleklibel beken de soorten zijn. Maar wie weet komt u tijdens de excursie niet alleen de prachtige libellenge daante tegen maar ook het larvehuidje, het omhulsel wat na de laatste vervelling als een nut teloos harnas achterblijft. Het uitsluipen, de tan dem en de paringslus, onderdelen van de levens cyclus van libellen, hebben na afloop van de excursie geen geheimen meer voor u. De fluitiste Leonie Wolters, zal werken ten gehore brengen van o.m. Bach, Burton, Fauré e.a. op de piano begeleid door Petra Wolters, het tweede deel van het concert zal worden verzorgd door een duo bestaande uit Karin Strobos - mezzosopraan en Else Sterk - piano met stuk ken van Bizet, Mozart, Wolf, Granados, Weill, e.a. Doel van de Zonnewende concerten is het bie den van een podium aan jonge getalenteerde musici uit binnen- en buitenland, die hun spo ren reeds hebben verdiend bij (internationa le muziekconcoursen. De concerten worden zonder winstoogmerk opgezet. vereniging van ouders en verwanten van mensen mei een verstandelijke hand MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2005 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5