r’ Erfo blouses en Zerres pantalons Poirters li- 95 80 59 Nieuw in de bibliotheek Je eigen t-shirt maken bij Zomervakantie voorlezen 4 Choco- broodjes Wit+-brood Natuur in De Verdieping C.V. De Pierewaaiers 44 jaar W 23e Wandelavondvierdaagse in Moergestel Roefeldag in Oisterwijk en Moergestel BAKKERIJ KOUWENBERG 0900 - 8844 Nationale Jongerenweek bij CWI Tilburg Collecte Maag Lever Darm Stichting I Maandag 23 mei t/m vrijdag 27 mei 2005: 800 gram 'n lekkere boterham MODEHUIS Goed idee, bij koffie of thee! Lenteslof PAGINA 3 vervolg van voorpagina Commissie 44 jaar Pierewaaiers. Ook dit jaar wordt er wederom een Roefeldag georganiseerd en wel op zaterdag 25 juni. De naam Roefeldag komt van het Belgische woord ’’roefelen”dat snuffelen of ontdekken betekent. Bedrijven, instellingen en vereni gingen zetten hun deuren open. Kinderen van zes t/m twaalf jaar kunnen hier aan deelnemen. Inschrijven kan op zaterdag 28 mei van 10.00 tot 12.00 uur in wijkcentrum De te waard zouden kunnen zijn voor bijv een ten toonstelling over 44 jaar Pierewaaiers. Daarom vragen wij u eens na te denken of u car- navalsspullen heeft die iets met CV De Piere waaiers te maken kunnen hebben. We denken dan aan bijv, oude Pierewaaierskleding, foto’s, krantenartikelen, logo’s, programmaboekjes, onderscheidingen, steken, dansmariekespul- len, materiaal van de Raad van Elf, ex-prinsen etc. Vindt u iets neem dan contact op met Peter van de Wouw, Hopveld 17, 5066 MX Moer gestel, 513 3832. Bovendien zijn er maar op enkele plaatsen in Brabant de mogelijkheden om 5-10 en 15 km. wandelingen te doen, dus maak er gebruik van. Telefoon 013-5424177 a Alle geplande activiteiten van CWI Tilburg vinden plaats in de middaguren. CWI Tilburg, Besterdring 235, 5014 HK Tilburg, telefoon 013-7504230. Waterhoef, Terburghtweg 100, Oisterwijk. Inschrijfformulieren worden via school vers trekt. Ook zijn wij nog steeds op zoek naar Roefelplaatsen,voor meer informatie kunt u terecht bij Peter van Loon tel. 06-51004702. Bezoek ook onze Internet site: www.roefeldagoisterwijk.nl - Ons e-mailadres is roefeldagoisterwijk@tiscali.nl Werkgroep Roefeldag Voor de collecte zoeken wij nog enkele collec tanten. Een bijdrage kost u slechts la 2 uur in die week. U kunt er bv. voor kiezen om alleen uw eigen straat te lopen. Heeft u interesse om een bijdrage te leveren voor het goede doel neem dan even contact met ons op. De mini male leeftijd om te collecteren is 15 jaar. Voor informatie of om u op te geven graag even con tact opnemen met Laura Fiegel tel.nr. 513 1015 Beide kunstenaars exposeren twee- en drie dimensionaal werk, waarbij zij de natuur vaak als uitgangspunt hebben genomen. De mate rialen en technieken die door Kees en Marjolein hierbij werden gebruikt zijn zeer divers, zoals: papier, linnen, katoen, hout, brons, zilver, steen, metalen, kunststof, afvalmaterialen, krijt, olie verf, lakkrijt, grafiet enz. Op deze expositie laten beide kunstenaars wer ken zien op papier en doek, maar ook diverse sculpturen, een installatie en beelden zijn te bewonderen. Het gevoel dat zij daarmee willen oproepen, wordt door Kees Ketelaars weergegeven met titels als: ’’Energie”, ”Op Leven en Dood”, ACTIVITEITEN VAN CWI TILBURG TIJDENS DE NATIONALE JONGERENWEEK: Maandag 23 mei 2005 Deze middag staat in het teken van de geüni formeerde beroepen. Met een groep jongeren wordt Defensie bezocht waar hen een static show staat te wachten. Dinsdag 24 mei 2005: Bedrijfsbezoeken: een of meerdere bedrijven worden bezocht door jongeren onder leiding van de jongerenadviseurs van CWI Tilburg. Woensdag 25 mei 2005: Deze middag worden allerlei workshops geor ganiseerd over o.a. solliciteren, presenteren en digitaal jongerenpaspoort (in kaart brengen van kwaliteiten en vaardigheden). Donderdag 26 mei 2005: In samenwerking met Werkstation worden een WE HEBBEN WEL ENKELE AANDACHTSPUNTEN: Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zonder begeleiding meelopen. De organisatie is in handen van de Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel en staat onder auspiciën van de N.W.B. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 23 mei t/m 27 mei en maandag 30 mei elke dag tussen 18.00 en 21.00 uur, het inschrijven kan op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Regenbeemdeke 7, De Stappert 49 of Herengoedstraat 13. Het is mogelijk dat een adres op een bepaald moment gesloten is, ga dan gerust naar een ander adres. Het inschrijfgeld bedraagt €2,50 pp, aan de start kan men ook nog inschrijven maar dan is het inschrijfgeld 3,00 pp. De Stichting advi seert de wandelaars om niet tot de laatste dag met inschrijven te wachten i.v.m. de lange wachttijden. Bij de inschrijving ontvangt men een brief Zaterdag 21 mei kun je bij jongerencentrum Vision je eigen zomer T-shirt maken. Het ont werp is helemaal aan jou dus ben creatief. Zorg wel dat je een licht, liefst uitgewassen, T-shirt meeneemt. Entree is 1,50 en van 14:00-6:00 uur. Woensdag 25 mei is Vision omgebouwd tot een apenkooi van 13:30 - 15:30 kunnen de kids vanaf 8 jaar zich uitleven. De entree is dan 1,-. Vision blijft natuurlijk ook open op woensdag en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur, op dinsdag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en op vrijdagavond van 19:00 - 01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafel voetballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gra tis. Lijkt het je leuk om te werken bij Vsion? Meld je dan aan om vrijwilliger te worden, hiervoor kun je bellen of mailen naar 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl waarop enkele belangrijke punten staan aan gegeven. Een extra aandachtspunt is dat men buiten de bebouwde kom links moet lopen of zoals het op de routes staat aangegeven. De start is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het St. Jansplein in Moergestel, op vrij dag 3 juni zijn de starttijden aangepast omdat de Stichting alle wandelaars ongeveer tegelij kertijd op het St. Jansplein wil laten aanko men, de starttijden zijn dan voor de 15 km. wandelaars om 17.15 uur, de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.30 uur, wij hopen dat dit voor de allerkleinste niet te laat zal zijn. Door deze ongelijke start hopen wij dat de wandelaars tussen 19.45 en 20.15 uur gezamenlijk in een grote stoet vooraf gegaan door Harmonie ’’Prinses Juliana” het St. Jans plein zullen bereiken. De Stichting hoopt dat het weer gezellige wan delingen worden met mooi wandelweer en op vrijdag een gezellige avond op het plein met veel publiek. Voor meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 21.00 uur). De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel. Bovenstaande titel is niet zomaar een loze kreet, maar heeft alles te maken met de expositie welke momenteel in Galerie De Verdieping wordt gehouden. Gedurende deze hele maand mei exposeren daar twee Moergestelse kunstenaars, te weten: Kees Ketelaars en Marjolein Smolders. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2005 Het moeten mensen met visie zijn geweest die op 12 maart 1962 De Pierewaaiers officieel statutair lieten vastleggen als de eerste Moergestelse carnavalsvereni ging. Vier keer elf jaar is niet niks. Reden om uitgebreid te feesten en wel bin nenkort. Want C.V. De Pierewaaiers is de oudste carnavalsvereniging in Moergestel. Komend carnavalsseizoen zullen alle activiteiten van De Pierewaaiers in het teken staan van dit uitzonderlijke jubileum. HISTORISCHE OPTOCHT Het feestseizoen wordt geopend met een his torische optocht op zaterdag 22 oktober 2005 vroeg in de avond. Het is de bedoeling dat er vooral individuelen, kleine groepen, en grote loopgroepen meedoen met een creatie uit de oude doos. Natuurlijk hopen we dat de de men sen die de laatste jaren altijd al meedoen een van hun succesnummers tijdens de optocht willen laten zien. Maar vooral ook Moergestelnaren die jaren geleden vaak of wel eens meededen met de optocht willen we graag warm maken om samen met de buurman, de buurt, de familie of de vriendengroep iets van de zolder te halen van toen. Toen het nog zo gezellig was en iedereen genoot van het meedoen en het krijgen van veel bekijks. Heb je al een idee, weet je al dat je meedoet of wil je meer weten, bel dan Peter Swinkels, 513 4285 of 06-53354149. U kunt natuurlijk ook per mail reageren. Stuur deze dan naar ons secretariaatsadres g.bertens@home.nl Tot de volgende keer Met het voorleeshalfuurtje van woensdag 25 mei wordt het voorleesseizoen 2004-2005 afgesloten. We willen het seizoen op een leuke en gezelli ge manier afsluiten. Alle kinderen van 3 t/m 6 jaar zijn op 25 mei van harte welkom. We begin nen om 3 uur, dus heb je zin in een mooi ver haal, loop gerust binnen. Namens de voorlezers van bibliotheek Moergestel: Harry, Hetty, Corry, Anneke. Een voorbereidingscommissie is al enige tijd bezig met het verzamelen van ideeën. In ieder geval krijgen de bestaande evenementen in het komend seizoen extra glans en zullen er mini maal 2 extra evenementen helemaal in het teken van het jubileum staan. Om uit te gaan leggen wat dat precies allemaal zal zijn, is het nu nog te vroeg. Wel zullen de Pieren en Pierinnen tijdens het carnaval en buiten het carnavalsseizoen de Moergestelnaren, het komende seizoen veel horen en zien van de Commissie 44 jaar Pierewaaiers. EEN GREEP UIT ONZE COLLECTIE Diesveldt, Edith van; Op weg naar Marit Fisher, Helen; Waarom wij liefhebben: de aarde en chemie van verliefdheid Collins, Max Allan; CSIkoudvuur Picoult, Jodi; De tweede dochter Rabb, Jonathan; Rosa Tot ziens in de bibliotheek. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: ALLE CARNAVALSVIERDERS EN BELANGSTELLENDE MOERGESTELNAREN NODIG Bovendien heeft de commissie alle carna valsvierders in Moergestel nodig, o.a. om str aks mee te feesten, om mee te doen aan de activiteiten en evenementen en om het 44 jaar bestaan mee te ondersteunen. Op deze plaats beginnen we met twee belangrijke oproepen die iets te maken hebben met twee zeer bij zondere evenementen. We gaan de evene menten hier niet helemaal uitleggen. Dat komt later. Maar we vragen u wel aandach tig te lezen wat we vragen en als het enigs zins kan meteen te reageren. Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) gevestigd aan de Besterdring 235 in Tilburg organiseert samen met diverse organisaties de Nationale Jongerenweek. Van maandag 23 mei tot en met vrijdag 27 mei 2005 zijn er tal van activiteiten voor jongeren uit de regio Tilburg. De activiteiten zijn gericht op jongeren tot 23 jaar die op zoek zijn naar een baan en/of een opleiding. EXPOSITIEMATERIAAL Tijdens het carnaval in 2006 wordt er een ten toonstelling door CV De Pierewaaiers opge steld in Galerie De Verdieping. Leden van de commissie zijn volop bezig met het verzame len van allerlei materiaal. Maar dat kunnen ze niet alleen. Bovendien zijn er altijd mensen die verrassende dingen ergens hebben liggen, zonder erbij stil te staan dat deze nog de moei- 20-tal jongeren met een bus naar het Industrie terrein Katsbogten vervoerd waar zij zich per soonlijk gaan presenteren bij de werkgevers. Deze werkgevers zijn over hun komst al op de hoogte gebracht. Óp Industrieterrein Kats bogten bewegen zich met name werkgevers op logistiek/distributie-gebied. Van 19 t/m 25 juni 2005 vindt de jaarlijkse collecte van de Maag Lever Darm Stichting plaats. Deze stichting zet zich op meerdere fronten in voor maag-, lever- en darmpatiënten. Zij financiert belangrijk, vaak levensreddend, onder zoek naar ziekten van het spijsverte- ringsstelsel. In 2005 is het thema van de collecte leverziekten. Vrijdag 27 mei 2005: Een informeel vacaturecafé: de insteek is dat diverse werkgevers en uitzendbureaus zich pre senteren voor jongeren. Om er een gezellig en informeel tintje aan te geven wordt ook een ‘bar’ geïnstalleerd, waar een drankje gedronken kan worden. Ook zal deze middag omlijst wor den door entertainment en muziek. ’’Tropical Rain”, ”De Nieuwe Wereld”, ”De Wandeling”. Marjolein Smolders tracht haar gevoel uit te drukken met titels als: ’’Modder”, ’’Storm”, ’’Wateroever”, ’’Opgraving” en ’’Bosanemoon”. Kortom: een expostie door kunstenaars van 'eigen bodem', die de wijze waarop zij zich ver bonden voelen met de natuur tot uitdrukking hebben gebracht, en dat graag aan u presente ren. Deze expositie is nog te bezoeken tot en met zon dag 29 mei op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.galeriedeverdieping.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3