Statiedag Gilde St. Joris St. Liduina-nieuws Bibliotheek Moergestel 1 KVO-nieuws LV Het is tijd voor hemelvaartsdag. pF Li A I Op zaterdag 23 april 2005 vierde Gilde St.Joris zijn jaarlijkse statiedag. De statiedag is het begin van een feestelijk jaar Het is tijd voor de Rabobank. voor Gilde St. Joris want we bestaan 460 jaar wat gevierd wordt met een kringdag van ”Het Kwartier van Oirschot” op 21 augustus. Op woensdag 11 mei a.s. gaan we per fiets naar de H. Eik in Spoordonk We vertrekken om 19.00 uur vanaf het St. Jansplein. Aan- of afmelden bij Ria Wouters tel. 513 3969 of Toos Schilders tel. 513 1957. Op woensdag 25 mei a.s. gaan we per fiets naar de St. Jan in Den Bosch. We vertrekken om 9.30 uur van het St. Jansplein. Denk aan je lunchpakket! De kosten van deze dag zijn geheel voor eigen rekening. Aan- of afmelden bij Toos Schilders tel. 513 1957. 50 jaar lid, Janus Horrevorts, onze huidige koning, 40 jaar lid en Harrie Leijten, Jan Rijnen en Frank Kouwenberg 25 jaar lid. De jubilarissen en echtgenotes werden door de burgemeester toegesproken en kregen een atten tie van het gemeentebestuur aangeboden. Nico Beerens kreeg de speld voor 50 jaar lid van gilde St. Joris en werd als erelid benoemd. Van het kringbestuur kreeg hij de kringoor- konde van 50 jaar trouw gildebroederschap. Janus Horrevorts kreeg de kringonderschei- ding voor 40 jaar trouw gildebroederschap. Na een goede koffietafel en een woordje van de burgemeester tot alle gildebroeders en -zus ters werd er afscheid genomen van onze gas ten, en kon er begonnen worden aan de jaar vergadering. Na een gezellige teeravond kon den wij weer vaststellen dat het gildebroe derschap nog niet zo slecht is. Na de samenkomst bij ons Gildehuis ’t Draaiboompje hebben we de keizer thuis opge haald. Bij de keizer worden we ontvangen op koffie met worstenbrood. De dag begint volgens traditie met een H. Mis in de parochiekerk voorgegaan door pastor Theo te Wierik. Voor gilde St. Joris was dit de eerste keer en hopelijk niet de laatste. Tijdens onze statiedag is ook het college van B&W als onze gasten aanwezig. Na de mis zijn we naar ons gildehuis gegaan. Dit jaar zijn er 5 jubilarissen, nl. Nico Beerens Beste mensen van Oisterwijk en omstreken Het is alweer vijf jaar geleden dat ik werd gekozen tot voorzitter van de ver eniging St. Liduina, beter bekend in de volksmond als de invalidenbond of inva lidenvereniging of vereniging voor men sen met een lichamelijke handicap. Het afgelopen vijf jaren waren voor mij een zeer leerzaam en ben trots voorzitter te zijn van deze vereniging. Wat bent u een gelukkig mens als u lichame lijk goed gezond bent en dan hoor ik de men sen nog ooit mopperen als ze verkouden zijn of ergens een keer ’n pijnt je hebben. Men leert ook de mensen te waarderen die lichamelijk gehandicapt zijn en die altijd aan een rolstoel gekluisterd zitten en hoe ze daar mee omgaan. Hiervoor neem ik mijn petje af Ook voor deze mensen hebben wij als vereni ging weer onze uiterste best gedaan om hen weer het genot terug te geven om elke zaterdag morgen te kunnen gaan zwemmen. Dit is weer mogelijk gemaakt door de inzet van T. Keyzer (bedrijfsleider van het zwembad) en het bestuur. Ook mensen van het Rode Kruis zijn elke zater dagmorgen belangeloos aanwezig om te hel pen met het uit- en aankleden en te begeleiden in het water. Daarnaast zijn er elke zaterdag twee badmees ters aanwezig voor uw veiligheid. Wij doen nog veel meer, zoals het houden van gezellige contactavonden. Die kunnen op diverse manieren worden ingevuld, of wat dacht u van een gezellig reisje? Of een feest middag en dan hebben wij ook nog diverse toneelavonden door toneelgroep Zuutjes Aon of door Musivo 2000; en dat is voor onze mensen gratis. Dus beste mensen zo ziet u maar weer dat wij beslist niet stil zitten maar dat wij een vereni ging zijn die steeds voor de leden in beweging is. Wij laten onze leden niet in de steek want ook als er zich problemen voordoen dan staan wij als bestuur klaar om voor deze mensen een oplossing te zoeken voor het probleem, want wij openen deuren die voor u gesloten zijn en blij ven. Nu moet u niet gaan denken van dat is toch niets voor mij want ik zit in een rolstoel. Dan hebt u het mis wij zijn er juist voor u, om u te helpen en voor u op te komen. U wilt met ons mee op reis, geen nood dan hebben wij een speciale rolstoelbus en er zijn altijd mensen van het Rode Kruis bij om u te helpen. Er is zelfs altijd een arts bij, Dr. Van Grinsven; ook die gaat altijd mee. Dus beste mensen u ziet wel dat wij er alles aan doen om zo’n dag zo veilig mogelijk te maken en u te laten genieten. Beste mensen ik heb bewondering voor deze gehandicapte mensen hoe zij met hun handi cap om gaan. Maar als u niet in een rolstoel zit en toch gehan dicapt bent om welke redenen dan ook dan bent u bij ons ook van harte welkom bij onze vereniging. Want iemand met een handicap telt bij ons gewoon mee dat zijn ook mensen net als u en ik. Beste gehandicapten jong of oud. Wilt u ook genie ten van wat wij als vereniging voor u kunnen doen en wilt u weten wat wij voor u kunnen betekenen meld u zich dan aan als lid neem dan contact op met Mevr. A. van de Pol, tel. 528 3643. Wij zijn op zoek naar vrijwilligers: een secre taris en een penningmeester. Wilt u iets voor ons betekenen bel dan de voorzitter 528 4523. Namens St. Liduina, C. van Vught voorzitter VOORLEZEN: MEIVAKANTIE In de meivakantie wordt er niet voorgelezen in de bibliotheek van Moergestel. Het voorlees- halfuurtje van woensdag 4 mei en woensdag 11 mei komt hierdoor te vervallen. Na de meivakantie zijn de laatste voorlees- halfuurtjes van dit seizoen op 8 mei en 25 mei. Voor kinderen van 3 t/m 6 jaar wordt er van 3 uur tot half 4 voorgelezen. We hebben nog enkele hele mooie boeken klaar liggen. Kom je ook? Tot ziens in de bibliotheek Harrie Leijten, Jan Rijnen en Frank Kouwenberg werden het zilveren kruisboogje van onze gilde opgespeld door burgemeester Kortman. PAGINA 5 Rabobank Onze kantoren zijn op hemelvaartsdag gesloten. Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via; www.rabobank.nl Rabofoon 0900 0909 (€0,10/min): saldo, overboeken, betalen Rabolijn 0900 0907 (€0,10/min): advies en direct afsluiten ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2005

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5