0- 70 70 Moederdag- progrestaart 10 Worsten broodjes Moergestelnaren exposeren in Galerie ’De Verdieping’ Agenda mei 2005 V.O.G.G. Nieuw Gèèsels bloed voor Ermelindis Overzicht activiteiten 55-plussers in Oisterwijk K w MOEDERDAG BAKKERIJ KOUWENBERG Verzamelbeurs Boxtel Rabobank Graag tevoren bestellen! De beste keuze voor uw beleggingen: Rabobank Beleggingsadvies Wilt u meer weten of een afspraak maken, bel (013) 523 23 80 Let op: rendementen uit het verleden bieden u geen garantie voor de toekomst. Profiteren van stijgende rente met de Asset Backed RentePlus Obligatie 2. Wilt u beleggen in obligaties en aangenaam verrast worden als de rente stijgt? Beleg dan in de Asset Backed RentePlus Obligatie 2. Hierbij wordt een minimale rente van 4% gecombineerd met de mogelijkheid om te profiteren van stijgende rente op de kapitaalmarkt, met als referentie de 7-jaars Euro Swaprente. Tevens is er bij het structureren van de Asset Backed RentePlus Obligatie 2 voor gezorgd dat u een hoge mate van zekerheid hebt om aan het eind van de looptijd uw investering terug te krijgen. De obligatie wordt aangeboden met een AAA rating van Standard Poor's op de rente en de hoofdsom. Meer informatie omtrent risicofactoren, voorwaarden en de voordelen die de Asset Backed RenteP’lus Obligatie 2 biedt, vindt u in het prospectus verkrijg baar bij uw adviseur van de Rabobank of via www.rabobank.nl. Kosteloos inschrijven is mogelijk tot 10 mei 2005,15.00 uur. Marjolein Smolders werkt intuïtief, op haar gevoel, en ziet haar werk zoals het uit de natuur komt: een grillig en onregelmatig beeld waar zij op haar manier orde in tracht te scheppen. Voor Kees Ketelaars is dit de eerste expositie in zijn eigen woonplaats. Hij zal werk expose ren uit de periode 2002-2005. Ongeveer de helft van de te exposeren werken zijn nog niet eer der getoond. De natuur is vaak de inspiratie- brief ontvangen met het verzoek uw activiteit bij stichting Bots te melden. Ook wanneer u geen brief heeft ontvangen maar wel een struc turele sport- of beweegactiviteit speciaal voor 55-plussers aanbiedt, kunt u deze gegevens doorgeven. Om dit te doen gaat u vóór 21 mei aanstaande naar onze site: www.sportinitil- burg.nl Bots Sportprojecten Ouderen in Beweging. Hier vindt u het formulier dat u kunt downloaden en vervolgens terug kunt mailen naar infobots@tilburg.nl Aan een vermelding zijn voor niet-commer- ciële organisaties, zoals een (sport)vereniging geen kosten verbonden. De boekjes zullen in september verspreid worden door de hele gemeente en onder andere bij de bibliotheek, het VW en huisartsen liggen. bron voor Kees Ketelaars, maar ook niet meer dan dat. Vormen en structuren uit de natuur worden onderzocht en indien geschikt vaak als uitgangspunt gebruikt. In het daarop vol gende proces krijgt de fantasie van Kees de overhand. Kees Ketelaars werkt zowel twee- als driedimensionaal. De materialen zijn zeer divers. Als het te pas komt gebruikt hij eigen lijk alles: hout, steen, metalen, kunststof, alval- materialen. olieverf, lakverf, krijt, grafiet enz. In Galerie ”De Verdieping” zal t/m 29 mei een expositie worden gehouden door de Moergestelse kunstenaars Marjolein Smolders en Kees Ketelaars. Beide kunstenaars zijn afgestudeerd aan de Academie voor Beeldende Vorming te Tilburg. Marjolein Smolders zal werken exposeren uit haar afstudeerperiode en van de periode daarna. Het betreft voornamelijk 2 dimensio naal werk, uitgevoerd in gemengde technie ken. De inspiratie voor het werk van Marjolein heeft zij gezocht en gevonden in de natuur: de basis van haar werk bestaat uit stukken lin nen, papier of katoen op een speciaal voor het werk gekozen locatie in de natuur te leggen. Vervolgens laat zij het materiaal beïnvloeden door natuurlijke processen zoals sneeuw, hagel, regen en de organismen in de omgevifLg (flora en fauna). Na enige tijd, afhankelijk van b.v. de seizoenen, haalt zij de stukken weer uit de natuur. Aan de hand van het door de natuur gevormde beeld, kiest zij voor handelingen zoals tekenen, plakken of branden om het werk af te maken. Zondag 8 mei 2005 organiseert de VBV haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Vmbo-College te Boxtel. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, tele foonkaarten, melkkuipjes enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 8 mei is dit: Sail. - Donderdag 5 mei; gesloten wegens Hemel vaartsdag en Bevrijdingsdag - Vrijdag 6 mei; afterschool; 15:30- 17:30 uur Urban night met: breakers, live acts pumping hiphop beats; 19:00 - 01:00 uur entree 3,50; ladies free untill 22:00 - Zaterdag 7 mei speurtocht; 14:00-16:00 uur entree 0,50; vanaf 8 jaar - Dinsdag 10 mei Open inloop; 19:00 - 23:00 uur - Woensdag 11 mei voetbaltoernooi; 13:30 - 15:30 uur/entree 0,50; vanaf 8 jaar afterschool; 15:30- 17:30 uur just girls; 19:00 - 21:00 uur entree 1,-; alleen voor meiden van 12 tot 14 jaar De V.O.G.G. (vereniging voor ouders en ver wanten van mensen met een verstandelijke handicap) houdt op woensdagl8 mei a.s. haar jaarvergadering in ’t Molentje in Oisterwijk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Het is bij de V.O.G.G. een goed gebruik om naast de gebrui kelijke agendapunten die bij een jaarvergade ring horen, tevens een thema centraal te stel len voor deze avond. Voor dit jaar is gekozen om ruim aandacht te besteden aan de WMO. Deze nieuwe wet zal op 1-1-2006 gefaseerd wor den ingevoerd. Momenteel worden veel zorg gerelateerde zaken vergoed uit de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). Deze AWBZ zal in de komende jaren worden opge nomen in de WMO. Wat nu echter een lande lijke regeling is die alle mensen dezelfde ver goeding geeft, gaat vanaf volgend jaar gedeel telijk worden uitgevoerd door de gemeenten. Zij mogen zelf beslissen wie hiervoor in aan merking komen en welke zaken vergoed wor den en de hoogte hiervan. Dat de V.O.G.G., met leden die hier direct mee te maken gaan krijgen, haar leden hierover wil informeren, zal iedereen duidelijk zijn. Maar als u denkt dat u ook met deze nieuwe wet te maken zal gaan krijgen, dan bent u van harte uitgenodigd om aanwezig te zijn. Als inleider is uitgenodigd de heer Stephan van Erp, werkzaam bij het PON en van de gemeente Oisterwijk zal de heer Ton van der Bruggen, hoofd Maatschappelijke Ontwikkelingen, aanwezig zijn om vragen te beantwoorden en informatie te verstrekken. Voor een goede organisatie wordt het wel op prijs gesteld als u zich even van te voren aan meldt bij de secretaris de heer Fons van Oosterhout, tel.: 521 2328 of via het e-mail adres ajafons@tiscali.nl. De materiaalkeuze is bij Kees ondergeschikt aan het idee. Op deze expositie zullen enkele klei nere bronzen sculpturen staan, al dan niet gecombineerd met roestvrijstaal; een beeld van taxushout en een beeldengroep van hout wat beschilderd is. Ook zal een sculptuur te bewon deren zijn dat is samengesteld uit verschillen de materialen; een installatie en vier werken op doek. Kees Ketelaars wil met zijn kunstwerken een bepaald gevoel of gevoelens oproepen in plaats van een grote realistische herkenbaarheid na te streven. Uiteindelijk is natuurlijk alleen belangrijk wat de toeschouwer zelf ervaart bij het kijken naar kunst, en niet wat erover ver teld wordt. U kunt deze expositie bezoeken t/m 29 mei op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur, en op zonda gen van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie De Verdie ping kunt u vinden aan de Industrieweg 16. vervolg voorpagina Eens te meer bleek zo dat Ermelindis een bijzonder goede ambassadrice van Moergestel is. Dit tot tevredenheid van de twee nieuwe bestuursleden. ’’Geweldig dat we ons dorp met onze reuzin tot ver buiten Moergestel uit kunnen dragen”, antwoordt Wim Willems op de vraag wat hem zo trekt in het reuzengezelschap. Johan op ’t Hoog zit nog in de jonge kinderen. Toen de reuzen vijf jaar geleden werden ’geboren’ had dit initiatief al zijn belangstelling, maar hij moest toen nog al zijn aandacht geven aan zijn kroost. Nu dat wat groter is, trad hij bewust toe het Reuzengilde. ”De cultuur, de sfeer, het enthousiasme van de groep”, geeft hij als redenen waar om hij er voor koos om een deel van zijn vrije tijd aan Gèèselse Ermelindis te geven. Johan op ’t Hoog is in het bestuur feitelijk de opvolger van Martien Oerlemans, die vijfjaar penningmeester is geweest. ACTIVITEITEN SPECIAAL VOOR SENIOREN Iedereen weet dat sporten goed is voor de gezondheid. Een ander bijkomend voordeel is dat je tijdens het bewegen sociale contacten kunt leggen. De gemeente Oisterwijk wil daar om haar 55-plussers stimuleren om te gaan bewegen. Het vinden van een passende activi teit is echter niet altijd even makkelijk. Stichting Bots maakt daarom, in opdracht van de gemeen te, de eerste Sport- en Beweegwijzer. In dit boekje vindt de lezer informatie over structu rele sport- en beweegactiviteiten binnen de gemeente Oisterwijk, die speciaal voor 55-plus sers bedoeld zijn. Inmiddels hebben de (sportverenigingen, wel zijnsorganisaties en andere instellingen een I PAGINA 3 Telefoon 013-5424177 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2005 fe. A

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3