Moergestelse dartcompetitie 2005 Ruiter Sport Vereniging (R.S.V.) Fevior bestaat dit jaar 75 jaar Audacia- “S/ nieuws 26ste keer verschieting ”Rad van Sinte Catrien” 75-jarig bestaan Ruiter Sport Vereniging Fevior Moergestel Audacia met lege handen Sportvereniging ’’ROEF!” HONK-; SOFT- EN PEANUTBAL ROEF KORFBAL ROEF HANDBAL AUDACIA JEUGD W- -T - Roef.-MULO Bestuur RSV Fevior Dit jaar bestaat Ruitersportvereniging (RSV) Fevior uit Moergestel 75 jaar! Dit willen we natuurlijk niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Voor alle leden en oud-leden wordt er op zaterdag 14 mei 2005 een feestavond georganiseerd. Het feest begint om 20.30 uur en eindigt in de late uurtjes. Als lid of oud-lid, bent u, met introducee, van harte welkom op Heiligenboom 1b te Moergestel, om er een spetterende avond van te maken. .3-2 .9-0 .5-3 .5-0 .4-1 .2-3 .2-1 Over de twee schietdagen verdeeld, hebben ruim 130 schutters hun geluk mogen beproe ven naar het fel begeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. Mede dankzij het zeer goede weer van de eerste schietzondag, waren er maar liefst 17 schutters met het maximun van 20 punten. Na een spannende afkampstrijd bleek Henri van Berkel van St. Joris Gilde te Diessen de sterk ste te zijn. Onderstaand volgt de uitslag van de tien beste schutters: 1. Henri van Berkel St. Joris Gilde te Diessen 2. Piet Schellekens, Gilde Onze Lieve Vrouwe Broederschap te Oirschot 3. Piet Kouwenberg, St. Joris Gilde te Moergestel 4. Kees Segers, Hulsel 5. Co van de Hout, Diessen 6. Paul van Berkel, Diessen WEDSTRIJDEN VAN DEZE WEEK Woensdag 4 mei: Veerkes A - Draaiboompje I; Veerkes BZ - Veerkes J Donderdag 5 mei: Centrum I - Plok; Veerkes M - Veerkes Z; Draaiboompje II - One hundred and Epi 7. Rien Kwaks, Schijndel 8. Ton van Doormaal, Diessen 9. Roy Antonius, Hooge Mierde 10. Theo Persoon, Moergestel De Overheid van Gilde St. Catharina Moergestel Deze manege werd gefinancierd door de ouders van de ruiters. Er werden als het ware aande len uitgegeven. In totaal heeft de bouw Hfl. 12.000,00 gekost. Later is een kleine foyer aangebouwd. Deze zat op zondagochtend bom vol met toeschouwers (voornamelijk ouders) die naar het 8-tal oefenen kwamen kijken. Uitslagen: Hb jun Roef! - Tilburg 0-4; Hb asp Wizards of Boz - Roef! 2-3 Tijdens ons jaarlijks concours, laten we dit jubileum natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan. Daarom organiseert R.S.V. Fevior op zaterdag en zondag 7 8 mei een springcon cours voor paarden. Wie houdt van rust en harmonie kan tijdens de Pinksterdagen op zondag 15 mei van de pony- dressuur en op maandag 16 mei van de paar- dendressuur genieten. Ervaring vanuit andere jaren leert dat er op de concoursen van Fevior een gezellige sfeer hangt. Ook de inwendige mens komt niets tekort, u kunt op het terras genieten van een lekker hapje en drankje. I. PAGINA 11 Roef, korfbal is nog op zoek naar nieuwe leden. Heb je nooit korfbal gespeeld, geen probleem want onze train(st)ers kunnen je dit in korte tijd leren. Lijkt het je wel wat, kom gewoon eens mee trainen op de maandagavond van 18.00 tot 19.00 uur op sportpark Stokeind. Vraag naar Corrie Schilders (513 2326) of Peter Vrijhoeven (513 3455). Een van de eerste voorzitters was Cornells Roozen, ook wel bekend als ’de Mulder’. Hij werd gezien als de ’baas van ’t dorp’ Moergestel en alleen als je goede connecties met Roozen had, kon je lid worden van vereniging Fevior. Het was in die tijd dan eigenlijk ook een hele eer om bij deze vereniging te mogen rijden. Cornells Roozen is ruim 30 jaar voorzitter geweest. In deze beginjaren werd er regelmatig een Concours Hippique georganiseerd op het ter rein achter het gemeenthuis (Kloosterlaan). Dit was altijd een zeer druk bezocht evene ment. In de begintijd van R.S.V Fevior waren Paul Roozen (zoon van Cornells) en Willem Rijnen als commandant en instructeur verbonden aan de vereniging. Ook is ooit een wachtmeester van de politie (dhr. Mulderij) commandant geweest. Hij is met name heel disciplinair geweest in de training voor de wedstrijdsport. Dit concours is o.a. mede mogelijk gemaakt door: Fortis Bank; Televersal; Aatelco; Aannemersbedrijf Op ’t Hoog; Teurlings; Arjan Bekkers; T.V.W. Veewagens; Rabobank; Pannenkoekhuis de Ontdekking; Kraam- centrum Homecare; Vingerhoets; ’t Draai boompje; Bas van Zon Interieur; Magie Deuk en Raab Karcher. Bij de handboogschutters kwam Frank Derksen van Gilde St. Sebastiaan en Barbara uit Moer gestel als sterkste uit de bus met 12 punten. Hij wist Frans van de Sande en Jan van Rooy, goed voor 11 punten, voor te zijn. De schietcommissie en Overheid van het Gilde St. Catharina uit Moergestel kijkt terug op een zeer geslaagde verschieting van het ’’Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. WEER ONNODIG VERLIES Na de 8-5 nederlaag tegen Midako staat op dinsdagavond de thuiswedstrijd tegen VVO uit Hapert op het programma. Al snel blijkt dat Roef zeker niet de mindere in van de gasten en zelfs het betere van het spel heeft. Maar sco ren blijft een probleem en het is dan ook na 15 minuten de tegenstander die de 0 -1 op het sco rebord zet. Echter meteen gevolgd door een afstandschot van Geke Denissen hetgeen 1-1 betekend. Dan duurt het tot de 29ste minuut voor er weer wordt gescoord en het is.WO dat de 1-2 en 1-3 scoort. Meteen daarop de kans op de aansluiting maar de strafworp wordt helaas door Marlon van Velthoven gemist. Juist voor rust wordt het zelfs 1-4. Na rust een beter Roef, dat vele kansen krijgt en deze maar niet weet te benutten. Dan krijg je de klep op de neus en na vijf minuten is het 1-5. Via Anne Jonkers komt Roef terug, meteen gevolgd door een score van de gasten 2-6. Via Marlon van Velthoven komt de thuisploeg weer dichterbij. De kans op 3-6 laat Mariëlle Jonkers onbenut door de toegekende strafworp te missen. Via 3-7 wordt het door Esther Jonkers 4—7,4—8 en 5-8 door wederom Geke Denissen. De laatste score is voor WO, zodat de wedstrijd in 5-9 eindigt. Een gelijk opgaande wedstrijd, die door het niet kunnen verzilveren van de kansen wordt verloren. Komende weekend geen wedstrijden Noteer vast in je agenda 19 juni Familie- korfbaltoernooi. Uitslagen zondag 1 mei 2005 Essche Boys 1 - Audacia 1 Audacia 2 - DIA 2 Audacia 3 - Oisterwijk 2 TSW Merlijn 3 - Audacia 4 Spoordonkse Boys 4 - Audacia 5 Sarto 12 - Audacia 6.. Audacia 7 - PCP 6 In 1959 is Kees van Haaren als commandant en voorzitter begonnen en begin jaren 60 werd met voornamelijk de 8-tallen hoge ogen gegooid. In de categorie licht en middel werd men midden jaren 60 zelfs bondskampioen en later met het 4-tal in de categorie zwaar werd R.S.V. Fevior eveneens bondskampioen. In deze perioden waren drie 8-tallen vanuit R.S.V. Fevior op de concoursen vertegen woordigd. De eerste vrouwelijke ruiter in het 8-tal was Thea Appeldoorn, die het vermelden waard is om onder meer wat zij voor de vereniging heeft gedaan en nog steeds doet. Na 25 jaar commandantschap, hebben Harry Ketelaars, Jan van den Bosch en Jan van Elderen dit van Kees van Haaren overgenomen. Jan van den Bosch reed als 12-jarige al bij de paarden en nog wel op een groot (bijna Belgisch) paard. Pony’s waren er vroeger niet. Er werd alleen met paarden gereden. Pas sinds zo’n 20 jaar heeft R.S.V. Fevior ook een ponyclub die nu enorm floreert. Er is zelfs sinds zo’n 10 jaar een recreantenclub verbonden aan de vereniging die regelmatig activiteiten en buitenritten organiseert. R.S.V. Fevior was de eerste landelijke club met een overdekte oefenaccommodatie. Een bin- nenmanege door de clubleden zelfgebouwd. Voornamelijk van hout, met een gemetselde voorgevel. Deze voorgevel is er zelfs een keer uitgewaaid. We gaan deze week van start met de alweer 5e editie van de Moergestelse Dartcompetitie. We hebben dit jaar 10 deelnemende teams waarvan 2 nieuw komers, Centrum I en Veerkes BZ. Zoals inmiddels bekend, word er een enkele speelronde gespééld, gevolgd door een poule- systeem. Bij deze wensen wij van de competi- tieleiding iedereen alvast een sportieve en gezel lige competitie toe. Een extra mededeling voor mensen die geïnteresseerd zijn in het dart- toernooi bij ’De Veerkes’. Het toernooi is ver- A.s. weekend is het weer zover, ons Roef- Taxandria-toernooi wordt voor de 4e keer georganiseerd. Het weekend begint op 7 mei met een knalfeest! We rekenen op de komst van alle leden, oud- leden, ouders van jeugdleden, familie en vrien den. Ook dit jaar zorgt DJ Dizzy dat de been tjes van de vloer gaan. Daarnaast is er een gran dioos live optreden van Mark en Erwin Brands. Lekker met z’n allen meelallen!! Zondag 8 mei wordt het toernooi gespeeld. 15 mei: Fiets-Skeelertocht, gezellig een dagje samen fietsen of skeeleren, ook leuk met je eigen team HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2005 vijfde minuut scoorde Jan van de Pas een prach tige goal met een bekeken schot en in de der tigste minuut verzilverde Maurice Bouwmans een penalty wegen het onderuit halen van Stephan Malm. De aansluitingstreffer van Yannic van Gerven kwam op een psycholo gisch juist moment op slag van rust: 1 - 2. Al in de vijfde minuut van de tweede helft kwam Esch langszij door een binnenloper van die zelfde Yannic en in de vijftiende minuut kraag Paul van de Bruggen ook zo’n kans: 3 - 2. De spanning was eraf, Audacia kon geen moment meer een vuist maken en kon zelfs nog van geluk spreken dat Esch slordig omging met de vele kansen die zich nog voordeden. Deze manege is ongeveer 20 jaar in gebruik geweest. Hierna is op de Heiligenboom een nieuwe manege gebouwd, welke nog steeds actief in gebruik is door paarden- en ponyrui- ters. Kees van Haaren is tot in de begin jaren 90 voorzitter geweest. Hierna hebben diverse voorzitters het heft overgenomen (o.a. Jan Burgers, Frans Burgers en Pieter van Op bergen). De vergaderingen en bijeenkom sten worden nog steeds als vanouds in Café ’t Draaiboompje gehouden, ’t Draaiboompje is namelijk vanaf het begin de thuisbasis voor de vereniging. En nu is het 2005: R.S.V. Fevior bestaat 75 jaar!. Essche Boys - Audacia3 - 2 Essche Boys - Audacia en VCB - GSBW stond op het programma. Uit deze wedtrijden zouden twee nacompetitieplaatsen voortkomen: de winnaar van de tweede periodetitel en de twee de plaats in de competitie. Bij winst van VCB pakken zij de periodetitel en Audacia blijft tweede, immers GSBW verliest dan. Alleen bij winst op Audacia en verlies van VCB zou Essche Boys de periodetitel brengen en pakt GSBW de tweede plaats. Nou, dat laatste scenario vol trok zich. Audacia had al lang de tweede plaats veilig moeten stellen maar liet in de twee voorgaan de wedstrijden tegen Ons Vios en EDN vijf punten liggen. Bij winst in Esch zou er nog niets aan de hand zijn en warempel daar leek het een tijdje op. Na een half uur stonden zij met 0-2 voofj maar toen was het kruit verschotenTn de zet van 8 mei naar 22 mei. Dus er kan nog inge schreven worden en wanneer je je al inge schreven hebt, kun je je nog eventueel afmel den wanneer deze datum niet schikt. WEDSTRIJDEN KOMENDE WEEK: Donderdag 5 mei: Hb sen 13.30 Zaterdag 7 mei Peanuts 10.30 Starlights-Roef! Hb opg 10.30Roef!- Gryphons 2 Sb asp 16.15Blue Stars-Roef! Hbjun 13.30All in - Roefl Op zondag 3 en 10 april jl. heeft Gilde St. Catharina Moergestel voor de 26ste keer de verschieting om het ’’Zilveren Rad van Sinte Catrien” georganiseerd. Programma zaterdag 7 mei: Audacia E2 toernooi Oisterwijk vertrek 12.15 Audacia F4 toernooi VCBvertrek 12.30 Audacia F? toernooi Oisterwijk vertrek 8.4S De feitelijke basis voor de rijvereniging werd al zo rond 1920 gelegd. Een club jonge boeren die voor hun plezier op zondag met de paarden gingen rijden en zelfs zo af en toe een concours bezochten zijn de eigenlijke grondleggers van R.S.V. Fevior. Pas 10 jaar later, in 1930, is R.S.V. Fevior als officiële vereniging opgericht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 11