50 Smulrol Bamischotel met sla, kroepoek, gebakken ei, stokje saté saus 20 J eugdwielrennen c ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES 1 1 2 Bridgen in Moergestel Lange ’’Lobelia” wandeling André Hazes-avond 28 mei Jeugdschaakclub Moergestel Elke week 'n Weekmenü de 'Snack van de week’! Wandelen langs nieuwe natuur ’’Smalwater DEZE WEEK: BON Organisatie André Hazes-avond Alarmnummer Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 voor als het écht nodig is... De afgelopen weken deden diverse Moergestelse jeugdschakers goede zaken tijdens diverse jeugdschaaktoer nooien. Het programma voor de maand mei: 1 mei Netersel, 5 mei Schijndel, 8 mei Hapert, 14 mei Mijnsherenland, 21 mei Hunsel, 29 mei Landelijk jeugdtoemooi Bleiswijk. Zondag 3 april Oploo Bram behaalde de 2e plaats, Kars 1 e, Jasper 6e, Kay 7e, Djago 21e, Stijn 34e. Zondag 10 april IJsselstein Bram le, Kars le, Jasper 3e, Kay 8e, Djago 21e, Stijn 28e. Zondag 17 april Bergeyk Bram le, Kars le, Jasper 9e, Kay 3e, Djago 8e, Stijn 34e. Zaterdag 23 april Landelijk jeugdtoemooi in Dommelen Bram 7e, Kars le, Jasper 15e, Kay 3e, Djago 15e, Stijn 32e. Zondag 24 april Landelijk jeugdtoemooi in Berg aan de Maas Bram 7e, Kars 3e, Jasper 15e, Kay 3e, Djago 14e. wisselen steile en glooiende oevers elkaar af. Hierdoor is het gebied eromheen veel rijker aan planten- en insectensoorten geworden. Vlinders en libellen voelen zich hiér inmiddels prima thuis en in poeltjes huizen volop kikkers en sala manders. Een ervaren natuurgids laat u de mooiste plekjes zien. Om te In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Van kaarsrecht naar meanderend Het Smalwater was nog niet zo lang geleden een kaarsrechte beek die ervoor zorgde dat overtollig water van omliggende landbouwgronden snel werd afgevoerd. Na enkele flinke ingrepen slin gert de beek zich nu door het landschap en De bedoeling is om lekker weg te zwijmelen en mee te kwijlen op de vele André Hazes-songs die hij in ruim 25 jaar gemaakt heeft. Daarnaast hebben we uiteraard nog andere ver rassingen voor jullie op deze echte Hollandse avond. Een gastoptreden van een gerenom meerde André Hazes-sound (look) alike mag natuurlijk niet ontbreken. Daarnaast zullen er nog andere gastoptredens zijn? En nog meer. niet te laten, want voor 1.50 bent u een avond onder de pannen, en U hebt nog kans op een flesje wijn (dit door middel van de ladder-com- petitie). Ook elke maandagmiddag kunt U bij ons terecht, op de vrije bridge inloop; we begin nen dan om 13.30 uur. Gelieve dan om 13.15 uur aanwezig te zijn. Ook hier spelen we de lad- der-competitie. Hebt U op maandagmiddag geen partner? Geen probleem, wij zorgen ervoor. Voor evt. verdere informatie 513 2533. Teun van Knegsel (Bienekebolders) mocht afge lopen zondag onze schaakclub vertegenwoor digen tijdens de Brabantse Pupillendag te Waalwijk. Hij deed het verdienstelijk met een score van 5 uit 9. Hij won weliswaar net geen beker maar wel een mooi schaakboek omdat hij vier schaakproblemen goed had opgelost. De Moergestelse kinderen Inge en Tim vd Ven (Hertog Jan) deden mee namens de Tilburgse schaakclub Schavo. Inge werd eerste bij de meisjes en derde in het totaalklassement. Dankzij deze prestatie mag Inge medio juni meedoen aan de Landelijke Pupillendag in Maarssen. Haar broer Tim eindigde in de sub top wat op zich ook goed is, maar voor Tim niet goed genoeg: Dit is de derde keer dat Tim meedeed aan de Brabantse Pupillendag, maar dit keer wist Tim geen plaats af te dwingen voor deelname aan het NK. De Moergestelse jeugdwielrenners maken een goede seizoen start met maar liefst 18 podiumplaatsen en laten zien dat er in de wegwedstrijden Moergestel duidelijk aanwezig is. Tijdens het laatste weekend van Maart werd er een landelijk Jeugdtoemooi georganiseerd in Tiel. De broertjes Welten namen hieraan deel. Bram reed in categorie 1 met de jongens van 8 jaar naar de 9e plaats. Kars reed in categorie 2 met de jongens van 9 jaar, won de sprint van de groep en behaalde hiermee de eerste over winning. Kay reed in categorie 5 naar de 3e plaats in de eindsprint. In Mierloo werd de tweede wedstrijd van het seizoen gereden en behaalde de renners 4 podi um plaatsen. Bram Welten Categorie 1,2e plaats. Kars Welten categorie 2, le plaats Jasper de Laat categorie 4,3e plaats. Kay Welten categorie 5,2e plaats. Djago Smits categorie 5, 9e plaats. Stijn de Laat categorie 6,16e plaats. Zoals ieder jaar kunt U ook nu weer deelnemen aan de zomeravondbridge in Moergestel. We beginnen op donderdagavond 12 mei a.s. om 19.45 uur in de Roozendries. Gelieve tijdig aanwezig te zijn. Dit gaat zo door, elke donderdag om de 14 dagen telkens om 19.45 uur, de verdere data zijn: 26 mei, 9 juni, 23 juni, 7 juli, 21 juli, 4 augus tus en 18 augustus. Voor de kosten hoeft u het rustzoekers. Het prachtige landgoed is 800 ha. groot en grenst aan het Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen. Bos, heide, akkers en vennen wisselen elkaar hier af. Sinds 1992 is Vereniging Natuurmonumenten bezig hier het ’’Plan Lobelia” te realiseren. Het Leikeven is inmiddels in al zijn glorie hersteld en een groot deel van het eentonige naaldbos is, al weer 8 jaar geleden, gekapt. De boswachters die vandaag met u op pad gaan laten u zien hoe prachtig de natuur zich, na deze toch wel ingrij pende maatregelen, ontwikkeld heeft. Omdat het volop voorjaar is, is er natuurlijk ook aan dacht voor de broedvogels van Huis ter Heide. De boomleeuwerik, de veldleeuwerik en de boompieper zijn alweer gesignaleerd. Dus...ver geet niet uw verrekijker mee te nemen! Op zondag 8 mei organiseert Vereniging Natuurmonumenten een excursie door het Natuurgebied ’’Smalwater”, grenzend aan de Kampinase heide bij Boxtel. De excursie begint om 10.00 uur en duurt ongeveer 2 uur. Aanmelding voor deze excursie is nodig en kan via Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. De exacte plaats van vertrek wordt u dan mee gedeeld. Waterdichte wandelschoenen of laar zen zijn nodig! De kosten voor deze excursie bedragen €4,- voor leden van Natuurmonu menten, niet-leden betalen €7,- Op zaterdagavond 28 mei zal bij café de Brouwer een legendarische avond geor ganiseerd worden. Deze avond zal in het teken staan van André Hazes, volkszanger nummer 1 van Nederland en Gèssel. Nadat de rookwolken op de finaledag van het ’’Grand Prix jeugdschaaktoernooi” te Waalwijk waren opgetrokken konden we zien dat Tim en Inge met mooie bekers naar huis gingen. Inge, omdat ze tweede was geworden in haar leef tijdsgroep, Tim omdat hij derde werd in zijn leeftijdsgroep. Julian had zowaar in de moeilijkste schaakca- tegorie tijdens de finaledag nog een sterke eind sprint in huis: Julian wist 4 van de 5 partijen te winnen wat hem uiteindelijk bracht op een keurige gedeelde 6de plaats in het eindklasse ment. Clubavond JSC Moergestel, woensdag van 18.30 tot 20 uur in Den Donk, Bossstraat la. Moer gestel. Na de meivakantie zijn er nog drie club avonden. Voor nieuwelingen is het gratis. Kom vrijblijvend kennismaken met de club en met dit edele denkspel. De jeugdschaaklessen zijn geschikt voor basis schoolleerlingen vanaf groep 4. De eerste twee keer kunnen nieuwelingen gratis en vrijblijvend komen kijken en/of meedoen. Inl. per e-mail: t.leermakers@planet.nl Kortom, een avond om vrij te houden en te genieten van een echte ouderwetse hollandse avond met de welbekende songs van Andreas Gerardus Hazes. Komende weken worden de verder details inge vuld voor deze avond en zullen we dit jullie uiteraard laten weten. Met aandacht voor natuurontwikkeling op landgoed Huis ter Heide Op zondag 8 mei organiseert Vereniging Natuurmonumenten een extra lange excursie op het landgoed Huis ter Heide. De excursie begint om 10.00 uur vanaf Middelstraat 24 in de Moer. Voor deze excursie, die ongeveer 4 uur duurt, kunt u zich aanmelden bij bezoekers centrum Oisterwijk tel: 521 9209. Daar wordt de vertrekplaats bekend gemaakt. Er wordt in het veld geluncht, dus vergeet u niet een lun chpakket mee te nemen! De kosten voor deze excursie bedragen €4,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen €7,-. Kinderen tot en met 12 jaar betalen €2,-. Plan Lobelia maakt grote vorderingen Landgoed Huis ter Heide is een paradijs voor ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schrittelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... PAGINA 10 Straat I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Woonplaats Telefoon t/m 6 regels 3,00 t/m 10 regels 4,50 I I i l i l I l l l l l l l l l l l l l l l l -I kosten, bij ’normale’ grootte €3,00; anders €4,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Geboortekaartjes? Een meer dan bijzon dere keus vindt u bij ons! Buro '76, Oister wijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. Bent u ook weer ”Een beetje verliefd?” Kom dan 28 mei naar de André Hazes Night in café De Brouwer. Met een optreden van Michel Bak! Aanvang 20.30 uur, entree €5,-. www.kinderschoenenkopen.nl Keizerin van Moergestel. Ook voor uw kleinere feestjes. Hemelvaartdag: Keizerinne- dag met DJ Joey. Tel. 06-45742553. Éénpersoons schotel, bij ons in het res taurant: 6,80. U hebt de keuze uit 10 gerech ten. Deze gerechten zijn ook af te halen: €5,50. Chinees Restaurant ‘Yueng Shing’.Tel. 513 1163. U gaat toch ook zaterdag 7 mei om 20.30 uur naar de onofficieuze opening van Café De Brouwer Toe! Wie is er getuige geweest van een aanrij ding op de parkeerplaats van ’t Draaiboompje op vrijdag 29-4 tussen 16.00 en 23.00 uur. Onze witte Nissan is behoorlijk beschadigd. Als u iets gezien hebt, horen we het graag. 06- 12384729. Elke zondag Schoteldag van 17.00 tot 20.30 uur bij Café De Brouwer Elke week ‘n andere schotel voor maar 6,50. Bezoek ook eens onze web-site: www. schepenstweewielers.nl Schepens Tweewie- lers, Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2005 Nieuw in Moergestel (maar ook eigenlijk weer niet...): a.s. zaterdag 7 mei, 20.30 uur Café De Brouwer Toe! Daar gaat iedereen naar toe! Voor moeder en meisjes die jarig zijn: volop kadootjes zoals ringen, zonnebrillen, ketting- kjes, hoedjes enz. Zeer laag geprijsd in Twinkeltje. (zie etalage) Let op: 7 mei is de volgende Classic Disco. Van 21.00 tot 02.00 uur. Bier, fris, wijn én hap jes. Dames: 15,-; Heren 22,50. Tot dan in ’t Draaiboompje. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be richt. U krijgt wat u vroeg. 28 mei "Wel slingers aan de wand” tijdens de André Hazes Night in café De Brouwer. Met een optreden van Michel Bak! Aanvang 20.30 uur, entree €5,-. In nieuwstaat! VW Transporter 1.9 Itr.ge sloten bestel, 85 PK TDI, 5 versn., van 2-1- 2004. Incl.: elektr. bed. ramen en spiegels, ver- stelb. stuur, cruise control, airco, comf. stoelen met arml. Offroad grijs metallic. Slechts 25.000 km. 17.800,-. Tel. 06 - 23753608. Fabr. garan- tie tot 02-01-2006. Keizerin van Moergestel. Ook voor uw kleinere feestjes. Hemelvaartdag: Keizerinne- dag met DJ Joey. Tel. 06-45742553. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: ’De Klusjesman’, Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Iedereen welkom a.s. zaterdag 7 mei bij de onofficieuze opening van Café De Brouwer Toe! Bier, wijn en fris de hele avond voor 1,-! Geldig van donderdag t/m woensdag; zowel af gehaald als bij ons te gebruiken. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,40 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 10