van de Ven Meer dan 70 versthillende relaxfauteuils uit voorraad leverbaar! Mortelenboerendag 2005 geeft ook dit jaar weer een nieuwe fietsroute met 5 nieuwe bedrijven Kunstkerkje in Oisterwijk wordt gesloopt Margrietstruik van C4,25 VOOT €2,95 S' Jan Micfriels Tijd voor perkplanten i Koninginnedag geopend! Relaxfauteuils vanaf 492, Kwekerij i PAGINA 9 - I 1 r- Tegen inlevering van deze bon, ontvangt u: Heusdensebaan 93 a Oisterwijk tel. 06-51109744 Éénjarige zomerbloeiers. Meer dan 30 soorten Geraniu Kuipplanten. Hangpotten. Eerste kwaliteit potgrond. Koninginnedag geopend van 11.00 tot 17.00 uur HAAREN tuin- en perkplanten DRUNEN MOERGESTEL IN VERBAND MET HUWELIJK WOENSDAG 4 MEI GESLOTEN Op maandag 16 mei tweede pinksterdag) organiseren de Mortelenboereh hun jaar lijkse Mortelenboerendag. Tijdens deze dag zetten een vijftal bedrijven hun deuren open. In 2002 zijn de bedrijven rondom Best aan de beurt geweest. In 2004 de bedrijven in en rond om Spoordonk. Dit jaar is gekozen voor het gebied tussen Oirschot en Boxtel. Op de verschillende bedrijven staan de deuren open van 10,00 uur tot 17.00 uur. U krijgt hier professionele rondleidingen, maar ook andere bedrijven van de Mortelenboeren zijn hier ver tegenwoordigd middels een kraam. Tevens vindt U op verschillende locaties kramen van o.a. Natuurmonumenten, Brabants Landschap, Gemeente Boxtel, Kleine Aarde, ZLTO, Stich ting Grip enz. Natuurlijk is er ook aan de kinderen gedacht. Zo kan er op verschillende locaties paard gere den worden, kinderen geschminkt worden, een dier aaien of in de zandbak spelen, vele moge lijkheden dus. Natuurlijk kan er ook geproefd worden van de overheerlijke producten van de Mortelenboeren. De bedrijven zijn te bezoeken via een fiets route (ongeveer 20 km), maar zijn ook nog te herkennen aan de informatieborden die speci aal voor deze dag bij hun bedrijf geplaatst zijn. Bij de Familie Oomen vindt de officiële ope ning van deze dag plaats om 11.00 uur door de burgemeester van Boxtel, Dhr. Hommelen en de voorzitter van de Mortelenboeren Dhr. W. van de SchootTijdens deze opening zullen de ruiterstations en de 5 appartementen officieel geopend worden. Als extra hebben we dit jaar een wederom een prijsvraag voor de kinderen. Deze prijsvraag bestaat uit een fotozoektocht en vindt in de fietsroute die voor 1 euro te koop is bij de ver schillende bedrijven en de VW’s. Misschien nog ten overvloede, maar de fietsroute is te starten vanaf ieder bedrijf. Voor meer infor matie zie: www.mortelenboeren.nl De deelnemende bedrijven voor 2005 zijn: Familie Oomen, Hoeve Bosrand Bosrand 2, Boxtel Familie de Groot, Daansche Hoeve Meierijsebaan 5, Oirschot Familie Traa, Herberg de Schutskuil Oude grintweg 100, Oirschot Familie vanEsch, Biologische Zorgboerderderij Mijlstraat 34 Boxtel De Schoffel Familie Baaijens, Boerderij terras Jacobushof Middendreef 2 Boxtel Sinds twee jaar bevindt zich in het voor malige Gereformeerde kerkje in de Kivitslaan in Oisterwijk het zogenaam de Centrum voor Oude Schildertech nieken. Een viertal groepen cursisten hebben zich daar afgelopen jaren bekwaamd in ambachtelijke kunst- technieken zoals olieverf, eitempera, encaustiek, iconen en fresco. De cursisten zijn kunstenaars die in hun aca demische opleiding geen goede materiaalken nis en techniekbeheersing hebben geleerd, maar er zijn ook een aantal serieuze amateurs die op zoek waren naar een ander soort van schilderlessen. In maart van dit jaar is er een groep van cursisten van start gegaan om met de authentieke Italiaanse buon fresco techniek een grote muurschildering te maken. Als thema is gekozen voor engelen, een onderwerp dat ieder op een eigen manier aanspreekt. Eind april moet de schildering, die tot in de details met de ff escotechniek van Michelangelo wordt vervaardigd, klaar zijn. Op het moment dat de kalk min of meer droog zal zijn, zal de sloop hamer de schildering echter vernietigen. Onlangs is namelijk door de Gereformeerde kerk besloten het niet meer voor diensten gebruikte kerkje te slopen. De grond waarop het kerkje staat, midden in een dure villawijk in Oisterwijk, is bijzonder veel geld waard. Bovendien is de grond vervuild en moet gesa neerd. Dat wil zeggen dat ook het Centrum voor Oude Schildertechnieken zonder ruimte komt te zitten. Bij wijze van afscheid organi seert dit Centrum daarom op zondagmiddag 1 mei een allerlaatste tentoonstelling, waarbij het publiek de kans krijgt om voor eerst en meteen ook voor het laatst de fresco te bekijken. Op die expositie is ook al het andere werk van cursis ten te zien, waaronder veel iconen, maar ook olieverfschilderijen, encaustiek en eitempera- werken. De bijzonder sfeervolle ruimte vorm de afgelopen jaren een prachtig decor voor de speciale lessen en de cursisten betreuren dan ook het verlies van het kerkje. Er wordt inmiddels met man en macht gezocht naar een ruimte die het qua sfeer en uitstraling kan opnemen tegen het kerkje in de Kivitslaan in Oisterwijk. Zondagmiddag 1 mei: Kivitslaan 3 Oisterwijk. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 APRIL 2005 Alleen geldig t/m Koninginnedag. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013)513 2268 Dé complete woninginrichter www.woninginrichting-janmichiels.nl Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411) 62 12 17 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9