Tot 3 maanden geen rente betalen Beste vereerders van St. Gerardus Kerkhofploeg Moergestel opnieuw verrast Rode Kruis welfare en Koninginnedag me/ uu, t ypotheefc j Julia is op zoek! Zangvereniging Crescendo houdt haar jaarlijkse donateuractie Wie wordt de nieuwe LAtje TRAPpe kampioen? Beste Moergestelnaren r I Hef is tijd voor de Rabobank. Rabobank Wolf-Garten en Frans Becx maken beloning compleet Elke donderdagochtend maakt een groep van 8 vrijwilligers in Moergestel zich op om de handen uit de mouwen te steken voor hun kerkhof. Al tien jaar lang kan de parochie van “St. Jans Onthoofding” op hen rekenen. Het totale onderhoud nemen ze voor hun reke ning maar ze komen niet aan de graven, deze zijn particulier. Deze inspanningen bleven niet onopgemerkt en op zondag 20 maan nam de DURF JIJ DE UITDAGING AAN? We hopen U allen te mogen begroeten op zondag 1 mei bij dit grootse spektakel dat zal plaats vinden op het evenemententerrrein naast café De Brouwer. WAT VERDER HET WETEN WAARD IS: De prijs voor deelname bedraagt evenals vorig jaar 15,50 p.p. Voor kinderen van de basis school 9,00. Kaartverkoop is van 7 tot 28 mei bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8, tel. 513 2527. Bijzondere intenties voor de Eucharistie viering in Wittem kunt U inleveren bij Uw kaartverkoopadres op het moment dat U zich daar opgeeft voor deelname. Vertrektijden krijgt u aangereikt bij aankoop van Uw deel- namekaartje. De bedevaart kan alleen doorgang vinden bij voldoende deelname. Mocht de bedevaart onverhoopt niet kunnen doorgaan, dan krijgt U van ons tijdig bericht. Onze leden komen bij u langs of zijn dit misschien al geweest. Wij willen u als donateurs hartelijk danken voor u bijdragen en steun. Beste mensen: bedankt namens Zangvereniging Crescendo en we zien u graag terug op ons volgende concert 30 oktober. ploeg de “Gèèsselse Reus” in ontvangst: de jaarlijkse vrijwilligersprijs van Moergestel. Wolf-Garten en Frans Becx stelden gratis nieuw tuingereedschap beschikbaar en overhandigde dat afgelopen week aan de kerkhofploeg. Zo is het goed om te zien dat vrijwilligerswerk af en toe toch loont, maar de echte beloning zit hem natuurlijk in alle dankbare mensen van Moergestel. Bij het maken van de foto waren Jan Vermeer en Jan Wolfs helaas verhinderd. Ook dit jaar willen we weer op bede vaart gaan vanuit Tilburg en omliggen de dorpen naar het bedevaartsoord van St. Gerardus in het Zuidlimburgse Wittem. De tocht naar onze geliefde heilige, waarvoor wij U van harte uit nodigen, wordt dit jaar gehouden op zondag 12 juni 2005. Wij hopen dat U ook dit jaar weer, samen met velen anderen, met ons mee kunt gaan. Het kan de devote sfeer in Wittem alleen maar ten goede komen. Ongetwijfeld kent U wel fami lieleden, vrienden of kennissen, die U op deze reis willen vergezellen. Zij zijn bij ons en natuur lijk ook bij Gerardus van harte welkom. De Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren waarvan taakveld welfare onderdeel vormt, biedt ook dit jaar op Koninginnedag 30 april weer een verkoop-expositie van 10.30 tot 16.00 uur op het marktgebeuren, achter het gemeen tehuis te Oisterwijk. Op deze locatie aan de Lind en hoek Balbian Versterlaan zal in een grote kraam getoond worden, wat er in de afge lopen periode binnen het welfare- werk allemaal tot stand werd gebracht. Vele mooie producten, waar soms vele uren aan besteed zijn, zal men Julia heeft ongeveer alles wat haar hartje begeert; ze is jong, fris, gezond en beleeft altijd een goed weekend. Maar het vrouwe lijke in haar wil, zoals gewoonlijk, altijd meer. Ze is op zoek naar iemand die haar Kart snel ler laat bonken. Een zware klank in haar omgeving. Hoe fijn is het om een dansende Julia te zien, terwijl ze wordt ondersteund door een ritme dat haar op de been houdt en het juiste tempo aangeeft?! Julia zou het maar wat fijn vinden als iemand zich snel bij haar meldt. Eigenlijk is ze op zoek naar een basblazer, trombonisten, trompettis ten, tubaïsten en andere enthousiaste mensen, die ook graag op vrijdagavond muziek willen kunnen bekijken en natuurlijk ook kunnen kopen. Met de opbrengst van deze verkoop, worden weer nieuwe basis- materialen aange schaft voor het vervolg van de handvaardig heids- activiteiten van het welfare. Tevens zal aan deze manifestatie een gezellige loterij gekoppeld worden, waarvan in de namid dag omstreeks 15.00 uur de trekking zal plaats vinden. Kom eens een kijkje nemen bij deze traditionele huisvlijt en waag een kans in de loterij. Op 1 mei 2005 organiseert De Brouwer junior” tijdens de Moergestelse jaar markt de “3e Open Moergestelse latje- trapkampioenschappen”. Tijdens de “Open Moergestelse latje-trapkam- pioenschappen” moeten de deelnemers vanaf ±15 meter in 10 beurten de voetbal zoveel mogelijk op de dwarslat proberen te plaatsen van een gewoon voetbaldoel. Na deze 10 beur ten zullen er 20 deelnemers doorgaan naar de finale, die via een afvalronde tot de uitein delijke winnaar van de Open Moergestelste latje-trapkampioenschappen” zal leiden. Hiervoor moeten we natuurlijk wel deelne mers hebben om tot een uiteindelijke winnaar te komen. We kunnen i.v.m. de tijd ongeveer 50 deelnemers mee laten doen. Denk ji j of den ken jullie als vriendengroep dit is een uitdaging voor ons om de eerdere winnaars Mark Derksen en Edward Hurkmans te verslaan, geef je dan op bij Casper Bergmans of kom zondag 1 mei aanstaande naar cafe de Brouwer. Tijdens dit spektakel wordt er ook voor de 2e keer het “Kanon van GesseF’georganiseerd. Voor degene die het hardst schiet van Gessel is er ook een wisselbeker beschikbaar. 119 km per uur is op dit moment het record! maken met een gezellige kapel. Het repertoire van Julia wijkt wel wat af van andere bandjes. Vooral de laatste maanden is ze vooral bezig met het Midden- en Zuid-Amerikaanse... Kom kennismaken met Julia en misschien ben jij een van de dekseltjes op de welbekende pot jes. Ze kan namelijk nauwelijks wachten om wat vers bloed te ontmoeten. Je vindt Julia iedere vrijdagavond van 19.30 uur tot 21.00 uur (en daarna) in café De Brouwer. Neem eerst even contact op met de peetvader van haar: Jasper van der Aa, tel. 513 2188; gsm: 06 48780408; e-mail: julia@eniact.nl Oh ja, nog één ding: muziek maken met Julia is echt niet zo moeilijk! Dit jaar besteedt de Nederlandse Hartstich ting aan het herkennen van een beroerte. Het thema van 2005 - BE FAST-. Het snel her kennen van een beroerte kan levens redden, maar ook de bijverschijnselen kunnen in veel mindere mate optreden. U krijgt van onze collectant een foldertje waar in op zeer duidelijke wijze wordt uitgelegd hoe een beroerte is te herkennen en hoe te handelen. Geef dit jaar weer met gulle hand. Voor de laat ste keer hebben Mieke en ik de organisatie in handen. Na 26 jaren inzet voor het goede doel, hopen we dat een van onze dorpsgenoten het over gaat nemen. Wij danken u voor de jaren lange steun die we voor dit doel hebben gehad en blijf geven! De vele collectanten van toen, nogmaals be dankt. De collectanten van nu, succes en tot 30 april. Nederlandse Hartstichting: Marijke Russ van Mook en Mieke de Laat-Kennes PAGINA 7 t Vraag naar de actievoorwaarden. Toetsing bij BKR te Tiel. 4 Een hypotheek oversluiten is eigenlijk niet meer dan overstappen op een nieuwe hypotheek. Op dit moment nemen veel mensen die stap om te profiteren van de historisch lage hypotheekrente. De Rabobank maakt oversluiten nu nóg interessanter. Want als u uw hypotheek vóór 15 mei bij de Rabobank oversluit, kan uw voordeel oplopen tot 3 maan den geen rente betalen.* Kom dus snel langs voor een adviesgesprek. t t ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 APRIL 2005

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 7